» »

Kako priklopiti grafično asus r9 270

Kako priklopiti grafično asus r9 270

alese ::

Raje vprašam, da ne bom kaj zafrknil. Instaliral sem jo v ustrezen slot in prižgem računalnik pa nič, zdej berem navodila, pa tam nekaj piše da moram priklopiti auxilary power, slovenskih navodil ni. Tam desno ob robu kartice je 6 luknjic in nad njimi sveti rdeča lučka, a moram jaz sedaj v te konektorčke vklopiti kabel ki mi visi iz matične in kaže da paše tja notri, pa če da, ne vem kako ga obrnit.In kaj potem a naložim še driverje verjetno, ker ko sem jaz včasih to notri dajal leta nazaj je windows sam našel novo hardwer, sedaj pa nič.

lonewolf_ ::

Potrebuješ 6-pinski konektor za napajanje direktno iz napajalnika, tisto priklopi. Obrneš tako, da se zaskoči zatič.

Če imaš Win7 oz 8 ti bo najbrž driverje samo inštaliralo, drugače pa za amd grafično naložiš catalyst control center in bo bo inštaliralo najnovejše driverje zraven.

 6-pinski PCI napajalni kabel

6-pinski PCI napajalni kabel

R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

miraldi ::

Ti samo priklopi kable(konektorčke) v grafično tam k je tistih 6 luknjic.

Brez tega nemore delat saj nima štroma.

Mora it konektor lepo noter nič na silo.

Driverje pa snameš na catalyst strani in jih inštaliraš. Kakšni 14.4 whql bodo vredu.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

BorutK-73 ::

Pa da ne bi slučajno izklopil 4+4 kable iz matične ki so na prvi pogled podobni!
Če nimaš 6 ali 6+2 priklope, lahko uporabiš molex adapter ki si ga verjetmo dobil zraven v škatli.

lonewolf_ ::

BorutK-73 je izjavil:

Pa da ne bi slučajno izklopil 4+4 kable iz matične ki so na prvi pogled podobni!
Če nimaš 6 ali 6+2 priklope, lahko uporabiš molex adapter ki si ga verjetmo dobil zraven v škatli.



Kako bi 4 ali pa 8 spravil v 6 lukenj?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

alese ::

hvala, imam tisto prvo ki mi je dal sliko mstrms, hvala vsem, grem zdej naprej priklopit.

BorutK-73 ::

lonewolf_ je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Pa da ne bi slučajno izklopil 4+4 kable iz matične ki so na prvi pogled podobni!
Če nimaš 6 ali 6+2 priklope, lahko uporabiš molex adapter ki si ga verjetmo dobil zraven v škatli.



Kako bi 4 ali pa 8 spravil v 6 lukenj?

Se je že dogajalo. Eden je šel tako daleč da je odrezal 2 pina in z olfa nožom brusil vogale da je pasalo.
Je pa to bilo v časih ko so grafične z dodatnim napajenjem prihajale ven in napajalniki niso imeli teh priključkov.

Zgodovina sprememb…

alese ::

dela, zdej grem pa še driverje naložit

lonewolf_ ::

BorutK-73 je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Pa da ne bi slučajno izklopil 4+4 kable iz matične ki so na prvi pogled podobni!
Če nimaš 6 ali 6+2 priklope, lahko uporabiš molex adapter ki si ga verjetmo dobil zraven v škatli.



Kako bi 4 ali pa 8 spravil v 6 lukenj?

Se je že dogajalo. Eden je šel tako daleč da je odrezal 2 pina in z olfa nožom brusil vogale da je pasalo.
Je pa to bilo v časih ko so grafične z dodatnim napajenjem prihajale ven in napajalniki niso imeli teh priključkov.



Svašta :))
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

alese ::

Naložil sem catalyst control center, kot razumem so se zdraven avtomatsko naložili še driverji,kako naj sedaj vem, da je to in da grafična dela s polno zmogljivostjo,ker jaz razlike od prej ne vidim nobene.

hojnikb ::

kaj si pa mel prej ?
#brezpodpisa

FX6300B ::

aja pa sej v winsih ni neke razlike razn če si imel prej grafično iz kamene dobe :D najbolj se pozna v igrah , grafično oblikovanje (ne nism mislu u slikarju :))itd

alese ::

prej nisem imel nič grafične, ko grem pogledat v driverse mi piše da so naloženi neki win driverji , nič drugega zdej sem hotel narediti update driver pa piše da so driverji up to date

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Seljak ::

Tukaj poiščeš tvoj OS in grafično,potegneš dol,inštaliraš in to je to. Vse ostalo prej zbriši.

Han ::

GPU-Z ti lepo pove vse o tvoji grafični...

alese ::

Ko sem opravljal rendere test od tega softwara, mi je gpu tenperature prišlo na 64 stopinj, potem sem nehal, ker se mi zdi prevroče, a je to normalno, fan je bil na 50 procentih okoli 1700, obratov zdej je temperatura na 49 stopinj. Drugače mi pa en ventilator ki ga imam spredaj na ohišju vrti samo z 750 obrati, a je z njim kaj narobe, naj ga zamenjam.

hojnikb ::

64C ni nič za gpu
#brezpodpisa

FX6300B ::

maš kr prov men gre 8600gts v BF4 na 103c

Seljak ::

alese je izjavil:

Ko sem opravljal rendere test od tega softwara, mi je gpu tenperature prišlo na 64 stopinj, potem sem nehal, ker se mi zdi prevroče, a je to normalno, fan je bil na 50 procentih okoli 1700, obratov zdej je temperatura na 49 stopinj. Drugače mi pa en ventilator ki ga imam spredaj na ohišju vrti samo z 750 obrati, a je z njim kaj narobe, naj ga zamenjam.


Če je pri obremenitvi GPU-ja temp. 64 stopinj potem sploh ni panike in je to normalno,če pa bi bila takšna temperatura v mirovanju potem pa to ni dobro. Glede ventilatorja na ohišju pa je tako,da če je večji recimo 100,120,...mm potem je to super,ker se on vrti počasi in vseeno dovaja dovolj zraka v kišto. Če imaš regulator vrtenja mu lahko spreminjaš hitrost,drugače pa v BIOSU nastaviš hitrost(nekateri omogočajo) ali pa z namenskim programom. Ventilator zamenjaš ko neha delovati ali pa ko so ležaji "kaput".

Seljak ::

FX6300B je izjavil:

maš kr prov men gre 8600gts v BF4 na 103c


Ne moreš tvoje grafikulje primerjati z R9 270 (žal). Sicer pa bi jaz na tvoji 8600 GTS zamenjal stock hlajenje z kakšnim boljšim,ker sigurno ima tisti majhen ventilator,ki ga še ovira ohišje in po mojem še prvi nanos termalne paste,ki ne opravlja več svoje naloge. Kupiš boljši in večji ventilator za tvojo grafično,naneseš nov sloj termalne paste in namestiš VRam hladilne rebre in bo rezultat za vsaj 30 stopinj nižja temperatura ob obremenitvah. Tako sem naredil jaz pred leti na 8800 GT OC verziji,ki sicer ni imela tako velikih temperatur kot jih ima tvoja. Tako boš grafični podaljšal življenjsko dobo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop starega trdega diska v nov računalnik

Oddelek: Strojna oprema
231516 (1174) FireSnake
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517671 (6606) m0LN4r
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474276 (3224) Jst
»

moc napajalnika in r9 280 toxic (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5815328 (14787) hojnikb
»

gigabyte gtx 260 + corsair 650w problem

Oddelek: Strojna oprema
261698 (1368) Garibaldi

Več podobnih tem