» »

Microsoft zasegel domene No-IP

Microsoft zasegel domene No-IP

Ars Technica - Microsoft je zasegel 23 domen, ki jih je uporabljalo podjetje Vitalwerks Internet Solutions, ki skrbi za znano storitev No-IP za zagotavljanje dinamičnih DNS-jev. V boju zoper dva kosa škodljive programske opreme z imenoma Bladabindi (NJrat) in Jenxcus (NJw0rm) je Microsoft izvedel radikalno potezo in povzročil težave več kot štirim milijonom legitimnih uporabnikov storitve No-IP.

V izjavi za javnost so v Microsoftu zapisali, da gre za izvršitev sodne odredbe, ki so jo dobili v postopku, ki so ga začeli 19. junija zoper kuvajtskega in alžirskega državljana ter Vitalweks. Omenjena sta pisca ali pa vsaj upravljavca naveden škodljive programske opreme, ki je uporabljala storitev No-IP za komunikacijo s krmilno-nadzornimi strežniki.

Dinamični DNS je eno izmed priljubljenih orodij, zato ni presenetljivo, da so ga z Bladabindi ali Jenxcus okuženi računalniki uporabljali 93 odstotkov časa. Microsoft je v zadnjih 12 mesecih naštel več kot sedem milijonov primerov okužb s to programsko opremo. Zato so začeli sodni postopek in sodišče v Nevadi jim je 26. junija letos odredilo, da Microsoft postane skrbnik za 23 domen, ki jih je uporabljal brezplačni del storitve No-IP.

No-IP nad potezo ni navdušen, ker je Microsoft operacijo izvedel zelo mesarsko in nič kaj kirurško. Microsoft jih sploh ni kontaktiral in zahteval kakršnekoli blokade ali sodelovanja, ampak so prevzeli nadzor nad domenami. Posledica je, da je več kot štiri milijone uporabnikov No-IP začasno ostalo brez svoje storitve. Potezo so zato označili za drakonsko.

To je tretja velika racija, odkar je Microsoft ustanovil posebno enoto Microsoft Digital Crimes Unit, ki tesno sodeluje z organi pregona. Povedali so, da je to prvikrat, da so blokirali oziroma preusmerili domene, ki so jih uporabljali botneti, ki ne izvirajo iz Evrope. Hkrati je to deseta večja tehnična racija, ki jo je Microsoft izvedel v svoji zgodovini boja proti internetni nesnagi.

58 komentarjev

«
1
2

Furbo ::

Takole korporacije postajajo zasebna policija/vojska.. naslednji korak sodišče?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Malajlo ::

Microsoft so pač outsourcal. Sej vojake tudi. Varnostniki so pa skor kot policija. Če so na IT področje prišli, te čudi?
Sicer pa gre za izvršitev sodne odredbe

Furbo ::

Samo da je sodna odreba, pa je vse O.K.?

Podobna mesarija, kot če bi ugasnili slo-tech, ker bi se pojavil en oglas za piratsko robo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

David Karlas ::

Sm gledu mal debelo zakaj mi RDP noče delat prek 3Gja... Nism imel časa it investigirat še... Zdej vem... Not cool..

net42 ::

Seveda Furbo in Malajlo poznata celotno zgodovino zadeve, kajne? Postopek pred sodiščem, razloge zakaj Vitalwerks ni sam ukrepal in blokiral botnetov in kar je še tega.

Po domače povedano: glumili so majmune, sodišče se je odločilo da je tega zadosti in da če ne znajo narediti reda sami, ga bo pač nekdo drug. Storitev je bila očitno vredna natanko toliko kot je David plačal zanjo ;)

Aja, sicer pa sem slišal da "ja ne priznajem ovaj sud" v Ameriki ne dela najbolje :D

Malajlo ::

Microsoft jih je opozarjal, uni so pa glumili gljive. Če sosed ne preneha z glasno lasbo, ga prijaviš in na koncu tudi tožiš. Sodišče mu vzame feršterkerijo. V primeru No-IP - serverje so jim pustil, samo mp3je so jim zasegli.
Despite numerous reports by the security community on No-IP domain abuse, the company has not taken sufficient steps to correct, remedy, prevent or control the abuse or help keep its domains safe from malicious activity.

No-IP se izmotava, da so se trudili, ampak da ne zmorejo vedno vsega. Sodišče jim je pomagalo in določilo skrbnika. CSD da tudi otroke v rejo, če starši niso dorasli mulcu.

antonija ::

ker bi se pojavil en oglas za piratsko robo
Yip, en oglas za piratsko robo in infrastruktura za komunikaciujo botnetov je priblizno eno in isto. Priblizno.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Furbo ::

antonija je izjavil:

ker bi se pojavil en oglas za piratsko robo
Yip, en oglas za piratsko robo in infrastruktura za komunikaciujo botnetov je priblizno eno in isto. Priblizno.


Naj tudi celoten gmail, hotmail in vse druge tudi kar ugasnejo s sekiro, ker razni nateguni uporabljajo njihove storitve?

Seveda ne, to so pa firme z več keša.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jupito ::

Priznajem ovaj sud! Lahko zdaj še jezt dobim skrbništvo nad Windowsi, ker pri MS očitno niso sposobni poskrbeti za zaščito te luknjaste ##### pred okužbami z raznovrstno nesnago, ki poskuša iz moje mašine narediti zombija v enem od teh botnetov? :D
Poskusiti ni greh.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Izak ::

Meni no-ip.org dynamic dns še deluje.

antonija ::

Naj tudi celoten gmail, hotmail in vse druge tudi kar ugasnejo s sekiro, ker razni nateguni uporabljajo njihove storitve?
A se trudis napisat najbolj glupo primerjavo na svetu al kaj?

Ja, ce bojo botneti masovno uporabljali email streznike za komunikacijo, pa skrbniki streznikov ne bojo nic naredili da bi situacijo izboljsali, se naj taisti strezniki kar lepo ugasnejo. Ce pa ti dobis en spam da si zadel milijon dolarjev na nacionalni loteriji Ugande in si dovolj glup da jim nasedes, to pa ni ravno primerljivo s skodo ki jo povzrocajo danasnji botneti.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mk766321 ::

Mene so tudi skenclal. Kaj moram iti po novo domeno, ali pa je kak drug alternativni ponudnik?

espacious ::

Mene bi tudi zanimale kakšne alternative če kdo ve.
DynDns je postal že perd časom plačljiv ...
A je imel kdo non-free acc na No-Ip? Me matra kaj bo z uporabniki ki so plačali ...
LP, espacious

Bakunin ::

statični IP je alternativa. :)

ali pa IPv6. >:D

rokp ::

Morda DNS4E?

xxxul ::

Bastardi, freeDNS dela podobno za free (pa tud za placljivo se mi zdi)

Furbo ::

antonija je izjavil:

Naj tudi celoten gmail, hotmail in vse druge tudi kar ugasnejo s sekiro, ker razni nateguni uporabljajo njihove storitve?
A se trudis napisat najbolj glupo primerjavo na svetu al kaj?

Ja, ce bojo botneti masovno uporabljali email streznike za komunikacijo, pa skrbniki streznikov ne bojo nic naredili da bi situacijo izboljsali, se naj taisti strezniki kar lepo ugasnejo. Ce pa ti dobis en spam da si zadel milijon dolarjev na nacionalni loteriji Ugande in si dovolj glup da jim nasedes, to pa ni ravno primerljivo s skodo ki jo povzrocajo danasnji botneti.


Torej nevarnosti botnetov od včeraj naprej ni več? Super.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kekec ::

espacious je izjavil:

Mene bi tudi zanimale kakšne alternative če kdo ve.
DynDns je postal že perd časom plačljiv ...
A je imel kdo non-free acc na No-Ip? Me matra kaj bo z uporabniki ki so plačali ...

Jaz imam registrirano domeno pri njih in mi deluje BP.

Lp

Looooooka ::

Pejte na placljive storitve pa ne jamrite.
Ce se pa odlocite met neke zastonj zadeve pa to seveda ne pomeni, da za varnost ne rabite skrbeti, ker je zadeva "free".
To je bil tle problem.
Kup bebcev, ki je s svojo free zadevo(ki so jo verjetno tud servisirali kot da je vredna tocno toliko) omogocala zlorabo/nadlegovanje in scammanje uporabnikov, ki s to storitvijo nimajo nicesar.
In vi jih branite, ker ste mel gor domeno.
Priblizno enako kot ce odprem farmo za resevanje prasicev, ker sem velik ljubitelj zivali in z njo zasmradim pol Bezigrada.
Pa vohajte...saj sem tu dobrodelno, zastonj...nicesar od vas ne zahtevam.
Ce ze delamo neumne primerjave zakaj nekdo ne rabi biti odgovoren samo zato, ker je len oziroma nesposoben.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Ce ze delamo neumne primerjave zakaj nekdo ne rabi biti odgovoren samo zato, ker je len oziroma nesposoben.

Aha, fino, pol je Kim Dotcom odgovoren za pirate na Megauploadu ker jih ni preventivno dol skenslu.

antonija ::

Torej nevarnosti botnetov od včeraj naprej ni več? Super.
A zdej pa treniras kaj vse lahko potegnes ven iz riti? Ali si samo pozabil prilepit citat zdraven?

Doticni botneti bojo mogli poiskat nove "prijazne" skrbnike serverjev, ki jim bojo pustili cez posiljat ves promet. Do takrat je pa internet _mickeno_ bolj varen (pred botneti, se vedno pa je zelo obcutljiv na clovesko neumnost).

PaX_MaN je izjavil:

Ce ze delamo neumne primerjave zakaj nekdo ne rabi biti odgovoren samo zato, ker je len oziroma nesposoben.

Aha, fino, pol je Kim Dotcom odgovoren za pirate na Megauploadu ker jih ni preventivno dol skenslu.
;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

VaeVictis ::

Katera je sedaj najboljša alternativa temu No-IP (zastonjska)?

FreeDNS ali katera druga opcija?

PaX_MaN ::

antonija je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Ce ze delamo neumne primerjave zakaj nekdo ne rabi biti odgovoren samo zato, ker je len oziroma nesposoben.

Aha, fino, pol je Kim Dotcom odgovoren za pirate na Megauploadu ker jih ni preventivno dol skenslu.
;)

Sam k ni neumna:
Despite numerous reports by the security community on No-IP domain abuse, the company has not taken sufficient steps to correct, remedy, prevent or control the abuse or help keep its domains safe from malicious activity.

Leni al' pa nesposobni, tako MS.

antonija ::

Administratorji so (bili) ali izjemno nesposobni, al pa izjemno leni. Al so pa ze dovolj zasluzili da jih BK za podjetje, ampak te ni zelo verjetna.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bostyan007 ::

Saj dela No-IP normalno samo pač nekaj domen ne dela to je pa tudi vse!!!

Looooooka ::

PaX_MaN je izjavil:

Ce ze delamo neumne primerjave zakaj nekdo ne rabi biti odgovoren samo zato, ker je len oziroma nesposoben.

Aha, fino, pol je Kim Dotcom odgovoren za pirate na Megauploadu ker jih ni preventivno dol skenslu.

Jst zarad tvojih/njihovih uploadov nisem imel probleme.
Zarad spammerjev jih pa mam. Sam mail odprem pa so not stvari, ki jih ne rabim.
Če nič drugega brez potrebe kurijo procesorsko moč in prostor na mail strežniku.
SEE THE DIFFERENCE?

Izak ::

Ja, zdaj mi je pa res crknilo. Katere alternative so na voljo?

PaX_MaN ::

Looooooka je izjavil:

SEE THE DIFFERENCE?

MANEMOJ, ČE PA TO NI TO O ČEMER SI PISU.

Bostyan007 ::

Looooooka je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Ce ze delamo neumne primerjave zakaj nekdo ne rabi biti odgovoren samo zato, ker je len oziroma nesposoben.

Aha, fino, pol je Kim Dotcom odgovoren za pirate na Megauploadu ker jih ni preventivno dol skenslu.

Jst zarad tvojih/njihovih uploadov nisem imel probleme.
Zarad spammerjev jih pa mam. Sam mail odprem pa so not stvari, ki jih ne rabim.
Če nič drugega brez potrebe kurijo procesorsko moč in prostor na mail strežniku.
SEE THE DIFFERENCE?



Hm jaz nevem na kakšne strani se prijavljaš in kaj vse vklopiš od prijavi, ampak jaz sem reg. na več kot 200 strani, in na teden dobim 4 spam sporočila :D imam Gmail in Uporabljeno 0,02 GB (0 %) od 15 GB - Trenutno imam 900 sporočil :D Če je 15 GB premalo prostora heh :)

Meni ni poslala sporočila niti ena njihova domena...

antonija ::

Hm jaz nevem na kakšne strani se prijavljaš in kaj vse vklopiš od prijavi, ampak jaz sem reg. na več kot 200 strani, in na teden dobim 4 spam sporočila
Jaz sem prijavljen na mnogo manj kot 200 strani, ampak ker je moj gmail v casu faksa bil uporabljen na nekaj clankih in prispevkih na konferencah, ga najde skoraj vsak spam bot. Spama vec kot dovolj brez talanja email naslova drugim, si ga (na zalost) kar sami poiscejo :(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bostyan007 ::

antonija je izjavil:

Hm jaz nevem na kakšne strani se prijavljaš in kaj vse vklopiš od prijavi, ampak jaz sem reg. na več kot 200 strani, in na teden dobim 4 spam sporočila
Jaz sem prijavljen na mnogo manj kot 200 strani, ampak ker je moj gmail v casu faksa bil uporabljen na nekaj clankih in prispevkih na konferencah, ga najde skoraj vsak spam bot. Spama vec kot dovolj brez talanja email naslova drugim, si ga (na zalost) kar sami poiscejo :(


hja si naredil napako :|

1) Nastavi nekaj filtrov in jih preusmeri na drugi email ali automatsko brisanje...

2) Ustvariš nov email in narediš filtre, da ti pošiljajo tvoja sporočila na nov email in spam sporočila ostanejo na starem emailu...

3) Imaš dva emaila združena skupaj (gmail) dostopaš z enim emailom na oba emaila...


Možnosti je več :) Samo, če smo natančni je to tvoja napaka... :)

Zgodovina sprememb…

Bostyan007 ::

https://www.noip.com/blog/2014/07/03/up...

We would like to give you an update and announce that ALL of the 23 domains that were seized by Microsoft on June 30 are now back in our control. Please realize that it may take up to 24 hours for the DNS to fully propagate, but everything should be fully functioning within the next day. One of the domains, noip.me, took longer to get back online, but it should be fully restored within the next day. Is your service back up?


Trenutno se že lahko reg. vse Free domene!

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Bostyan007 je izjavil:

1) Nastavi nekaj filtrov in jih preusmeri na drugi email ali automatsko brisanje...
2) Ustvariš nov email in narediš filtre, da ti pošiljajo tvoja sporočila na nov email in spam sporočila ostanejo na starem emailu...
3) Imaš dva emaila združena skupaj (gmail) dostopaš z enim emailom na oba emaila...

Možnosti je več :) Samo, če smo natančni je to tvoja napaka... :)
1) googlov spam filter je precej dober, od nekaj-10 spam sporočil ki pristane v spam folderju jih bolj malo pride do inboxa. Vseeno pa se znajdejo tam, so pac spammerji pametnejsi od googlovih algoritmov. In ce sem povsem isker jaz nimam casa opravljati vloge googlovih anti-spam skript, da bo cele dneve izdeloval filtre (negativne ali poztiivne) za prebiranje spama. Tega nihce ne dela rocno z razlogom.
2) Spet te filtri... kako hudica bos naredil filter ki prepozna ves spam? Ali pa filter ki prepozna vse kar ni spam? Sploh ce je email objavljen ker pricakujes korespondenco od oseb, s katerimi do zdaj se nisi bil v kontaktu?
3) Aha, da imas potem dvojno dozo spama (za vsak account posebaj) zdruzeno v enem? Superca se slisi, ja.

Moja napaka je bila mogoce to, da sem izbral znanstvene vode za mojo profesijo, pri cemer je potrebno nekako zagotoviti moznost komunikacije z nepoznanimi osebami. Vecina revij in konferenc to resuje z email naslovi (vsaj za vodilnega avtorja). Objavi svojega emaila se tako ne da izogniti.

Imas se kaksno briliantno idejo?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bostyan007 ::

antonija je izjavil:

Bostyan007 je izjavil:

1) Nastavi nekaj filtrov in jih preusmeri na drugi email ali automatsko brisanje...
2) Ustvariš nov email in narediš filtre, da ti pošiljajo tvoja sporočila na nov email in spam sporočila ostanejo na starem emailu...
3) Imaš dva emaila združena skupaj (gmail) dostopaš z enim emailom na oba emaila...

Možnosti je več :) Samo, če smo natančni je to tvoja napaka... :)
1) googlov spam filter je precej dober, od nekaj-10 spam sporočil ki pristane v spam folderju jih bolj malo pride do inboxa. Vseeno pa se znajdejo tam, so pac spammerji pametnejsi od googlovih algoritmov. In ce sem povsem isker jaz nimam casa opravljati vloge googlovih anti-spam skript, da bo cele dneve izdeloval filtre (negativne ali poztiivne) za prebiranje spama. Tega nihce ne dela rocno z razlogom.
2) Spet te filtri... kako hudica bos naredil filter ki prepozna ves spam? Ali pa filter ki prepozna vse kar ni spam? Sploh ce je email objavljen ker pricakujes korespondenco od oseb, s katerimi do zdaj se nisi bil v kontaktu?
3) Aha, da imas potem dvojno dozo spama (za vsak account posebaj) zdruzeno v enem? Superca se slisi, ja.

Moja napaka je bila mogoce to, da sem izbral znanstvene vode za mojo profesijo, pri cemer je potrebno nekako zagotoviti moznost komunikacije z nepoznanimi osebami. Vecina revij in konferenc to resuje z email naslovi (vsaj za vodilnega avtorja). Objavi svojega emaila se tako ne da izogniti.

Imas se kaksno briliantno idejo?


Emaila nista združena skupaj uporabljaš eden emal za oba, ampak vsak email je posebi :)

100% iskanje ni možno ampak, če filtriraš samo 50% pošte je boljše kot nič :P

Filtre lahko nastaviš, da preusmerijo emaile z določenimi besedami ali besede v naslovih itd. na drugi email in v tem primeru pošto še vedno prejmeš, ampak na drugi email. Potem dodaš še emaile z določenimi domenami itd. in lahko filtriraš več kot 80% pošte. Nekatere emaile z določenimi besedami kar nastaviš na brisanje ali v drugo mapo itd. Če se tebi tega ne da dela ali ne znaš hja ti ne more nihče pomagat.


Jaz imam še eden star email, ki je prav tako reg. na več kot 100 strani (Če strani ne poznam vpišem omenjen email) in sedaj sem ga prvič uporabil po 8 mesecih in v spamu je bilo 10 sporočil v prejeto pa 120 sporočil od 50 straneh pač novice... (Zadnja dejavnost v računu: 2. 12. 13)


Tako, da jaz sploh nevem kam si vse dajal svoj email, da imaš toliko sporočil! V tem primeru gmail ni popolnoma nič krvi, če si pa sam lepil svoj email povsod kjer je bil prostor :P V tem primeru ti ne pomaga nič kot edino nov email :P

Do sedaj mi je google 98% vedno točno označil email... redko kdaj se je zgodilo, da je bilo spam sporočilo v prejeto ali normalno sporočilo v spam-u. Primer lahko je do tega prišlo 10 sporočil od 2000, tudi, če rečemo 1000 je še vedno zelo zelo dobro, da so googlovi filtri narobe označili sporočilo. Že 10 sporočil od 1000 jaz bi rekel, da je to kar dobro :P

Zgodovina sprememb…

antonija ::

100% iskanje ni možno ampak, če filtriraš samo 50% pošte je boljše kot nič
50% spama v inbox je polomija ce smo iskreni, gogolove skripte so vleiko bolj ucinkovite od mene, predvsem pa ne porabim nekaj ur na teden za dodajanje spam emailov na blacklisto (oz. zeljenih emailov na whitelisto)
Filtre lahko nastaviš, da preusmerijo emaile z določenimi besedami ali besede v naslovih itd.
A si ti ziher ze kdaj videl kaksen spam? Pa ce si ga videl, si ze kdaj probal sestaviti seznam besed ki bo sfiltriral samo spam, ne pa pravih emailov? Ce bi to kdo znal bi bil ze bogat, ker bi zadevo takoj kupila polovica firm na svetu...
in lahko filtriraš več kot 80% pošte
80% poste je pri zadostni kolicini spama zanemarljiv dosezek, ker se vedno fases vec 10 spam mailov v inbox vsak teden. Kar rabis je vsaj 99% ali pa se raje 99.9% in vecjo ucinkovitost, tega pa ne zna se noben na svetu (za razlagog lej zgoraj).
Do sedaj mi je google 98% vedno točno označil email... redko kdaj se je zgodilo, da je bilo spam sporočilo v prejeto ali normalno sporočilo v spam-u.
Pri meni je google podobno ucinkovit pri email naslovih, ki jih skrivam pred vsemi, ki so samo za prijave na forume, itd. Tam nimam nobenih (vecjih) probelmov s spamom. Ampak ce rabis email naslov javen za kontakte neznanih oseb, potem pa vsi tvoji nasveti zalostno pogorijo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bostyan007 ::

antonija je izjavil:

100% iskanje ni možno ampak, če filtriraš samo 50% pošte je boljše kot nič
50% spama v inbox je polomija ce smo iskreni, gogolove skripte so vleiko bolj ucinkovite od mene, predvsem pa ne porabim nekaj ur na teden za dodajanje spam emailov na blacklisto (oz. zeljenih emailov na whitelisto)
Filtre lahko nastaviš, da preusmerijo emaile z določenimi besedami ali besede v naslovih itd.
A si ti ziher ze kdaj videl kaksen spam? Pa ce si ga videl, si ze kdaj probal sestaviti seznam besed ki bo sfiltriral samo spam, ne pa pravih emailov? Ce bi to kdo znal bi bil ze bogat, ker bi zadevo takoj kupila polovica firm na svetu...
in lahko filtriraš več kot 80% pošte
80% poste je pri zadostni kolicini spama zanemarljiv dosezek, ker se vedno fases vec 10 spam mailov v inbox vsak teden. Kar rabis je vsaj 99% ali pa se raje 99.9% in vecjo ucinkovitost, tega pa ne zna se noben na svetu (za razlagog lej zgoraj).
Do sedaj mi je google 98% vedno točno označil email... redko kdaj se je zgodilo, da je bilo spam sporočilo v prejeto ali normalno sporočilo v spam-u.
Pri meni je google podobno ucinkovit pri email naslovih, ki jih skrivam pred vsemi, ki so samo za prijave na forume, itd. Tam nimam nobenih (vecjih) probelmov s spamom. Ampak ce rabis email naslov javen za kontakte neznanih oseb, potem pa vsi tvoji nasveti zalostno pogorijo.



50 stran je ne spam ampak strani novice itd. to zame ni spam :P Grem na spletno stran in odoznačim :P potem kaj mi pomaga, če ne dobim nobenega emaila?

Glede filtrov seveda jih imam nastavljene dela zelo lepo imam filtre, ki mi nekatere emaile, ki vsebujejo določene spam emaile pošlje na drugi email in dela OK! Samo ker imam že tako malo sporočil je teh malo.


Ampak ce rabis email naslov javen za kontakte neznanih oseb, potem pa vsi tvoji nasveti zalostno pogorijo.

Ali sploh veš kaj se tukaj pogovarjamo in za kakšno uporabo? Pomojem ne glej, če imaš email na vseh možnih straneh, komentarjih... ti ne bo pomagala nobena scripta nobeden filter nobena reč :P Za to skrbiš sam to je tvoja varnost npr. googlovi filtri poiščejo kolikor poiščejo ampak, če prejmeš na dan 50 sporočil lahko nastaviš določene besede ali naslov ali email domeno in teh je pogosto enakih samo, če se ti tega ne da dela nismo mi krivi :P Vsa ta sporočila preusmeriš v spam mapo nekaj jih bo še vedno poslalo v Prejeto, ampak vsaj sporočila, ki imajo edinstven naslov, domeno... bodo v spamu :P


Kaj ko je avto pokvarjen ga kar prodaš? "Pa kdo bo iskal napako" :)) Ste eni res kaj misliš, da bo vse delalo automatsko ja seveda malo se moraš tudi sam potrudit :P

antonija ::

Pomojem ne glej, če imaš email na vseh možnih straneh, komentarjih... ti ne bo pomagala nobena scripta nobeden filter nobena reč :P
Vidim da ti ni cisto jasno o cem je govora. Mojega emaila ni na vseh moznih straneh, komentarjih, ampak je napisan na znanstvenih clankih, na povzetkih znanstvenih konferenc in drugem materialu, s katerim je v znanstvenih vodah treba biti v stiku in ga izdajati. Tukaj ne gre za otrocje puscanje emaila na vsakem kuponu za zastonj ponev in na vsaki novicarski strani za prostovoljno posiljanje spama, ampak gre za bussiness case, pri katerem je pac treba pustit svoj email na nekaj koncih. In ker mora prakticno vsak avtor pustiti svojk email na takih koncih, so spammerji to pogruntali. In imajo zelo prirocne ogromne baze emailov, ki so povecini vsi cisto lepo aktivni, ker morajo avtorji pregledovati korespondenco, ker avtorji pricakujejo emaile iz nezanih naslovov, itd. Na koncu to pomeni da ima vsak spammer, ki je vreden takega imena, tvoj email v svoji bazi. _Vsak_.

če prejmeš na dan 50 sporočil lahko nastaviš določene besede ali naslov ali email domeno in teh je pogosto enakih samo
Spet se vidi da nimas pojma o cem je govora. Tukaj ne gre za razne "cheapest viagra" in pa "dear friend, I am a banker from nigeria", vse to google cisto lepo pospravi v spam brez problema. Problem je ko dobis vabilo na znanstveno konferenco, kjer te povabijo da bos imel predavanje, ce pa email mickeno bolj preberes pa ugotovis da konferenca sploh ne obstaja in da je to samo spam in poskus nabiranja denarja. Kako tocno bojo tvoji filtri locili pravo konferenco od fake? Pri cemer moras vedet da je stevilo konferenc dovolj veliko, da ti nihce ne more iz glave potrdit ali je zadeva resnicna ali ne.
Podobno dobivam spam kjer "revije" (ki to niso) ponujajo objave mojih clankov, itd.

Zdej mi pa napisi filtre, ki bojo bolje filtrirali spam na takih emailih kot ga npr. googlovi spam filtri (ki se BTW sami sproti ucijo kaj je spam, in so zelo verjetno neprimerljivo boljsi od tvojih filtrov).

Kaj ko je avto pokvarjen ga kar prodaš? "Pa kdo bo iskal napako" :)) Ste eni res kaj misliš, da bo vse delalo automatsko ja seveda malo se moraš tudi sam potrudit :P
Moram pa priznat da sem rahlo zmeden nad tovjimi posti; tvoj nick nakazuje da si bil rojen 27 let nazaj (kar bi pomenilo da si faks videl od blizu vsaj ko si za bejbam skakal), pises pa poste kot da si komaj prilezel do osnovne sole, zdraven pa prilepis doovlj smileyev da bi te lahko iz prve oznacil za trolla.
Da odgovorim na tvoje vprasanje: pokvarjen avto peljes k avtomehaniku. Razen ce nisi sam avtomehanik. Kar sicer nima veze s spam filtri, ampak upam da sem ti olajsal odlocitev naslednjic ko se ti bo pokvaril avto. ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bostyan007 ::

Če je to bussiness zadeva pa nevem sploh kaj težiš ker glei, če si ti prijavljen na nekih straneh, ki niso varne in me niti ne zanima... za to si popolnoma sam kriv in ne google in ne nihče drug! Če bi prej malo popazil in ustvaril drugi račun... bi bilo drugače v tem primeru pa tvoj email ima vedno več spam botov itd. in tak email ne rešiš! Ampak za to niso krivi googlovi filtri, ampak ti sam :P


Drugo povej raje, da se ti ne da nastavljat filtrov vsak email je poslon iz določene domene nekateri imajo lahko določeno številko, naslov, ime, telefonske št., besede potem dodaš lahko dovoljene besede itd. če s tem blokiraš 30% sporočil je boljše kot nič, ampak povej, da se ti ne da :P Filtre nastavljaš glede na vsebino, sporočila, besed, domene, naslov... in brez sporočila filtrov ne moreš delat :P

antonija ::

če si ti prijavljen na nekih straneh, ki niso varne
Strani kot je www.sciencedirect.com je povsem varna in legitimna. To je stran najvecjega znanstvenega zaloznika na svetu, tam objavljajo prakticno vsi naravoslovci. _Vsi_. 11 milijonov objav imajo gor. Vsaka objava ima kar nekaj avtorjev, vsak od avtorjev ima email ki ga redno pregleduje.

Drugo povej raje, da se ti ne da nastavljat filtrov vsak email je poslon iz določene domene nekateri imajo lahko določeno številko, naslov, ime, telefonske št., besede potem dodaš lahko dovoljene besede itd.
Tista stevilka na koncu nicka 100% ni letnica rojstva.
S temle postom si tolk smesen... ljudje delajo doktorate iz algoritmov, kako iz sporocil izdelati spam filtre bolje kot katerikoli clovek. In ti se predstavljas kot heroj, ki preseze vse te filtre, ker bos rocno filtriral emaile po vsaj 4ih kriterijih? Stari, ti se moras patentirat, drugace te bo kdo ukradu!!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bostyan007 ::

antonija je izjavil:

če si ti prijavljen na nekih straneh, ki niso varne
Strani kot je www.sciencedirect.com je povsem varna in legitimna. To je stran najvecjega znanstvenega zaloznika na svetu, tam objavljajo prakticno vsi naravoslovci. _Vsi_. 11 milijonov objav imajo gor. Vsaka objava ima kar nekaj avtorjev, vsak od avtorjev ima email ki ga redno pregleduje.

Drugo povej raje, da se ti ne da nastavljat filtrov vsak email je poslon iz določene domene nekateri imajo lahko določeno številko, naslov, ime, telefonske št., besede potem dodaš lahko dovoljene besede itd.
Tista stevilka na koncu nicka 100% ni letnica rojstva.
S temle postom si tolk smesen... ljudje delajo doktorate iz algoritmov, kako iz sporocil izdelati spam filtre bolje kot katerikoli clovek. In ti se predstavljas kot heroj, ki preseze vse te filtre, ker bos rocno filtriral emaile po vsaj 4ih kriterijih? Stari, ti se moras patentirat, drugace te bo kdo ukradu!!


Spam sporočila ja, ampak se prijaviš na neko stran, in omenjena stran ti pošilja sporočila vsaki dan googlove scripte tega ne zaznajo, (Možnosti izklopa nimaš) zato pa imaš v nastavitvah zavihel Filtri, da doda vsak uporabnik filter ročno. Če prejemaš sporočila on tekega privat emaila, omenjena sporočila googlove scripte ne bodo zaznale, ampak ni problema ustvari filter za omenjeni email :)

Meni se ne zdi to prav nič smešno... in nisem edini, ki uporablja ročne filtre, ker za to so pa narejeni.


Sedaj pa, da so sporočila enaka originalu in email in domena se naklučno spreminja v tem primeru si pečen, ti ne pomagajo filtri :)) Lahko pa pregledaš sporočila, emaile, besede... in sedaj, da ta sporočila uporabljajo določene besede lahko omenjeno sporočilo ročno filtriraš. Vsaj testiraš, da vidiš ali pomaga..., če ustvariš filtre, ki ti filtrirajo že 30% sporočil je boljše kot nobenega :)

antonija ::

Sedaj pa, da so sporočila enaka originalu in email in domena se naklučno spreminja v tem primeru si pečen, ti ne pomagajo filtri
Bi si mislil da bo temu tako, a? Ampak googlu nekako uspe sfiltrirat tudi vecino takega sranja, za kar si sam ravnokar povedat da ga tvoji filtri ne zmorejo. Torej: Zakaj tocno naj bi se jaz zafrkaval z nekimi filtri, za katere si sam povedal da so neucinkoviti, ce pa znajo googlove skripte zadevo izpeljat bolje? Sicer ne prefektno, in pri veliki kolicina spama ga pride ze kar nadlezen del v inbox, ampak vseeno.
Predvsem pa vecina spammerjev uporablja domene, ki se ves cas menjujejo. Vsaj tisti ki to delajo za posel.
in nisem edini, ki uporablja ročne filtre, ker za to so pa narejeni
Ne, nsi edini, jaz jih tudi uporabljam. Ampak predvsem zato da se emaili auto-tagajo, prestavijo v drug folder, itd. Da bi pa to pocel za spam bi pa imel namesto sedanjih 20 filtrov nekaj 1000. Nimam casa nastavljat nekaj 1000 filtrov. Ce jih naredim 10 na dan, vsak dan, bom na koncu leta se vedno mickeno cez 3000. Kar bo _mogoce_ ustavilo 30% spama.

Does not compute.

Sem pa po tvojih odgovorih dobil obcutek, da ti kot spam smatras reklamna sporocila (ker si pac nekje pustil svoj email) ali pa obvestila iz raznih forumov na katere si se prijavil? Prosim popravi me ce se motim.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bostyan007 ::

Sedaj pa, da so sporočila enaka originalu in email in domena se naklučno spreminja v tem primeru si pečen, ti ne pomagajo filtri



To sem napisal za tebe ne zasebe :P Meni se še ni zgodilo, da bi dobil email, ki ga ni mogoče filtrirat!

Jaz jih pač ročno filtriram in nimam problemov in za druge mi je popolnoma vseeno!

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Norc. Ziher se da te filtre prodat. Magar guglu, pa je opt-in. Evo dnarja.
Men je mejle na več naslovnikov zavrnu, češ da gre za spam. Privat mejli, v slovenščini. Vse legit. Razen SPF recorda... Je manjkal za en IP.

Bostyan007 ::

Mi je vseeno lei jaz imam filtre, ne za mape, ampak za spam in delajo perfect boljše kot Google Scripte! Imam Filte, ki mi določena sporočila ki vsebujejo spam besede filtrira, da preskočijo mapo prejeto. Druga sporočila, ki vsebujejo Porno besede se kar samodejno brišejo!


Ti povem malo drugače na starem emailu sem izklopil filter, ki filtrirajo porno besede, kaj se je zgodilo v 3 dneh sem dobil 7 sporočil, ki so vsebovale porno besede! Google jih ni filtrira, ker jih ne sme zato, ker to so privat email naslovi, in Google nima nobene pravice blokiran privatnih naslovov! Ampak mene ta sporočila motijo, da dobim email na telefon mislim, da je kaj pomembnega in potem vidim sporočilo od nekega privat emaila, če si želim pogledat njegove slike :P In takih sporočil ti Google Scripte ne bodo filtrirane, ker jih ne smejo, ker to so privat emaili!

Google nima nobene pravice blokirat strani, ki vsebujejo novice ali reklame za npr. Viagro itd. zato, ker to ni spam, ampak je REKLAPAM! to mene moti in zato sem si naredil ročno filtre! -> Dodajanje emailov, ali posameznih besed, npr. telefonska štefilka v sporočila, naslov itd.!

In Google Scripte ti niti približno ne bodo tako natančno filtrirale sporočila, kot pa ročno narejeni filtri!


Kako tocno bojo tvoji filtri locili pravo konferenco od fake?


Ročno dodajanje emailov kako pa misliš, da jaz filtriram sporočila kaj misliš, da vsa sporočila imajo enake besede ja pa ja de, če je email poslan in nekega xx strežnika blokiram kar domeno! Imam filtre, ki vsebujejo določene besede ampak, če sporočilo še vedno prejmem ga bom samo enkrat :P Drugič ne, ker bo dodan v filtre :P

Vsako sporočilo je poslano iz določenega emaila in omenjeno sporočilo ne bo poslano samo enkrat iz enakega emaila, ampak bo lahko večkrat in, če dodaš email v filtre sporočila iz omenjenega emaila ne boš dobil! In če s tem filtriraš 20% sporočil je boljše kot pa gledat in... ali je sporočilo realno ali ne!


Kakorkoli že itak, mi je popolnoma vseeno glei jaz imam filtre in mi delajo Perfect in za druge me ne zanima!




Nekaj sem narobe kliknil in je prejšnje sporočilo shranilo in sedaj ga ne morem več obnovit

antonija ::

Torej smo ugotovili da je rocno nastavljanje filtrov bostjancka veliko bolj ucinkovito od vseh googlovih algoritmov, ampak ker je preprosta dusa jih ne bo prodajal za milijone dolarjev, ker jih kot kaze ne rabi.
In to samo z nekaj keywordi in ponavljajocimi domenami. Kaj hudica pocne cel svet v boju proti spamu, ce je pa recept tako preprost?

Ali pa Bostjan laze kot pes tece glede ucinkovitosti svojih filtrov...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bostyan007 ::

antonija je izjavil:

Torej smo ugotovili da je rocno nastavljanje filtrov bostjancka veliko bolj ucinkovito od vseh googlovih algoritmov, ampak ker je preprosta dusa jih ne bo prodajal za milijone dolarjev, ker jih kot kaze ne rabi.
In to samo z nekaj keywordi in ponavljajocimi domenami. Kaj hudica pocne cel svet v boju proti spamu, ce je pa recept tako preprost?

Ali pa Bostjan laze kot pes tece glede ucinkovitosti svojih filtrov...



To je pa slo-tech.com nikoli mi ni bil všeč, ker je samo kreganje in vsi ste zelo pametni...


Kaj hudica pocne cel svet v boju proti spamu, ce je pa recept tako preprost?


Sploh veš kaj je spam? Pomojem ne jaz imam filtre za sporočila katere me ne zanimajo in jih ne želim prejemat! To nima nobene veze s spamom tako, da si prvo preberi kaj je Spam in potem piši!! Omenjene filtre narediš v cca 10 min, če se ti ne da je pa druga stvar. In ne žalit ostalih uporabnikov, če sploh nisi nikoli testiral.... in še enkrat moji filtri nimajo popolnoma nobene veze s Spamom moji filtri samo filtrirajo sporočila katere me ne zanima in jih ne berem!

Ti je tako težko dodat ročno email v filtre?

Brezveze sem že veliko krat slišal, da je slo-tech.com u pi***, ker so vsi preveč pametni in je samo kreganje!!

antonija ::

To je pa slo-tech.com nikoli mi ni bil všeč, ker je samo kreganje in vsi ste zelo pametni...
Povecini ne-pametni ne marajo pametnih okrog sebe, ker potem izpadejo... neumni.

Sploh veš kaj je spam? Pomojem ne jaz imam filtre za sporočila katere me ne zanimajo in jih ne želim prejemat! To nima nobene veze s spamom tako, da si prvo preberi kaj je Spam in potem piši!!
Torej ti ne blokiras spama, amapk samo nezazeljeno posto? :))
In glede na to da ze ves cas odgovorajas na moj komentar glede spam filtrov, je zdejle mickeno prepozno za izjave da ubistvu nimas pojma o cem sploh pises. ;)

Brezveze sem že veliko krat slišal, da je slo-tech.com u pi***, ker so vsi preveč pametni in je samo kreganje!!
In se vedno si ti edini ki je butthurt in si se odlocil da imas prav, neglede na to da ti bojo vi drukli da se motis...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bostyan007 ::

Seveda imam prav samo ti si preveč pameten in ne želiš, da te nekdo popravlja raje tako povej!

Jaz blokiram sporočila katere me ne zanimajo... Zakaj bi prejemal sporočila, če me ne zanimajo zakaj bi prejemal 20 sporočil na dan od tega npr. 10 sporočil z reklamami itd., če lahko naredim svoje filtre! Zakaj bi prejemal porno sporočila in sporočila iz nekih spletnih strani, če me ne zanimajo zakaj? Če imam možnost, da si ustvarim filtre...

In, če bi jih ti tudi za svoje nevem kakšne znanstvene stvari jih tudi ti ne bi prejemal, ampak se ti ne da in zato potem nekaj pišeš in se delaš pametnega tukaj, kako vse znaš in kako so Google Scripte 100% in nevem kaj vse... Glej, zakaj misliš, da prejmeš v spam mapo sporočila in potem dodatno napišejo ""Bodite pozorni pri odpiranju omenjenega sporočila" zakaj ne kar blokirajo? Ker jih ne smejo zato pa imaš SPAM mapo, ampak če dodaš filtre z besedami, emaili... pa teh sporočil ne boš prejemal niti v spam mapi! Zakaj bi jaz na dan prejemal npr. 10 sporočil v mapo spam, in jih potem ročno brisal, če pa lahko naredim svoje filtre!


Spam sem pisal, ker je krajše ime kot pa pisat blokiram sporočila in nezanimivih strani ali.... napišeš spam :)


To ni nobena znanost, ampak si vzameš 1 min časa pri vsakem sporočilu, ki je spam ali nezaželena pošta kot želiš mi je vseeno in dodaš email v filter, ampak se ti ne da ali... se ti pa da tukaj kregat in pisat kako si pameten... to pa ja dodat nekaj besed in email v filtre pa ne.

Tako, da ne pisat nekaj kako so moji filtri nevem kaj vse kot neki otrok! Če želiš filtrirat ustvari filtre in drugače ne pisat koliko spam pošte dobiš iz nekih znanstvenih strani, ker če bi si ustvaril filtre jih ne bi prejemal!

antonija ::

Seveda imam prav samo ti si preveč pameten in ne želiš, da te nekdo popravlja raje tako povej!
Ti si se kar preprican da so tvoji filtri boljsi od googlovh skript, a? Ignorance truly is bliss.

Dej si za zacetek preberi tole: Anti-spam techniques @ Wikipedia
Potem se pa vprasaj zakaj med "end user techniques" najdes samo "ne dajajte svojih emailov v javnost" v vseh moznih variantah, nikjer pa ni "za vsak spam porabite 1min casa da naredite custom filter zanj"? In zakaj obstaja 18 poglavij o avtomatiziranih ukrepih na strani adminov za email serverje, in se 10 poglavij o avtomatiziranih ukrepih za posiljatelje?

Glej, zakaj misliš, da prejmeš v spam mapo sporočila in potem dodatno napišejo ""Bodite pozorni pri odpiranju omenjenega sporočila" zakaj ne kar blokirajo?
Zdej sem pa 100% preprican da ne ves kaj pomeni spam. Predvsem pa vidim da ti ni povsem jasen koncept "spam" mape v gmailu ali "junk mail" pri M$ju.
Zakaj bi jaz na dan prejemal npr. 10 sporočil v mapo spam, in jih potem ročno brisal, če pa lahko naredim svoje filtre!
Nenazadnje ce si opazil obvestilo o odpiranju emailov ki jih google oznaci kot spam, je rahlo nenavadno da nisi opazil da "(messages that have been in Spam more than 30 days will be automatically deleted)". Pise na vrhu seznama emailov v spam mapi, ne mores falit. Ergo: rocno brisanje niti ni tako potrebno, kot zelis predstaviti.

To ni nobena znanost, ampak si vzameš 1 min časa pri vsakem sporočilu, ki je spam ali nezaželena pošta kot želiš mi je vseeno in dodaš email v filter, ampak se ti ne da ali... se ti pa da tukaj kregat in pisat kako si pameten... to pa ja dodat nekaj besed in email v filtre pa ne.
Tudi jaz sem bil svoje cajte mlad in brihten kot hudic, je pa res da takrat spam filtrov se ni bilo (ker tudi spama ni bilo, vsaj ne v takem obsegu kot danes). In sem bil strasno ponosen nase, ker sem z "samo" 15 minut dela na dan uspesno sfiltriral kar lep delez spama, bi rekel da skoraj 70%, mogoce se kaj vec. Potem je pa nekaj let minilo in spammerji so postali veliko bolj brihtni od slovenskih najstnikov. Po keywordinh filtriranje ni vec delovalo, ker je bilo dovolj en "o" zamnejati z "0" pa je bil moj super filter vred polovico zenskega splovila.
Na sreco je tudi google in njemu podobni opazil trend povecevanja spama, in je zacel pisat konta kodo, ki se je sproti ucila kaj spammerji pocnejo in je danes na takem nivoju, da ti zna blokirat email v francoscini, ki na prvi pogled izgleda OK, ko pa mickeno preberes (ce znas francosko se razume) pa viids da je phishing in vcasih navaden spam. In od takrat naprej imam veliko raje mojih "samo" 15 minut na dan, s tem da dobim v inbox mogoce kak % vsega spama ki pride do googlovih serverjev.
In se ti opravicujem, ampak nimas prav glede svojih filtrov. Ubistvu se tako zelo motis, da je zadeva ze rahlo smesna. Glede na to da firme zapravljajo velike denarje za samoucece filtre in vse druge igracke v boju proti spamu, ti zelo verjetno ne bo _nihce_ verjel da si izumil boljso resitev, sploh ce je ne bos hotel/znal/zmogel pokazati.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran in strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
11929 (755) bluefish
»

povezava na server

Oddelek: Pomoč in nasveti
5952 (826) jan01
»

NO-IP.COM

Oddelek: Omrežja in internet
81723 (1500) zavajon
»

statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
355996 (5138) Bakunin
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323105 (2693) CaqKa

Več podobnih tem