» »

Kako dolgo si mlad voznik?

Kako dolgo si mlad voznik?

c0dehunter ::

Zdravo,
zanima me, kako se vrednoti doba mladega voznika. Vem, da po dveh letih nisi več mlad voznik - ampak:
-sta to dve leti odkar si naredil izpit
-ali pa sta to dve leti časa, kar imaš dejansko registriran avtomobil na sebe?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

urosz ::

dve leti odkar si naredil izpit oz. pri 21. letu

c0dehunter ::

Aha, hvala.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

boogie_xlr ::

Za policaja 2 leti, za zavarovalnico pa 3 leta 8-O

Aston_11 ::

Čimdlje.

šernk ::

Za policaja 2 leti, za zavarovalnico pa 3 leta 8-O


??? od kdaj pa to?
mlad voznik si:
- do dopolnjenega 21. leta starosti
- 2 leti po narejenem izpitu.

če ga narediš pri 18 letih...si mlad voznik do 21. leta oz. 3 leta, če ga narediš mesec pred 19. rojsnim dnem si mlad voznik do 21. leta oz. 2 leti in 1 mesec, če narediš izpit pri 25 letih, si mlad voznik naslednje 2 leti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Aston_11 ::

Ločiti je treba ZVCP, kjer je določeno, kaj je mladi voznik po ZVCP, torej za policaji in med zavarovalnimi pogoji za obvezno zavarovanje pri zavarovalnicah, kjer je določeno, da višjo premijo se plačuje 3 leta.
Menda pa imajo podlago v nekem zakonu, katerega imena se ne spomnem, zakon o obveznih zavaorovanjih v prometu, ni pa nujno.

lp

šernk ::

no ja za to prvič slišim, vse je enkrat prvič :)

sicer pa zavarovalnica triglav ima neko akcijo, kjer greš za okoli 35EUR na tečaj varne vožnje (mislim da je nekoliko okleščen) in si potem oproščen tega dodatka.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

c0dehunter ::

Šernk, zanimivo glede te akcije. To je tisto ko so meli po TV neka vprašanja kot oglas?

Grem brskat..
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

JCD ::

Jaz sem pri zavarovalnici Triglav. In sem bil voznik začetnik (za zavarovalnico Triglav) tri leta. Za državo (policaji, itd...) pa 2 leti oz. do izpolnjenega 21 leta. Verjetno je različno od zavarovalnice do zavarovalnice.

ABX ::

Zdravo,
zanima me, kako se vrednoti doba mladega voznika. Vem, da po dveh letih nisi več mlad voznik - ampak:
-sta to dve leti odkar si naredil izpit
-ali pa sta to dve leti časa, kar imaš dejansko registriran avtomobil na sebe?


Ko začneš vozit znotraj omejitev nisi več mlad voznik. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

c0dehunter ::

Znotraj omejitev vozim že ves čas. Ok, me je zaneslo tu pa tam da sem na gas pritisnil, ampak to je blo včasih. Odkar mam svoj avto se pa vozim počasi. Po avtocesti celo nikoli več kot 100, ker sem bil spet butelj in sem kupil 1.0 mašino za avtocesto in mi zdaj pri 130 pije ko star pijanc :))

Lepo počas za tovornjaki. Včasih si sam sebi rečem, da bi se lahko umaknil na odstavni pas, tam kjer je za tovornjake da ne upočasnjujejo druge :)

Btw, nikjer ne najdem te akcije od zavarovalnice triglav, ko je šernk omenjal. Ma kdo link?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

amigo_no1 ::

Aston_11 ::

Akcija stane več kot dodatek k premiji? Sicer pa varna vožnja (tečaj) nikomur ne škodi, tudi starim voznikom ne (tistim, ki niso več mladi, torej po ZVCP starejši od 21 let in/ali z več kot 2 leti vozniškega izpita).

šernk ::

link do akcije je že jeje997 dodal, in te stane trening 33EUR, zavarovanje je pa 30% kar znese nekje hmmm? 80EUR letno? sam razmišljam ali bi šel na tisto, ker piše da voziš s svojim avtom, in nimam ravno volje testirat vseh tistih stvari na mojem avtu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

c0dehunter ::

Tut js sem razmišljal če se naj udeležim al ne, ker avto je sicer brezhiben, kako dolgo še pa bo pa ne vem :)) Glede na to da je star 14 let bo kmalu verjetno pokleknil.

To s svojim avtom mislijo, da moraš si pač sam priskrbet avto, al moraš met prav svojega?
Verjetno najboljš da pokličem.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

;-) ::

Vrjetno je najboljše da imaš svoj avto, da svojega najbolj obvladaš. Saj svojega hočeš sprobat v različnih razmerah, al boš sosedovga, ko ga ne voziš vsak dan?

ravsek ::

Ne gledajo prometne, lahko se pripeljes tudi z ukradenim avtom, ce hoces. Na teh osnovnih treningih se itak ne naucis neke umetnosti voznje, v bistvu ti pomagajo, da spoznas svoj avto (zato je bolje, da prides s tistim, ki ga dejansko vozis in ne s fotrovim, ki ima tono elektronike in se ti bo v kriticni situaciji obnasal cisto drugace kot tvoja kibla). Predvsem ti pokazejo delovanje ABS-a, vecina vaj ima poudarek na zaviranju/zaviranju z izogibanjem in podobno. Nekaj imas tudi understeer/oversteer lekcij, samo tisto je bolj tako, za okras, obcutno premalo, da bi kaj veliko odnesel, bolj ti pokaze, kaj se ti lahko zgodi, ne pa toliko, kako se resiti iz tega.

In pa ja, lekcija iz sedenja in pravilne drže volana. Preden se sploh zacnes voziti. Kolikor gledam na cesti, pravilno sedi mogoce 20% ljudi, volan jih drzi pravilno kaksna desetina, ali pa se to ne. In ravno tisti, ki mislijo, kako obvladajo in norijo po cestah, ponavadi drzijo volan z 2 prstoma in sedijo kot doma v naslonjacu...

Sajmon16 ::

Zdravo,
Mene pa zanima ali, če opraviš varno vožnjo moraš biti še naprej zavarovan kod mladi voznik ali to po opravljenem tečaju ni več potrbno?
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sajmon16 ()

Daedalus ::

Načeloma je tako. +30% pribitek na zavarovalno premijo (tu mislim, da ni nobenih razlik med zavarovalnicami) maš privzeto kot voznik začetnik/mladi voznik. In to 3 leta od opravljenega vozniškega. Če tega dodatka nimaš in narediš sranje, plačaš 30% škode iz lastnega žepa ne glede na zavarovalno polico IIRC. Lahko pa (sam vem za Triglav) opraviš tečaj varne vožnje in dobiš iz tega naslova precej nižje doplačilo. Pri meni je bilo pol doplačilo 5% na osnovno premijo. Druge znanosti tu ni.

Šolo varne vožnje pa priporočam vsem po vrsti. Sam sem bil z avtom in z motorjem, z motorjem bom šal še na nadaljevalni tečaj.

sam razmišljam ali bi šel na tisto, ker piše da voziš s svojim avtom, in nimam ravno volje testirat vseh tistih stvari na mojem avtu.


Se bojiš, da bo padel narazen? Nekak zadeva nima pravega smisla, če se je udeležiš z vozilom, ki ga ne uporabljaš dnevno in ne poznaš. Ko bo sranje (in sranje bo)... bo predvsem važno, da veš kaj narediti in kako bo avto odreagiral.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zajec123 ::

Pozdravljeni
Nečesa ne razumem.
Če sem opravil izpit pri 18 letih npr 10.3.2014 sem potem mlad voznik do 10.3.2016 ali do 10.3.2017?
Nekje piše,da sem 2 leti,nekje pa da sem 3.

šernk ::

po zakonu si:

mlad voznik:
- do dopolnjenega 21. leta starosti in 2 leti od opravljanja izpita.

kaj je tu za razumeti? oba pogoja morata biti izpolnjena, da nisi več mlad voznik.

za zavarovalnice pa smo že ugotovili da imajo različne pogoje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Ker je očitno pretežko prebrat ti poste višje:
mlad voznik si:
- do dopolnjenega 21. leta starosti
- 2 leti po narejenem izpitu.

Torej si mladi voznik (z vidika zakona o pravilih cestnega prometa) dokler ne dopolniš 21. leta starosti in imaš vsaj dve leti izpit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018559 (15614) Zajec123
»

Teoretični izpit CPP

Oddelek: Na cesti
265518 (5210) kriko07
»

Vozniški izpit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5616132 (14044) CleanPower
»

zavarovanje za mladega voznika

Oddelek: Loža
2915343 (13926) Bor H
»

Zavarovanje avtomobila mladega voznika

Oddelek: Problemi človeštva
2910220 (9666) flipflop

Več podobnih tem