» »

Daimler v boju proti podopustnem kupu e-pošte: brisanje

Daimler v boju proti podopustnem kupu e-pošte: brisanje

vir: Time
Time - Nemški avtomobilski gigant Daimler se je odločil, da bo brutalno obračunal s težavami, ki jih povzroči gora elektronske pošte, ki zaposlene pričaka po vrnitvi z dopusta. Pošiljatelj bo prejel obvestilo, da je prejemnik na dopustu, in kontakt človeka, na katerega se lahko obrne za nujne primere. Hkrati bo v samodejnem odzivu jasno zapisano, da bo poslano sporočilo izbrisano in da ga nameravani prejemnik ne bo videl.

Gre za razširjen problem elektronske pošte, ki leti po celem svetu ob najrazličnejših urah. Nekateri delodajalci (in pa tudi nekateri zaposleni) pričakujejo odgovore ob urah ali dneh, ko se ne dela. V Nemčiji in Franciji so te že prepoznali kot težavo, ker zaposlenim posega v zakonsko določen čas za počitek. Hkrati pa je prav strah pred goro neprebranih sporočil po povratku razlog, da številni zaposleni tudi na dopustu preverjajo službeno e-pošto. Kavelj 22.

Volkswagen in Deutsche Telekom sta največji podjetji, ki se aktivno borita proti službeni elektronski v popoldanskem in večernem času. Volkswagen "izklaplja" strežnike za e-pošto v popoldanskem času, kar pomeni, da večina zaposlenih tedaj ne prejema pošte. Izjeme so le vodilni, ki morajo biti ves čas dosegljivi in so temu ustrezno tudi plačani.

Nekaj podobnega je tudi francoski gigant Atos, kjer je izvršni direktor ugotovil, da je interna elektronska pošta izguba časa. Zato je leta 2011 začel pilotski projekt, s katerim želi ugotoviti, kako bi ukinitev interne elektronske pošte vplivala na produktivnost. Dve leti pozneje ideja ni le živa, ampak se celo širi. Francoski sindikati pa so letos z delodajalci sklenili zavezujoč dogovor za 250.000 zaposlenih v IT in svetovalnem sektorju (podpisala sta ga njuna sindikata CFDT in CGC), za katere ne velja trenutni standardni 35-urni delovni teden v Franciji. Ena izmed določb delodajalcem prepoveduje pošiljanje elektronski sporočil zaposlenim v popoldanskem času, če to ni resnično nujno.

Elektronska pošta ima nekaj čudovitih lastnost, ki pa se lahko spremenijo v svoje nasprotje, če jih mi ali naš delodajalec ne znamo primerno uporabljati in omejiti njihovega vpliva. Daimler je zato uvedel funkcijo Mail on Holiday, ki bo poskrbela, da nas po prihodu z dopusta ne bo čakala gora neprebranih elektronskih sporočil. Ko bo zaposleni odsoten, elektronske pošte ne bo dobival (letela bo neposredno v koš), pošiljatelji pa bodo o tem seveda obveščeni in bodo tudi dobili kontakt človeka, ki ga nadomešča. Daimler poroča, da so zaposleni nad projektom sodeč po prvih vtisih navdušeni, čeprav resnejše študije še niso opravili.

In če bi kdo porekel, da so Nemci in Francozi navadni lenuhi, ki želijo oddelati svojih 40 ur tedensko in oditi domov - v Franciji delovni teden nominalno traja 35 ur (v Sloveniji de facto 37,5 ure). Dejansko pa Nemci delajo 1388 ur letno in Francozi 1489 ur letno, medtem ko Slovenci 1547 ur letno. Sta pa nemška in francoska produktivnost precej višji od evropskega povprečja in tudi od slovenskega. Najbolj delavni v EU pa so Grki; problem je le, da v tem času bolj malo naredijo.

56 komentarjev

«
1
2

antonija ::

Jaz bi tud raje ne videl 250 neprebranih sluzbenih mailov ko pridem iz 1 tedenskega dopusta... :'(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

RejZoR ::

Ker folk ne zna nastavljat pravil in map v svojih službenih mail klientih. Jezst imam vse lepo popredalčkano, šef ima svojo mapo, nabavni sektor mi sortira v drugo mapo, dnevne informacije o zalogah v tretjo mapo kjer mi jo avtomatično označi kot prebrano (ker rabim to samo po potrebi in ne vedno in vsak dan), informacije največjega dobavitelja v četrto mapo in kar ostane še ostalega bulk maila pa pač pride v Inbox. Tko tud če me pričaka ful mailov jih odpravim v minutki al pa dveh ker točno vem kaj je low priority, kaj je high, kaslc enostavno praznim in arhiviram. Folk, ki pa mi skoz pošilja neke videe in podoben stuff pa imam nastavljen, da mi nad določeno velikostjo priponke direktno pobriše maile. Per user placa za mailbox ni veliko in res ne rabim tega šodra v službenem mailu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Machete ::

Kje spiš da te ne ukradejo?

marvin42 ::

RejZoR: ti imaš popredalčkano, ker imaš pač tak profil službe. Na kakšnem drugem delovnem mestu bi dobil pa vsak dan 30 random mailov, z vsakim bi se moral ukvarjati nekaj minut, na koncu dneva bi ti včasih ostalo zelo malo časa za zadeve, ki si si jih zjutraj odločil narediti (beri: to bi delal pozno popoldne in zvečer).
Mostly Harmless

Engineer_ ::

RejZoR je izjavil:

Ker folk ne zna nastavljat pravil in map v svojih službenih mail klientih. Jezst imam vse lepo popredalčkano, šef ima svojo mapo, nabavni sektor mi sortira v drugo mapo, dnevne informacije o zalogah v tretjo mapo kjer mi jo avtomatično označi kot prebrano (ker rabim to samo po potrebi in ne vedno in vsak dan), informacije največjega dobavitelja v četrto mapo in kar ostane še ostalega bulk maila pa pač pride v Inbox. Tko tud če me pričaka ful mailov jih odpravim v minutki al pa dveh ker točno vem kaj je low priority, kaj je high, kaslc enostavno praznim in arhiviram. Folk, ki pa mi skoz pošilja neke videe in podoben stuff pa imam nastavljen, da mi nad določeno velikostjo priponke direktno pobriše maile. Per user placa za mailbox ni veliko in res ne rabim tega šodra v službenem mailu.


torej delaš na javni upravi?

Če bi delal na trgu bi namreč dobil 30 povsem random mailov vsak dan. Povpraševanja, zahtevki, ponudbe, poslovne zadeve itd. Stvari, ki jih ni možno avtomatsko popredalčkat, lahko samo ročno pospraviš po mapah, ko iz vsebine razbereš kam spadajo.

Furbo ::

Joj so ti nemci kilometre za nami, pri nas pošlješ mail na JU, ga zbrišejo tudi če ga dobijo med delovnim časom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Engineer_ je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ker folk ne zna nastavljat pravil in map v svojih službenih mail klientih. Jezst imam vse lepo popredalčkano, šef ima svojo mapo, nabavni sektor mi sortira v drugo mapo, dnevne informacije o zalogah v tretjo mapo kjer mi jo avtomatično označi kot prebrano (ker rabim to samo po potrebi in ne vedno in vsak dan), informacije največjega dobavitelja v četrto mapo in kar ostane še ostalega bulk maila pa pač pride v Inbox. Tko tud če me pričaka ful mailov jih odpravim v minutki al pa dveh ker točno vem kaj je low priority, kaj je high, kaslc enostavno praznim in arhiviram. Folk, ki pa mi skoz pošilja neke videe in podoben stuff pa imam nastavljen, da mi nad določeno velikostjo priponke direktno pobriše maile. Per user placa za mailbox ni veliko in res ne rabim tega šodra v službenem mailu.


torej delaš na javni upravi?

Če bi delal na trgu bi namreč dobil 30 povsem random mailov vsak dan. Povpraševanja, zahtevki, ponudbe, poslovne zadeve itd. Stvari, ki jih ni možno avtomatsko popredalčkat, lahko samo ročno pospraviš po mapah, ko iz vsebine razbereš kam spadajo.


Od kdaj ima javna uprava opravka z dobavitelji, nabavo in skladišči? Fail.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Engineer_ ::

kemike za tajnice je pač treba nabavit in nkeje je treba skladiščit stare računalnike.

Dobavitelji računalnikov pa seveda tudi obstajajo ;)

In ti ne delaš nič drugega kot to očitno, če dobiš tako malo mailov, pa še to vedno od istih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

PaX_MaN ::

Odkar ima v lasti Mercator.

RejZoR ::

Pol pa bi se vprašal kje zaboga delaš ti, da dobivaš kar neke random maile, ki se vsebinsko tolk razlikujejo, da jih rabiš prebirat 8 ur delavnika...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tody ::

Rejzor nekateri moramo tudi odgovarjat na maile, se pozanimat če je kdo drug rešil zadevo in ali je sploh še akutalna. Potem moreš seveda zadevo še narediti. Ne gre se za prebiranje emaila ampak vsega skupaj. In ker v naši zabačeni sloveniji nimamo pojma kako to zgleda če ti pol sveta mori in seveda vsak napiše NUJNO!!!! kot da bi gorela voda.

antonija ::

Jaz v razvoju farmacevstke firme, kjer je vsak dan nekaj novih problemov (ce ze ne z izdelkom pa z indijci, americani, nabavo, patenti, itd.). Razen kaksnega grobega razporejanja po projektih se zadeva neha. Na koncu je vseeno treba pogledat vsak email, jih posortirat po prioritetah, ... in na koncu sefom sporociti ce bo vse slo po planih ali je potrebno prerazporedit naloge, itd.

Ce tebi uspe vse to narest z pescico preprostih filtrov na inboxu potem je res cudno da te ni ze kdo ukradel.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Glugy ::

na FDV je pa to tko al tko že praksa. Pišeš jim na e-mail odgovora pa nikol ne dobiš. Razen redkih izjem.

smash ::

RejZoR je izjavil:

Ker folk ne zna nastavljat pravil in map v svojih službenih mail klientih. Jezst imam vse lepo popredalčkano, šef ima svojo mapo, nabavni sektor mi sortira v drugo mapo, dnevne informacije o zalogah v tretjo mapo kjer mi jo avtomatično označi kot prebrano (ker rabim to samo po potrebi in ne vedno in vsak dan), informacije največjega dobavitelja v četrto mapo in kar ostane še ostalega bulk maila pa pač pride v Inbox. Tko tud če me pričaka ful mailov jih odpravim v minutki al pa dveh ker točno vem kaj je low priority, kaj je high, kaslc enostavno praznim in arhiviram. Folk, ki pa mi skoz pošilja neke videe in podoben stuff pa imam nastavljen, da mi nad določeno velikostjo priponke direktno pobriše maile. Per user placa za mailbox ni veliko in res ne rabim tega šodra v službenem mailu.


tudi če jih popredalčkaš, nisi povedal kako se rešiš teh 250 mailov po dopustu - zdaj ne vem zate ampak vsak tak mail je treba obdelati, in to ni minuta ali dve ampak pri meni tudi lahko kakšna ura ali dve

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Problematika elektronske pošte je tudi v, recimo temu, nekulturi komunikacije, sploh naslavljanja elektronskih sporočil. Zelo veliko krat dobim pošto, ki ima naslov, ki ničesar ne pove o vsebini. Zelo pogosto v primeru, če je sporočilo generirano s kakšno programsko opremo, ki jo pošiljatelj pred pošiljanjem ustrezno ne pripravi. Tako je v naslovu samo kakšna številka ali koda, ki o vsebini ne pove ničesar. Prav tako se pogosto zgodi, da pošiljatelj pošlje odgovor na starejše elektronsko sporočilo, ker je pač tako lažje najti naslovnika, naslova samega pa ne spremeni....

Na koncu pristaneš na tem, da moraš vsako sporočilo odpreti, pregledati, neredko nekam dati in odpreti priponke, da sploh ugotoviš, za kaj se gre....

LP

Jože

dronyx ::

Jaz uporabljam pa drugačno taktiko. Po defaultu gre pri meni vse v koš, potem se pa odločam, kaj tja ne sodi in je treba nekaj naredit. Tako je v bistvu moj inbox vedno prazen in to dobro vpliva na samozavest. Se pa koš po parih dneh samodejno izprazni, tako da sploh nimam težav s tem, da bi me čakala gora pošte v košu ko pridem iz dopusta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

spirit ::

Dronyx torej te nekaj dni ni in nisi imel nič dela? :D dobra je ta ja.
ne vem no jst vem da brez težav dobim tudi op 100 mailov na dan, sicer je res da je nekje 50% ali več šrota ki gre lahko takoj v koš ampak mi pa vseeno vzame očiten šrot nekje 3 sekunde da ugotovim da je to šrot nekje30 sekund pa tisto kar ni očiten šrot. ostalo so pa potem maili za delo, ki jih je treba ali preposlati ali pa obdelati. Enim take mapice Rajzorjeve ne bi kaj dosti pomagale ravno zaradi tega, ker je potrebno vse pregledati in preveriti, poleg tega pa če je nekaj prišlo z enega konca ne pomeni da ima prednost pred drugo zadevo, ki je prišla z drugega konca, čeprav ima v osnovi eno podjetje prednost je lahko njihova zadeva taka da lahko počaka in bi lahko recimo medtem ko bi se lotil te nekaj dejansko nujnega čakalo. jst imam inbox in potem mapo v katero mečem stvari ki jih moram naredit, iz te mape pa ali nazaj v inbox ali v specificirano mapo za stranko/dobavitelja dam da če bom to še kdaj rabil. mailov praktično ne brišem, tudi šrota ne, ker se mi ne da in ker mi ni treba.

SeMiNeSanja ::

Za šrot obstajajo spam filtri. Škoda časa, da bi se z njim ukvarjal.

Drugače pa si lahko samo večje podjetje privošči zavrniti mail z napotitvijo na osebo, ki nekoga nadomešča. Je pa zagotovo metoda učinkovita, saj si marsikdo misli 'bom pa potem poslal še enkrat, ko se xy vrne z dopusta'. Marsikatera ne preveč nujna zadeva pa se do takrat tudi že sama uredi. Za vse ostalo pa so sodelavci, ki niso na dopustu.

spirit ::

spam filter je uopraben ja, če ga ne bi imel bi pomoje dobil 500 mailov na dan ampak nekaj spama pride skozi, še posebej od principalov, ko enkrat je šrot drugič pa ni šrot, tu nima spam filter nobene vloge. Je pa ers kar praviš, nekomu ki se mu ne mudi bo rekel ok pošljem naslednji teden še en mail. uni ki nekaj res rabijo bodo že poslali sodelavcu, ki nadomešča.

killzone ::

Ni čudno, da je produktivnost v Sloveniji tako mala, če se pa vsi jajcate tle gor o količini prejetih e-mailov. Od kdaj je pa količina opravljenega dela=prejetih in prečekiranih mailov, lool. Če pa prejemate spam na službeni mail, pol pa nehajte gledat pron med službenim časom >:D

Sicer pa primerjate jabolka in hruške, profili službe se razlikujejo to je dejstvo, ki ga je potrebno imeti v mislih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: killzone ()

Engineer_ ::

killzone je izjavil:

Od kdaj je pa količina opravljenega dela=prejetih in prečekiranih mailov, lool.>:D


Da ti na tole bedarijo odpišem kar s tvojim stavkom.
Sicer pa primerjate jabolka in hruške, profili službe se razlikujejo to je dejstvo, ki ga je potrebno imeti v mislih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

flyko ::

Sicer osebno ne vem, zakaj se pritožujete, da ne zmorete prebrati/odgovoriti na vse maile in hkrati opraviti še svojega dela. A ne spada prebiranje/odgovarjanje na maile v službeni čas oz. v sklop vašega dela?

Če ne zmorete vsega v osmih urah je pač potrebno še zaposliti dodatno osebo ali pa plačati nadure. Če je kako drugače imate problem, lahko z delovno inšpekcijo ali pa nemoralo direktorja, oz. vodje.

karafeka ::

Poanta novice, je ta, da imajo očitno Nemci in Francozi največ dopusta od drugih (naj si bo to dopust ali praznik oz. kombinacija obojega). Iz prve roke lahko povem, da to velja 200% pri Nemcih, kateri imajo še posebej ogromno praznikov (so celo kolegi, ki jim to ne paše, prav zaradi tega, ker se jim nabere veliko dela iz drugih držav - delo v multinacionalki ).
Glede produktivnosti pa raje ne bi... Kako naj bodo produktivni, če pa imajo n sestankov za eno in isto stvar, v Sloveniji v tem času stvar končamo in jo že 3x popravljamo :).

Invictus ::

karafeka je izjavil:


Glede produktivnosti pa raje ne bi... Kako naj bodo produktivni, če pa imajo n sestankov za eno in isto stvar, v Sloveniji v tem času stvar končamo in jo že 3x popravljamo :).

Očitno še nisi delal v nemškem podjetju.

Sam sem in delam. Če so sestanki, so to res sestanki in ne bluzenje o vsem drugem kot o temi. In na koncu se naredi odločitev. Ne da vse ostane isto po 10 sestankih.

Si pač omejen na delo malih taskov. Pri velikih projektih je to malo drugače. Managerji svojim zaposlenim pustijo precej proste roke, kar pa prinese s sabo dovolj odgovornosti. Poleg tega managerji rešujejo probleme s strankami, ki jih imajo inženirji in ne sami inženirji.

Pojdi malo delat gor da ne boš bluzil na pamet ...

Kar se pa tiče slovenske hiotroste, se pa strinjam. Pri nas je dostikrat hitreje narejeno. Ampak to so "quick and dirty" rešitve, ki ti povzročajo probleme čez nekaj mesecev. Nobeden ne vidi zadeve za 1 leto vnaprej. Samo da se nekaj naredi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

RejZoR ::

smash je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ker folk ne zna nastavljat pravil in map v svojih službenih mail klientih. Jezst imam vse lepo popredalčkano, šef ima svojo mapo, nabavni sektor mi sortira v drugo mapo, dnevne informacije o zalogah v tretjo mapo kjer mi jo avtomatično označi kot prebrano (ker rabim to samo po potrebi in ne vedno in vsak dan), informacije največjega dobavitelja v četrto mapo in kar ostane še ostalega bulk maila pa pač pride v Inbox. Tko tud če me pričaka ful mailov jih odpravim v minutki al pa dveh ker točno vem kaj je low priority, kaj je high, kaslc enostavno praznim in arhiviram. Folk, ki pa mi skoz pošilja neke videe in podoben stuff pa imam nastavljen, da mi nad določeno velikostjo priponke direktno pobriše maile. Per user placa za mailbox ni veliko in res ne rabim tega šodra v službenem mailu.


tudi če jih popredalčkaš, nisi povedal kako se rešiš teh 250 mailov po dopustu - zdaj ne vem zate ampak vsak tak mail je treba obdelati, in to ni minuta ali dve ampak pri meni tudi lahko kakšna ura ali dve


Preletiš ane. Večina tega je outdated šrot, ki sploh ni več aktualen in ga je obdelal že nekdo drug. Me prav zanima kateri mail bo aktualen po 2 tednih dopusta razen če gre za tech support kjer čakanje na odgovore lahko traja po več tednov in itaq noben ne bo opazil razlike. Menda imate neko redundanco al cela firma stoji na tebi? Torej če zboliš za cel mesec ali več (torej nekaj nepredvidenega) bo firma propadla, ker noben ne bo rešil tvojega dela? Če mene ni v službi se delo prelaga na sodelavce kot se to delo prelaga na mene kadar so oni na dopustu oz kakorkoli drugače odsotni. Če nečesa specifičnega ne morejo rešit pa se slišimo telefonsko, če je res neki urgentnega in noben ne zna razrešit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tody ::

Jaz, kot odgovoren uslužbenec preverim če se je res vse naredilo, kar je bilo vsaj meni namenjeno kar spet rabi čas. Ampak ja vidimo zakaj slovensko gospodarstvo "cveti" :)

Markoff ::

dronyx je izjavil:

Jaz uporabljam pa drugačno taktiko. Po defaultu gre pri meni vse v koš, potem se pa odločam, kaj tja ne sodi in je treba nekaj naredit. Tako je v bistvu moj inbox vedno prazen in to dobro vpliva na samozavest. Se pa koš po parih dneh samodejno izprazni, tako da sploh nimam težav s tem, da bi me čakala gora pošte v košu ko pridem iz dopusta.

Zagotovo ne delaš in nikoli nisi delal v prodaji. Razen če delaš za monopolista brez substituta na trgu. Da jaz to naredim, ne bi bil niti na zagovoru pri nadrejenem.

Dobri ste nekateri, da lahko s parimi filtri rešite problem mailov. Jaz se ne spomnim niti enega filtra, ki bi mi dejansko služil (beri: da bi mi pomagal pri produktivnosti oz. učinkovitosti). Junk mail pa itak spoznam že na kilometer daleč, ne samo po subjectu, temveč tudi po pošiljatelju ali kombinaciji.

killzone je izjavil:

Ni čudno, da je produktivnost v Sloveniji tako mala, če se pa vsi jajcate tle gor o količini prejetih e-mailov. Od kdaj je pa količina opravljenega dela=prejetih in prečekiranih mailov, lool. Če pa prejemate spam na službeni mail, pol pa nehajte gledat pron med službenim časom >:D

Sicer pa primerjate jabolka in hruške, profili službe se razlikujejo to je dejstvo, ki ga je potrebno imeti v mislih.

Nekateri smo white collars, drugi pa ste (ali bi morali biti) blue collars. Z razlogom. Ti si jih tule navedel zase kar nekaj.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Markoff ::

Invictus je izjavil:

karafeka je izjavil:


Glede produktivnosti pa raje ne bi... Kako naj bodo produktivni, če pa imajo n sestankov za eno in isto stvar, v Sloveniji v tem času stvar končamo in jo že 3x popravljamo :).

Očitno še nisi delal v nemškem podjetju.

Sam sem in delam. Če so sestanki, so to res sestanki in ne bluzenje o vsem drugem kot o temi. In na koncu se naredi odločitev. Ne da vse ostane isto po 10 sestankih.

Si pač omejen na delo malih taskov. Pri velikih projektih je to malo drugače. Managerji svojim zaposlenim pustijo precej proste roke, kar pa prinese s sabo dovolj odgovornosti. Poleg tega managerji rešujejo probleme s strankami, ki jih imajo inženirji in ne sami inženirji.

Pojdi malo delat gor da ne boš bluzil na pamet ...

Kar se pa tiče slovenske hiotroste, se pa strinjam. Pri nas je dostikrat hitreje narejeno. Ampak to so "quick and dirty" rešitve, ki ti povzročajo probleme čez nekaj mesecev. Nobeden ne vidi zadeve za 1 leto vnaprej. Samo da se nekaj naredi ...

As I'd put it any day if I wrote it. Kar se sestankov tiče, žal tudi za Francoze velja nekaj podobnega, po mojih izkušnjah. Ameri so v tem očitno bolj podobni Švabom - ko se usedemo, se dogovorimo in se tega DRŽIMO. Slovenec se drži samo svojega žepa, ukvarja pa se bolj z utajo davkov, prevalitvijo dela na drugega in kreiranja nepotrebnega dela, da ustvari občutek pomembnosti delovnega mesta.

Slovenec običajno kida gnoj iz enega kupa na drugega z noro brzino in se ima za produktivnega. Ne vpraša pa se, zakaj bi sploh kidal, ali pa vsaj, ali res kida na pravi kup? Ponavadi mora skidati nazaj in na tretji kup. Zelo produktiven človek, a zelo neučinkovit (veliko dela v omejenem času, a zelo malo pozitivnega rezultata).
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

killzone ::

Markoff je izjavil:

dronyx je izjavil:

Jaz uporabljam pa drugačno taktiko. Po defaultu gre pri meni vse v koš, potem se pa odločam, kaj tja ne sodi in je treba nekaj naredit. Tako je v bistvu moj inbox vedno prazen in to dobro vpliva na samozavest. Se pa koš po parih dneh samodejno izprazni, tako da sploh nimam težav s tem, da bi me čakala gora pošte v košu ko pridem iz dopusta.

Zagotovo ne delaš in nikoli nisi delal v prodaji. Razen če delaš za monopolista brez substituta na trgu. Da jaz to naredim, ne bi bil niti na zagovoru pri nadrejenem.

Dobri ste nekateri, da lahko s parimi filtri rešite problem mailov. Jaz se ne spomnim niti enega filtra, ki bi mi dejansko služil (beri: da bi mi pomagal pri produktivnosti oz. učinkovitosti). Junk mail pa itak spoznam že na kilometer daleč, ne samo po subjectu, temveč tudi po pošiljatelju ali kombinaciji.

killzone je izjavil:

Ni čudno, da je produktivnost v Sloveniji tako mala, če se pa vsi jajcate tle gor o količini prejetih e-mailov. Od kdaj je pa količina opravljenega dela=prejetih in prečekiranih mailov, lool. Če pa prejemate spam na službeni mail, pol pa nehajte gledat pron med službenim časom >:D

Sicer pa primerjate jabolka in hruške, profili službe se razlikujejo to je dejstvo, ki ga je potrebno imeti v mislih.

Nekateri smo white collars, drugi pa ste (ali bi morali biti) blue collars. Z razlogom. Ti si jih tule navedel zase kar nekaj.


Če nisi prepoznal sarkazma ti ne morem pomagat. Delam v pisarni in nimam večjih problemov z maili. Treba imeti pameten sistem organizacije pa je.

Markoff ::

Glede tega linka: http://stats.oecd.org/Index.aspx?Datase... Norvežani so 35% bolj produktivni od Amerov, ki so med top top na lestvici (oni "so" indeks 100), pri čemer je to neverjetno len narod, ki pri 25°C popade dol od pregorevanja.

I kid you not, sosed je gor že 2. leto in dela nadure, ker Norvežanov to sploh ne zanima. Po 8 urah dela takoj domov. Med delovnim časom potrebujejo precej počitka. Če delodajalec vpije na delavca, dobi naslednji dan odvetnika in bolniško ubogega reveža. Folk potrpežljiv do skrajnih meja (Slovenec bi doživel kulturni mega šok v vrstah v trgovinah, bankah, ... folku se nikamor ne mudi). Ko je vroče, se med delovnim (plačanim!) časom hodijo kopat v enega od milijona jezer na Norveškem (kako šele izgleda Finska!). In to spodbuja delodajalec, da se ja ne bi komu kaj zgodilo in bi on za to odgovarjal. Da ne pišem celih romanov, evo nagradnega vprašanja:

Kaj hudiča njih dela produktivne?

Hint: nafta res pomaga, a keč je drugje. Ne delajo veliko, delajo pa pametneje. Stvari so jim bolj razčiščene, ne izgubljajo veliko časa na nepotrebnih debatah. Morda si pošiljajo manj mailov, a imajo management, ki se zna odločat, se odločitev drži, jih komunicira, ljudje pa namesto, da bi se upirali odločitvam (spremembam, ki so za nekatere tveganje, za njih pa priložnost), jih sprejmejo in uvedejo.

Ne bom tega apliciral na vse Norvežane, jasno, a njihova mentaliteta gre nekako v to smer, naša pa v nasprotno.

killzone je izjavil:

Če nisi prepoznal sarkazma ti ne morem pomagat. Delam v pisarni in nimam večjih problemov z maili. Treba imeti pameten sistem organizacije pa je.

Ne, nisem, izpadlo je precej resno. In se strinjam, vsak se mora sam organizirati, da doseže neko razumno produktivnost, res pa opažam, da to ni sposobnost, ki jo ima homo sapiens po defaultu. Nekateri jo imamo, drugi ne.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

smash ::

jaz recimo v služben mail ne dobim nobenega spama oz. junka, pa je to gmail account - verjetno google že sfiltrira, no do mene nič ne pride

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

3p ::

Markoff: Norvežani so 130% po ceni ure. To ne pomeni, da (le) da so produktivni, ampak da so tudi pripravljeni plačati veliko več za isto delo. Glej big-mac index (Big Mac Index) @ Wikipedia. To, da stane big-mac skoraj $10 ne pomeni, da naredijo 5x več kot tam kjer stane $2. Pomeni pa, da jim od nekod (iz vrtine?) priteka denar, da so pripravljeni in sposobni plačati $10 za en burger.

Invictus ::

Markoff je izjavil:


As I'd put it any day if I wrote it. Kar se sestankov tiče, žal tudi za Francoze velja nekaj podobnega, po mojih izkušnjah. Ameri so v tem očitno bolj podobni Švabom - ko se usedemo, se dogovorimo in se tega DRŽIMO. Slovenec se drži samo svojega žepa, ukvarja pa se bolj z utajo davkov, prevalitvijo dela na drugega in kreiranja nepotrebnega dela, da ustvari občutek pomembnosti delovnega mesta.

Slovenec običajno kida gnoj iz enega kupa na drugega z noro brzino in se ima za produktivnega. Ne vpraša pa se, zakaj bi sploh kidal, ali pa vsaj, ali res kida na pravi kup? Ponavadi mora skidati nazaj in na tretji kup. Zelo produktiven človek, a zelo neučinkovit (veliko dela v omejenem času, a zelo malo pozitivnega rezultata).

Pojdi malo delati v Belgijo. Tam se šele vse vleče.

Ampak hudiča, na koncu je vse v redu narejeno. Tako da vseeno delajo.

Seveda se pa skriva tudi precej okostnjakov v omarah ...

Sem to doživel pri njihovem največjem telekomu.

3p je izjavil:

Markoff: Norvežani so 130% po ceni ure. To ne pomeni, da (le) da so produktivni, ampak da so tudi pripravljeni plačati veliko več za isto delo. Glej big-mac index (Big Mac Index) @ Wikipedia. To, da stane big-mac skoraj $10 ne pomeni, da naredijo 5x več kot tam kjer stane $2. Pomeni pa, da jim od nekod (iz vrtine?) priteka denar, da so pripravljeni in sposobni plačati $10 za en burger.

Ni vse v nafti. Definitivno jim omogoča večji standard, ampak saj imajo tudi hudičevo visoke davke.

Pa tudi znajo delati z denarjem. Saj so goljufije in korupcije, ampak je tega veliko manj. Njihov moralno etični kodeks jim tega ne da.

Ko sem enkrat na piru Norvežanu razlagal kako zadeve potekajo pri nas, bi ga skoraj kap. Je hitro naročil še en pir :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

nekikr ::

Že Nemcem se obrača, ko slišijo kako se dela pri nas, z vsakim kilometrom severno je samo še slabše :)

RejZoR ::

Tody je izjavil:

Jaz, kot odgovoren uslužbenec preverim če se je res vse naredilo, kar je bilo vsaj meni namenjeno kar spet rabi čas. Ampak ja vidimo zakaj slovensko gospodarstvo "cveti" :)


Spet delaš neke hude ugotovitve na podlagi ničesar. Če nekdo rabi nekaj ta moment mu jezst po dveh tednih ne morem nič pomagat. Je pa prejel odgovor, da sem na dopustu od tega do tega dne, ko mi je poslal mail, kar mu da vedeti, da mu željenega ne morem izpolnit in se bo pač obrnil na naslednjega na našem oddelku. Če jezst lahko kaj sklepam je da ste vi blazno neučinkoviti če vas 10 ljudi preklada iste maile in sprašujete okoli če je kdo kaj naredil. Huh...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

smash ::

RejZoR je izjavil:

Tody je izjavil:

Jaz, kot odgovoren uslužbenec preverim če se je res vse naredilo, kar je bilo vsaj meni namenjeno kar spet rabi čas. Ampak ja vidimo zakaj slovensko gospodarstvo "cveti" :)


Spet delaš neke hude ugotovitve na podlagi ničesar. Če nekdo rabi nekaj ta moment mu jezst po dveh tednih ne morem nič pomagat. Je pa prejel odgovor, da sem na dopustu od tega do tega dne, ko mi je poslal mail, kar mu da vedeti, da mu željenega ne morem izpolnit in se bo pač obrnil na naslednjega na našem oddelku. Če jezst lahko kaj sklepam je da ste vi blazno neučinkoviti če vas 10 ljudi preklada iste maile in sprašujete okoli če je kdo kaj naredil. Huh...


In kako ti ves ce je nekdo drug to ze naredil? Al kar ignoriras?

cegu ::

Telekom Slovenija to s pridom dela že nekaj let. Mislim da navaden Outlook že to omogoča.

Dr_M ::

Markoff je izjavil:

Invictus je izjavil:

karafeka je izjavil:


Glede produktivnosti pa raje ne bi... Kako naj bodo produktivni, če pa imajo n sestankov za eno in isto stvar, v Sloveniji v tem času stvar končamo in jo že 3x popravljamo :).

Očitno še nisi delal v nemškem podjetju.

Sam sem in delam. Če so sestanki, so to res sestanki in ne bluzenje o vsem drugem kot o temi. In na koncu se naredi odločitev. Ne da vse ostane isto po 10 sestankih.

Si pač omejen na delo malih taskov. Pri velikih projektih je to malo drugače. Managerji svojim zaposlenim pustijo precej proste roke, kar pa prinese s sabo dovolj odgovornosti. Poleg tega managerji rešujejo probleme s strankami, ki jih imajo inženirji in ne sami inženirji.

Pojdi malo delat gor da ne boš bluzil na pamet ...

Kar se pa tiče slovenske hiotroste, se pa strinjam. Pri nas je dostikrat hitreje narejeno. Ampak to so "quick and dirty" rešitve, ki ti povzročajo probleme čez nekaj mesecev. Nobeden ne vidi zadeve za 1 leto vnaprej. Samo da se nekaj naredi ...

As I'd put it any day if I wrote it. Kar se sestankov tiče, žal tudi za Francoze velja nekaj podobnega, po mojih izkušnjah. Ameri so v tem očitno bolj podobni Švabom - ko se usedemo, se dogovorimo in se tega DRŽIMO. Slovenec se drži samo svojega žepa, ukvarja pa se bolj z utajo davkov, prevalitvijo dela na drugega in kreiranja nepotrebnega dela, da ustvari občutek pomembnosti delovnega mesta.

Slovenec običajno kida gnoj iz enega kupa na drugega z noro brzino in se ima za produktivnega. Ne vpraša pa se, zakaj bi sploh kidal, ali pa vsaj, ali res kida na pravi kup? Ponavadi mora skidati nazaj in na tretji kup. Zelo produktiven človek, a zelo neučinkovit (veliko dela v omejenem času, a zelo malo pozitivnega rezultata).



Super, zanimiv opis, kako stvari potekajo zunaj in pri nas.
Dobro branje, tudi za nas blue collar-je :))
To, kar si napisal za slovence, drzi kot pribito, celo v svetovno znanih firmah, ki se sicer hvalijo, kako uspesne so, kako imajo dobro organizacijo ipd... V resnici pa vse gnilo, en bolj butast, kot drugi. Bolj, kot je nesposoben, visje prileze, sposobne se pa potlaci.

marvin42 ::

RejZoR: skušaj razumeti, da ne delamo vsi v skladiščih ali pa na telekomovih helpdeskih, kjer je nekako samo po sebi umevno, da če nečesa ne narediš ti, bo to naredil tvoj sodelavec. Mnogo delovnih mest je takih, da če v tistem trenutku ti dobiš mail, moraš to ti rešiti in nihče drug. Posel bo šel drugam, če ne boš takoj reagiral. In če si na dopustu ali bolniški, tudi gre drugam. Jebiga, kapitalizem.
Mostly Harmless

Mr.B ::

Mnogo delovnih mest je takih, da če v tistem trenutku ti dobiš mail, moraš to ti rešiti in nihče drug
Ampak sej ko te povozi Avto, pa si tri mesece v komi, bo pa podjetje propadlo.
Hm morda je pa problem drugje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

marvin42 ::

Mr.B: gre bolj za "priložnost zamujena ne vrne se nobena". V tistem trenutku, ko pride mail, moraš odreagirati. In ne čez 3 mesece, to je 3 mesece prepozno.
Mostly Harmless

darkolord ::

Za velika utečena podjetja, ki nimajo direkt odnosov s strankami, je to verjetno čisto izvedljivo.

Za manjše firme je pa precejkrat to zelo slabo; saj, nihče te ne sili, da si odziven, bo pa stranka šla drugam (in ne bo prišla nazaj), če ji ne odgovoriš.

Invictus ::

Zase vem da moram odgovorit na povpraševanje nekako v 4 urah.,

Potem je psoel moj.

Če ne, najdejo drugega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Engineer_ ::

če odgovora na posloven mail ne dobim v istem delovnem dnevu, ali najkasneje drug delovni dan, če je bil mail poslan pozno, proti koncu delovnika, jaz to smatram za zelo slabo poslovno prasko.

Invictus ::

Engineer_ je izjavil:

če odgovora na posloven mail ne dobim v istem delovnem dnevu, ali najkasneje drug delovni dan, če je bil mail poslan pozno, proti koncu delovnika, jaz to smatram za zelo slabo poslovno prasko.

To je malo optimistična zadeva.

Ljudje ne čakajo samo na tvoj mail da ti bodo lahko odgovorili.

Pri večjih subjektih to lahko traja do en teden ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Engineer_ ::

odvisno s kom imaš opravka. Če mislijo da so preveč "high" lahko na odgovor čakaš tudi 2 tedna. Ali pa niti ne dobiš odgovora.

marvin42 ::

Invictus je izjavil:


To je malo optimistična zadeva.

Ljudje ne čakajo samo na tvoj mail da ti bodo lahko odgovorili.

Pri večjih subjektih to lahko traja do en teden ...


Vse je odvisno od razmerja povpraševanje/ponudba. Če je ponudbe veliko, bo šla stranka drugam. Če ni veliko, bo pa čakala en teden. Danes je pa bolj malo panog, kjer si lahko privoščiš 1 teden časa za odgovor.
Mostly Harmless

spirit ::

1 teden se lahko čaka samo če gre za neko specifično zadevo, pa še to nikakor en teden brez odgovora ampak odgovoriš takoj kaj in kako ter da bo trajalo kak teden da jim daš točne informacije. Meni so kar smešni taki, ki ti nič ne odgovorijo ali pa pozno. Ravno pred kratkim sem imel primer ko sem nekaj iskal in pošljem povpraševanje na 3 podjetja, eni odgovorijo naslednji dan z dodatnimi vprašanji in nekaj odgovorov na moja vprašanja (so končne ponudbe je trajalo okoli 2 tedna, ker gre za specifično zadevo in še vmes je bilo potrebno spremeniti konfiguracijo). od druge firme ni bilo odgovora, tretja pa mi po nekje treh tednih odgovori, da mi nečesa podobnega kot si želim ne morejo dobavit. Torej ali so čakaili 3 tedne na nek odgovor in se jim vmes ni zdelo vredno poslati mail, da preverjajo če se zadevo da realizirati ali ne in da mi sporočijo. sej razumem da ne moraš dati odgovora takoj, da so sploh pri kompleksnejših zadevah še drugi vpleteni in tako naprej, ampak nekaj pa daš od sebe a ne?

Mavrik ::

A vi mate res tako slabo organizirana podjetja, da en teden ne more noben drug odgovarjati na poslovne emaile?
The truth is rarely pure and never simple.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izklop službene elektronske pošte popoldne je lahko škodljiv

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
287558 (4814) darkolord
»

Francija omejila popoldansko službeno elektronsko pošto (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22351315 (44822) antonija
»

Francoski sindikati omejujejo elektronska sporočila izven delovnega časa

Oddelek: Novice / Ostale najave
2110558 (8330) Invictus
»

Volkswagen po izteku delovnega časa ugasne interno elektronsko pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5125056 (21313) echo
»

Krščen Matiček inu Tristo Kosmatih, SiOL!

Oddelek: Novice / Zasebnost
153594 (3594) Kaboom

Več podobnih tem