» »

[tablet] ChiliGreen E-Board HT400

[tablet] ChiliGreen E-Board HT400

Jst ::

Zdravo.

Kolega ima tablico v naslovu, kupljeno v Hoferju. V bistvu je od njegovega sina. Uspelo mu je brickati tablet, da takoj ko prižgeš, gre takoj v "Android System Recovery 3e."

On je sicer kupil že novo, tole pa namerava vreči stran. Pa jo je dal meni in rekel, da če mi uspe zadevo rešiti, naj jo obdržim, drugače gre v smeti.

Ker imam stojalo (for a lack of better word) za na avtomobilsko armaturo, sem si mislil, da bi bila ta tablica dobra za navigacijo in multimedio.

1. Nikjer ni nobenega .zip, da bi flashal iz kartice. Tablica je bila narejena za Hofer trgovine in ni v XDA.

2. Ko priklopim na PC, jo sicer zazna in izpiše ime, vendar ni driverjev. Zato se ne morem pogovarjati z adb. (za ht400 sem našel system.img in še nekaj datotek)


---

Ima kdo to tablico in bi bil tako dober, da bi mi dal driverje?

Še bolj bi bil pa vesel, če ima kdo flashable .zip...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

misek ::

Če izvedeš wipe cache in nato wipe data/factory reset se tudi ne zažene?

m@nt@ ::

Poglej če boš tle kaj pametnega najdu: http://download.chiligreen.com/treiber....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m@nt@ ()

Jst ::

>Če izvedeš wipe cache in nato wipe data/factory reset se tudi ne zažene?

Nope. Takoj gre v "Android system recovery 3e".


m@nt@: Na njihovi strani sem našel tole: http://download.chiligreen.com/treiber....

Pod /update/ so .img datoteke, tudi update.zip, ki pa ne dela. Tam je tudi "Flash Tool", vendar ko inštaliram driverje, ki so zraven, naprava zgine iz Device Managerja in gre pod "Universal Serial Bus Controllers" pod neko čudno ime, ki nima zveze z imenom tablice. (Driverje moraš "na roke", "Have Disk" inšalirati.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Belcebub ::

V Device Managerju jo meni najde kot:



če grem pogledat driverje:



Če pa bi hotel naredit backup ROM-a, da dobim .zip datoteko, moram rootat tablico?
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

Jst ::

>Če pa bi hotel naredit backup ROM-a, da dobim .zip datoteko, moram rootat tablico?

Ne (ne bi rabil rootati). Sicer pa ne bi dobil .zip, ampak .img. (Je "malo" razlike.)


To, v Dev. Managerju, se meni ne prikaže, ker gre takoj v Android system recovery...

Pa očitno mi tvoji driverji ne bi nič pomagali. Škoda.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

xda develope ::

A jo še rabiš?

misek ::

Tudi moja tablica skoči v Android system recovery. Kakšna navodila kako jo spraviti do življenja?

misek ::

Operacija uspela. Sem posodobil sistem z orodjem Flash Tool. Imam občutek, da mora tablica pri tej operaciji biti priključena na polnilec.

Jst ::

Kateri Flash Tool?

edit: Pa kako si zadevo pripravil, da se je sploh "pogovarjala" z računalnikom?

adb devices meni ni pokazal nič.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

misek ::

Jst, a veš da ti ne znam točno povedati kaj sem naredil.
Namestil sem Flash Tool iz linka, ki je objavljen malce višje. Namestil se je brez problema vendar ni videl tablice. Pa sem jo priključil ugasnjeno in prižgano v "Android System Recovery 3e". Sem mislil da bi morda bilo bolje uporabiti 32 bit Windowse pa ni bilo razlike.
Nato sem po brskanju naletel na en nemški pdf z navodili o posodobitvi. In tam je pisalo, da mora tablica imeti polno baterijo ali pa biti priključena na napajalnik. In točno to sem storil. Po priključitvi na napajalnik se je tablica prikazala v programu in sem lahko izvedel posodobitev. Če se prav spomnim je bila tablica ugasnjena, saj na zaslonu ni bilo ničesar.
Kakšnega posebnega driverja nisem nameščal. Samo ta program in izbral vse datoteke, kot je narisano v navodilih.

svicar ::

flash tool dela tako:
nastaviš vse datoteke po navodilih, priklopiš tablico na usb in držiš power + vol-, dokler ne zapiska računalnik, da je našel USB. Takrat pritisneš tipko za download na flash toolu.

Vse je preneslo ok, tablica se prižge, samo touch ne dela.
Ima kdo kakšno idejo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100541 (16957) _ssd_sata
»

Galaxy Ace 2 root

Oddelek: Mobilne tehnologije
203241 (2486) Nermal
»

zaklenjena tablica

Oddelek: Pomoč in nasveti
83129 (2893) rutar11
»

Custom ROM za Nexus S pomoč

Oddelek: Mobilne tehnologije
6873 (707) klinker
»

HTC Desire - rom flash problem?

Oddelek: Mobilne tehnologije
171197 (933) jurre

Več podobnih tem