» »

Vsakodnevno nošenje noža

Vsakodnevno nošenje noža

«
1
2 3 4

TheBlueOne ::

Se zavedam, da se marsikdo zgraža nad dejstvom, da mnogi pogosto nosijo s sabo nož in da jih nihče ne mora prepričati v smotrnost nošenja. Tukaj nagovarjam vse, da povedo mnenje in da se razvije neka splošna diskusija, dovolil si bom uvodno besedo.


Nekje v prvem stoletju naj bi Rimljani razvili prvi zložljivi žepni nož kar je omogočilo vojakom in raziskovalcem, da lahko brez težav nosijo to, kar je do takrat veljalo za nujno opremo. Kasneje naj bi postali nezložljivi noži z nožnico bolj popularna izbira, kar naj bi za nekaj časa zopet zamenjalo manjše žepne nože.

Nekje v 16 stoletju naj bi žepni noži zopet zaceli pridobivati na popularnost, še posebej v kolonijah v Ameriki. Nosili naj bi jih kmetje, odvetniki, skratka možje vseh statusov.

Danes je vsakodnevno nošenje in govorjenje o tem nekoliko stigmatizirano. Obstajajo ljudje, ki z veseljem in občudovanjem primerjajo svoje nože, obstajajo tisti, ki ga imajo s sabo, vendar ga opravičujejo z raznimi njim logičnimi razlogi za nošenje, ki so pogosto vsaj malo nelogični, nekateri ga opišejo kot obesek, ostajajo seveda tudi ljudje, ki tega nikakor ne morajo razumeti.

Razumem tudi tiste, ki tega ne razumejo. Sam ne razumem zakaj bi kdo raje gledal šport ko delal sport, ne razumem, zakaj se nekateri pretirano preluknjajo s piersingi, torej sam razumem tudi nerazumevanje.

Razlogi za nosenje so med drugimi:

1. Pojej jabolko s stiliom, nikoli ne pojej črva. Dobra ideja za vegi občinstvo?
2. Odpri pismo s prizvokom testosterona
3. Kdo potrebuje izvijač? Deluje samo, če nam ni škoda noža.
4. Mnogi pravijo za samoobrambo.
5. Odpiranje paketov s stilom.
6. Rezanje zadev, ki se jih ne da pregrizniti.
7. Ker je Macgyver naredil vtis na nas. Mimogrede se nisem slišal koga kritizirati Macgyverja zaradi nošenja.
8. Lahko pomagamo drugim v stiski. Jim odpremo paket ali pismo.
9. Ce si zamislimo, da smo v težavah, je ponavadi misel lepša, če imamo s sabo nož.
10. Ni potrebno kupovati šilckov. Zaradi noža imamo lahko s sabo tudi svinčnik.
11. Ko nam je dolgčas imamo se kaj drugega s čimer se lahko igramo.
12. Ker so enostavno kul. Kakor za nekatere zlatnina ali celo bolj!

Sam ga ne nosim vedno s sabo, ker kdaj pozabim. Trenutno se veselim, da mi bo kolekcijo izpopolnil Esee Izula Venom green.
  • zaklenil: dzinks63 ()

jype ::

Jaz ga imam (tist rdeč švicarski pipec) v rukzaku, ker zelo prav pride, ga pa ne vlečem ven iz dolgčasa. Nož je nevarno orodje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

noob96 ::

Ali ga lahko neseš v šolo?

Mipe ::

1. Vzamem drugo jabolko. Vseeno mi je za stil.
2. Zobje. Več testoterona.
3. Vsak pravi moški ima izvijače s sabo.
4. S pestjo je lažje in varneje obvladati napadalca kot s pipcem.
5. Zobje.
6. Trši zobje.
7. MacGyver is so '80.
8. Zobje. Naredijo večji vtis, še posebej če so zdravi in lepi.
9. Varneje se počutim, če se lahko spomnim rešitev, ki ne potrebujejo noža.
10. Šilček je manjši in lažji od noža, pa še bolj učinkovit je (manj odpadkov). Sploh pa, kdo še uporablja svinčnike v tej dobi?
11. Kdor se igra z noži, je nominiranec za Darwinovo nagrado.
12. Zobje so bolj kul.

Nož se splača vzeti samo če greš kam v naravo. Če ga nosiš v urbanem okolju, si:
a) kuhar,
b) prodajalec nožev,
c) kurir, ki prevaža paket nožev kuharju,
d) idiot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

dottor ::

Sam imam nek Hofer 3€ zložljiv nož v etuiju:



Imam ga v torbi in kar pozabim na njega dokler ga ne rebim. Uporabno za odpiranje in rezanje vsega. Največ krat rabljen za odpiranje prerelease MTG škatlic in rezanje hrane (paneton, pico na manjše dele, ...) pa na splošno odpiranje paketov in škatel.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

TheBlueOne ::

Mipe en zob stane okoli 2000€. Da ne govorimo, da so poskodbe bolece. Jaz Sem preprican, da so tudi drugi razlogi za nosenje noza. Ker po logiki izkljucevanja bi to poemnilo, da sem pogosto idiot za kar pa po kriterijih najdenih na spletu nikakor ne izpolnjujem pogojev.

gddr85 ::

gerber prodigy, vedno in povsod kadar grem hodit po gozdu oz. v hribe itd.

Mipe ::

Odpiranje paketov in škatel se praviloma vrši v domačem oziroma službenem okolju, ki je praviloma že opremljeno z ustreznim orodjem. Največkrat uporabim kar izvijač.

TheBlueOne je izjavil:

Mipe en zob stane okoli 2000€. Da ne govorimo, da so poskodbe bolece. Jaz Sem preprican, da so tudi drugi razlogi za nosenje noza. Ker po logiki izkljucevanja bi to poemnilo, da sem pogosto idiot za kar pa po kriterijih najdenih na spletu nikakor ne izpolnjujem pogojev.


Lej, preprosto je: nož spada v predal, ne v žep. Izjemoma ga daš v rukzak, če greš kam, kjer ni predalov - recimo v naravo.

Poškodbe od noža so lahko veliko resnejše od poškodbe zob. V najslabšem primeru izgubiš življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

TheBlueOne ::

Mipe brez zamere ampak reces da uporabis ustrezno orodje izvijac, ki po sami definiciji ni ustrezno orodje. Izvijac je za izvijanje ...

Res je, da marsikateri noz ne spada v zep. Poznamo pa tudi zepni noz, ki po sami definiciji spada v zep in je za to narejen.

In ne poznam primera, kjer bi se nekdo smrto poskodoval z zepnim nozem, ali katerimkoli nozem za splosno nosenje. :D Ne se no toliko bati. Ce bi tako paranoicno razmisljal bi se bal iti iz hise, kaj sele sesti v avto.

mitja73 ::

TheBlueOne je izjavil:

kriterijih najdenih na spletu nikakor ne izpolnjujem pogojev.


S tem stavkom si povedal točno to kar želiš zanikati.
( ne bom polimiziral, samo tok v info)

menjalnik ::

Tudi jaz nosim nož v žepu, nikoli ne veš kdaj pride prav:)

eatinggrin ::

Uporabil Victorinox Camer v silobranu, toplo priporočam. Sodišče ga še vedno ni vrnilo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bauci ()

Mipe ::

TheBlueOne je izjavil:

Mipe brez zamere ampak reces da uporabis ustrezno orodje izvijac, ki po sami definiciji ni ustrezno orodje. Izvijac je za izvijanje ...

Res je, da marsikateri noz ne spada v zep. Poznamo pa tudi zepni noz, ki po sami definiciji spada v zep in je za to narejen.

In ne poznam primera, kjer bi se nekdo smrto poskodoval z zepnim nozem, ali katerimkoli nozem za splosno nosenje. :D Ne se no toliko bati. Ce bi tako paranoicno razmisljal bi se bal iti iz hise, kaj sele sesti v avto.

Knives cause more disabling injuries than any other type of hand tool.

Knife-related injuries treated in United States emergency departments, 1990-2008.

In kaj se lahko zgodi, ko se samo igraš z nožem: http://www.stupidvideos.com/video/just_...

Pač prakticiram "Better safe than sorry". Doslej še nisem nujno potreboval noža.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

one too many ::

Poznam kar nekaj ljudi, ki imajo na ključih večji ali manjši švicar.
Mene to ne moti, tudi po mojih opažanjih preostalih to ni motilo. Švicar je pač bolj orodje z nožem kot samo nož. Bi ga nosil tudi sam, ampak ga potrebujem tako redko, da se mi ne da. Potem pa obžalujem :|.
Mislim, s švicarjem bolj težko koga hudo poškoduješ. Moraš ga res imeti namen ubit. Porežeš pa. To pa.
Me pa moti praktično kakršen koli drugi nož, npr. od @dottorja. Takrat pa nikoli ne veš, zakaj ma človek takšen nož.

Drugo je pa seveda v naravi. Tam imam pa sam pogosto s sabo velik nož. Zaenkrat sem z njim poškodoval samo sebe :D

TheBlueOne ::

Mipe je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mipe brez zamere ampak reces da uporabis ustrezno orodje izvijac, ki po sami definiciji ni ustrezno orodje. Izvijac je za izvijanje ...

Res je, da marsikateri noz ne spada v zep. Poznamo pa tudi zepni noz, ki po sami definiciji spada v zep in je za to narejen.

In ne poznam primera, kjer bi se nekdo smrto poskodoval z zepnim nozem, ali katerimkoli nozem za splosno nosenje. :D Ne se no toliko bati. Ce bi tako paranoicno razmisljal bi se bal iti iz hise, kaj sele sesti v avto.

Knives cause more disabling injuries than any other type of hand tool.

Knife-related injuries treated in United States emergency departments, 1990-2008.

In kaj se lahko zgodi, ko se samo igraš z nožem: http://www.stupidvideos.com/video/just_...

Pač prakticiram "Better safe than sorry". Doslej še nisem nujno potreboval noža.


Ja in. :D Po tej logiki ne sedi v avto, ne sedi na letalo, ne jej mastno, nikakor ne jej sladko, sportaj doma na treadmillu v spremstvu zdravnika ...

In dokler od nekje ne najdes statistike o nozih za vsakodnevno nosenje je tvoj vir odprt za interpretacijo. Torej lahko bi tudi rekel, da so to bili zlonamerni napadi, katere bi morda lahko preprecili, ce bi imeli enaka sredstva za obrambo. Torej je ta statistika lahko hitro argument za nosenje noza. Naj spomnim, da ne govorimo o smislu legalnosti nosenja ampak o tem ce ga kdo nosi, katerega in zakaj oziroma zakaj ne.

Lahko tudi strnes da se pac bojis imeti noz s sabo. Kar se mene tice cisto legitimno stalisce.

Mipe ::

Nimam avta, nisem še letel z letalom, pri semaforju vedno pogledam levo in desno, ker sem že videl, kako je človeka na prehodu zbil tip, ki je prevozil rdečo.

Ne bojim se vzeti noža s sabo - samo ne vidim potrebe po tem. In ko vidim druge, kako v šolo, službo itd. vlačijo svoje nože, jih v mislih že vidim na naslovnicah.

blindb ::

Victorinox Swiss Champ ... skoraj vedno z menoj.
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

TheBlueOne ::

Mipe se opravicujem, da mi taksni citati delujejo kot nek strah. Ko pravis:

Nimam avta, nisem še letel z letalom, pri semaforju vedno pogledam levo in desno

In ko vidim druge, kako v šolo, službo itd. vlačijo svoje nože, jih v mislih že vidim na naslovnicah.

In kaj se lahko zgodi, ko se samo igraš z nožem: http://www.stupidvideos.com/video/just_...


Se mi zdi fascinantno, da s taksnim razmisljanjem sam sebi reces, da ne vidis potrebe. A ves to je kakor, da reces, da ne gres skocit s padalom, ker ne vidis potrebe, navajas pa kaj se lahko zgodi, neke statistike... :D

korenje3 ::

na hrbtu nosim mačeto.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

tx-z ::

Vedno mam s sabo (kadar mam ruzak, sicer nič od tega):
*švicarski nož
*5m vrv
*duck tape
*lučko

Ne moreš verjet ampak vsaj ena stvar, če že ne kombinacija, je pršla že neštetokrat prav. Tako da zaenkrat ostajam pri tem :) Da bi pa mel nož lih v žepu v hlačah pa ne vidim nobene potrebe.
tx-z

Mipe ::

Ne vidim potrebe v skoku s padalom, če skačem meter visoko. Pri skoku z letala pa je potreba.

V službi so na voljo škarje za odpiranje pisem in olfa noži za odpiranje paketov. Povej mi, zakaj bi moral tovoriti pipec s sabo? Da mi morebiti pride prav? Kje? Izven urbanega okolja že razumem, če kampiraš ali si na sprehodu po gozdu in najdeš jurja. Znotraj urbanega okolja pa ni ABSOLUTNE NOBENE POTREBE.

Nudenje prve pomoči? Vsaka škatlica s prvo pomočjo ima vse potrebno.
Rezanje varnostnih pasov? Čemu, če jih lahko sprostiš?

Štihanje ljudi v silobranu? E, to pa ne. Pritisnem pest tam med trebuhom in prsmi, pa človek lovi zrak še pol minute, ko kličem policijo.

hodor ::

TheBlueOne je izjavil:


8. Lahko pomagamo drugim v stiski. Jim odpremo paket ali pismo.

Ljudje v stiski, ker ne morejo odpret pisma?

TheBlueOne je izjavil:


9. Ce si zamislimo, da smo v težavah, je ponavadi misel lepša, če imamo s sabo nož.

Mogoče ja, če smo v težavah z "medvedom". Če medveda zamenjaš z človekom, se lahko zgodi marsikaj, kar ti bo zaznamovalo življenje.

TheBlueOne je izjavil:


10. Ni potrebno kupovati šilckov. Zaradi noža imamo lahko s sabo tudi svinčnik.

Saj se hecaš? Če imaš s sabo lopato lahko imaš tudi šajtrgo. Saj veš, če boš že kaj nabasal boš lahko tudi odpeljal.

TheBlueOne je izjavil:


11. Ko nam je dolgčas imamo se kaj drugega s čimer se lahko igramo.

V žepu lahko imaš tudi Rubikovo kocko, pa še na letalo lahko greš z njo =).

TheBlueOne je izjavil:


12. Ker so enostavno kul. Kakor za nekatere zlatnina ali celo bolj!

Ja, mačeta na steni in ne nož v žepu na šolskem avtobusu.


Skratka. Zdrži to osnovno šolo oz. srednjo šolo brez noža. Če boš še potem imel željo po nožu, si ga privošči.

Vanich ::

Vedno, ampak veeeeeedno, nosim s sabo na pasu Leatherman-a Charge TTi.

Potem; če grem z kam z avtom, imam pri sebi še Cold Steel Super Edge - ker je pač obesek na ključu za avto.

Za v gobe imam seveda še drug nož: Švedski Mora Companion v rostfraj Sandvik 12C27 jeklu - ker si primernejšega noža z v ta namen, pač ne morem predstavljati.

Tako se včasih tudi zgodi, da nosim tudi 3 nože naenkrat. :))

TheBlueOne ::

Mipe je izjavil:

Ne vidim potrebe v skoku s padalom, če skačem meter visoko. Pri skoku z letala pa je potreba.

V službi so na voljo škarje za odpiranje pisem in olfa noži za odpiranje paketov. Povej mi, zakaj bi moral tovoriti pipec s sabo? Da mi morebiti pride prav? Kje? Izven urbanega okolja že razumem, če kampiraš ali si na sprehodu po gozdu in najdeš jurja. Znotraj urbanega okolja pa ni ABSOLUTNE NOBENE POTREBE.

Nudenje prve pomoči? Vsaka škatlica s prvo pomočjo ima vse potrebno.
Rezanje varnostnih pasov? Čemu, če jih lahko sprostiš?

Štihanje ljudi v silobranu? E, to pa ne. Pritisnem pest tam med trebuhom in prsmi, pa človek lovi zrak še pol minute, ko kličem policijo.


Mipe razumem. Pac ne vidis smisla in si toliko dober v borilnih vescinah, da ti nekdo z nozem ne pride do zivega. Saj nihce ne pravi, da potrebujes noz, ce imas s sabo prvo pomoc, silcek in ne vem kaj se, niti da ga potrebujes. In obcudujem tvojo hitrost ter znanje borilnih vescin. Ne zmore vsak enopotezno onesposobiti nepridiprava. Jaz Sem tu in tam kaj treniral in niti danes ne zmorem kar tako z eno finto onesposobiti vseh.

Hodor, osnovno, srednjo solo in studij sem zdrzal brez noza. Sedaj sem si jih pa privoscil ze ene par. :D

Vanich ::

Heh - znotraj urbanega okolja..., imam dolgoletno prakso, da non-stop potrebujem nož za ta ali drugi namen, zato tudi nosim multi-tool s sabo - kar je v bistvu nož + klešče in ostalo ordje. Kaj pa, če boš nekega dne prisiljen narediti traheotomijo - pa ne boš imel pipca s sabo? Kaj boš pa potem? A boš pregriznil človeku vrat? Ne vem, ne vem...nož je treba imeti s sabo - vedno! :D

TheBlueOne ::

Pepca*Kardelj Cold Steel Super Edge Kraton Handle je kul zadeva. Samo ni mi vsec zaradi brusenja. :D

Da se jaz dodam sliko od tega, ki Sem ga narocil in ki me je motiviral za prvi post.
 Esee Izula

Esee Izula

hodor ::

TheBlueOne je izjavil:


Hodor, osnovno, srednjo solo in studij sem zdrzal brez noza. Sedaj sem si jih pa privoscil ze ene par. :D


No me veseli. Sem že videl nov naslov v črni kroniki.
Vsako stvar lahko narediš še boljše!

Vanich ::

TheBlueOne je izjavil:

Pepca*Kardelj Cold Steel Super Edge Kraton Handle je kul zadeva. Samo ni mi vsec zaradi brusenja. :D

Da se jaz dodam sliko od tega, ki Sem ga narocil in ki me je motiviral za prvi post.
 Esee Izula

Esee Izula




Mah - saj ga ne brusiš. Če ravno ne boš rezal betona z njim, bo ostal primerno oster.
To je bolj igračka, čeprav na reklamnem filmu lahko vidiš, kako prerežejo 1/2 svinje z njim - z enim zamahom. Kao.

Esee - se mi zdi, (popravi me če se motim) dela večino svojih stvari v 1095 High Carbon - and I'm somekind of a steel nazi. Pa še len sem - 1095 pač rjavi. Nikakor pa to ni slabo jeklo.

TheBlueOne ::

Vanich je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Pepca*Kardelj Cold Steel Super Edge Kraton Handle je kul zadeva. Samo ni mi vsec zaradi brusenja. :D

Da se jaz dodam sliko od tega, ki Sem ga narocil in ki me je motiviral za prvi post.
 Esee Izula

Esee Izula




Mah - saj ga ne brusiš. Če ravno ne boš rezal betona z njim, bo ostal primerno oster.
To je bolj igračka, čeprav na reklamnem filmu lahko vidiš, kako prerežejo 1/2 svinje z njim - z enim zamahom. Kao.

Esee - se mi zdi, (popravi me če se motim) dela večino svojih stvari v 1095 High Carbon - and I'm somekind of a steel nazi. Pa še len sem - 1095 pač rjavi. Nikakor pa to ni slabo jeklo.


Ja vem da ga naceloma ni treba brusit, se posebej ker tudi "zaga" ampak pravim zaradi principa. Drzi, da je Izula narejen iz 1095. Ampak ti moram povedati, da tudi AUS8 rjavi. Prakticno vsa trsa karbonska jekla nekako povrsinsko rjavijo. Ampak verjetno manj kot 1095, ki pa zato dobri drzi ostrino.

Vanich ::

Ma, ja - to nožoslovje je cela znanost - in očitno tudi res fascinira relativno velik krog ljudi. (z mano na čelu) Nekaj pa že mora biti na tem. ;)

TheBlueOne ::

Vanich je izjavil:

Ma, ja - to nožoslovje je cela znanost - in očitno tudi res fascinira relativno velik krog ljudi. (z mano na čelu) Nekaj pa že mora biti na tem. ;)


Hja, tisti, ki jih ne fascinira, pa ponavadi delajo dramo, kar sem na nek nacin povzel pri uvodu. :D

gruntfürmich ::

mislim da je treba ločiti med tem, kakšen nož se nosi. sam bi bil prej navdušen kot zgrožen če bi folk nosil take nože naokoli:





"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Ko toliko lepite te svicarje, se dodam za jeklarske zanesenjake informacijo o jeklu iz katerega so narejeni, ki pa mi je nikoli ni uspelo najti, kasneje pa po nakljucju.

Nemska specifikacija naj bi bila 1.4110

Podrobnosti pa v linku.

Ampak nisem 100% da je informacija zanesljiva.

Yohan del Sud ::

Obvezna slika.

www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

Yohan del Sud je izjavil:

Obvezna slika.



That's so 80's.

Da ti vidiš, kakšni so noži danes, bi se še sam Crocodile Dundee usral. Da o novih legurah jekel, sploh ne govorim. Tiste čase je bilo pa še 440C jeklo top šit.

korenje3 ::

tx-z je izjavil:

Vedno mam s sabo (kadar mam ruzak, sicer nič od tega):
*švicarski nož
*5m vrv
*duck tape
*lučko

Ne moreš verjet ampak vsaj ena stvar, če že ne kombinacija, je pršla že neštetokrat prav. Tako da zaenkrat ostajam pri tem :) Da bi pa mel nož lih v žepu v hlačah pa ne vidim nobene potrebe.


duct tape je po angleško
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Okapi ::

Ali ga lahko neseš v šolo?
Kako je zdaj sicer pojma nimam, ampak pred davnimi leti je v gimnaziji enkrat profesor za obrambo med poukom rekel, naj mu nekdo posodi nož (sem pozabil zakaj, mogoče je hotel svinčnik ošilit;) ). Ko se je izkazalo, da ga nihče nima, je skrajno resno in rahlo razočarano prijavil, "fant brez pipca ni fant".;)

Sicer pa imam enega Wengerja, par Opinelov in enega Leathermana (ampak ta je tehnično gledano orodje, ne nož).


kihc ::

Morakniv, price/performance winner.
x

Vanich ::

kihc je izjavil:

Morakniv, price/performance winner.


Hear, hear.

TheBlueOne ::

Badass/price winner
 Glock Feldmesser

Glock Feldmesser



Priznam, da ni najbol primern za okol nosit. Da ne bote nenozni pretirano sokirani.

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

TheBlueOne je izjavil:

Badass/price winner
 Glock Feldmesser

Glock Feldmesser



Beh. Si videl rendgen sliko tanga na tem nožu? Porazno. Tako malo tanga v ročaju za borben vojaški nož - je katastrofa. Slika rasćefukanga Glocka 81:



Full tang - or bust. Dobesedno. (Ne velja za Moro)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Hebel ::

Se spomnim profesorja, ko je rekel da ima pravi strojnik vedno sabo pipec, svinčnik in kondom.

:)

Mipe ::

In nič od tega mu ne pomaga pri popravilu avta. Je treba imet vsaj francoza, če ne papagaja.

Vanich ::

Mipe je izjavil:

In nič od tega mu ne pomaga pri popravilu avta. Je treba imet vsaj francoza, če ne papagaja.


Kako ne?
Hence; "Leatherman". Dela vse (izberi si primeren model); od manjših popravil na avtu, do kirurških odstranjevanj klopov na psu. In na meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Mipe ::

Kapljica olja zadostuje za klope. Ni treba rezat pol kile mesa ven.

Vanich ::

Mipe je izjavil:

Kapljica olja zadostuje za klope. Ni treba rezat pol kile mesa ven.


Govorim o kleščah. (needle nose) Ali pa pinceti na Victorinox-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

dottor ::

Če ti picopek pozabi pico razrezat in je namenjena več kot samo tebi pride nož v torbi še kako prav :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mehmed ::

Op kaj je narobe s tabo? Ce kdo misli, da nosis noz, ker bos nekoga zastihal... ja prav, so pac budale. Ni ti treba seznam izgovorov pripravljat da ga nosis za budale, pac vsec so ti nozi, to je dost dober jeben razlog.

Pa ce smo posteni; svicar je lahko bistveno bolj zajeban od povprecnega noza, ce odpres taprave zadeve. Ampak pri njem te ne bo nihce gledal postrani, ker je "orodje" ane.

Arctander ::

Jaz imam vedno pri sebi (oz. v ruzaku, ki ga imam vedno s seboj) švicarja, multitool (neka kopija Leathermana) in čelko. Vse mi je že prišlo prav.

Nazadnje danes, ko sem moral odpreti en star PC, v bližini pa nobenega izvijača. Ali par dni nazaj, ko je bilo treba odstraniti par vezic, v bližini pa nobenega noža ali škarij. In ničkolikokrat že, ko se mi je na jogurtu Ljubljanskih mlekarn zatrgal jeziček za odpiranje. :D

Zdaj, če sem zaradi tega potencialni napadalec/morilec ... mislim, da bi kdo rabil kalibracijo kompasa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

Cervantes ::

No ja s švicarjem kakšne posebne škode res ne moreš naredit.
Jaz ga imam zmeraj v avtu. In mi je že večkrat prišel prav.
Pa ne, ker bi zaštihal kakšnega bad guya.
Konkretno sem moral enkrat zamenjat akumulator. S ključem 10 ni šlo, ker je bil kontakt na klemi tako čudno obrnjen, da nisi prišel zraven. S tistimi kleščami od švicarja je šlo brez problema.
Koristna stvarca.
Pa zobotrebec je zakon!
:)))

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brusni kamen za brušenje nožev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11639709 (10927) gruntfürmich
»

Kuhinjski noz iz Kitajske Ali...

Oddelek: Loža
294960 (2131) AgiZ

Ali je v Sloveniji dovoljeno nošenje noža?

Oddelek: Loža
4718539 (16962) Mavrik
»

Kvalitetni noži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5424690 (17891) krneki0001

Več podobnih tem