» »

Prepis na višjo šolo

Prepis na višjo šolo

majster123 ::

Pozdrav! Zanima me, kako je s tem če padeš dvakrat na fakulteti. Namreč ponavljal bom 1. Letnik informatike na feri-ju in kaj narediti, če bi padel še enkrat. Se lahko vpišeš na višjo šolo redno? Vem da vsakemu pripadata 2. Redna vpisa na fakulteto in glede na to da višja šola ni ravno fakulteta me zanima če je to možno?
  • polepsal: Mavrik ()

mladec ::

Pripadata ti dva redna vpisa na fakulteto in dva redna vpisa na višjo šolo, tako, da kar sprašuješ je mogoče.

mgermo ::

Ampak, če nisi sposoben narediti feri, je bolje, da se ne vpišeš na višjo. Naredil sicer boš, zaposlitev je pa druga pesem.

xeroxan44j ::

Pozdravljeni imam podobno vprašanje... vpisal sem se na strojno fakulteto( visokošolsko) in nisem opravil letnika, nato sem se vpisal na Logistiko v Celje( visokošolski progam) in prav tako nisem opravil, sem še ponavljal in tudi nisem opravil, sedaj me zanima če se lahko še prepišem na Višjo šolo v Celju ?
Lp

Master_X ::

Po novem zakonu se naj ne bi mogel (vsaj redno). ZVSI 41. člen:
"(3)Pravice in ugodnosti iz statusa lahko študent uveljavlja največ tri leta, ne glede na to, ali je študiral redno ali izredno, razen v primerih, ki jih določa ta zakon. Kdor je bil že tri leta vpisan v študijski program visokega šolstva, se ne more vpisati v redni študij v višjem strokovnem izobraževanju."

Mene bolj zanima kdo ti je sploh dovolil ponavljat po tem, ko si se prepisal? Ali si na strojno bil vpisan v nebolonjski program?

Phantomeye ::

Master_X je izjavil:

Po novem zakonu se naj ne bi mogel (vsaj redno). ZVSI 41. člen:
"(3)Pravice in ugodnosti iz statusa lahko študent uveljavlja največ tri leta, ne glede na to, ali je študiral redno ali izredno, razen v primerih, ki jih določa ta zakon. Kdor je bil že tri leta vpisan v študijski program visokega šolstva, se ne more vpisati v redni študij v višjem strokovnem izobraževanju."

Mene bolj zanima kdo ti je sploh dovolil ponavljat po tem, ko si se prepisal? Ali si na strojno bil vpisan v nebolonjski program?



je blo to sploh mogoce, da si se z starega sistema prepisal na bolonjca, pa tam potem še 1x ponavljal? Imam kolega, ki je bil v tej situaciji. Potem je pa še absolventa dobil.

Master_X ::

V prehodu iz teh starih programov na nove je bilo marsikaj mogoče, jaz sem vlak starih programov za las zamudil tako, da težko povem. Zato sprašujem @xeroxan44j kako je bilo pri njem, ker če so vsi njegovi programi bili bolonjski potem je nekdo nekaj zaj. Ker lahko ali se prepišeš ali ponavljaš, ne moreš oboje. Pa absolvent je bil v bolonjskem, tudi če si ponavljal (tako ga je verjetno tvoj kolega dobil), zdaj menda več ni mogoče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426197641 (36458) Filip8
»

Izobrazevanje odraslih-menjava smeri

Oddelek: Šola
51018 (848) loveJDM
»

Vpis na dve fakulteti

Oddelek: Šola
132639 (2291) eric_cartman
»

Ponovni vpis v šolo

Oddelek: Šola
122707 (1681) Nodestiny
»

Vzporedni študij

Oddelek: Šola
144709 (4248) Jimmy_

Več podobnih tem