» »

Kartonasti tulci

Kartonasti tulci

Keyser Soze ::

V kratkem grem na dopust in imam eno manjšo težavo. S sabo imam namen vzeti ribiško palico (dolžina 150cm, fi 7cm), težava pa nastane pri transportu, saj grem z letalom.

Kolikor sem gledal na internetu ljudje za te namene največ uporabljajo PVC cevi in pa kartonaste tulce. In ker je cev vseeno malce težja in bolj trda kot kartonasti tulec, sem se odločil, da poizkusim srečo s slednjim.

Ima kdo kakšne izkušnje ali pozna kakšne kontakte v LJ, ki nudijo takšne tulce različnih dimenzij? Želena dimenzija bi bila 1550x80, z debelino stene cca. 4mm.
OM, F, G!

Olórin ::

izvoli, ti prilepim 1. zadetek na googlu, iskanje KARTONSKA CEV.

http://www.spirala-inzeniring.si/proizv...

ali drugi zadetek?
http://www.elpagra.si/kartonska-cev-1

modra tretji?
http://www.jordan-krsko.si/kartonski-iz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Keyser Soze ::

Hvala. Že imam te kontakte.

Zgleda sem premalo poudaril v prvotnem postu, da me zanimajo morebitne izkušnje folka s tem načinom pošiljanja tovora. Pa logično, če ima kdo kakšnega dobavitelja, ki je preverjeno OK. Preden se spustim v odisejado klicanja naokoli.
OM, F, G!

Vice ::

Greš v trgovino, ki prodaja metrsko blago (mogoče tudi kakšen OBI in podobne ki imajo prte na "kolutu") in vprašaš, če imajo kakšen kartonast tulec odveč (jih mečejo stran). Res, da je malo "daljši" cca 2m in ga odrežeš po želji. No vsaj tako sem jest naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Keyser Soze ::

Točno,

tole bom pa probal danes na Rudniku.

Hvala
OM, F, G!

Olórin ::

Keyser Soze je izjavil:

Hvala. Že imam te kontakte.

Zgleda sem premalo poudaril v prvotnem postu, da me zanimajo morebitne izkušnje folka s tem načinom pošiljanja tovora. Pa logično, če ima kdo kakšnega dobavitelja, ki je preverjeno OK. Preden se spustim v odisejado klicanja naokoli.


obvezno glej da bo cev dovolj močna da je ne zviješ kar tako. Če boš videl da je prešibka raje vzemi plastično, kljub malce večji teži.

fosil ::

Glede na to kako delajo s prtljago na letališčih bi jaz raje vzel plastično.
Tako je!

...:TOMI:... ::

Mogoče bi bilo pametno palico poslati posebej, tudi dodatno prtljago lahko pošlješ ceneje, kot pa če plačaš letalskemu prevozniku za prevoz prtljage. Razbijejo ti pa lahko kjerkoli.
Tomi

negotiator ::

ali pa vzameš tisto z debelo steno, cca 1cm, mogoče malo več, bo pa teža toliko večja :P
All easy problems have already been solved.

Invictus ::

Če ni zadeva prevelika, je vzemi na letalo kot osebno prtljago.

Za mere uporabi mere za osebnoi prtljago.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vice ::

fosil je izjavil:

Glede na to kako delajo s prtljago na letališčih bi jaz raje vzel plastično.


Ravno zato sem vzel karton od meterskega blaga. Trden dovolj da lahko tolčeš in mečeš pa ni nič. Plastika se takoj polomi. Odprtine zapru s pokrovom od kozarca (prevrtal in dal plombe).

MadMax ::

Kanalizacijsko cev ne počiš in ne prepogneš zlepa... Pa bi takole čez palec rekel, da je lažja od centimeterskega kartona, kateri se lahko na dežju....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Vice ::

Probaj pa boš videl koliko je vredna drek cev. Pa tudi če pošti, letališču, letalu.... pušča streha ali po pomoti med transportom dajo paket v kad z vodo le ta tulca ne uniči zlepa. Ni to isti "karton" kot tisti na katerem imaš papir za rit brisat. Res, da je teža malo višja vendar pri poštnini štejejo kile in ne grami. ;)

WarpedGone ::

Greš v trgovino, ki prodaja metrsko blago (mogoče tudi kakšen OBI in podobne ki imajo prte na "kolutu") in vprašaš, če imajo kakšen kartonast tulec odveč (jih mečejo stran). Res, da je malo "daljši" cca 2m in ga odrežeš po želji. No vsaj tako sem jest naredil.

Fi teh cevi je par centi, kar je pri dolžini 2 metra še vedno 'zlomljivo'.
Zato variacija na isto temo - namesto metrskiga blaga poglej za role kakšne težje in manj gibljive zadeve ala toplipodi, razni tekači itd. kjer ima ravnotako kartonast ror fi tam nad 5 centi.

But than again cena in teža plastične cevi z močno steno fi 4 centi in dolžine 2m je bakšiš. Js nebi tvegal s kartonom :S
Zbogom in hvala za vse ribe

Olórin ::

opcija je seveda tudi ta, da za na dopust kupiš slabšo ribiško palico, za katero ne boš duše spustil, če se ti polomi na potovanju.

Keyser Soze ::

Bom za foro vzel en karton pa še eno PVC cev. Pa doma mal poskakal po njej, da vidim rezultat. :D

Zadeva mora zdržat pač proceduro natovarjanja in raztovarjanja na letališču. Tako da IMO v enih lužah ne bo ležala.
V osebno prtljago pa ne gre, ker je dimenzijsko prevelika.

P.S.: Da bi šel lovit z drugo palico... To pa ne. To je pa skor tko, k da bi šel na počitnice z eno drugo namesto s svojo. >:D
OM, F, G!

Map ::

Po mojih izkušnjah so te kartonaste cevi so tako trde, da moraš fajn po tleh tolčt, da se kaj pozna. Gor jih lahko stoji pa ravno toliko, za kolikor je prostora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ploter (risalnik)

Oddelek: Kaj kupiti
121532 (1313) bobby
»

Singapursko letališče bo s prepoznavanjem obrazov iskalo zamudnike

Oddelek: Novice / Zasebnost
185097 (3724) joze67
»

Alu folija - gostilniška

Oddelek: Loža
255352 (4186) echo
»

V ZDA ne bo mogoče potovati z elektroniko z izpraznjenimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7119926 (15135) PaX_MaN
»

zvočniki DTT2200 in moja nerodnost...

Oddelek: Pomoč in nasveti
8668 (606) akulp

Več podobnih tem