» »

Z avtom do Milana - pomoč

Z avtom do Milana - pomoč

ajs1 ::

Živjoo. Torej kmalu grem v Milano na en koncert, pa me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s potovanjem do Milana z avtom. Rabil bi kakšne koristne informacije, npr. koliko znesejo cestnine v eno smer, kje v Milanu lahko parkiraš, kako je kaj z javnim prevozom, verjetno ni ravno poceni, ali pač? Sicer pa grem konkretno na Rho areno fiero, če je komu kaj poznano?
V glavnem kakršnekoli info so zelo dobrodošle, saj se tja odpravljam prvič. Hvala ! =)

black ice ::

MIlton ::

Samo potovanje do Milana ni nic posebnega. Ko preckas mejo, najprej sledis znakom za Benetke, nato pa za sam Milano. Cestnina je okoli 50€ v eno smer (ne me prijeti za besedo). Za navigacijo v okolici Milana pa ti toplo priporocam GPS, ker se bos sicer skoraj zagotovo izgubil. Rho fiera, kamor se odpravljas, je del mesta Rho, ki je kraj severo-zahodno od Milana in ne v samem mestu. Imas dve moznosti: 1. Odpravis se v sam Milano in se nato odpeljes v Rho Fiero s podzemno zeleznico (obstaja direktna povezava, cena pa je 3€ v eno smer se mi zdi). V tem primeru lahko parkiras v eni od garaznih his v milanu, ki jih je ogromno. 2. Odpravis se z avtom direktno v Rho. V tem primeru ti ne morem kaj vec povedati, ker se nikoli nisem bil tam.
Pa srecno pot.

NonPlusUltra ::

Cestnina v eno smer te bo stala približno 30-35 eur.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

ajs1 ::

Za cestnine sem računal tu nekje 35€ v eno smer ja.
V glavnem hvala vsem za hitre odgovore. Se pravi prvo Benetke, nato Milano. Navigacijo bom tako ali tako imel, si ne upam v Milano nekako brez nje. MIlton, o tej 1. opciji sem premišljeval. Morda veš kako dolgo vozi podzemna do tja in koliko je potem še od postaje v Rho-ju do arene? Tako na približno vsaj.

MIlton ::

Odvisno s katere postaje startas ;) Rho Fiera je zadnja postaja ne progi. Priblizno 15 postaj iz centra mesta. Na pamet bi rekel, da nekje 45 min. Mogoce vec. Hmm, Google Maps is your friend. Nisem bil se nikoli tam. Je pa Rho na trasi podzemne zeleznice M1 (linija oznacena z rdeco barvo na zemljevidih).
Se link na stran ponudnika javnega prevoza v Milanu
http://www.atm.it/en/Pages/default.aspx

ajs1 ::

Super, najlepša ti hvala za tole. Malo bolj mirno bo sedaj heh. Bom sčekiral še po g. mapsih. :)

T-h-o-r ::

cestnica od aut-ita do ita-fra meje je bila 2010 (al 9) 47 al 49 e
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ice-Heki ::

Če se da, se z avtom ne pelji v strogi center mesta. Parkiraj v kakšni hiši izven centra / na obrobju, potem pa javni prevoz.

Scorpia ::

Zakaj ne v strogi center parkirat? Sam vsako leto hodim v milano parkirat... in to ene 15 min od centra. Sploh od 8 ure do polnoci je parkiranje na listek ene par evrov..
////

MIHAc27 ::

Moja izkušnja... do Milana prišel brez težav. Po avtocesti niti nimaš kar razmišljat. Takoj ko sem prišel v Milano sem se pa seveda izgubil. Zastojev je bilo malo morje. Tko sem rabil za 20km več kot 2 uri. Pa sem se vozil le po obvoznici, več ali manj.

ajs1 ::

Bom si zapomnil tele predloge. Kar se pa gužve in tega tiče je pa tako, da štartam iz Lj že ob 2 ponoči, tako da računam ob neki zmerni vožnji, da bom okoli 8 tam. Parkiršča so verjetno vsa več ali manj plačljiva kajne?

matej_jack ::

Jaz sem bil lani avgusta tam na koncertu System of a Down :D
Sem pa čist po naklučju našel tam zraven en vrhunski parking med drevesi, za cca 15€ za celo noč. To nam je bilo sprejemljivo, glede na to da smo bili s starim VW transporterjem in smo kar prespali. Zjutraj ob 9h so nas redarji sicer nagnali ven.
Takrat je bila finta v parkirnini, če si plačal vnaprej, je štelo to kot celo noč (15€), če si pa plačal zjutraj, pa bi naj bilo dražje... tako so nam dejali.
Ko so nas zjutraj nagnali ven, smo samo rekli, da smo plačali že ob prihodu - ni pa tega nihče preverjal...

Aja, pivo ipd. tam je cca 5€, vozijo z vozički polnimi ledu. Če si iznajdljiv in "komunikativen", lahko za ta denar komot dobiš 3.

Če je to ta arena, priporočam. Glede na to, da boš hiter, verjetno ne bo težav s pomanjkanjem parkirnega prostora.

 Rho Arena

Rho Arena



Stroški, ki smo jih imeli v eno smer (kombi - višja tarifa):
28.08.2013 EUR26,22 IP CORDIOLI SOMMACAMPAGNA 26,22 EUR
28.08.2013 EUR27,2 AUTOST MILANO EST/VILL E IT 27,20 EUR

Še link:
http://binged.it/1jJuFJm

Invictus ::

viamichellin.com

ti bo točno povedal koliko te bo stalo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ajs1 ::

matej_jack, ful hvala za tele info. Si bom kar sprintal tole :P
To je ta arena ja. Mi lahko poveš kakšen je kaj pogled na oder? Nimam tistih kart za golden circle, pač pa navadne. Skrbi me namreč, da pogled ne bi bil dober. Aja, pa koliko ljudi gre kaj notri, približno? To je na prostem kajne?
Hvala za vse odgovore :)

@ Invictus
Že preveril, cca 100EUR v smer :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajs1 ()

moj_nick ::

Vlak vozi iz Trsta enako hitro kot avto.
110111001001010001010000

ajs1 ::

Ja, samo za 2 komada pride v eno smer 100€ recimo, kar je vseeno, če dam za bencin, pa nisem odvisen od vlakov, po možnosti taxijev, itd. :)

matej_jack ::

ajs1 je izjavil:

matej_jack, ful hvala za tele info. Si bom kar sprintal tole :P
To je ta arena ja. Mi lahko poveš kakšen je kaj pogled na oder? Nimam tistih kart za golden circle, pač pa navadne. Skrbi me namreč, da pogled ne bi bil dober. Aja, pa koliko ljudi gre kaj notri, približno? To je na prostem kajne?
Hvala za vse odgovore :)
@ Invictus
Že preveril, cca 100EUR v smer :)

Mi smo stali takrat precej blizu odra, tako, da smo imeli lep pogled. Zvok je bil OK tudi zadaj, pogled pa pač bolj tako - problem je, ker je prizorišče ozko in dolgo.

Prizorišče je na prostem, na asfaltiranem terenu, nikjer ni nobenega blata ali kaj podobnega (če je bil kdo v ZG na Metallici ve, kako to zgleda...).
Jaz sem sicer imel obute svoje party bulerje s kapico, drugač pa je folk bil tam tudi z belimi alstarkami in adidaski :D

Važno je itak vzdušje ;) A to greš na Aerosmithe? :)

PS. zdaj sem opazil, da sem ti narobe narisal pot do parkinga (oranžna črta), preveri na google mapsih, da ne bo kake zmede.

Zgodovina sprememb…

ajs1 ::

Sem videl, da je precej ozko ja :O
Je pa res, najvažnejše je vzdušje heh. Jap, na Aerosmithe grem, jutri ponoči (iz torka na sredo štartam).
Ok, pa saj verjetno prav dosti daleč od tam tudi ne more bit.
Mislim, da imam kar dosti informacij zaenkrat. Definitivno sem nekoliko bolj miren kot sem bil heh.

matej_jack ::

Ja jaz sem imel takrat navigacijo, vtipkam noter naslov, ki je bil napisan zraven, pa me je pripeljala cca 3. km predaleč. Nihče od italijanov ni znal angleško, niti ni bilo folka tam zunaj. Potem končno naletim na eno dekle, ki pa se ji ni sanjalo kam bi radi šli... Če se da, si v navigacijo vtipkaj koordinate, ker ti ljudje očitno ne vejo kje so doma.

Drugač pa brez panike, pa uživaj max!!! Javi potem kako se je izšlo ;)

ajs1 ::

Hehe, zmenjeno. Javim kako je bilo. Hvala za vse. :)

ajs1 ::

Evo nazaj, blo je amazing, res noro, nisem še videl tolko folka na enem mestu..:)
Tudi sama pot je šla brez problema, do tja sem šel brez problema, dal za cestnine mislim da dobrih 30€ in šel kar direkt v Rho, tam parkiral, 16€ kot si rekel je koštalo. Za pir se je dalo zbit ceno :P. Drugače pa ceste katastrofa, slabših voznikov še nisem videl v življenju, noro.
Nazaj sem šel malo po drugi poti. Ven sem šel pri Vicenzi in šel čez Palmanovo in Gorico. Dal sem okoli 15 za 2 cestnini. V glavnem super, bi ponovil takoj. :)

matej_jack ::

No super :)
Videli in slišali ste dovolj dobro? Italijanov in Italije pa jaz itak ne maram... Razen luštnih deklet :P

ajs1 ::

Ja, v bistvu smo bili čisto spredaj v regular coni, zvok tudi super. Res da se je vse skupaj vleklo s predskupinami (okoli 4 ure), ampak ql. :)..ja no, sam nisem največji fan Italijanov, se pa strinjam z zadnjim :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sevilla

Oddelek: Loža
121522 (1148) dronyx
»

Kje v Italiji kupiti vstopnice

Oddelek: Loža
172164 (1807) MIHAc27
»

Pot v Milano

Oddelek: Loža
163685 (2955) ta-mau
»

Cestnina

Oddelek: Loža
71251 (1041) fosil
»

Avto in 'Europa'

Oddelek: Loža
101582 (1331) Simko

Več podobnih tem