» »

moc napajalnika in r9 280 toxic

moc napajalnika in r9 280 toxic

«
1
2

Arnidus ::

Lep pozdrav! Mene pa zanima ce bi moj OCZ fatality 550w poganju sapphire r9 280x toxic ed. v navezi z 4570 nenavitim haswellom in enim diskom. Gre se pa za itx sistem. Hvala!

black ice ::

Mislim, da ne bi smel imeti problemov.

Janac ::

seveda

Seljak ::

Da se še jaz priključim.Imam naslednjo konfiguracijo: Amd FX6300 six core,Asus Radeon R9 270x Top 2GB,8GB ram 1600Mhz in 1x HDD WD500 green. Zanima me,če bi vse to poganjal tale napajalnik http://www.mimovrste.com/artikel/240000... . Zanima me,ker se sam ne spoznam ravno na te reči,če ima ta napajalnik dva 6-Pin PCI-E Power konektor,ker kolikor gledam potrebuje moja grafa dva.
Za odgovore bom zelo vesel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

black ice ::

Na 12V imaš (do) 41A, torej ja.

Seljak ::

Kaj pa glede dveh 6-Pin PCI-E Power konektor,ki jih moja grafika potrebuje za napajanje ali ima ta napajalnik dva takšna konektorja?

black ice ::

Ima samo enega. Lepo piše na linku, ki si ga podal zgoraj. Uporabiš molex pretvornik, katerega verjetno dobiš ob nakupu napajalnika.

Seljak ::

Aha,torej ne bom zgrešil z nakupom tega napajalnika.Sicer pa imam itak še doma te molex pretvornik 6 pinski,sem se ravno kar spomnil in ja,po vsej verjetnosti ga dajo še zraven.

Buggy ::

Ima samo enega. Lepo piše na linku, ki si ga podal zgoraj. Uporabiš molex pretvornik, katerega verjetno dobiš ob nakupu napajalnika.


seveda ima dva :
1 x (6 + 2) - pin PCI-E 2.0 priključek
1 x 6-pin PCI-E priključek

..s tem da je drugi sestavljiv 6+2 (8-pinski) ki ga rabis pri dolocenih grafikah.
Pa BTW: molex-to-6pin adapter ne dobis pri napajalniku ampak je ponavadi prilozen graficnim karticam

Seljak ::

Hvala za pojasnila. Me pa zares skrbi,da bo premalo močan,kajti sin igra igre,ki so kar strojno zahtevne in ne bi rad,da bi sistem počepnil :D

Sem že naročil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Buggy ::

za to konfiguracijo, ki si jo napisal bo bil cisto zadosti, nic bati. Cena je za CWT modularca tudi primerna, kot berem pa je tudi tih...cisto OK nakup za vase potrebe IMHO. Ce se ne motim ima celo 3 leta tovarniske garancije...nekje sem zasledil pa vec ne najdem ;)

Seljak ::

Super,še 1x najlepša hvala :)

black ice ::

Buggy je izjavil:

Ima samo enega. Lepo piše na linku, ki si ga podal zgoraj. Uporabiš molex pretvornik, katerega verjetno dobiš ob nakupu napajalnika.


seveda ima dva :
1 x (6 + 2) - pin PCI-E 2.0 priključek
1 x 6-pin PCI-E priključek

..s tem da je drugi sestavljiv 6+2 (8-pinski) ki ga rabis pri dolocenih grafikah.
Pa BTW: molex-to-6pin adapter ne dobis pri napajalniku ampak je ponavadi prilozen graficnim karticam

Pa res. ;((

future ::

Imam grafično kartico r9 280x toxic. Napajalnik imam LC5550 550w in to matično ploščo http://www.newegg.com/Product/Product.a....
Ko priklopim grafično kartico, se računalnik normalno prižge, tudi grafična dela, vendar ne da slike.

Bi mi lahko prosim pomagali kaj bi lahko bilo narobe? Hvala

Janac ::

meni napajalnik

future ::

Ko sem googlal po tujih forumih pa pravijo naj bi bil 550w napajalnik dovolj. Grafična se prižge in tudi ventilatorji delajo. .. ?

Janac ::

Kater napajalnik imaš?

To kar si zgoraj napisal je enako kot da bi rekel imam avto rdeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

future ::

Janac ::

Jaz bi vseeno VSAJ preizkusil z drugim.

hojnikb ::

tale lcpower je v najbolšem primeru 380W napajalnik.
#brezpodpisa

future ::

Ok, hvala :) Mi priporočate kakšnega da bi bil dovolj močan, da bi v prihodnje poganjal 2x r9 280x toxic? In da ni preveč drag.

hojnikb ::

xfx 550W.. can't go wrong with this.
#brezpodpisa

Janac ::

+12V1 18A
+12V2 20A

Max combined: 400W

400W/12V = 33A

33Ax12V = 400W

Seveda v najbolšem primeru, zleti mu je pa tut padla moč na nekje 380W kot je rekel hojnik.

future ::

Samo ali bo xfx 550W dovolj močan za 2 grafični? Če že enkrat kupim da kupim vredu.

hojnikb ::

Janac je izjavil:

+12V1 18A
+12V2 20A

Max combined: 400W

400W/12V = 33A

33Ax12V = 400W

Seveda v najbolšem primeru, zleti mu je pa tut padla moč na nekje 380W kot je rekel hojnik.

tale lc ma 380w na 12V. Vem kar ga mam tut doma..
#brezpodpisa

dzinks63 ::

Če si kupil nov napajalnik , potem imaš res tistega ,

+12V1 18A
+12V2 20A
max. combined 400W

če bi imel samo eno linijo z 34A bi verjetno zmogel poganjati tvoj konfig, tako pa zgleda da ne, če že LC, bi moral imeti 650W 2.3

če pa imaš starejšega, je še veliko slabši in je preslab za takšen konfig , čeprav je enako 550W.

Janac ::

future je izjavil:

Samo ali bo xfx 550W dovolj močan za 2 grafični? Če že enkrat kupim da kupim vredu.


LEPA B 700 in vse misli o nakupu novega napajlnika za naslednjih 10 let bodo odtavale.

future ::

Tega mam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: future ()

Janac ::

Katastrofa! :O:O:O:O:O:O

12V1 10A

12V2 15A

Recmo skupaj 18A po letih uporabe, je to neverjetnih 216Wattow!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

future ::

Hahaha :) ok hvala :)

Kaj pa to?
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Vikking ::

future je izjavil:

Imam grafično kartico r9 280x toxic. Napajalnik imam LC5550 550w in to matično ploščo http://www.newegg.com/Product/Product.a....
Ko priklopim grafično kartico, se računalnik normalno prižge, tudi grafična dela, vendar ne da slike.

Bi mi lahko prosim pomagali kaj bi lahko bilo narobe? Hvala


Brez najmanjših težav mora delati. Dovolj močan, še čez teče. Imam isti napajalnik (še starejši 2.0). + 100w na max še procesor.

Sem imel popolnoma enako sceno. HDMI kabel se ni dovolj vsedel v grafično (reža zadaj je malenkost preozka, če grafično privijašiš čisto gor, za 2mm jo spusti pri vijaku in se bo HDMI vsedel).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Janac ::

Vikking je izjavil:

future je izjavil:

Imam grafično kartico r9 280x toxic. Napajalnik imam LC5550 550w in to matično ploščo http://www.newegg.com/Product/Product.a....
Ko priklopim grafično kartico, se računalnik normalno prižge, tudi grafična dela, vendar ne da slike.

Bi mi lahko prosim pomagali kaj bi lahko bilo narobe? Hvala


Brez najmanjših težav mora delati. Dovolj močan, še čez teče.

Sem imel popolnoma enako sceno. HDMI kabel se ni dovolj vsedel v grafično (reža zadaj je malenkost preozka, če grafično privijašiš čisto gor, za 2mm jo spusti pri vijaku in se bo HDMI vsedel).


sarc on?

Vikking ::

Pardon napajalnik je LC6550 GP2 v2.2. Isti šmorn, isto 550W. Če na 850w kvalitetnem napajalniku vozijo 3x r9 280x. Potem boš na eni jajci 550w brez problema vozil eno kartico.

DarwiN ::

Moj 2 leti star LC 550W version 1.3 (19A @12V) tudi lepo poganja gigabyte 280x OC, ampak sem ga kljub temu vrgel skozi okno. :))

Tko da ja, moralo bi delovat nekaj časa, kakšno leto ali dve, preden bi se tvoj LC neizbežno sesul, ampak zdaj ne boš vedel, dokler ne boš preizkusil z drugim napajalnikom.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Janac ::

Vikking je izjavil:

Pardon napajalnik je LC6550 GP;((2 v2.2. Isti šmorn, isto 550W. Če na 850w kvalitetnem napajalniku vozijo 3x r9 280x. Potem boš na eni jajci 550w brez problema vozil eno kartico.


Zadeva je 200Wattna :P

M-XXXX ::

Janac je izjavil:

Vikking je izjavil:

Pardon napajalnik je LC6550 GP;((2 v2.2. Isti šmorn, isto 550W. Če na 850w kvalitetnem napajalniku vozijo 3x r9 280x. Potem boš na eni jajci 550w brez problema vozil eno kartico.


Zadeva je 200Wattna :P

Kje si ti 200W najdu?

In ja, na tem napajalniku mora omenjenga grafična delati brez težav.

Kaj šele prižgat se, glede na to da pri prižigu (idle) rabi par 10W. Ja ne ga srat ljudje...

Janac ::

M-XXXX je izjavil:

Janac je izjavil:

Vikking je izjavil:

Pardon napajalnik je LC6550 GP;((2 v2.2. Isti šmorn, isto 550W. Če na 850w kvalitetnem napajalniku vozijo 3x r9 280x. Potem boš na eni jajci 550w brez problema vozil eno kartico.


Zadeva je 200Wattna :P

Kje si ti 200W najdu?

In ja, na tem napajalniku mora omenjenga grafična delati brez težav.

Kaj šele prižgat se, glede na to da pri prižigu (idle) rabi par 10W. Ja ne ga srat ljudje...


Ravno pri prižigu se pretakajo najbolj močne obremenitve, izklop in vklop. Daleč od idla, v BIOSu proc po tvoje tut idla?

S takimi izjavami nekaj na pamet spet nabijat delaš škodo nevednežem ki ne vedo in to bere, da bi našli rešitev.

M-XXXX ::

Ravno pri prižigu se pretakajo najbolj močne obremenitve, izklop in vklop.

Se strinjam. Ampak 10x 2W je vseeno 20W in ne 500!

Daleč od idla, v BIOSu proc po tvoje tut idla?

V biosu? Seveda, kaj pa naj bi drugega delal. A boš rekel, da je pod loadom? Si sploh kdaj več kot 5s namenil biosu ter temperaturam recimo?

S takimi izjavami nekaj na pamet spet nabijat delaš škodo nevednežem ki ne vedo in to bere, da bi našli rešitev.

Ja naj raje take posluše ki mu pravi na gre hitro 100€ v nov napajalnik vrčt, problema pa s tem sploh ne bo rešil. Ja imaš prav, edino pravilno, morajo trgovine od česa živet.

Vikking ::

V glavnem dela brez težav. Je so pa tile LC vsi ena velika žalost. Že pokopal dva 420w kao "gold" na službenih računalnikih, pa verjetno v vsej svoji življenski dobi ni videl, 50% obremenitve CPU-ja za kratek člas. Grafična pa itak integrirana. Pa so začeli smrdeti (na vseh isto ožgana plata).

drugače pa res brez težav dela LC6550GP2 v2.2 z gpu na 100%. Ko ga bo skurlo ga pač bo, itak je že oddelal svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

M-XXXX ::

Ste se kdaj vprašali zakaj crkne največ LC-jev? Pa zakaj je največ razbitih in pokvarjenih avtov recimo od Renoja ter VW-ja?

Hint: ni kaj veliko povezano s številom okvar ampak nekim drugim številom...

Janac ::

M-XXXX je izjavil:

Ravno pri prižigu se pretakajo najbolj močne obremenitve, izklop in vklop.

Se strinjam. Ampak 10x 2W je vseeno 20W in ne 500!

Napajalnik ma dve liniji po 10A in 15A. Skupaj verjetno nekje 19A, kar pride 228W. Če upoštevamo leta, približno 4% na leto se zniža perf kondenzatorjev, pridemo na 200W.

Pokaž mi ti tvoj izračun za 500EUR!



Daleč od idla, v BIOSu proc po tvoje tut idla?

V biosu? Seveda, kaj pa naj bi drugega delal. A boš rekel, da je pod loadom? Si sploh kdaj več kot 5s namenil biosu ter temperaturam recimo?

Je pod loadom.


S takimi izjavami nekaj na pamet spet nabijat delaš škodo nevednežem ki ne vedo in to bere, da bi našli rešitev.

Ja naj raje take posluše ki mu pravi na gre hitro 100€ v nov napajalnik vrčt, problema pa s tem sploh ne bo rešil. Ja imaš prav, edino pravilno, morajo trgovine od česa živet.


Kje sem mu rekel naj kupi napajalnik za 100EUR? Kar citiraj prosim.

M-XXXX je izjavil:

Ste se kdaj vprašali zakaj crkne največ LC-jev? Pa zakaj je največ razbitih in pokvarjenih avtov recimo od Renoja ter VW-ja?

Hint: ni kaj veliko povezano s številom okvar ampak nekim drugim številom...


Ker jih veliko ljudi uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

klkkkkkkkkkk ::

future je izjavil:

Samo ali bo xfx 550W dovolj močan za 2 grafični? Če že enkrat kupim da kupim vredu.


Za 2x R9 280X priporočeno vsaj XFX 650W ali 750W - 750W je dovolj...
Samo za gaming bi bil tud že XFX 550W dovolj za PC full load pa ne. Samo nepriporočam ti crossfire/SLi če hočeš kaj več vzami R9 290 custom cooler...


lp

klkkkkkkkkkk ::

M-XXXX je izjavil:

Ste se kdaj vprašali zakaj crkne največ LC-jev? Pa zakaj je največ razbitih in pokvarjenih avtov recimo od Renoja ter VW-ja?

Hint: ni kaj veliko povezano s številom okvar ampak nekim drugim številom...



ker so ponavadi cheap zadevce... nepriporočam vam Renoja ali LC... imam tudi svoje izkušnje...

Glede LC-ja uporablja samo zato veliko ljudi, ker se na to sloh nespoznajo in skoraj v vsakemu računalniku, ki ga kupiš sestavljenega imaš LC notri - zato pa še firma obratuje :)

Vikking ::

Razlika: med lc5550 in lc6550

LC GP65502 v2.2
+3,3V: 25A
+5V: 27A
max. combined: 145W
+12V1: 21A
+12V2: 23A
max. combined: 450W

LC5550 v2.2
+3,3V: 20A
+5V 22A
max. combined: 135W
+12V1: 18A
+12V2: 20A

M-XXXX ::

ker so ponavadi cheap zadevce... nepriporočam vam Renoja ali LC... imam tudi svoje izkušnje...

heh :) OK, potem pa ne kupovat. Sam ne ostalim bedarij svetovat potem.

Glede LC-ja uporablja samo zato veliko ljudi, ker se na to sloh nespoznajo in skoraj v vsakemu računalniku, ki ga kupiš sestavljenega imaš LC notri - zato pa še firma obratuje :)

Jaz sem praktično vsem do sedaj priporočal LC-ja (dobiš daleč največ za svoj denar. In metanje denarja za napajalnik je pač brezveze). Od cca 30 sestavljenih konfiguracij ni do sedaj niti en še crknil.

Sam osebno imam LC 850W. Bil je cca 100€, njemu podobni so bili takrat cca 200-250€. Še zdaj po letih dela na njem vse tako kot prvi dan, nikoli mi še ni počepnil, pa je gonil več različnih komponent, kot jih vi v življenju ne boste videli kaj šele uporabljali. Prebavi pa vse do tripplecrossfire na shlajeni vodi, navite do extrema, procesor na tekočem dušiku in vse kar spada zraven. In to napajalnik za 100€ :)

klkkkkkkkkkk ::

LC je jajc... ker dobiš XFX 550W za 50-60EUR oz. XFX 450W za 40-50EUR

M-XXX
XFX 450W bedarija?


lp

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

M-XXXX je izjavil:

ker so ponavadi cheap zadevce... nepriporočam vam Renoja ali LC... imam tudi svoje izkušnje...

heh :) OK, potem pa ne kupovat. Sam ne ostalim bedarij svetovat potem.

Glede LC-ja uporablja samo zato veliko ljudi, ker se na to sloh nespoznajo in skoraj v vsakemu računalniku, ki ga kupiš sestavljenega imaš LC notri - zato pa še firma obratuje :)

Jaz sem praktično vsem do sedaj priporočal LC-ja (dobiš daleč največ za svoj denar. In metanje denarja za napajalnik je pač brezveze). Od cca 30 sestavljenih konfiguracij ni do sedaj niti en še crknil.

Sam osebno imam LC 850W. Bil je cca 100€, njemu podobni so bili takrat cca 200-250€. Še zdaj po letih dela na njem vse tako kot prvi dan, nikoli mi še ni počepnil, pa je gonil več različnih komponent, kot jih vi v življenju ne boste videli kaj šele uporabljali. Prebavi pa vse do tripplecrossfire na shlajeni vodi, navite do extrema, procesor na tekočem dušiku in vse kar spada zraven. In to napajalnik za 100€ :)

hahahahaha :))
nice joke u made there
#brezpodpisa

M-XXXX ::

hahahahaha :))
nice joke u made there

Potem ti ne bo problem pokazat ZDAJLE enega napajalnika, ki da iz sebe ene 750-800W za manj kot 100€. Seveda mora biti modularen.

No uglavnem zašlo se je iz teme: 550W LC je za 280x vrh glave dost. Basta. Če je pa v okvari pa potem tako nima veze katera firma je, okvara je okvara. Tako, da išči problem kje drugje.

dzinks63 ::

M-XXXX ima bogato zgodovino , je zelo resno pretestiral že marsikaj, malo prebrskajte oc-lab, drugače pa tisti z linijani 15+10A na 12V je primeren le za office in low end kompe, novejši z 20+18A pa je zmožen marsikaj poganjati.

Janac ::

M-XXXX je izjavil:

hahahahaha :))
nice joke u made there

Potem ti ne bo problem pokazat ZDAJLE enega napajalnika, ki da iz sebe ene 750-800W za manj kot 100€. Seveda mora biti modularen.

No uglavnem zašlo se je iz teme: 550W LC je za 280x vrh glave dost. Basta. Če je pa v okvari pa potem tako nima veze katera firma je, okvara je okvara. Tako, da išči problem kje drugje.



Moja LEPA B 800!

OCZ ZT serija...

OCZ ZT serija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183362 (3315) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141419 (77078) Riff
»

Katero R9 280x/290 kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11932072 (26854) chucki
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212546 (8180) Napajalc
»

Crossfire na 2 različnima karticama

Oddelek: Pomoč in nasveti
242046 (1880) banditen

Več podobnih tem