» »

Spletna stran in strežnik

Spletna stran in strežnik

Robocop1 ::

Zdravo!

Sem povprečni uporabnik z povprečnim znanjem in povprečno programsko in strojno opremo. Naredil sem si spletno stran in zdej bi jo rad objavil.

Poskusil sem takole:
- uporabljam dinamični IP (torej je ob vsaki povezavi drugačen)
- namestil Wamp (poskusil tudi XAmpp) server
- spletno stran premaknil v mapo www in stvar deluje (z drugega računalnika lahko dostopam do strani)

Ampak zgornji postopek ima določene omejitve:
- namesto www.spletna_stran.bla moram vpisati: http:(ip_naslov)/stran.bla
- moj računalnik mora biti vedno prižgan in laufat mora Wamp server, drugače ni nič

Zdej pa:
- moteče je uporabljat IP naslov, ker se vedno spreminja, torej bi obiskovalcu vedno moral poslat drugi naslov? ne, hvala
- računalnik bi moral laufat 24/7, tudi če mene ni zraven? ne, hvala

Torej: Iščem rešitev (strojno, programsko in če obstaja še kaj drugega), da bom imel ime in ne IP naslov (ali pa vsaj vedno isti naslov) in moj računalnik ne bi rabil delat 24/7 samo zaradi 1 spletne strani.
Zdej me pa zanima kaj rabim, kje dobim, kako naštimam in koliko cenovno stane? Zna kdo odgovorit?

KoMar- ::

Zadevi se reče hosting :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

bosko1333 ::

LP
1. Bi rad svoj html file vstavil?
2. Kakšno ime (domeno) bi rad imel za stran?
3. Imaš ruter?
4. Kateri ponudnik interneta imaš?

Robocop1 ::

Za domeno se še nisem odločil (sprašujem samo iz radovednosti), drugače pa sem pri siolu in imam njihov usmerjevalnik.

#000000 ::

Sej lahko imaš free dns ali no IP Tadva servisa ti omogočata da brez domene furaš to zadevo, dokler nimaš domene ali pa za testiranje.

Linke pa narediš relativne in imaš mir.

bosko1333 ::

Hočeš vstavit svoj HTML file?

Pa si prepričan, da siol nudi dinamični internet ali ruter dinamično dodeljuje ip-je?
Drugače je veliko ponudnikov ki nudijo zastonj strani (seveda ne moreš dobit (čisto)svoje domene in ne moreš dat gor svojega html fila ampak narediš stran iz njihovih tem).

LP

#000000 ::

Ne kompliciraj, imaš naložen xampp server, pejt na no-ip.com, se registriraj in izberi domeno ki ti jo ponujajo, downloadaj njihov Dynamic Update Client, ga instaliraj na mašino kje je server in ga nastavi. Ta program skrbi da domena ki si jo izbral vedno kaže na tvoj server, pač ko se tvoj IP spremeni program to sporoči servisu in tam začne domena kazat na tvoj domač server.

Mislm da bolj simpl ne more bit, linke pa popravi, ne smejo bit absolutni, se prav brez http://www oz. IP. ampak samo_mapa/in_file.php

bosko1333 ::

Saj ne kompliciram. Ta stvar je mogoče uporabna, ampak kaj veš kdaj te lahko zajebejo, da ti stvar poteče ali pa spet kaj ne štima, pol pa spet dalje na slo-tech in išči odgovore.
Najhujše je da nimaš stvari pod nadzorom ti, ampak ima nadzor kup drugih storitev, ki o njih nimaš pojma.
Jaz pa hočem naredit stvar tako, da imaš nadzor ti in da veš kaj si naredil!
____________________________________________________________________________________________________________________

Drgač pa ko si prej omenil, da moraš met comp vključen 24/7. Sry, tako pač je... Tudi tisti, ki nudijo strani morajo met enako le, da oni s tem služijo.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

No ni tolk hudo da bi te zajebal, te servisi obstajajo že precej časa in kokr imam jest izkušnje še nisem zasledil kakih težav, ne moreš pa obesit na tako zadevo neko resno stran od firme ali kako komercijalno zadevo. Je pa zadeva uporabna za testirat, za vse ostalo pa najboljš plačat hosting in je mir.

bluefish ::

Ce mislis s stranjo vsaj priblizno resno, potem investiraj tistih 30e na leto za gostovanje in domeno.

Bostyan007 ::

Zanima me, če mi kdo naredi spletno stran da izgleda naprimer tako Forum pa.... domeno sem si že kupil in gostovanje si bom tudi, ko bo spletna stran narejena. Zanima me cena za izdelavo spletne strani v slo in eng jeziku (mislim, da klikneš v kotu strani na jezik eng ali slo) Nekaj sem že gledal in delal, ampak za forum in spremembo jezika pa nevem kako... Zato bi nekomu plačal za izdelavo.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Tole je Joomla z nekaj dodatki, templejtom,... Skratka, če imaš vsaj malo pojma o zadevah, lahko to narediš sam. V primeru, da želiš unikatno predlogo, pa jo nekje naročiš. Cene niti niso visoke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev osnovne spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
162304 (919) kr?en
»

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5013792 (6429) Tody
»

spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
402086 (1290) Yacked2
»

Internetna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
535717 (4905) Mipe
»

Gostovanje domene

Oddelek: Izdelava spletišč
142237 (1829) Jan987

Več podobnih tem