» »

Grafična kartica težave - prosim za pomoč - mnenje

Grafična kartica težave - prosim za pomoč - mnenje

PugPlug ::

Ponovno se oglašam.
Imam namreč težave z grafično kartico. Pojavljati so se začele pred nekaj dnevi. Gre pa za 760 GTX, še v garanciji. Napajalnik je XFX 550W, procesor FX 6300, plošča XA990.
Torej težava je nastopila ko sem med igranjem Watch Dogs igro minimiziral in šel gledat nekaj na interent. Ko sem hotel igro ponovno odpreti je slike zmanjkalo, računalnik pa se ni resetiral, ampak sem ga lahko "na slepo" dal v spanje oz. ga ugasnil. Po ponovnem zagonu je računalnik sliko sicer prikazak, vendar je bila precej povečana. Pri vsem skupaj je bila težava ta, da sicer se je starting zaslon prikazal, v kolikor pa sem želel vztopiti v BIOS pa je slika izginila. Prav tako je slika izginila tudi, ko je izginil zaslon za nalaganje WIN 8.1 - tik preden prikaže zaslon za prijavo v WINDOWS.
Nato sem računalnik vzel iz toka, odstranil tako grafično kot tudi baterijo, ponovno vse skupaj namestil v računalnik in zadeva se je normalno zagnala, vendar pa je slika ponovno izginila, ko sem zagnal MSI AFTERBURNER oz. oz. istonamenski program od Gigabyta OC GURU 2 oz. nekaj podobnega.

Ponovnim postopek (z odstranitvijo) in začuda ponovno vse deluje. Brez težav naslednja dva dni igram Watch Dogs (tudi po 4h skupaj), prav tako kot tudi zaženem MSI AFTAERBURNER. Danes se je težava ponovno ponovila in me spravlja ob živce.
Zanima me kako stvar odpraviti, ker mi zmanjkuje idej - morda preostane še ponovna namestitev Windowsow...

Hvala za pomoč.

LP
  • spremenilo: PugPlug ()

hojnikb ::

smrdi po težavah z grafiko...
#brezpodpisa

lonewolf_ ::

Daj na stock grafično...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

PugPlug ::

Ni navita, MSI uporabljam zaradi grafov na desni strani ;).

cen1 ::

Pošli v garancijo dokler ne poteče :P

PugPlug ::

Grafična začuda zadnje 3 tedne deluje brezhibno,
hvala za pomoč.
LP :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
233972 (1033) Han
»

vertiakla črta čez ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
417350 (2687) KTr1sk
»

Izguba slike na ekranu

Oddelek: Pomoč in nasveti
201423 (891) MihaK3
»

Računalnik se poslavlja - grafika fuč (ali kaj drugega)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81769 (1605) Brias
»

ekinitev slike na prenosniku

Oddelek: Zvok in slika
6746 (632) belo

Več podobnih tem