» »

Shranjevanje filmov

Shranjevanje filmov

«
1
2

IcyFox ::

Pozdravljeni, zanima me vaše mnenje o tem, kam shranjujete filme. Je še vedno najbolje uporabljati DVD-je ali je bolje uporabiti zunanji disk?
  • zaklenil: Mavrik ()

Anney ::

Odvisno kako ti najbolj paše, če si pravi collector in si delaš zbirko za poličke s coverji so še vedno dobri zapisljivi mediji (DVD, Bluray), če pa za zabavo se ti pa najbolj izplača zunanji disk, ko je poln ga zamenjaš z drugim. Seveda je tu problem če gre kaj v maloro, saj ti potem cel disk s filmi gre po gobe, pri medijih pa se to ne more zgoditi. (lahko da kakšen film čez par let ne predvaja več, vendar ga lahko nadomestiš).

IcyFox ::

Ne delam z coverji, ampak shranim v peresnico, tako da dobro zgleda

Anney ::

Potem disk ;)

Dober zgleda samo tako:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Map ::

Tut jaz sem razmišljal, da bi si vsaj tiste najboljše zapekel na dvd, ampak nimam niti dvd predvajalnika. Pa tudi če se s kolegi odločmo pogledat kak film, neseš disk pa imaš vse filme. Ampak taka zbirka res fajn zgleda.

Invictus ::

Kupi si NAS ...

Po možnosti takega, ki ima tudi player in priključek za na TV ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IcyFox ::

Res dobro izgleda z coverji, ampak moreš imeti prostor

Kaj je NAS?

Anney ::

Narediš tako, na steni se najde vedno prostor. prostora za cca 400 filmov.

s6c-gEL ::

shadeX ::

Če hočeš gledati filme v zunanjem omrežju NAS ne pride v poštev. No mogoče za koga z optiko ali pa nadpovprečnim uploadom ja. Ampak z 10/768 linijo si ne boš dost pomagal ker ti streamanje vzame več kot imaš uploada na voljo.

IcyFox ::

imam linijo 3/0,5 xD

Lonsarg ::

Ma pozabite na te profesionalne NAS prosim...

Imaš recimo zunanje WD diske, ki ima tako USB kot mrežni priključek. V primeru da se mrežni uporabi je to v bistvu NAS, imaš DLSNa server(TVji direkt dostopajo do zbirke) in network share(navadni stari dobri mrežni disk), kar ti paše. Stane pa morda par 10EUR več kot navadni zunanji disk. IMO jaz bi to priporočal vsakomur, ki noče imeti kakega računalnika vedno prižganega za shranjevanje zadev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

shadeX ::

NAS, WD..whatever odpade. OP ima na voljo 64KB/s up za streamanje.

hojnikb ::

Zakaj bi shranjeval sploh kam filme, če so enostavno dosegljivi na različnih virih ?
Pogledaš, zbrišeš in je to to. Če ti pa slučajno zahoče, da še enkrat pogledaš, pač spet dol posnameš.
Simple.
#brezpodpisa

Ozric ::

Zunanji disk je najbolj praktična zadeva. Shranjujemo pa zaljubljenci v filmsko umetnost, gre za naš mali fetiš ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ozric ()

IcyFox ::

Ozric je izjavil:

Zunanji disk je najbolj praktična zadeva. [strong]Shranjujemo pa zaljubljenci v filmsko umetnost, gre za naš mali fetiš ;)]/strong]


Točno to :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

hojnikb ::

Torej gre tukaj za neke vrste hoardanja :)
V takih primerih je kak nas še najboljš.


Al si pa zrihtaš Netflix. Nerabiš praktično nič placa :)
#brezpodpisa

IcyFox ::

Neka vrsta hoardanja, le ena od mojih redkih ;D

hojnikb ::

Osebno sn se kompletno odvadil hordanja _česarkoli_. Danes, ko so interneti tako hitri in relativno poceni (pratično vsak adsl ponudnik ti da do 15Mbit za precej malo denarja -- tam od 26€ naprej) se praktično tak junk ne splača več hranit. To velja tako za filme/serije, kot za igrovje in podobno navlako, ki kuri plac.

Predvsem dodatki, kot so xbmctorrent (in podobno) precej olajšajo gledanje takega contenta in hkrati ne kurijo nič placa.
#brezpodpisa

IcyFox ::

js še vedno hordam od starih konzol, do iger, stare rač. opreme... fetiš ki se ga ne odvadiš zlahka :D

hojnikb ::

#brezpodpisa

IcyFox ::

No ja, ne hordam na tak način, imam dobro urejeno vse, ampak še vedno...

jype ::

Lepo kupiš NAS in ves čas pridno seedaš, da lahko kdaj pa kdaj kakšno reč pogledajo tudi drugi.

IcyFox ::

jype, problem je hitrost interneta...

hojnikb ::

upgrejdaj paket. Verjetno še maš kak uber star paket in zato nizka hitrost..
#brezpodpisa

IcyFox ::

niti ne, 2 leti star...

jype ::

kotnikvid57> jype, problem je hitrost interneta...

Saj v tem je smisel bittorrent protokola, da nisi edini.

hojnikb ::

IcyFox je izjavil:

niti ne, 2 leti star...

kater ponudnik in kolk dajete ?
#brezpodpisa

IcyFox ::

še vedno mislim, da bo za moje 'hordanje' zunanji disk najbolj primeren :D

hojnikb ::

Verjetno res. Pa le vzami 3.5", ker so cenejši per GB
#brezpodpisa

IcyFox ::

KTV Dravograd, trojček je, nisem prepričan kok je okoli 40 eur

hojnikb ::

tale ktv ma paket z
9 Mbps 1,5 Mbps
za manj kot 40€.
Menjaj paket !
#brezpodpisa

IcyFox ::

meh, ne rabim, zame je itak dovolj...

hojnikb ::

Verjami, da ko boš meu 3x hitrejši net za isto ali manj denarja, boš čutil manjšo potrebo po hoardanju. Pa še jamrat neboš več mogu, da maš počasn net :)
#brezpodpisa

IcyFox ::

sej ni tok počasn, zadovoljiv je, hordanje se pa itak težko odvadim ;D

hojnikb ::

No karkoli, samo pač možnost imaš precej hitrejšega neta za isti denar :)
#brezpodpisa

IcyFox ::

sej niti ne rabim, bom dobil en zunanji disk pa itak mam prenosnik prkloplen na tv, za gledanje drugih videov tudi :D sicer bo treba zdaj en nov poceni pc dobit po možnosti z hdmi, ker tega bom za šolo potreboval ...

Lonsarg ::

shadeX je izjavil:

NAS, WD..whatever odpade. OP ima na voljo 64KB/s up za streamanje.

A si ti mal zmeden. Tukaj govorimo AFAIK o rešitvah za doma ne preko interneta. Oziroma disk se nese lahko kamorkoli pa tam priklopi bodisi v internetno mrežo zraven ruterja bodisi direkt USB.

WD zunanji diski z mrežnim priključkom so pač zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Map ::

Vsi ne mormo met tak hitrega interneta ker še nimamo optike, posledično internetne rešitve odpadejo in moraš filme shranjevat na disk.

GrimReaper ::

kotnikvid57, ti si pa 10 let za časom. Z današnjimi povezavami dobiš film dol v 10 minutah.
Pa tudi če imaš slabo povezavo, istega filma ne vem če boš pogledal še enkrat prej kot v 10 letih. Sam sem po 8,5 letih pri 2700, pa ne vem če sem jih več kot 5 še enkrat pogledal. Tako da ne vidim smisla shranjevat.

Ampak tudi z internetom si moraš postavit en limit koliko filmov imaš istočasno na disku. Sam jih imam okol 15-20, pa se kakšni ki mislim da bodo težje gledljivi, znajdejo na disku tudi po pol leta ali celo eno leto.

Seveda sem tudi sam dolgo časa pekel, ampak na koncu je rezultat ta, da 1000€ ali še več pristane v smeteh. Ker prelagat te DVD-je je preveč časovno zamudno, pa še veliko prostora rabiš, že za tortice, kaj šele če greš delat original zbirko, kot je slika zgoraj, to rabiš praktično eno sobo samo za to.

Ampak ravno ko sem se tega znebil, grem pa začet kupovat glasbene CD-je, za 2k€ na koncu. To je pa šele bedarija, predvsem zaradi formata, ki je danes že precej zastarel.
Itak glasbo poslušam v glavnem samo na PC-ju in v avtu, tako da MP3-ji iz interneta so danes najboljša opcija.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

shadeX ::

LoL, a ste se mal zmedli?

IcyFox je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me vaše mnenje o tem, kam shranjujete filme. Je še vedno najbolje uporabljati DVD-je ali je bolje uporabiti zunanji disk?



OP sprašuje kam shranjevati filme. Ne potrebuje nasvetov o nadgradnji interneta. Dejstvo je to da za streamanje filmov s svojega clouda, pač kakršenkoli že je, potrebuje vsaj 150KB/s hitrost iz smeri uporabnika (upload). OP ima 1.5x manj, cene na bakru za upgrade so pa visoke. Nekateri (med njimi sem tudi jaz), uploada ne moremo nadgraditi (ponudnik ne ponuja). Tudi če bi zamenjal ponudnika kjer jaz živim (sicer v mestu), več kot 1Mb uploada ne bi dosegel. ( 125KB/s , kar je še vedno premal za domač stream).

Nekdo je omenil tudi da pač ko se ti film zapaše spet pogledat ga enostavno spet potegneš. Ja, recimo. Ampak zahvalite boga da živimo v Sloveniji. V Nemčiji naprimer tega nebi počel. Lahko se pa tudi tukaj kaj kmalu zakoni okoli tega spremenijo.

Best rešitev bi bila da daš vse filme na BluRay ploščke. Če nimaš pekača, ga pač kupiš. Razni NAS-i in zunanji diski niso toliko zanesljivi kot zapisljivi mediji. To je fact ki je neizpodbiten. Disk se BO pokvaril (v večini primerov ne boš uspel narediti backupa, ker bo prej šel po gobe. Če si srečen, boš videl da disk crkuje in boš naredil backup prej ampak tukaj boš pač lucky). Je pa seveda zapisovanje na ploščke dražje kot če bi imel disk ampak za movie fanatika in zbiratelja je to najmanjši problem.

Lonsarg ::

Zapisat na dva trda diska je bolj varno, kot zapisati na en DVD, pole tega pa tudi ceneje, če se ti že gre toliko za podatke... Na filme ponavadi ljudje ne damo toliko in se ne bavimo z drugo kopijo.

BorutK-73 ::

Jaz sem nabavil HDD dock ki ima eSata, bi vzel z USB3 pa ga niso imeli. Imam pa kar nekaj 1TB in 1.5TB diskov za backupe in nekaj filmov ki so mi všeč.
Hitrost je ista kot preko SATA in menjava diskov je super enostavna


Anney je izjavil:

Potem disk ;)

Dober zgleda samo tako:


Tvoje? Če je, zakaj prazen prostor na levi?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

shadeX je izjavil:

LoL, a ste se mal zmedli?

IcyFox je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me vaše mnenje o tem, kam shranjujete filme. Je še vedno najbolje uporabljati DVD-je ali je bolje uporabiti zunanji disk?



OP sprašuje kam shranjevati filme. Ne potrebuje nasvetov o nadgradnji interneta. Dejstvo je to da za streamanje filmov s svojega clouda, pač kakršenkoli že je, potrebuje vsaj 150KB/s hitrost iz smeri uporabnika (upload). OP ima 1.5x manj, cene na bakru za upgrade so pa visoke. Nekateri (med njimi sem tudi jaz), uploada ne moremo nadgraditi (ponudnik ne ponuja). Tudi če bi zamenjal ponudnika kjer jaz živim (sicer v mestu), več kot 1Mb uploada ne bi dosegel. ( 125KB/s , kar je še vedno premal za domač stream).

Nekdo je omenil tudi da pač ko se ti film zapaše spet pogledat ga enostavno spet potegneš. Ja, recimo. Ampak zahvalite boga da živimo v Sloveniji. V Nemčiji naprimer tega nebi počel. Lahko se pa tudi tukaj kaj kmalu zakoni okoli tega spremenijo.

Best rešitev bi bila da daš vse filme na BluRay ploščke. Če nimaš pekača, ga pač kupiš. Razni NAS-i in zunanji diski niso toliko zanesljivi kot zapisljivi mediji. To je fact ki je neizpodbiten. Disk se BO pokvaril (v večini primerov ne boš uspel narediti backupa, ker bo prej šel po gobe. Če si srečen, boš videl da disk crkuje in boš naredil backup prej ampak tukaj boš pač lucky). Je pa seveda zapisovanje na ploščke dražje kot če bi imel disk ampak za movie fanatika in zbiratelja je to najmanjši problem.


Zakaj hudiča bi rabu _sploh_ kakršn koli upload v internet za streamanje z _svojega_ cloda ?
Če imaš svoj cloud, ga imaš lokalno, kar pomeni, da imaš lahko tudi 56k internet, pa to nebo igral vloge.

In OP, kot smo ugotovil, ni na bakru ampak na kablski. Še več, trenutno ima star paket in bi samo z menjavo (z nič doplačila) profitiral 3x na downloadu in 2x na uploadu.

Tudi če se zakoni spremenijo (nwm zakaj bi se mogl, sej je že zdaj to ilegalno) imaš pač legalne storitve za straming (think netflix).

In da bi bil bluray bolj zanesljiv od diskovja ? Pajade. Optični mediji so _šrot_ za dolgoročno shranjevanje. Diskovje pa lahko kamot pustiš za dalj časa, pa še veliko manjši hassle je.
#brezpodpisa

techfreak :) ::

Ce pa zeli pogledati kaksen film drugje kot doma, pa si lahko skopira na USB kljucek, podobno kot bi moral tudi DVD vzeti s seboj.

shadeX ::

@hojnik

Govora je bilo tudi o tem če želiš s kolegi pogledat film, nekje outside local network.


techfreak :) je izjavil:

Ce pa zeli pogledati kaksen film drugje kot doma, pa si lahko skopira na USB kljucek, podobno kot bi moral tudi DVD vzeti s seboj.


Itak. Dokler bomo po domovih mel baker bo tako. Ko bo optika več al manj povsod uveljavljena pol sploh nebo panike.

badabim ::

Popcorn time saves.

Anney ::

hojnikb je izjavil:

Osebno sn se kompletno odvadil hordanja _česarkoli_. Danes, ko so interneti tako hitri in relativno poceni (pratično vsak adsl ponudnik ti da do 15Mbit za precej malo denarja -- tam od 26€ naprej) se praktično tak junk ne splača več hranit. To velja tako za filme/serije, kot za igrovje in podobno navlako, ki kuri plac.

Predvsem dodatki, kot so xbmctorrent (in podobno) precej olajšajo gledanje takega contenta in hkrati ne kurijo nič placa.



Ne gledamo vsi xvida in mkv, da bi si ob ponovnih priložnostih spet potegovali in urejali ploščke. ;)

V kleti imam CD-R ploščke stare 15 let in dvdje stare najmanj 10 let, še vsi normalno delujejo.

hojnikb ::

Anney je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Osebno sn se kompletno odvadil hordanja _česarkoli_. Danes, ko so interneti tako hitri in relativno poceni (pratično vsak adsl ponudnik ti da do 15Mbit za precej malo denarja -- tam od 26EUR naprej) se praktično tak junk ne splača več hranit. To velja tako za filme/serije, kot za igrovje in podobno navlako, ki kuri plac.

Predvsem dodatki, kot so xbmctorrent (in podobno) precej olajšajo gledanje takega contenta in hkrati ne kurijo nič placa.



Ne gledamo vsi xvida in mkv, da bi si ob ponovnih priložnostih spet potegovali in urejali ploščke. ;)

V kleti imam CD-R ploščke stare 15 let in dvdje stare najmanj 10 let, še vsi normalno delujejo.

In kaj točno je narobe z mkv ? (ki btw nima absolutno nobene povezave z kvaliteto videa)


Če bi šparal pri medijih (kar marsikdo počne/je počel) bi mel danes sam en kup plastike :)

badabim je izjavil:

Popcorn time saves.

XBMCTorrent muchos better

shadeX je izjavil:

@hojnik

Govora je bilo tudi o tem če želiš s kolegi pogledat film, nekje outside local network.


techfreak :) je izjavil:

Ce pa zeli pogledati kaksen film drugje kot doma, pa si lahko skopira na USB kljucek, podobno kot bi moral tudi DVD vzeti s seboj.


Itak. Dokler bomo po domovih mel baker bo tako. Ko bo optika več al manj povsod uveljavljena pol sploh nebo panike.

Posnameš na kjuček -- problem rešen. Itk si redkokdo lahko privošči tak streaming. Ampak to sploh ni bil moj point niti ni to spraševal OP.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mgermo ::

Eno je, če gledaš 700MB fajle katere potegneš v 10 min, drugo pa, če si narediš zbirko iz 10+gb datotek, katere pak ne moreš potegnit v 10 min.
Poleg tega imet zbirko fizično na dvdjih je passe in bolj kot ne bv. Imaš XBMC, 2x 3tb disk in si dober za 500 filmov.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kdaj bojo padle cene trdih diskov?

Oddelek: Strojna oprema
292600 (1573) gddr85
»

Varen arhiv

Oddelek: Pomoč in nasveti
121521 (1209) hojnikb
»

Arhiviranje podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
598732 (7754) joker16_7
»

Intelovi SSD-ji leta 2014 v celoti na 20 nm

Oddelek: Novice / Diski
318972 (6110) Jst
»

Nova anketa: je DVD/Blu ray enota (že) odveč? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
10026712 (24184) kuglvinkl

Več podobnih tem