» »

HTC Desire - rom flash problem?

HTC Desire - rom flash problem?

Bx ::

Pozdravljeni,
prosil bi nekoga da mi pomaga in sicer:
predvčerajšnjim sem dobil ta telefon, danes pa sem flashal moj HTC Desire z tem romom [ROM][ICS] MARANGE HTC DESIRE MIUI V4 2.10.26 Beta (uploaded on Oct 31th, 2012) [RET] .

naj povem da na mojemu HTC Desire ne deluje (al pa kaj narobe delam) tisti bootloader - VOLUME - +POWER, ampak sem ga flashal preko adb komand (adb reboot recovery)

Včeraj sem se tudi nekaj igral s CM7.2 romom in je vse delalo ok, samo želel sem imeti SENSE in sem šel nazaj na original Android 2.2., danes pa kot že opisano vse zaj.... :)
Evo problem, ko sem flashal s prej opisanim romom in sem dal reboot device se mi ne postavi več, vsaj ne po 10min, prižge se tisti začetni bel ekran z htc logom in zeleno LEDico in to je to???
ko hočem iti spet v recovery prek adb reboot recovery, da bi naložil drug ROM, ne dela, napiše: no device

kaj naj sedaj naredim?
kako to sedaj popravit?

že vnaprej hvala za koristne odgovore, ki bi mi polepšali dan :)
lp
Bx

hojnikb ::

kako ti ne deluje bootloader ?
Vrzni baterijo ven, daj nazaj noter in moćno drž volume - IN POWER. Ker bootloader more v vsakem primeru delat..
#brezpodpisa

Bx ::

evo, poskusil seda 27-ič :) še vedno ne dela

pojma nimam zakaj ne, ni delalo tudi pred rootanjem
Bx

hojnikb ::

verjetno maš bogo tipko za volume -.
#brezpodpisa

Bx ::

evo poskušal zdele vse variante in se mi je prižgal bootloader tako da sem držal tipko BACK (tista puščica za nazaj) in POWER

poskusim restorat pa javim
Bx

Bx ::

evo dela, uff hvala
zgleda da je res nekaj s volume tipkama narobe, ker se tudi po meniju v bootloaderju nisem mogel premikat gor in dol, šele ko sem močneje pritisnil vol+ je šlo gor
Bx

Mavrik ::

Odpovedovanje volume gumbov je zelo pogosta napaka na desireih :)
The truth is rarely pure and never simple.

draciel ::

jap. pri mojem dela zelo slabo za volume down. in to že skoraj od vsega začetka.

čene pa telefon že 2,5 leta dela kot šus :D

freesty ::

Ima kdo kak stabilen rom s slovenskim jezikom?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Bx ::

jaz imam sedaj Insert Coin, ima slo jezik in mi je kar ok
Bx

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

Odpovedovanje volume gumbov je zelo pogosta napaka na desireih :)

same here. Volume - je praktično fuč pr men..
Še dober da obstaja soft nastavitev..
#brezpodpisa

McClane ::

Priporočam MildWild ROM za Desirea. Dela odlično in predvsem hitro.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Bx ::

pa ta Mildwild rom ima slovenski jezik, htc sense?
Bx

McClane ::

MildWild ima Slo jezik, je pa baziran na Cyanogen modu, brez Sensa. Naložiš pa lahko en kup gadgetov če to želiš. Osebno uporabljam samo tistega na prvi strani za vreme in veliko uro (tako kot večina :)
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Bx ::

evo pa mam še en problem:
sem probal po pogovoru tukaj na novo naložiti nov ROM.

pa sem rekel: bom čisto vse pobrisal potem pa naložil nov ROM
in sem naredil tole:
1. z MiniTool Partition Wizard sem pobrisal particije ij jih na novo naredil (1.Primary FAT32, 2. Primary ext4)
2. skopiral nov ROM.zip na root SD kartice
3. brez da bi probal zagnati telefon z obstoječim ROM-om (kar bi po moje pripravilo SD kartico za delovanje v telefonu) sem šel v recovery
4. tam sem dal najprej WIPE DATA/FACTORY RESET
5. nato WIPE CACHE PARTITION
6. MOUNTS AND STORAGE in še enkrat šel čez vse FORMAT (/boot, /cache, /data, /sdcard, /system, /sd-ext
7. šel sem nazaj in na INSTALL ZIP FROM SD CARD
8. CHOOSE ZIP FROM SD CARD
9. IN PRIŠEL JE PROBLEM!!!:| E:Cant mount /sdcard

Po moje sem zaj... kot sem napisal v 3. točki, ker sem potem vse sformatiral.

Sedaj mi gre vsakič ko ga prižgem v bootloader, vendar ne gre instalacija ROMa kot sem napisal v točki 9.

Ali kdo ve kako to rešiti?

Se da to rešiti kako z PCjem?

lp
Bx

jurre ::

mislim, da si naredil napako v 6. tocki - format vse, skupaj z /sdcard, zdaj seveda ne more mountat roma, ce je kartica tudi sformatirana.
To se je tudi meni enkrat naredilo, ker je v loaderju pisalo format vse, razen sdcard, potem pa sem ugotovil, da mi je sformatiralo tudi kartico.

Prikljuci sd kartico direktno na PC in skopiraj še enkrat ROM gor in potem nadaljuj od 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Bx ::

mislim da ni bil tu problem, mislim da tudi nisem sformatiral kartice, sem gledal na njej pa so bli vsi romi ki sem jih že prej gor skopiral.
problem je bil nekje drugje, vendar sem rešil drugače

instaliral sem z PC-ja original rom od HTC-ja RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.5_Radio_32.49.00. 32U_5.11.05.27_release, ki sem ga pobral že prej enkrat tako da sem imel pravega za mojo verzijo 32.49.00.32U_5.11.05.27

Po instalaciji je vse delalo kot pri originalu, le da mi recovery in nov rom ni šlo.
Vse je bilo kot prej v bootloaderju: roza Revolutionary, pa S-OFF, vendar me ni pustilo da bi šel v recovery.
Potem sem ga še enkrat rootal in je delalo.

evo to je to, dokler spet kaj ne zaj... hehe
Bx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bx ()

jurre ::

sam da si resil:)

gumbi za glasnost se pa res hitro pokvarijo - imam iste tezave in je kar problem v recovery pridet. Na servisu pravijo da je problem v maticni in ne gumbih.
Isti problemi na desire HD in wildfire S.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49699557 (15973) _ssd_sata
»

No os installed telefon ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91594 (1326) deyvid
»

HTC Desire - ROOT SD card

Oddelek: Pomoč in nasveti
152002 (1400) hojnikb
»

Posodobitev HTC Desire Z ICS 4.0.4 Custom ROM Firmware [Kako]

Oddelek: Operacijski sistemi
8997 (800) cvazy1
»

Android 2.3 prispel za HTC Desire (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6016240 (13851) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem