» »

win32 dropper gen drp - prosim nasvet

win32 dropper gen drp - prosim nasvet

Miro-Slav ::

pozdrav

pred dnevi sem dobil na mail sporočilo od "Microsofta" - kobajagi pošiljajo kodo za verifikacijo. ker te kode nisem naročil, mi je seveda bilo čudno, najbrž nekakšen scam.
čeprav je mail izgledal natanko tako kot prava stvar, z istim besedilom in z istega naslova kot ponavadi pošiljajo te kode za verifikacije!
v podobnih primerih bi bilo mail potrebno nemudoma izbrisati (ničesar notri klikati in nobene priponke odpirati), po možnosti zamenjati geslo maila in to bi bilo to.
če ne bi po nepremišljenosti kliknil na neki link v tem mailu ("click here" - za zamenjavo gesla v primeru, da nisi ti naročil te kode in bi ti torej lahko kdo vdrl v račun...)
vem, napaka, ampak na hitro sem kliknil... nato seveda zamenjal geslo.
danes pa mi avast najde win32 dropper gen drp...
spravil sem ga v zabojnik.
po interentu pa berem, da je lahko precej trdovraten in se sprašujem, ali je zabojnik dovolj varna rešitev?
se je lahko ta virus razširil dalje še preden sem ga dal v zabojnik in mi sedaj lahko dela štalo po računalniku?
koliko je avast zmogljiv proti temu?

imam še nekaj vprašanj:

1) je lahko omenjeni mail (in to, da sem kliknil povezavo v njem) povezan s tem virusom?
2) kako preverim, ali sem se ga znebil in je računalnik zaščiten? kot rečeno; je umik v zabojnik dovolj ali moram ukrepati dalje?
3) je zamenjava gesla na mailu (potem, ko je virus uspešno umaknjen v zabojnik) dovolj ali sem tudi v mail-accountu nadalje ogrožen?

hvala in lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223976 (2417) NEGAN DEAD
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13322659 (18263) Mare2
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
244633 (3487) billy
»

Ločevanje odpadkov - odstranjevanje ostankov hrane in ostalih stvari iz embalaže

Oddelek: Problemi človeštva
365535 (4664) fosil
»

Kam z s starimi gusarskimi CDji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6210763 (6389) bzp

Več podobnih tem