» »

NO-IP.COM

NO-IP.COM

Lincolin ::

Pozdravljeni!
Doma imam postavljen serevr, ki deluje na dinamičnem IP-ju.
Namreč zanima me na kakšen način bi lahko dinamičen IP spremenil v sttičen IP?
Malo sem si ogledal na tem naslovu:
http://www.no-ip.com/
Kreiral sem si račun sedaj pa nevem kako naprej?
Je potreben kakšen program?

Imam pa :
strežnik 1: linux
strežnik 2: windowsi xp
pc, raba: windowsi xp

Program bi naložil na windowse (strežnik) in od tam kontroliral IP.
Sedaj me zanima kako naj vse to izvedem?

zavajon ::

Najprej si izbereš ime domene.
Nato dodaš Host, izbereš tip DNS Host (A), obkljukaš Allow Wildcards.
Nato moraš urediti osveževanje tvojega IP-ja v njihovi bazi.
1. Če imaš router, ki ima v opciji Dynamic DNS tudi No-IP, tam vpišeš svoj username/password od No-IP, za vse ostalo bo poskrbel router.
2. Če routerja nimaš ali ti tega ne omogoča, si iz No-IP strani zdownloadaj Dynamic Update Client (Win,Mac,Linux) in ga inštaliraj na eno izmed mašin serverjev. Windows verzijo lahko registriraš tudi kot Windows Service. Ta programček ti bo vsake toliko prebral tvoj zunanji IP in ga poslal na No-IP.com. Lahko pa ga daš tudi
To je to.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Lincolin ::

Ali je lahko poddomena, ali je potrebno zakupiti domeno?

L.P. Grega

zavajon ::

Ni treba kupiti domene, izbereš si poddomeno xxxxx.no-ip.com.
lp

Bakunin ::

Namreč zanima me na kakšen način bi lahko dinamičen IP spremenil v sttičen IP?


najbolj preprosto je da pri svojem ponudniku zahtevas, da ti dodeli staticni IP.

Vsi slovenski ponudniki ti to nudijo brez doplacila - samo zahtevo jim moras poslati. 0:)

bluefish ::

še moja mala izkušnja, ki niti ni toliko povezana z omenjeno stranjo. Pri T-2 imam dinamični IP, modem je priklopljen na wireless router. Opazil pa sem, da imam IP že kar nekaj časa enak, tudi sedaj, ko je T-2 priklopil nov modem.

zavajon ::

Ja, večina ponudnikov (razen SiOl, seveda) ti sploh ne menjava IP-ja, vendar se to vseeno lahko zgodi pri prekinitvi povezave ali ko oni tam kaj upgrejdajo. Zato je vseeno dobro uporabljati kakšen tak servis.
lp

Bakunin ::

zavajon:

naceloma NE menjujejo IP, ampak edini 100% nacin da imas RES staticni IP je, da ga zahtevas pri ponudniku.

Pri raznih dyndns/no-ip servisih se moras zanesti na tretjo osebo/storitev.....v tujini... pa se zamik pri priklopu....pa povratnega IP naslova nimas ( PTR)

zavajon ::

Saj sem rekel, da večina ponudnikov ne menjuje IP-ja. Siol ga vsak dan (vsaj je do pred pol leta, ko sem bil še pri njih).
Res so pri preklopu zamiki, vendar v rangu nekaj minut. Meni za moje potrebe (ftp server) no-ip kar dobro služi, zdaj sicer načelom ne več, ker nisem več na Siol, vendar je prej kar nekaj let brez problemov opravljal svojo funkcijo. Če pa ne bi, bi zahteval statičen IP, ampak za to ni bilo potrebe. Dobro je imeti domeno tudi zato, če hočeš komu drugemu povedati svojo adreso. Človek si lažje zapomni "blabla.no-ip.com" kot pa "xxx.xxx.xxx.xxx".
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VNC+ varnost + dinamični IP. Kako ??

Oddelek: Omrežja in internet
354166 (3182) flisko
»

kako postavit domači server?

Oddelek: Izdelava spletišč
123586 (3317) Klemzz
»

statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
355996 (5138) Bakunin
»

lastna domena z dinamicnim IPjem. Kako?

Oddelek: Omrežja in internet
61614 (1470) sgdjkdlsugi4
»

no-ip DUC in Serv-U!!!

Oddelek: Omrežja in internet
71513 (1472) pivmik

Več podobnih tem