» »

Galaxy Ace 2 root

Galaxy Ace 2 root

Nermal ::

Pozdravljeni,

Trenutno uporabljam mobitel Samsung Galaxy Ace 2 (uradno nameščen Jelly Bean) in sem se odločil, da ga bom root-al.
Sledil sem navodilom preko te spletne strani , ampak se potem pojavi težava, ko izberem "install update from external storage" v Android system recovery.
Pokaže mi samo dve mapi .android_secure in LOST.DIR. Drugih map in zip-a, ki je potreben za root-anje, mi sploh ne prikaže.

Poiskusil sem že "wipe cache partition" in tudi formatiral SD kartico na mobitelu (seveda prenesel po formatiranju nazaj vse datoteke na SD kartico), ampak je še vedno isti problem.

Zakaj mi noče pokazati vseh datotek, ki jih imam shranjene na SD kartici, ko sem v Android system recovery ?

harmony ::

A ni opcija install from zip...

Nermal ::

Ne ni.

harmony ::

Ta navodila se mi ne zdijo vredu.

Poskusi s telimi - je za Ace 1, ampak se da.
http://slo-android.si/forum/viewtopic.p...

Nermal ::

Ko držim POWER + HOME, se mi normalno prižge mobitel. Do system recovery lahko samo pridem če držim tipke
POWER + HOME + VOLUME UP.

tomcat14 ::

Pozdravljen!

Nedavno sem tudi jaz rootal svojega Ace 2. Postopek je sila enostaven.

1. Poberi in prenesi na SD kartico update.zip (to je začasni CWM) in root.zip.
2. Z kombinacijo POWER + HOME + VOLUME UP pojdi v Android System recovery in izberi "install update from external storage", tu pokaži na update.zip.
3. Zagnal se ti bo CWM Recovery, kjer izbereš "install zip" in pokažeš na root.zip.
4. Skripta se hitro izvede in po ponovnem zagonu telefona bi moral le ta biti rootan.

Osebno priporočam CyanogenMod 10.2, ki ga dobiš tukaj. Opozoriti pa te moram, da telefon po prvem "flashanju" zmrzne pri logotipu od CM. Še enkrat moraš iti v CWM in zadevo ponoviti. Ta ROM deluje res fantastično v primerjavi z original stock 4.1.2 rom-om. Občutek imam kot bi kupil boljši telefon.

Veliko uspeha pri nadgradnji!

Nermal ::

Po mnogih poskusih, mi je končno uspelo rootat mobitel.
Vse kar sem mogel narediti je bilo to, da sem poiskal drugo MicroSD kartico in kopiral root.zip gor.
Nato sem to kartico vstavil v svoj mobitel, šel v Android System recovery in pri
"install update from external storage" mi je potem pokazal root.zip in zagnal to datoteko.

Po rootanju se kar pozna po boljši hitrosti, ampak še nimam namena nameščat CyanogenMod gor.
Sem trenutno zadovoljen s tem Jelly Beanom, ki je že nameščen gor.

Vseeno hvala za nasvet.

tomcat14 ::

No, lepo, da si rešil zadevo.
Mislim pa, da rootanje nima nobenega vpliva na hitrost delovanja telefona.

Če želiš res pohitriti telefon, potem ti svetujem, da naložiš gor zgoraj omenjeni custom ROM.
Meni je kar malo žal, da sem bil 1 mesec po nakupu telefona na stock ROM-u (4.1.2) in nisem že takoj "flashal", ker je razlika očitna.

daver ::

Pozdravljeni!
Sem poskusil po načinu tomcat14, pa mi je napisalo "install failed (unsigned)".
Kakšen nasvet mogoče?

Imam Samsung ace 2 ( GT-I8160 ), android 2.3.6.. Vse je v original stanju in nisem še nikoli kaj rootal ipd....

Lep pozdrav!
www.jkvihar.com

tomcat14 ::

daver je izjavil:

Pozdravljeni!
Sem poskusil po načinu tomcat14, pa mi je napisalo "install failed (unsigned)".
Kakšen nasvet mogoče?

Imam Samsung ace 2 ( GT-I8160 ), android 2.3.6.. Vse je v original stanju in nisem še nikoli kaj rootal ipd....

Lep pozdrav!
Zdravo!
Sklepam, da ti je to napisalo, ker je tista root skripta namenjena za Android 4.1.2.

Svetujem ti, da najprej preko Samsung Kies nadgradiš telefon na uradni 4.1.2 ROM in od tu naprej lahko greš po mojih navodilih. Pred nadgradnjo seveda poskrbi za ustrezen backup podatkov na telefonu.
Lahko pa tudi na netu poiščeš root skripto, ki je namenjena za tvoj trenutni ROM. Odvisno od tega, kaj bi rad naredil. Jaz bi na tvojem mestu definitivno nadgradil na uradni 4.1.2 in od tu potem eksperimentiral dalje.

daver ::

Ampak mi nikjer ne ponudi nadgradnje na 4.1.2. Ga redno posodabljam, ampak je na 2.3.6.?
Mnenja?
Kaj bi rad naredil? Hmmm... Po pravici povedano ne vem :)
Dobil sem vtis, da telefon deluje bolje.
Mi lahko prosim razložiš bolj po domače, kakšne so razlike? Kaj pridobim oz. izgubim?
Že dolgo nisem več v teh vodah in me je malo čas povozil :)

Drugače pa, mogoče kakšna ideja kako nadgraditi na 4.1.2.?

LP
www.jkvihar.com

daver ::

Evo. Nadgradil na 4.1.2. in sem ga tudi rootal.

Zdraj me pa zanima, če namestim CyanogenMod 10.2, kaj pridobim oz. izgubim.
Zakaj naj bi ga namestil?

Lep pozdrav in hvala :)
www.jkvihar.com

Nermal ::

Če boš šel namestit CyanogenMod, se zavedi, da boš med namestitvijo izgubil vse kar imaš shranjeno na mobitelu.
Tako, da ti priporočam, da narediš varnostne kopije preden se začneš s tem ukvarjat.
Kot tomcat14 pravi, naj bi po namestitvi na CyanogenMod mobitel deloval še bolj hitro.
Me pa zanima, koliko pa baterija zdrži, ko imaš enkrat nameščen ta mod?
Ker sedaj mi na JellyBean-u zdrži okoli 3 dni.

tomcat14 ::

Meni baterija na CM 10.2 zdrži nekje en dan. Ponavadi jo polnim vsako noč. Res pa je, da telefon kar dosti uporabljam. Predvsem imam dosti klicev tekom dneva. Tudi, ko sem imel nameščen original ROM mi je baterija ravno toliko zdržala.

Daver, lepo, da ti je uspelo. Zakaj namestiti CyanogenMod ali kakšen drugi custom ROM?
Jaz sem se sprva vsega tega lotil zgolj iz radovednosti in želje po eksperimentiranju. Nisem pa pričakoval, da se bo na sami odzivnosti in funkcionalnosti telefona to tako močno poznalo. Ko sem imel nameščen stock ROM sem mislil, da je to maksimum, kar zmore ta telefon za tako relativno nizko ceno. Res je vse delovalo, vendar dosti bolj počasi kot po nadgradnji na CM. Npr. zagon aplikacij je sedaj veliko hitrejši, brskanje po imeniku in galeriji je dosti hitrejše, itd. Spomnim se, da sem na stock ROM-u imel porabo pomnilnika stalno na 90%, sedaj pa imam le 70%, pa imam nameščenih več aplikacij. Skratka, zdi se mi, da je CM dosti bolj optimiziran kot original ROM.

Velja pa poudariti, da z "rootanjem" in "flashanjem" izgubiš garancijo. Mislim pa, da to ne predstavlja nekega problema saj lahko vse z ustreznimi orodji in backup-i povrneš v "original" stanje in s tem "pridobiš" garancijo nazaj.

Seveda pa gre lahko med nadgradnjo tudi kaj narobe in narediš iz telefona "opeko". Če si malce "štorast" in imaš slab dan, je tudi to mogoče. :)

axxxe ::

Živjo,

nameščen sem mel CyanogenMod 10.2 in CyanogenMod 10.1 na Ace 2 in pri obeh mi ni delalo omrežje/ni signala? Bi mogoče znal kdo pomagati? Sedaj ko sem downgradeal na Gingerbread pa spet deluje.

Torej napisalo mi je "Error while searching for networks", na netu je veliko napisanega o tem vendar nobene rešitve te težave.

Najlepša hvala.

tomcat14 ::

Pozdravljen!

To kar opisuješ, se mi še ni zgodilo pri nobeni nadgradnji.

Si pred nadgradnjo na CM 10.2 telefon "flashal" preko Kiesa na uradni 4.1.2 ROM?

Če nisi, je morda v tem problem...

axxxe ::

Sem ja. Ravno zato sem želel CM, saj je delovanje na JB zelo počasno.

Torej probal sem CM 10.2 in CM 10.1 in pri obeh enako.

lp

tomcat14 ::

Ja delovanje JB je res veliko bolj počasnejše v primerjavo z CM.

Si nadgrajeval po tistem postopku, ki sem ga opisal zgoraj ali kako drugače?

Poglej, kakšno imaš verzijo radijske programske opreme (baseband-a). Jaz imam "I8160XXMF1".

Preveri tudi, če imaš vpisano IMEI številko.

1000mojster ::

Pozdravljeni,
mene pa zanima, če bi v začasnem custom recovery modu pred rootanjem naredil nanodroid backup ali bi lahko ta backup uporabil, da bi namestil nazaj stock za primer uveljavljanja garancije

Hvala

tomcat14 ::

Jaz sem backup original ROM-a naredil v CWM-ju preden sem flashal. Nisem prepričan, mislim pa, da mora biti telefon prej rootan, da boš lahko naredil popolni backup.
Kasneje, ko sem že imel nameščen CM, sem za test backup uporabil in brez problema telefon povrnil nazaj na stock ROM. V primeru potrebe po garanciji pa lahko telefon tudi "unrootaš".

Nermal ::

Včeri sem si naložil na mobitel CyanogenMod 10.2. Ta mod res deluje dosti boj hitreje kot prejšnji Stock Jelly Bean, ki sem ga imel naloženega. Ampak sedaj imam problem, da mi mobitel ne najde nobenih stikov na SIM kartici, čeprav mi na drugem mobitelu pokaže vse stike.

Kako sedaj priti do stikov, ki jim imam na SIM kartici?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklep zaganjalnika Xperij Z3 pokvari slike

Oddelek: Novice / Android
227102 (5195) BladE_
»

Oppo predstavlja N1, tudi s CyanogenModom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5820461 (17540) PrimozR
»

Flash SGS2 4.1.2 direktno na CM10.1

Oddelek: Mobilne tehnologije
171914 (1673) klinker
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827323 (5768) lvlOne
»

[Galaxy S2] Težava z zagonom Cyanogen moda

Oddelek: Mobilne tehnologije
181537 (1102) Lonsarg

Več podobnih tem