» »

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja

1
2
»

Mavrik ::

pirx je izjavil:


V SLO bi se zaradi VISA kartice (edina kartica, na katero lahko pobiraš denar iz PayPala) odločil za SKB banko. Obstaja kakšna podobna banka v Avstriji, ki ima za "privzeto" kartico VISA, tako, kot SKB? V bistvu ne moraš posebej naročati in plačevati VISA kartice, ampak ti avtomatično pripada.


Pri SKBju pazi na tale zajeb z VISA kartico: SKB identifikacijska številka?.
The truth is rarely pure and never simple.

pirx ::

Mavrik, ful hvala! Uf, tudi meni so rekli na SKB, da ni problem vezati kartico na PayPal! Auč. Bi se zeznil, da joj.

Yohan del Sud ::

Problem za Paypal je debetna viza elektron (ki so jo uvedli letos namesto maestra) in ne klasična kreditna, ta dela povsod ok odkar pomnim. Sevada je slednja dražja. Pa tudi prvo naj bi še letos zrihtali. Bomo videli. Malo pobrskaj so teme na slo-techu o tem. Baje Banka Koper trenutno to dela. Itak pa Paypalovci sprejemajo vse ostale orenk plačilne kartice razen Dinersa (like, who cares). Sicer z Google Playom nimam izkušenj, ampak še za vsako tujo štacuno z e-dobrinami sem kot dobavitelj našel neko rešitev za prodajo in kasiranje iz lastnega fotelja. Res pa je, da so bile nekatere rešitve zelo štoraste, na meji legalnosti in/ali (pre)drage. Po mojih izkušnjah, večja je štacuna, bolj komplicirajo, ampak da se spravit čisto vse celo na ameriški Amazon.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

pirx ::

MasterCard že imam vezan na PayPal (edina možnost, če si pri Delavski hranilnici), vendar na tistega ne morem vleč denarja dol. Zato zdaj prenakazujem denar na mamin PayPal, ki ima VISA kartico (NLB), potem pa na njen bančni račun, ona pa na mojega. Ni praktično pa še problem je lahko, ker ima nakazila...

Sicer pa bom v AUT oprl račun pri eni od bank, ki so prisotne tudi v SLO - Hypo, Raiffeisen ali UniCredit. Je še mogoče katera?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

Blinder ::

tip vas trolla
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Yohan del Sud ::

Eh, po moje ne, samo njegov gugle fu je bogi.

Nisem siguren, ampak mislim, da je pri mastercardu tu isti problem, kot pri visi. Čeprav na banki včasih trdijo drugače, niso vse kartice z isto blagovno znamko v istem rangu (in iste cene) in se zato pojavijo problemi pri določenih operacijah. Za benke pa povezava tu.
www.strancar.com

pirx ::

@Blinder: Zakaj bi trollal?

@Yohan del Sud: Na PayPalu sicer piše, da je možno pobrati na PayPal debetno MasterCard kartico (https://www.paypal.com/webapps/helpcent.... Na enem izmed forumov sem še prebral (2 leti star post), da je na navadne MasterCard kreditne kartice denar možno pobirati samo v UK. Za vse ostalo je VISA.

Aja, sem mislil, da je več bank v SLO, zato sem spraševal. ;) Zdaj vidim, da jih je kar malo: http://www.bsi.si/nadzor-bank.asp?MapaI...
Od omenjenih sem izpustil samo Sparkasse. Grem delat primerjavo med vsemi (v AUT), pa se odločim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16439659 (14534) Recordman
»

Remote programiranje - prejetje plačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5114189 (11539) M.B.
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

Oddelek: Loža
4314421 (13108) Vikking
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5419357 (17977) LuiIII

Več podobnih tem