» »

BMW serija 1 (116d, 118d)

BMW serija 1 (116d, 118d)

«
1
2

gamecom ::

Zdravo, nacrtujem nakup malo bolsega avtomobila zapicil sem se v BMW-ja serijo 1, ker mi je zlo vsec pa me malo zanima kaksni so kaj stroski vzdrzevanja (servisi- menjava olja, filtrov itd) gledam 116 konskih moci in pa 143KM seveda rabljeno tam letnik 2007-2009 kaksna je kaj poraba (kombinirana voznja). Najbolj bom vesel da mi odgovori lastink tega avtomobila. Hvala vse za odgovore.

s6c-gEL ::

Chev ::

BMW N47 motor, sam bejž stran.
Če bi rad dobrega BMW-ja pod serijo 5 sploh ne glej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

hojnikb ::

tudi 5 serija ima ta motor :)
#brezpodpisa

oo7 ::

Jaz še nisem imel BMW serije 1 sem pa veliko vozil njegovega predhodnika to je BMW (E46) compact 320 Td. Poraba je bila majhna avto pa je super potegoval. Tako, da bi vzel minimalno 118d:)

s6c-gEL ::

Zdravo, nacrtujem nakup malo bolsega avtomobila zapicil sem se v BMW-ja serijo 1,

Serija 1 je pri bmw entry level, tako kot Polo pri VW ali Clio pri Renoju.

Porabo lahko najdeš na http://www.spritmonitor.de .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Chev ::

hojnikb je izjavil:

tudi 5 serija ima ta motor :)

Drugi odstavek je letel na OP-jevo iskanje malo boljšega avtomobila.

Blinder ::

s6c-gEL je izjavil:

Zdravo, nacrtujem nakup malo bolsega avtomobila zapicil sem se v BMW-ja serijo 1,

Serija 1 je pri bmw entry level, tako kot Polo pri VW ali Clio pri Renoju.

Porabo lahko najdeš na http://www.spritmonitor.de .


pri renaultu je entry twingo, pri vw pa up!.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gamecom ::

Chev
Bravo a reno ima pa dobre motorje ne mislm halo kaj sploh vtikas nos pa spamas z tako butastimi komentarji..... 118d je mal visji rang kot kak twingo nasploh BMW nvm kako lahko to sploh primerjas z renojem.

black ice ::

Še vseeno pa je 1ka entry level, torej po tem lahko primerjaš.

Chev ::

gamecom je izjavil:

Chev
Bravo a reno ima pa dobre motorje ne mislm halo kaj sploh vtikas nos pa spamas z tako butastimi komentarji..... 118d je mal visji rang kot kak twingo nasploh BMW nvm kako lahko to sploh primerjas z renojem.

Si ti normalen? Resno sprašujem. Mogoče samo slabo vidiš oz. bereš?

bambam20 ::

gamecom je izjavil:

Chev
. 118d je mal visji rang kot kak twingo nasploh BMW nvm kako lahko to sploh primerjas z renojem.


Niti ne. Pojejo v notranjosti črički. To je avto za "reveže", ki si niso zmožni privošit trojke. Tako, da bo držalo, da enka klump.

solatko ::

Govorijo fantje, ki nikoli niso sedeli v BMW. 1-ka je čisto super vozilo, ima samo en problem, radi dobijo noge (tatvine).
Primerjat BMW z Renoji in folkvozili pa je najmanj smešno.

Če boš kupoval novega, tako ni problema, pri rabljenem pa malo poglej, kako urejen je voznik - lastnik. Nekateri znajo bit kar fajn zjahani. Vsekakor vzemi 1.8 motor.
Vsekakor je boljša izbira, kot Audi 1 ali DB A.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Machete ::

Chev je izjavil:

BMW N47 motor, sam bejž stran.
Če bi rad dobrega BMW-ja pod serijo 5 sploh ne glej.


Zelo pristranski in super nepravilen nasvet. Iz osebnega lastništva lahko zagotovim da je to velika bula.
Bi se pa strinjal da je enka slab avto za ta denar. Stegni se vsaj do trojke. Ker je preskok med 1 in 2 velikanski v izdelavi in vsem kar je notri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

mambli ::

Sam sem imel 1-ko štiri leta. 118d. Potegne super. Upam, da nimaš čez 100 kg, ker bi znal to biti kar problem. Je zelo nizek avto za moje pojme.
Poraba je bila okoli 6.2.
Če ga misliš servisirat na uradnih servisih, je malo dražje, kot pa drugje. Sam sem ga vozil na Avtoval v Grosuplje.
Vozil sem tudi 3ko in mi ni ni zdelo prav veliko razlike.

gamecom ::

Zdaj tko porabo vidim da ima ogromno sem mislil da pije manj tko da 143hp odpade pa se tehnicni je drag nad 100kw ostane mi samo se 116hp ali pa drug avto. Na 3ko ne grem ker mi je predrago se ta 1ka je res dokej draga.

webmojsterrr ::

s6c-gEL je izjavil:

Zdravo, nacrtujem nakup malo bolsega avtomobila zapicil sem se v BMW-ja serijo 1,

Serija 1 je pri bmw entry level, tako kot Polo pri VW ali Clio pri Renoju.

Porabo lahko najdeš na http://www.spritmonitor.de .


Primerjava ravno ni na mestu. Clio pa Laguna sta si glede opreme precej različna, BMW 1 in BMW 5 sta si pa lahko (in velikokrat sta) glede opreme povsem primerljiva - jasno tudi glede kvalitete. Sicer pa po tem lahko že sklepaš tudi po ceni. BMW 1 lahko komot stane 35.000EUR, 40.000EUR+ za kar dobiš že malo slabše opremljeno 5ko. Sem imel pred leti BMW 120d (polno opremljenega) in je bil avto super. Motilo me je samo to, da je enkica res majhna. Pa tudi od zunaj mi ni bil preveč všeč zato sem ga zamenjal z večjim bmw-jem. Če si sam ali s partnerico v prihodne še ne načrtujeta otrok, potem ga mogoče vzami, drugače raje ne. Je pa meni osebno prva enka že kar malo star model. Vsekakor pa ne kupi slabo opremljenega (jaz tistih brez navigacije, športnih sedežev, volana niti gledal ne bi)!

Kok je mela pa porabo pa ne vem, ker sem itak imel dnar in mi je bilo malo mar koliko žre. Šparaj jo pa tudi nisem, ker je kr fajn potegnla :)

Zgodovina sprememb…

Mufasa ::

116d je dober avto. Poleg vseh ostalih plusev, je ziher mlajši od 2010, kar pomeni da je veliko bugov pofixxanih in tudi ravno star ne more biti. Če ga je pa prej vozil kreten, si pa najebal pri vsakem avtu.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

webmojsterrr ::

Sicer pa letnik 2009 stane tudi okoli 11.000EUR. Če do tu seže tvoj buđet, je po moje veliko boljši nakup faceliftan BMW 3. Recimo kaj takšnega (sm na hitr pogledal) - http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=844...... ta že dost novejše zgleda, ker ma zadaj ni spredaj nove luči, pa še ene par zadev je spremenjenih. Po moje veliko boljši nakup kot pa stara enka, ki ti bo po moje slej ali prej postala pretesna.

Zgodovina sprememb…

gamecom ::

To je velik avto ne rabim jast takega avtomobila poraba verjetno sploh ni izpod 6L. 1ka mi je ravno pravsnja ne rabim jast ogromnega avtomobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecom ()

joze67 ::

webmojsterrr je izjavil:

(jaz tistih brez navigacije, športnih sedežev, volana niti gledal ne bi)!

Brez volana je res bolj žalost ...:D

webmojsterrr ::

joze67 je izjavil:

webmojsterrr je izjavil:

(jaz tistih brez navigacije, športnih sedežev, volana niti gledal ne bi)!

Brez volana je res bolj žalost ...:D

Se mi je kr zdel, da se bo kir zapiču v to, se mi ni dalo niti popravljat. :P jasno, da je mišljeno športn volan.

gamecom je izjavil:

To je velik avto ne rabim jast takega avtomobila poraba verjetno sploh ni izpod 6L. 1ka mi je ravno pravsnja ne rabim jast ogromnega avtomobila.


Ma to je avto za deca, enkica je bolj za ženske. Poraba po moje ni tko velika, so to varčni avtomobili ;)

Zgodovina sprememb…

webmojsterrr ::

Če budžet dopušča, pol po moje sploh ni vprašaj al vzet faceliftano 3ko al staro enko. Ma faceliftano 3ko kolega in zgleda res super, sploh ne kaže let, za enko pa to ravno ne bi mogu rečt. Enka je taka igrača, sploh moja je bla k je mela 163 konjev. Sj je bla super za vozit, nažigat po ovinkih, divjat, potegnla je res super sam to je pa tut to. Se raj ne spominjam kok fajn je blo z njo it kam del ko je tkoj zmanjkal prostora in so se tisti zadaj stiskali kot sardelice :) tut za na morje je zlooooo hitr zmanjkalo prostora. to je bolj mišljen kot drugi avto, za ženske :p 3ka je pa že malo bolj resn avto, pa faceliftana limuzina zgleda tut zloooooooo dobr. Karavan pa tudi čist spodobno.

gamecom ::

Pocakal bom se 1 leto nasparal se nekaj denarja pa si nabavil 3ko. Se pogovarjamo ces 1 let :D

webmojsterrr ::

:) Sam vs dnar zmetat v pleh pa tut ni ravno pametna ideja :) Drgač pa ja, men je faceliftana trojka res veliko boljš k pa stara enka. Vsaj kar se videza tiče, ker res deluje dost bolj novo in jasno, večja je, ker enka je res (pre)majhna.

Enkica



ali pa FL 3ka.



Je kr razlika no. Pa dobro se odloči ;)

Zgodovina sprememb…

Map ::

Ja, pa bognedaj da pride do nesreče, ampav v tem primeru boš bolj varen v trojki.

oo7 ::

Je pa letos ven prišla čisto nova serija 4:D
Čez eno leto bo že kaka rabljena samo ne bo poceni.

Map ::

Slin slin :D

webmojsterrr ::

oo7 je izjavil:

Je pa letos ven prišla čisto nova serija 4:D
Čez eno leto bo že kaka rabljena samo ne bo poceni.



Super avto, sm ga že vozu. Matr je bil fajn občutek, muzika na glas, keri pogledi :) sam škoda k ni bil moj, haha :D

Zgodovina sprememb…

PINki ::

Kaj ponuja 4, da je boljsa od bmw 3 in "slabsa" od bmw 5?

Machete ::

Če se ne motim je 4ka namesto 3jke kupe. Naj me popravi kdo če se motim. Men je trenutno najlepši model od limuzin. Sam je kar zasoljena cena kolikor sem malo ogledoval :\

PINki ::

Pa res, sploh nisem opazil, da je kupe.

Unknown_001 ::

Machete je izjavil:

Če se ne motim je 4ka namesto 3jke kupe. Naj me popravi kdo če se motim.


Bo kar držalo, kar si napisal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Map ::

Mislim da je isto s serijo 2. Je kupejevska različica serije 1.

Razlikovanje serij samo zaradi dveh vrat manj meni ni ravno všeč. Prej je bla trojka trojka, zdej pa se ta štirka vmes rine, pa čeprav je ubistvu to trojka, marsikdo misli da je boljša. So pa s tem naredili ogromno reklamo, ker se o tem veliko govori.

Mufasa ::

4 Gran coupe ma 4 vrata



Tudi vozi se, odlično.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

ivanuscha ::

Tudi mene je začel mikat BMW serije 3. Zanima pa me kako je kaj z motorji in servisi, dizel-bencin. Niti ne rabim veliko moči, delam pa ca. 20k letno. Slišal sem da so najnovejši 1.6 bencinski turbo motorji odlični. Je pa najbrž cena rabljenih še visoka?

Mufasa ::

Pr bumfih ti kr avto sam pove kdaj rab kaj zamenjat od regularnih zadev...nekih velikih servisev ravno ni, ker ma ketno. Jest osebno kupim/zamenjam olje/bremzolje/filtre/diske sam, potem pa peljem se na uraden bmw servis in dam tistih 40€ da nardijo orng check ce je se kaj bistvenega za menjat...zaenkrat se cisto nic pri 6 let starem.

Te osnovne zadeve bi ti moral cisto vsak mehanik narest za 50€, ce se ti sam ne da jebat, na check pa le pelji k bmwju in pljuni tiste par €, ker ga res prefukajo in preverijo da je veselje gledat. Kolko pa kaj stane če se pokvari pa nvem...pravijo da so cene rezervnih delov podobne kot pri renaultu, le za prastarega fiata se spomnem da je bilo vse okoli 2000sit oz 15€, se prav res poceni. Je tudi precej neuradnih mehanikov specializiranih/šolanih v minhnu za BMW v Sloveniji.

Priporočam 316d, če maš res relacije, ker žre dobre 4 litre ali 318d ki je tut ekonomičem in ima tudi še tisti pravi bmw kick v rebra ko pohodiš.

p.s.: 16d 18d in 20d so enaki motorji, le 16d nima extra coolerja in downtunani, vsi so 2.0L dizli, trotlzihrce "stare".
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

ivanuscha ::

Hvala za zanimiv odgovor. Se pravi, da ti vbistvu sam servisiraš, potem pa greš še na uradni servis po štempelj za servisno knjigo :) V primeru, da bi šel na neuradni servis, ne vem če bi mi dal bmw servis štempelj :)

A tako, da so to isti motorji. Se pravi da se načeloma kupi 16d in se ga chipa na 18d? V tem primeru bi lahko malo prišparal na zavarovanju...

Je pa dosti blizu mene servis Molk na Vrhniki, tako da se bom najbrž enkrat kar tja zapeljal in malo povprašal po rabljenih :)

Aja še to, ali ni na 120k posebno pri dizlih zelo drag "veliki" servis? Ali zato ker nima jermena, odpadejo kakšni posebni stroški?

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Jaz servisiram pri Avto Kokalj (Lj). Samo dobre besede za njih. Korektno, hitro, profesionalno, super cena glede na org. servis, zgolj originalni deli.
Imam pa '09 320/135kW dizel. Sedaj 120K KM. Delam v večini kratke razdalje (ca 10KM). Niti enega problema še. Od začetka, ker sem prvi lastnik, zgolj redni servis in nekaj žarnic. Razen komp je bilo treba enkrat 'formatirat' ker se je nekaj iDrive/šibedah sesul (120€ približno). Poraba fenomenalna: 5-6L/100KM ob tudi zelo dinamični vožni, AC tudi 180. Skratka avto priporočam. Novejši pa verjetno tudi ne bi smeli za tem zaostajati. Je pa pač pri avtih tudi sreča. Poznam nekoga, ki je isto kupil novega še kasneje in ima kar velike probleme. Pa še zgolja na uradnem servisu serivisira. Nazdanje mu je, ko je šel domov z servisa!! raznelso turbino.

gamecom ::

Kaksno imas porabo tocno napisi. Sam se tudi interesent za 318d sam se denar zberem in bo moj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecom ()

BC3 ::

bambam20 je izjavil:

Niti ne. Pojejo v notranjosti črički. To je avto za "reveže", ki si niso zmožni privošit trojke. Tako, da bo držalo, da enka klump.
čričkov je toliko, kot v trojki - v glavnem nič.
jaz sem za mojo enko (kupe) dal več, kot so bile trojke (limuzina), ker je ravno takšna razlika v ceni (kupe/hatchback/limuzina). je pa na žalost pri nas res takšna "balkanska" mentaliteta, kot jo imaš ti in se, če se le da kupi trojka, da ne bi slučajno sosed videl, reveža, "ki si je ne more privoščiti". čeprav je tričert avta praktično istega, sploh glavni deli - motor in pogonski sklopi.

Machete je izjavil:

Jaz servisiram pri Avto Kokalj (Lj). Samo dobre besede za njih. Korektno, hitro, profesionalno, super cena glede na org. servis, zgolj originalni deli.
tudi jaz sem same dobre stvari slišal o njih in bom naslednji servis opravil tam. na pooblaščen servis pa raje ne, če nimaš res preveč denarja. na a-cosmos, molk in v avtovalu so hoteli imeti 350 do 400evr za redni servis na 80000km, potem sem dal pa nekaj čez 100 evrov nepooblačšencu. razne filtre (zrak, klima), jermen, napenjalce, škripce itd. pa tako ali tako zelo enostavno sam zamenjaš, tudi vse kataloške številke in sheme so dostopne na bmwfans.info ali realoem.com. na ebayu dobiš tudi obd/usb kabel oz. konektor preko katerega potem brišeš napake in nastavljaš razne stvari na računalniku (npr. drl luči, welcome lights, vklopiš digitalni števec, izklopiš napako števca...).

gamecom je izjavil:

Kaksno imas porabo tocno napisi. Sam se tudi interesent za 318d sam se denar zberem in bo moj :D
jaz imam porabo ob normalni vožnji pod 5˙5l, kar se mi zdi ugodno za 130kW (in to z izklopljenim auto stop-om) - http://www.spritmonitor.de/en/detail/51...

M-XXXX ::

Povprečna poraba je cca 6.25L: http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Buggy ::

jaz imam porabo ob normalni vožnji pod 5˙5l, kar se mi zdi ugodno za 130kW (in to z izklopljenim auto stop-om) - http://www.spritmonitor.de/en/detail/51...


kaj pomeni komentar na spritmonitorju "ni ustavila pipa"? A ko tankas polno je cez teklo al kako?

Mufasa ::

Če se pretežno voziš sam, bo tudi enkica čist ok...vožnja je v difolt enkici imho še bolj go-kart/zanimiva, kot v difolt trojki (ki kar lepo plava). Tudi z parkingom v mestih bo manjši problem...če pa tovoriš kaj večjega pa kupiš strešne nosilce (enka ima tudi predpripravo), ki se res ajnfoh za odstrant, pa nek thule ... vseskp par sto evrov. Pač moj imho, sem kar nekaj bmwjev prevozil po mestu.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

BC3 ::

M-XXXX je izjavil:

Povprečna poraba je cca 6.25L: http://www.spritmonitor.de/en/overview/...
čigava?

v naslovu teme je 116 in 118 - povprečna poraba 911-ih uporabnikov: 5˙89

potem je napisal, da 118 odpade

gamecom je izjavil:

Zdaj tko porabo vidim da ima ogromno sem mislil da pije manj tko da 143hp odpade pa se tehnicni je drag nad 100kw ostane mi samo se 116hp ali pa drug avto. Na 3ko ne grem ker mi je predrago se ta 1ka je res dokej draga.
ostaneta 114 in 116 - povprečna poraba 157-ih uporabnikov: 5˙51

potem je napisal, da bi imel 318

gamecom je izjavil:

Kaksno imas porabo tocno napisi. Sam se tudi interesent za 318d sam se denar zberem in bo moj :D
če gledamo samo e9x serijo - povprečna poraba 492-ih uporabnikov: 6˙14

moja poraba je 5˙64

tvoja?


Buggy je izjavil:

kaj pomeni komentar na spritmonitorju "ni ustavila pipa"? A ko tankas polno je cez teklo al kako?
da. popolnoma poln rezervoar in še kakšnega pol litra po avtu in tleh.

gamecom ::

Hm zlo majhna izbira je 318 letnika 2009-2011 za do 13k €

M-XXXX ::

Imaš v linku, katerega sem dodal v post vse informacije.

Povprečna poraba BMW serija ena z 130KW je 6.25L/100km. Glede na sprint monitor. Pa ima dovolj veliko bazo (skoraj 350avtov), da je podatek relevanten.

BC3 ::

slabe informacije si dodal.
v iskanje si vključil bencin in dizel vozila, vključil si avtomatike, ki imajo večjo porabo in število prevoženih kilometrov je dokaj majhno (dobro je če uporabnike, ki so samo nekajkrat tankali odstraniš, ker je večja verjetnost napak).
poleg tega si iskal rezultate za serijo 1 2.0, za katerega se on sploh ni zanimal.
povprečna poraba bmwja 120d z ročnim menjalnikom je 6˙14 - http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

gamecom ::

To je brezveze gledat to stran. Recimo za megane 2004 letnik dizel 1.5 100 konji je povprecna poraba nekaj ces 5 tko je na tej strani a moj fotr ima porabo z njemu 4.5l

Blinder ::

fuck logic
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia Ceed SW 1.4 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17033760 (5753) PeternelG
»

Poraba starega twingota cliota 1.2 58KM (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
906675 (4071) KAVINSKY
»

Stroški vzdrževanja avtov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13330832 (15016) kajetan
»

Seat Leon ali Toyota Auris (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5515171 (13146) MaticKregar
»

Novi BMW 320d (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15135670 (31173) Blinder

Več podobnih tem