» »

samsung s5 nateg

samsung s5 nateg

lion100 ::

Pozdravljeni,
Moj ata je ta teden preko bolhe naročil Samsung s5. Cena je znašala 270 eur. Prodajalec pa mu je poslal ponarejenega, čeprav je zatrdil da je telefon orginalen in kupljen pri slovenskem operaterju. Nakar je prodajalca poklical nazaj in prodajalec je dejal, da ima orginalnega in ponarejenega, in da mu je ponarejenega poslal po pomoti. Potem mu je prodajalec dejal,da naj ne skrbi,da mu bo poslal orginalnega in ata mu bi potem nazaj poslal ponarejenega. Seveda orginalnega Samsunga ni bilo in prodajalec ima sedaj nedosegljivo številko. Ko mi je ata to povedal,sem takoj vedel da gre za goljufijo.
Oče ima naslov,ime in priimek prodajalca.
Sedaj pa me zanima na koga je najbolje da se obrnem, da bo oče dobil denar nazaj?

Hvala vsem za pomoč

branc ::

Policija. Kopija oglasa bi bila fajn.

shmandi ::

Tako, kot je že branc napisal. Pisn dokaz oz. kopija oglasa. Brez tega ne bo nič. Pa še vseeno težko verjamem, da dobi denar nazaj. Naj pa bo v poduk...

#000000 ::

POklič policijo, tožilstvo ipd. a dnarja nazaj ne boš dobil frugače kot po sodni poti (beri par let) ČE ???

je pa razmišljanje sodnikov pri nas na strani prvaranta, kako si mislu da boš telefon ki je vreden 500+ (po mobitelu ipd) dobil za polovično ceno ? NE JAZ ampak ONI kar lahko njegova obramba s PRIDOM izkoristi bo vztrajala ne tem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

branc ::

"je pa razmišljanje sodnikov pri nas na strani prvaranta"

Sej ne bo šel na ustavno sodišče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

lion100 ::

Kopije oglasa oče žal nima. A se res ne da nič naredit,ker potem bi lahk vsak to delal in si mislil, ah saj mi nobeden ne more nič?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PINki ()

branc ::

A ima vsaj kakšna dokazila o pošilljanju? Pozna številko oglasa na bolhi? Karkoli?

mitja73 ::

lion100 je izjavil:

Kopije oglasa oče žal nima. A se res ne da nič naredit,ker potem bi lahk vsak to delal in si mislil, ah saj mi nobeden ne more nič?


Seveda se da in sicer POLICIJA !
Če ti ne boš šel bo pač nategnil še koga dokler ne bo naletel na nekoga ki ga bo prijavil Policiji.

GTX970 ::

Če imaš številko oglasa je velika možnost, da ga je google poindeksiral in da obstaja posnetek oglasa.
Zato browser v roke -> history in ga poišči.

Ata ni hotel videti nobenih dejanskih slik telefona ? btw, Slo je tako mala da si v max 2 urah na drugem koncu.

#000000 ::

branc je izjavil:

"je pa razmišljanje sodnikov pri nas na strani prvaranta"

Sej ne bo šel na ustavno sodišče...



Ne rabi it na ustavno, bo dobolj okrajno. Meni so težili da sem moral vedet da je telefon ukraden ker je bila cena 200 a v štacuni je bil 700, ne glede na to da sem povedal da se mi je zdel LEGIT ker je imal vse, polnilec, škatlo (original) in da je bil prodajalecna bolhi član tam že par let.

Ne ne, so rekli, Vi bi MORALI vedeti zaradi NIZKE cene da je zadeva sumljiva. Sem reku OK. ampak jest nisem policaj in kaj naj naslednjič storim v takm primeru, je rekla sodnica, enostavno ne kupuj po sumljivo nizkih cenah.

LOOOL

Pa to ni dolgo nazaj recimo.

GTX970 ::

bolha iskanje sgs 5, sortirano po ceni:
http://www.bolha.com/iskanje?q=Samsung+...

Gledam oglase, kjer v opisu ne piše duplikat, kopija ali replika


1.
http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...
SS:



2.
http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...
SS:



3.
http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...
SS:



4.
http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...
SS:




Ta prodaja nekaj drugega kot piše v naslovu, kamero z androidom:
http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

lion100 ::

#000000 je izjavil:

branc je izjavil:

"je pa razmišljanje sodnikov pri nas na strani prvaranta"

Sej ne bo šel na ustavno sodišče...



Ne rabi it na ustavno, bo dobolj okrajno. Meni so težili da sem moral vedet da je telefon ukraden ker je bila cena 200 a v štacuni je bil 700, ne glede na to da sem povedal da se mi je zdel LEGIT ker je imal vse, polnilec, škatlo (original) in da je bil prodajalecna bolhi član tam že par let.

Ne ne, so rekli, Vi bi MORALI vedeti zaradi NIZKE cene da je zadeva sumljiva. Sem reku OK. ampak jest nisem policaj in kaj naj naslednjič storim v takm primeru, je rekla sodnica, enostavno ne kupuj po sumljivo nizkih cenah.

LOOOL

Pa to ni dolgo nazaj recimo.


V mojem primeru je šlo za rabljen telefon,katerih se cene gibljejo okoli 300eur.

Ales ::

Nehaj palamudit tukaj in stopi z očetom na policijo ter podaj kazensko prijavo. Zberita vse dokaze, ki jih imata, ter nesita s sabo.

Glede oglasa - če ta ni več viden, podajta kolikor je možno informacij o tem, kje in kdaj je bil viden, up. ime prodajalca, itd.. To, da se preko spleta oglas ne vidi več, ne pomeni, da ni več mogoče priti do samega oglasa, ampak to je delo za policijo.

DaPolice ::

Na bolhi ti lahko pošljejo izbrisan oglas, samo kontaktiraj jih na pomoč in povej za kaj rabiš.

Lp

Lonsarg ::

Jah to bo težje, ker je telefon dobil samo napačnega. V enem primeru je namesto telefona dobil škatlo piškotov z sporočilom da telefon še pride, lol. Po prijavi na policiji je čez dobro leto dobil o sodišča nakazan do evra znesek, katerega je plačal. Tako da prijavit na policijo definitivno se splača.

Še bolj ziher pa je, da se gre z prijatlom tja in če imaš dober nastop se taki loleki ponavadi ustrašijo, to drugo deluje v okoli 75%, če ne deluje ni treba iti nič dlje od grožnje, pač oddidi da ne bo težav. Poznam primer ko najprej ni popustil, potem pa je ta človek rdeč v faco prijel les in ga razbil na ograji(torej nobene škode, ena zlomljena placa, samo pokazal je da mu je do razbijanja), lolek se je ustrašil in prišel ven z par 100EUR, ki mu jih je bil dolžan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

;-) ::

Kako bo dokazal da ke to telefon ki je bil v skatli?

alese ::

kaj pa kupujete od takih a se vam ni zdelo čudno da dobiš telefon za 500 evrov za 200, saj to je nemogoče, poduk za drugič, tip lahko reče da je bil pravi telefon notri da se ti lažeš, nimaš kaj, požret bo treba to.dokaza nimaš nobenega.zakaj raje ne kupite na uradnih ponudnikih saj vsi dajo na obroke po 10 evrov na mesec.

GTX970 ::

alese
Še 1 nepismen, op je kupil rabljenega https://slo-tech.com/forum/t643896/p478... , tako da cena 270 ni pretirano izstopala.

Mare2 ::

Najmanj kar je, vsaj nam napiši ime in naslov lopova in telefonsko, da vsaj mi ne bomo več nasankali.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MeGreat ::

Ko kupujem telefone, obvezno osebni prevzem in preverba IMEI na škatli, računu ter telefonu.

perci ::

al pa vsaj plačilo prek paypala, wtf

NLight ::

Take bi bilo treba obiskat na domu in jih nabit s kijem... Najverjetneje gre za mulca, ki je našel način kako do denarja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

GTX970 ::

Če se fake s5 prodajajo za 100 eur, 6 jih prodaš na mesec in imaš povprečno plačo :)).

sandmat ::

GTX970 je izjavil:

Če se fake s5 prodajajo za 100 eur, 6 jih prodaš na mesec in imaš povprečno plačo :)).


odštet moraš stroške nakupa iz kitajske (če pridejo mimo carine neobdavčeni).

btw, povprečna plača v Sloveniji ni 600€ (čeprav na poročilih izgleda tako).

francek1 ::

sandmat je izjavil:

GTX970 je izjavil:

Če se fake s5 prodajajo za 100 eur, 6 jih prodaš na mesec in imaš povprečno plačo :)).


odštet moraš stroške nakupa iz kitajske (če pridejo mimo carine neobdavčeni).

btw, povprečna plača v Sloveniji ni 600€ (čeprav na poročilih izgleda tako).

Na Madžarskem jih dobiš za 80€.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup telefona v ameriki

Oddelek: Mobilne tehnologije
203655 (2073) bruco21
»

nakup samsng galaxy s2 pri kommdata

Oddelek: Pomoč in nasveti
134518 (3526) Cveto
»

Nakup telefona v Avstriji

Oddelek: Mobilne tehnologije
178841 (5491) klekej
»

GSM 100 evrov

Oddelek: Kaj kupiti
231843 (1480) an3333
»

Cene rabljenih pri nas

Oddelek: Mobilne tehnologije
286243 (5608) Hayabusa

Več podobnih tem