» »

Custom ROM za Nexus S pomoč

Custom ROM za Nexus S pomoč

Oktan ::

Pozdravljeni.

Upam, da si bo kdo vzel malo časa in mi odgovoril na nekaj vprašanj. Na vse skupaj se ne spoznam skoraj nič, tako da se opravičujem za kakšno nelogičnost.

Dobil sem Nexus S in mislim da je že flashan (ima cutom rom vendar ne vem kateri - nisem ga jaz naložil), zato bi sedaj rad vse skupaj na novo naložil (nek drug custom rom, ki je bolj stabilen in manj porablja baterijo - kakšen predlog?).

Zanima me na kaj moram paziti, da ne brickam celega telefona. Super bi bil kakšen link do postopka ki mu moram slediti.

Hvala za pomoč.

hojnikb ::

xda-developers.com ;)
#brezpodpisa

Oktan ::

Hvala, sem pogledal. Večina prebranega je sicer že na meji mojega razumemavanja v tej smeri, zato bom vseeno napisal če je ok sledeče:

Se pravi recimo da želim namestiti tale rom: http://forum.xda-developers.com/showthr...

In sledim tem navodilom:

Instructions to Install:
1. Download the latest ROM zip and Gapps packages.
2. Connect your Nexus S into USB Storage mode to the PC via USB data cable.
3. Drag the downloaded two zips to the root of your storage (and not in any folder).
4. Power off the device, press Volume Up + Power buttons altogether until you see the bootloader screen. Now use the volume keys to highlight Recovery and select it using power button.
5. You are now in Recovery mode.
6. If you are flashing this ROM for the first time (coming from another ROM): wipe /data (factory reset), dalvik-cache and /system
7. If you are updating this ROM (coming from previously installed version of this ROM): wipe /cache
8. "Install zip from sdcard" > "choose zip from sdcard" > select the ROM zip and press "Yes" to flash.
9. Follow the above step again to flash the Gapps.
10.(Optional) Flash CM variant of a Custom Kernel (Fixes Stock kernel 97% charging bug and more offers more stability)
11. When all is done, select "reboot system now".

V glavnem mi je vse jasno, zanima me samo za korak 6, ker sem nekje slišal da ne smeš factory resetat roma ker lahko birckas celo zadevo. Če bi si kdo vzel minutko in napisal malo kaj točno moram narediti za korak 6 (še posebej tisti del: dalvik-cache and /system), in korak 10. Lp

klinker ::

Sam predlagam tega... http://forum.xda-developers.com/showthr...
Ga imam na bivsem nexus s ki ga ima sedaj necak in hitrejsega ter stabilnejsega ne bos dobil, je pa 4.1.2.
4.2.2 so sicer ql, ampak ima nexus s premalo rama za ta android in se s casom upocasni. 4.2.2 bi pa priporocal tega ce ze... http://forum.xda-developers.com/showthr...
Dalec najboljsa izkusnja na nexus s se iz casov ICS na tem romu.

bosslipxx ::

Točka 6 je potrebna, saj v nasprotnem te čakajo kakšna obvestila, da se ta in ta aplikacija mora zapreti (t.i. force close). Zaradi tega nisem mojega ns še zabrikal.

Če imaš nameščen custom recovery CWM (clockworkmod) greš v osnovnem meniju pod advanced in nato wipe dalvik cache. Za wipe /system, pa greš v osnovnem meniju pod mounts and storage in nato izbereš format /system.

Za 10 pa lahko po nalaganju kakšnega roma po isti varianti namestiš še custom kernel (postopek v točki 8).
slo-fishing.si

Oktan ::

No uspelo mi je vse naštimati (naložil sem tega ki ga je predlagal @klinker http://forum.xda-developers.com/showthr...
1. Nekako mi je uspelo pozabiti wipe-at /system, ostalo sem vse brisal.
2. Ko je baterija polna mi kaže 94%, kar sem našel tudi med komentarji. Sumim da je za to kriv kernel, zato me zanima kaj mi priporočate za ta ROM.
3. Ostalo dela vse super, se zahvaljujem za pomoč.

klinker ::

Baterija na 94% je ze ql. To je zato ker naj bi blo boljse za samo baterijo.
Drugace pa lahko poskusis se Trinity kernel ali pa Marmite. Sam sem uporabljal Marmite, pred njim pa Trinity. Imam pa sedaj na Nexus 4ki Trinity. Vsekakor sta pa morfic in bedalus med najboljsimi developerji kar se kernelov za Nexusa tice.
Novejsih kernelov kot so Xens in Devil pa nisem testiral, bi se pa vsekakor drzal zgornjih dveh, ker sta prakticno mama in tata vseh kernelov za Nexus S, ter sigurno najzaneslivejsa kernela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alcatel one touch idol - factory reset ne dela

Oddelek: Mobilne tehnologije
71678 (1605) laguna1
»

cyanogen boot za S Note 1

Oddelek: Operacijski sistemi
6755 (614) ezikielrage
»

Huawei IDEOS X5 U8800

Oddelek: Mobilne tehnologije
233273 (2613) errhec
»

Samsung Galaxy S - Ice Cream Sandwich

Oddelek: Mobilne tehnologije
143237 (2922) krop
»

Družina Desire ter Galaxy S bodo dobili Gingerbread

Oddelek: Novice / Android
2510062 (7200) Dr_M

Več podobnih tem