» »

kdaj bojo padle cene trdih diskov?

kdaj bojo padle cene trdih diskov?

gendale2018 ::

opažam da so trdi diski normalnih velikost (6tb+) še vedno dragi, kdaj bo to padlo na neko normalno ceno (~100 eur)?

spomnim se včasih, ko si vsake par let kupil nov disk in si za isto ceno dobil veliko več prostora, sedaj pa že nekaj časa nič rastejo kapacitete pri isti ceni
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

filip007 ::

Ne bodo, ker zelo malo ljudi rabi tako velike diske.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

gendale2018 ::

če jih malo ljudi rabi, potem lahko brez problema prodajajo poceni, ker itak večina ne bo kupila in ne bojo na zgubi
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

filip007 ::

Žal ne gre tako, zanimanje za navadne diske upada tako ali tako.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

pegasus ::

Situacija se bo spremenila, ko boš redefiniral svoje normale.

Tako kot pri CPUjih so tudi pri diskih fizikalne omejitve, ki jih je brez korenitih sprememb težko preseči. In trenutna tehnologija diskov je že dokaj pri svojih maksimumih. Poleg tega imaš ekonomsko situacijo, kjer velike diske kupujejo samo cloud ponudniki, ti pa ožamejo proizvajalce s količinskimi popusti tako zelo, da imajo komaj za kruh, kaj šele za nadaljni razvoj. Posledično tudi vedno več končnih uporabnikov uporablja cloud storage in ne več "škatle pod mizo". Bolečine uporanika popolnoma razumem, ker sem par tednov nazaj kupil 10TB disk, da ga imam namesto usb ključka.

blackbfm ::

ti pa ožamejo proizvajalce s količinskimi popusti tako zelo, da imajo komaj za kruh, kaj šele za nadaljni razvoj.


High tech ima komaj za kruh? Šala leta

hojnikb ::

Nič šala, flash in dram proizvajalci (in proizvajalci končnih produktov aka dimm, ssd) velikokrat delajo z razor thin maržami.
#brezpodpisa

SimplyMiha ::

normalnih velikost (6tb+)


Vzemi si minutko za razmislek o tej besedni zvezi.

Namig: ni bilo vedno tako.

AapocalypseE ::

Trdi diski so dragi? 8-O

6TB za 130€

https://www.mimovrste.com/35-diski/seag...

Siddh ::

Tako poceni še niso bili :D sicer pa redko kdo potrebuje tak storage. Za povprečenga uporabnika gredo slike na google foto, filmi iz netflix ali popcorn time, arhiv pomembnih dokumentov pa na google drive, zato da ne rabiš delat fizičnih backupov na treh lokacijah :D Sam shajam z 250 GB + 1TB in je že 5 let več kot dovolj.


gendale2018 ::

AapocalypseE je izjavil:

Trdi diski so dragi? 8-O

6TB za 130€

https://www.mimovrste.com/35-diski/seag...

ko podreš to ohišje ti gre garancija

notranji so pa 250+

https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...

https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...

hojnikb je izjavil:

Nič šala, flash in dram proizvajalci (in proizvajalci končnih produktov aka dimm, ssd) velikokrat delajo z razor thin maržami.

a ti to resno :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Han ::

AapocalypseE ::

In zakaj bi rabil tako velik notranji disk? To je za backup ali za kakšno zbirko filmov, iger, slik, itd... ki jih itak ne rabiš vedno.

Primarno rabiš samo velik SSD in s tem delaš vsak dan.

Mam sam 3TB + 4TB notranji disk in razmišljam, da nabavim en 8TB zunanji disk in dam vse tja, notranja pa oba prodam in nabavim en večji SSD.

Drugače pa tudi notranji niso toliko dražji, kot želiš prikazat gendale.

https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...

gendale2018 ::

zakaj bi imel na zunanjem če imam lahko na notranjem?

niso toliko dražji, ampak so še vedno predragi... trenutno imam mešanico 3 in 6 tb wd red (in samo še ~2tb prosto)... recimo da bi hotel it na 12 tb sploh ne upam računat cene..
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

AapocalypseE ::

Ker disk laufa za brezveze?

Ure delovanja nabijaš za brezveze. Lahko komot počiva, ko podatkov ne rabiš.

12TB daš 185€ x2 = 370€

Tebi je to drago?

Nekateri res hočete vse zastonj...

gendale2018 ::

ne x2 ampak x5
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

kajetan ::

hočem disk! :D

2.5" proti 3.5" -

a so 2.5" res slabši diski od 3.5"? hitrost mi ni važna... zato zakaj bi imel eksterno napajanje če se lahko napaja prek usb porta? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

Bizkit45 ::

kajetan je izjavil:

hočem disk! :D

2.5" proti 3.5" -

a so 2.5" res slabši diski od 3.5"? hitrost mi ni važna... zato zakaj bi imel eksterno napajanje če se lahko napaja prek usb porta? :)


podobno je vprašati ali je i7 res slabši od i7mobile. Odgovor je NE.
Niso slabši, so pa za svoj namen. Se manj grejejo, so downclockani, so overall manjši, posledično tišji,...še bi lahko naštevali.
2,5" ni "slabši" ampak ima svoje drawbacke, ki pa jih naj bi kompenziral z majhnostjo, portabilnostjo ter ostalimi plusi.

hojnikb ::

gendale2018 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Trdi diski so dragi? 8-O

6TB za 130€

https://www.mimovrste.com/35-diski/seag...

ko podreš to ohišje ti gre garancija

notranji so pa 250+

https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...

https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...

hojnikb je izjavil:

Nič šala, flash in dram proizvajalci (in proizvajalci končnih produktov aka dimm, ssd) velikokrat delajo z razor thin maržami.

a ti to resno :D


Skrajno resno. Kaj misliš, da se dram in flash proizjavalci kr tako za hec kartelno dogovarjajo okol cen določena obdobja ?

Štos je v tem, da ko je oversupply, se čipovje prodaja praktično pod ceno, se zniža proizvodnja in cena gre spet gor. Ta cikel se ponovi na vsakih par let in v času nizkih cen so marže razor thin. Pri flashu je treba praktično vsak čip ponucat, če tud ma 90% slabih blokov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AapocalypseE ::

gendale2018 je izjavil:

ne x2 ampak x5


Sem ti dal disk 6TB za 185€. Kupiš dva in maš 12TB za 370€.

Če hočeš en disk z 12TB pa ga dobiš za cca. 400€

Še kaj ni jasno?

care20 ::

6 TB disk pa res ni normalne velikosti....normalna oz standard velikost je 1-2 TB...js mam 1 TB+256gb SSD pa ga nikoli ne zapolnim pa mam recimo polno filmov in iger 60+gb

pegasus ::

"Normalno" je subjektivna definicija in ne objektivna, tako da vsakemu pomeni nekaj drugega.

AapocalypseE ::

Verjemi, da nimaš polno filmov in iger, če ti je dovolj 1TB.

Jaz mam 3TB + 4TB in še mam na prvem 200GB prosto in na drugem 600GB.

care20 ::

AapocalypseE je izjavil:

Verjemi, da nimaš polno filmov in iger, če ti je dovolj 1TB.

Jaz mam 3TB + 4TB in še mam na prvem 200GB prosto in na drugem 600GB.


Mam filmov za kaksnih 100 gb, ko pogledam ga izbrisem, enako velja za igre, ko se lotim igre, jo preigram do konca in jo izbrisem... Razen kaksnih arkadni iger,kot je kaksna dirkacina itd.. Ampak taksne igre mi zavzemejo kaksnih 200gb...za moje pojme je 1tb cist dosti... Vi ki pa hicete 12 tb, pa nevem res kaj imate tol stvari gor, tudi ce imate filme, jih verjetno za 99% sploh ne veste da imate gor

filip007 ::

Tako ja, nekateri delajo zbirke filmov in iger, nevem zakaj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

pegasus ::

Ker imamo to v genih.

bastadu ::

Kakšen dober deal za čimvečji disk? Rabim za NAS ...

gendale2018 ::

filip007 je izjavil:

Tako ja, nekateri delajo zbirke filmov in iger, nevem zakaj.

ne vem zakaj bi brisal in potem moral še enkrat zloadat (pomožnosti se potem kasneje zadeve več ne dobi oziroma ne dobi v enaki kvaliteti oziroma začnejo pri nas preganjat ljudi ki uporabljamo torrente)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

AapocalypseE ::

care20 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Verjemi, da nimaš polno filmov in iger, če ti je dovolj 1TB.

Jaz mam 3TB + 4TB in še mam na prvem 200GB prosto in na drugem 600GB.


Mam filmov za kaksnih 100 gb, ko pogledam ga izbrisem, enako velja za igre, ko se lotim igre, jo preigram do konca in jo izbrisem... Razen kaksnih arkadni iger,kot je kaksna dirkacina itd.. Ampak taksne igre mi zavzemejo kaksnih 200gb...za moje pojme je 1tb cist dosti... Vi ki pa hicete 12 tb, pa nevem res kaj imate tol stvari gor, tudi ce imate filme, jih verjetno za 99% sploh ne veste da imate gor


Si že slišal za Dolby Atmos in DTS:X filme?

Poglej koliko GB imajo.

Če maš dvd rip 1.36GB, se ne čudim, da maš občutek takšen kot ga imaš.

Sploh pa ni časa toliko filmov pogledat kot jih pride, tako da se pač nabira zadeva.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

aka digital hoarding :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215373 (5019) Karen
»

Trdi diski 2019 - število plošč (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5810086 (5973) GR2
»

Novi HDDji- 12 TB diski so zunaj, 14TB sledijo v kratkem...

Oddelek: Strojna oprema
142352 (1983) mojster_joni
»

kateri disk za shranjevanje filmov,slik itd...

Oddelek: Kaj kupiti
121423 (1282) mitja73
»

Izbira diska

Oddelek: Kaj kupiti
494321 (3165) BorutK-73

Več podobnih tem