» »

A je že kdo spravu delat robota

A je že kdo spravu delat robota

Lio ::

Zanima me če s je že kdo spravu delat kj podobenga robotu. Smo zadnč neki fantaziral ampak je pri tem tud ostal:)

icek ::

Kaksno vrsto robota pa bi delal?
Vozilo, ki se bo gibalo po crti ali izmikalo oviram, enostavno roko ali...?
Rider of Theli
www.air-tv.net

Microsoft ::

Jst v šoli delam raziskovalno nalogo, pr tem pa je temelj robotska roka. Je taka, da ma 5. osi. PA zravn mamo še nek ojačevalnik, dva procesorja pa krmilnik.

Te to zanima?:\

by Miha

Phoebus ::

Jaz sem naredu robota, ki je risal tiskana vezja. Naj bi kasneje delal tudi kaj vec, ampak se mi ni dalo :)

c3R4R ::

oooo.... jst bi se tut robota rd spravu delat... kakšno robotsko roko... a ma kdo kakšn načrt, pa kva se vse rab za izdelavo? hvala!

Lio ::

Vse je blo bl pr ideji. Mam premal znanja da bi mi kj taga ratal, sicer pa taga da ga bi vodu(naprej,nazaj,levo,desno,...) V to smer smo razmišlal.

wince ::

Pocasi se dalec pride ;) ce bi rad nardil robota ki bi se vozil je najbolse da vzames za osnovo servo motorcke (modelarske z manjsimi predelavami) in en mikrokrmilnik (atmel, motorola, pic,...) pa ga prvo probas pripravit do tega da se bo gibal pol pa mu dodajas funkcije...

Robotske roke v samogradnji je pa zgodba zase (koordinatni sistemi, vec osi bol zakomplicirano preracunavanje,...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wince ()

dreja ::

Jaz sem pred par leti naredil hodečega 6 nogega robota. Uporabil sem 3 letalske servo motorje (za modelčke) ter pic 16f84.
Sicer pa na netu dobiš precej kit kompletov za sestavit robota, da potem tebi preostane samo programiranje, samo je precej $$$.

LP

_pobesneli_ ::

Ali ima kdo Vezje (kontroler ) za servo motorčke(okoli 5)..vodil bi prek računalnika seveda

Ce ima kdo naj pošlje na
Pobesneli@hotmail.com

Baja ::

za zacetek mogoce kaj taksnega:

http://ohmslaw.com/robot.htm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Back to robotika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172463 (1729)    -S\/\/-  
»

Program za vodenje robotov v VisualBasic

Oddelek: Programiranje
81299 (1131) Letalec
»

LEGO bo odprl firmware prihajajočega sistema NXT

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
315551 (4184) Jux
»

Kje dobit elektromotorcek, ki se pocasi vrti...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
375094 (4532) madboy
»

Roboti nadaljujejo z ofenzivo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
456836 (6135) nicnevem

Več podobnih tem