» »

Stvarna napaka (prevod + situacija v tujini)

Stvarna napaka (prevod + situacija v tujini)

galu ::

Kako se uveljavljanju oz. sami stvarni napaki reče v nemščini (iščem legit prevod, ne google translate)?

Poleg tega, kako je s tem v tujini (AT in DE predvsem)? AFAIK termin pomeni enako kot v slovenščini, pravice kupca pa tudi enake (med njimi tudi možnost vračila kupnine), ali ne?

Prosim za čim hitrejše odgovore.
Tako to gre.

NiKeC ::

Sem sam imel pred časom podoben primer reklamacije.

Pravilni termin je: Gewährleistung

Več o tem na:
http://www.konsumentenfragen.at/konsume...

Zakonodaja je praktično enaka v vseh državah EU. Velja enako kot pri nas.

Ziga Dolhar ::

Minimalne standarde jamčevanja za stvarne napake v EU ureja Direktiva 1999/44/ES Evropskega parlamenta in Sveta z dne 25. maja 1999 o nekaterih vidikih prodaje potrošniškega blaga in z njim povezanih garancij. To so morale države članice vnesti v svoje pravne rede - mi smo jo pač v Obligacijski zakonik v poglavje o jamčevanje za stvarne napake.

Da te ne bo nekaj zmotilo: v EU se temu jamčevanju reče "garancija", in tega nikakor ne smeš mešati z "garancijo" (kot jamčevanjem za pravilno delovanje stvari), kot jo poznamo pri nas. V svetu [minimalne zakonske] "garancije", kot jo poznamo mi, poznajo le zelo redko.

Lahko se torej zaneseš, da je v Nemčiji ali Avstriji jamčevanje za stvarne napake urejeno precej podobno kot je v linkani Direktivi; za izrazoslovje si lahko pomagaš z nemškim tekstom ( tu imaš vse prevode).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

galu ::

Hvala obema, sem dobil vse potrebne informacije v teh odgovorih oz. linkih. :)
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrnitev izdelka, varstvo potrošnikov

Oddelek: Loža
346875 (6119) K0K0
»

Prenosnik Lenovo - garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
101746 (1588) Good Guy
»

Dan proste programske opreme v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
146646 (4985) hook
»

Ukinitev obvezne garancije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14320520 (15511) St235
»

izsiljevanje z garancijo ?

Oddelek: Loža
353108 (2062) OZZY

Več podobnih tem