» »

Status normiranca sp - vodenje zalog

Status normiranca sp - vodenje zalog

turk1990 ::

Zdravo,

zanima me, če kdo ve, kaj mora voditi normiranec. Na internetu sem prebral malo vsega, od osnovnih sredstev, do knjigovodskih listih, zalog... Zanima me za dejavnost spletne prodaje.

Ima kdo informacije s prve roke?

knesz ::

Jaz bi ti najprej svetoval obisk pri enem dobrem računovodju. Namreč, mormiranec in prodaja mi nekako ne gre skupaj glede na to, da imaš v trgovini relativno veliko vhodnih stroškov in posledično nižjo oodano vrednost. Če hočeš z trgovino kaj zaslužiti, je 50k€ prenizek prag.
Sicer moraš pa za trgovino načeloma voditi zaloge (prejem, izdaja) po sistemu FIFO. Register osnovnih sredstev pa vodiš, če jih imaš.
Če sem pa v zmoti, naj me pa kdo popravi.

turk1990 ::

Normiranec bom v popoldanskem sp, prodaja pa bo spletna, prodaja drobnarij, kjer so provizije kar visoke.Stroške sem si že preračunal in jih ni toliko, prispevki 65€, najem spletne trgovine, nakup izdelkov, in še oglaševanje, kar vse skupaj ne bo naneslo niti na 1000€ mesecno(osnovnih stroškov je rečemo 200-300 €niti to ne, potem pa je odvisno od oglaševanja).

Yohan del Sud ::

Mene tudi zanima. Če si normiranec te pač boli đola za knjigovodstvo, dokler plačuješ normo. Tak si jaz naivno razlagam.
www.strancar.com

turk1990 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Mene tudi zanima. Če si normiranec te pač boli đola za knjigovodstvo, dokler plačuješ normo. Tak si jaz naivno razlagam.


Hmm nebi bilo slabo, ampak sem skoraj siguren da ni tako..:)

Yohan del Sud ::

Saj pravim. Sam sem običajen s.p. z zalogo in jo bolj kot za pravila vodim zase. Ta je (proizvodnja) tam 1000+ kosov v vrednosti okrog 8957 eur knjigovodsko (realno precej manj, da ne bom vabil lopovov). Za par 10 kosov letno pa res ne vem, če bi šel to kam pisat. Pač, tudi mene zanima kje je meja.
www.strancar.com

turk1990 ::

Že ko govorimo o zalogi, mi ve kdo povedat, kako se razporedi davek in stroške poštnine na posamezne izdelke? Naprimer naročim stvari za 30€, od tega plačam 22% davka (6,6€). V tem paketu so 4 izdelki z vrednostmi: 10€, 12€, 4€ in 4€. Pri carinjenju je prišlo še do 10€ dodanih stroškov(postopek, papirji, nima veze). Če sem sam prav razumel, vsakemu izdelku dodamu 22% favka in potem stroške postopka razdelimo med vse 4 izdelke?

Kaj v primeru: Za izdelke sem plačal 100 dolarjev in na banki so mi trgali 73€. Davka bi na omenjeno vrednost naneslo na 16,06€. Carina pa mi zaračuna 16,60€, očitno imajo drugo konverzijo v EURE?

Kako naj v tem primeru razporedimo davek, saj se potem ne bodo ujemale vrednosti?


Upam, da me kdo razume haha

fosil ::

Uf, sedaj si pa nametal vse v en koš, davek, stroške in še konverzijo valut.
Loti se ene stvari naenkrat.
Tako je!

turk1990 ::

Računovodkinja mi je rekla, da se zalogo vodi tko:

Cena izdelka + DDV(22%) + stroški poštnine in dodatni stroški povezani z uvozom izdelka

erkgheoruugh ::

Včeraj sem po radiu ujel, da naj bi se normirani stroški naslednje leto zvišali na 80% in meja na 100k.
Malo googlam pa nič ne najdem. A kdo ve kaj več? Al je to spet neka predvolilna fora?

GALINTECH ::

Obrnite se na portal http://forum.mladipodjetnik.si/mp/ vam bodo lahko več povedali
http://galintech.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145802 (9586) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440240 (15115) Recordman
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5419634 (18254) LuiIII
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614506 (13068) pirx
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619403 (16940) wind

Več podobnih tem