» »

gigabyte gtx 260 + corsair 650w problem

gigabyte gtx 260 + corsair 650w problem

gslo ::

živjo,

ne sestavljam prvega računalnika, vendar imam problem. kupil sem rabljeno gtx 260 kartico, ki ima še 1.5 leta garancije. priključil sem jo na corsair 650w napajalnik preko priloženega razdelilnega kabla, ki je tvoril 2x4-pinski priključek na eni strani in dva 3-pinska izhoda, ki sta bila priklopljena v 4-pinske power kable iz napajalnika. grafična kartica ne zalaufa, vse ostalo laufa.

probam preko pci-e, ne dela. probam preko 2 pci-e (grafična ima 2 priključka), ne dela. probam kombinacijo power cord (2 v 1) in pci-e, ne dela. zamenjam slot, ne dela. slike ni, ventilator ne laufa. to je to. v čem je problem?

če je pokvarjena, bo prodajalec iz bolhe po novem svet gledal z extra 896MB spomina up his ass.
  • spremenilo: gslo ()

BALAST ::

Tudi sam imam gtx260 pa sem jo poizkusil že na razičnih konfiguracijah (Amd Phenom2, intel C2D, intel i5), pa je delala takoj v prve, tudi brez gonilnikov.
Enkrat sem imel težavo z drugo grafično, ki sem jo moral malce močneje potisnit v PCI-E režo da je delovalo. Tole s tvojimi 2x4 pini ne razumem dobro, ker napajalnik ima zagotovo en 6pinski napajalni del, drugega moraš pa verjetno prek molex adapterja priključit, to pomeni da ne tišči 4pinske konektorje v 6pinske reže.

gslo ::

ne razumeš. ne tlačim nič kamor ne paše. zraven grafične je priložen splitter, ki je na eni strani za grafično kartico (8-pinski oz 2x4) in na drugi strani v 2 4-pinska priključka s 3 pini, namenjena v 2 različna 4-pinska kabla iz napajalnika, za power. pač ne boota niti do boota, ekran gre preprosto v stanje pripravljenosti. niti črke. onboard gpuja žal nimam saj imam gigabyte ex58-ud5 plato, zato zaenkrat zadeve nisem preizkusil še z zanesljivo delujočo kartico.

sumim na okvaro, vendar bi prej raje preveril vse opcije. zanima me pač kako majo userji prključene gtx 260ke. kater kabel je v zgornjem in spodnjem prključku na grafični. glede na to da imam priključen še en disk, en dvdrw, plato in notr 6gb rama, corsair 650w neb smel met problema.

axee ::

Pa zakaj uporabljaš priložene splitterje če napajalnik že ima PCI-e. Na grafično ne gre 8pinski (4x4) ampak 8pin (6+2).

 slika

slika



Leva dva kabla greta v matično ploščo, desna dva pa v grafično. Tvoj napajalnik ima vse te, ne potrebuješ nobenih dodanih splitterjev.

gslo ::

ok ker računalnik sestavljam na šihtu sem govoril na pamet, zato sem se uštel pr štetju pinov. ja ima in probal sem tut tvojo kombinacijo, mislim da celo najprej. očitno je nekah narobe.

IvoJan ::

pa si oba kabla prikljucil?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

gslo ::

ja 2 kabla na maticno, 24pinskega in ta 2x2 levo nad cpujem, pa oba slota v graficni z dvema pcie kabloma.

IvoJan ::

zdaj mu lahko grafično v rit porineš ;)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

49106 ::

upam da si pred nakupom testiral grafično

TOP ::

Če si vse prav priklopu in kot berem nisi prvič sestavljal PC lahko narediš,samo to,kot je napisal tkBurek.To je pač naša lepa Bolha,kjer določeni froci jebejo vse po spisku.Moj frend je dobu noter v paketu banano namesto fotkiča,tako pač je.

gslo ::

jst sm se osebno dobil z modelom in grafična zgleda uredu. bom vidu čez 1 uro, ko grem še enkrat razstavljat/sestavljat. mam še 1 let pa pol garancije, sam če je res fuč se bo kar on s tem jebu, men pa odkartal keš nazaj. bedno je sam to, da mi že več kot 1 mesec kartica stoji in da je nism preveru pred nakupom.

milan0 ::

ne poznam tvoje matične... imaš morda še onboard grafiko pa nimaš v BIOSU določene PCI-E?
pa, če jo imaš možnost še v kak drug PC vtaknit...

galu ::

Rahlo si se zaj***, ko nisi grafe probal 1 mesec... Kliči tipa, da ne dela, pa se pol zmeni da ti jo naj on zrihta, ker že na začetku ni delala.. Ne pa mu že na začetku kar takoj grozit...
Tako to gre.

TOP ::

Kot drugo pa ti je dal račun,lahko jo reklamiraš,sam vseen prej probaj še v kakem drugem kompu,pa kako matično maš.

svetetko ::

Meni se reklamiranje tudi ne zdi tako slaba opcija. Z malo sreče lahko dobiš novo kartico, morda celo boljšo :) če te seveda ni nategnil tudi pri računu in garanciji...

gslo ::

danes sem še enkrat vse ven dal, pobral baterijo, resetiral biose, ponovno not in voila, kartica zalaufa. inštalacija win7 šla bp čez.

matično mam ga-ex58-ud5. lohk pa crkne čez kak let, da bom res menjal za novo. :D

uglaunm pitaj boga kva je blo. :P

69charger ::

Kot je že nekdo prej omenil,z integrirano grafično bi moral v BIOS in nastavit primarni grafični adapter na PCI Express in ne onboard/karkoli drugega. Potem bi laufalo.

TOP ::

Mamicu kaka osnovna napaka,to bi lahk vedu.

Mitja358 ::

69charger je izjavil:

Kot je že nekdo prej omenil,z integrirano grafično bi moral v BIOS in nastavit primarni grafični adapter na PCI Express in ne onboard/karkoli drugega. Potem bi laufalo.

Kje pa vzame integrirano?

IvoJan ::

a ta plata ima integrirano grafiko??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

69charger ::

Mitja358: Če pa v današnjem cajtu ali pa tudi na 2 leti starih platah ni integrirane grafične potem pa nevem s kje je privlekel to plato.

IvoJan ::

mislim da ta plata nima integrirane grafike.

Mitja358: Če pa v današnjem cajtu ali pa tudi na 2 leti starih platah ni integrirane grafične potem pa nevem s kje je privlekel to plato.



sploh ni res.. nimajo vse plate integrirane grafike.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TOP ::

69charger mene zanima v katerem času ti živiš.Večina plat je brez integrirane grafe,vsaj novejših.

klinker ::

Vecina mid range plat od AMDja ima integrirano grafo, pri Intelu pa jih je res bol malo, X58 pa sploh ne :)

69charger ::

Ja dobr no pač nekaj plat nima. To bi moralo bit kot pomankljivost npr crkne grafična in nimaš druge si oplel.

gslo ::

pr takih platah je neumnost prčakvat, da bo mela integrirano grafiko. ne vem kva sanjate, sej ni pisarniški dell.

Garibaldi ::

Očitno je reset biosa pomagal kjer prejšnji "default" ni ustrezal kritejime grafike. Gigabytke rade same marsikaj kalibrirajo ob prvem post-u in po kaki hardverski kombinaciji. Najbolj zano dogajanje pri menjavi različnih ramov na intel sistemih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljam računalnik - rabim pomoč

Oddelek: Strojna oprema
51293 (1147) Infusion
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232249 (1802) Duhec
»

Okvara pci-e reže?

Oddelek: Strojna oprema
272189 (1794) amacar
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354971 (3099) Riff
»

Napajalnik za HD4870

Oddelek: Strojna oprema
111367 (1260) axee

Več podobnih tem