» »

Amazon predstavil še telefon - Fire Phone

Amazon predstavil še telefon - Fire Phone

Bezos z novim telefonom.

vir: Ars Technica

Dinamična perspektiva.

vir: Ars Technica

Gumb za kamero / Firefly.

vir: Ars Technica

Tehnična pomoč Mayday.

vir: Ars Technica

Za primerjavo.

vir: Gizmodo
Ars Technica - Jeff Bezos je včeraj predstavil Amazonov prvi mobilni telefon. T.i. "Fire Phone" bo imel dokaj povprečne specifikacije: 4.7-palčni, zelo svetel IPS LCD zaslon (1280x720px, 315ppi, 570cd/m2), prekrit z GorillaGlass 3 steklom, štirijedrni 2.2GHz Qualcomm Snapdragon 800 SoC (isti kot iz sveže različice Fire tablice) z Adreno 330 GPU-jem, 2GB RAMA, 32 ali 64GB prostora, 13Mp kamero (bi naj bi bila seveda boljša kot na S5/iPhonu 6), stereo zvočnike, "tangle-free" slušalke in 2400mAh baterijo. Gor bo tekla njihova modificirana različica Androida (Fire OS 3.5), kot smo je že vajeni z Fire tablic - temu primerno z Amazonovo lastno aplikacijsko trgovino in zato brez nekaterih ključnih Googlovih aplikacij.

Aduti naj bi namreč bili drugje. Na prednji strani so štiri manjše kamere, s katerimi telefon spremlja položaj glave (oz. oči) ter temu primerno prilagaja (zasuka) sliko na zaslonu. Hkrati se telefon na veliko zanaša na gibe roke - s premikanjem, sukanjem ali tresenjem se da vklopiti specifične menije, torej brez da bi uporabnik rabil kaj pritiskati po zaslonu. Tako bo denimo mogoče hitro preklapljati med slikami ali scrollati dol po spletni strani že z ponavljajočim nagibanjem telefona. Te inovativne metode nadzora ("Dynamic perspective") bodo na voljo tudi skozi SDK, se pravi, za aplikacije.

Dalje ima telefon še en namenski "Firefly" gumb, ki ga spremeni v pravo malo iskalo po produktih. Mogoče bo fotografirati in iskati po telefonskih številkah, e-poštnih naslovih, črtnih in QR kodah, ali preprosto prepoznati glasbo v ozadju ali film/serijo na televiziji. Če bo najdeno na voljo v Amazonovi trgovini, toliko bolje -- kajti seveda bo možen takojšen nakup. Če pa na sliki ne bo produkta, bo fotografijo ali videoposnetek mogoče shraniti kar v Amazonov oblak, kjer bo za to na voljo neomejeno diskovnega prostora. Ta telefon je pač, tako kot vsi Amazonovi izdelki (tablica, aprila predstavljeni set top box), mišljen predvsem za uživanje (digitalnih) dobrin iz Amazonove trgovine. Prve kupce bodo zato še malo razvajali z enim letom brezplačne naročnine za svojo video-on-demand knjižnico Amazon Prime.

Tretja večja "novost" je namenski sistem za tehnično pomoč, "Mayday". V 15 sekundah po stisku namenskega gumba - tako obljubljajo - vam bo preko video klica na voljo pogovor z "Amazonovim ekspertom", o katerikoli težavi že, in to 24 ur na dan, 7 dni na teden.

Mere so 139.2mm x 66.5mm x 8.9mm, tehta 160 gramov. Prednaročila so že na voljo, stane 199 oz. 299 dolarjev ob dvoletni vezavi (samo AT&T in samo v ZDA), oz. 650 dolarjev brez vezave. Prvi kupci naj bi telefon prejeli že naslednjo sredo. V Evropi naj bi bil na voljo do konca leta.

Amazon torej nadaljuje s taktiko ne nujno najboljših, a še vedno precej solidnih izdelkov z zmerno ceno in poudarkom na pospeševanju prodaje iz lastne zaledne trgovine. Za zdaj jim gre kar dobro.

28 komentarjev

mAXTER ::

Če drugega ne ima Fire Phone vsaj malo osvežen pristop napram ostalim stokrat videnim malo predelanim ter vsako leto v lepši celofan zapakiranim telefonom...

hojnikb ::

650$ ?!
Kaj so resni tile ?
#brezpodpisa

mAXTER ::

Dejansko bi ga morali deliti zastonj z 100$ dobroimetja za porabo v Amazon trgovini glede na to kako močno je povezan s prodajo izdelkov pri njih :D

flbroker ::

Povsod bi radi podturili shopping na Amazonu, zdaj so se telefone zaceli delat. Itak da se vse vrti okrog trgovine, kot kot na tablici in e-bralniku.

zmaugy ::

flbroker je izjavil:

Povsod bi radi podturili shopping na Amazonu, zdaj so se telefone zaceli delat. Itak da se vse vrti okrog trgovine, kot kot na tablici in e-bralniku.


Google je pa Mati Tereza, čista nesebična človekoljubnost?

mAXTER ::

Me prav zanima kdaj bodo algoritmi tako močni, da ti bo recimo takle telefon nižje cene enakega izdelka nekega drugega prodajalca skril oz. izpustil iz prikaza zadetkov če boš recimo iskal pod random frazo "izdelek XY price"...

Jupito ::

Komaj čakam na njihov robotski avto. Ko bo povozil psa, ga bo avtomatsko dodal v košarico! To bo rešilo še en problem primestnega prometa. :D

Sicer pa nisem navdušen. Star tečnež, še vedno hočem nevtralne zadeve, ne kao zastonj OS (za ceno vsaše nesmrtne duše) in tudi ne žepne franšizne prodajalne. Kot v dobrih starih cajtih, ko je bila kišta še kišta in so telefonu prisluškovali samo pajacoti. Še malo pa si bom berglo kupil in začel kričat na mularijo, ki mi (morda) uničuje živo mejo...
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

alexa-lol ::

Telefon zgleda tako kot povprečen kitajski Androidek.

Chev ::

Samo cena je ameriška.

hojnikb ::

glede na specse bi tole mogl bit največ 300$, da bi blo konkurenčno. Ne pa 650$ 8-O
#brezpodpisa

WyattEarp ::

Men se specifikacije zdijo daleč od povprečnih. kar nadpovprečne, sej se primerjajo s Nexus 5 in to. to ni povprečna specifikacija... Al je povprečna cena za mobitel tud 500€? ...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

cen1 ::

zeh..

mrTwelveTrees ::

kdo ga bo izdeloval za njih ? Foxconn ?

cena je res prevelika

hojnikb ::

WyattEarp je izjavil:

Men se specifikacije zdijo daleč od povprečnih. kar nadpovprečne, sej se primerjajo s Nexus 5 in to. to ni povprečna specifikacija... Al je povprečna cena za mobitel tud 500EUR? ...

Ampak niso pa specsi topend telefona.
snappy 800 je last year zadeva, 720p je 2012 zadeva, cena pa enaka highend telefonom iz 2014. Torej predrago glede na konkurenco.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mitja73 ::

Samostojna cena je navita, pač zaradi tega da se bo 99% prodajo preko AT&T, enako imamo v Sloveniji kjer so vse priporočene MPC navite v primerjavi z ostalimi trgi, ker imata pač Mobitel in Simobil tak vpliv na distije.

ender ::

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Invictus ::

Mogoče pa ima Amazon boljši softver kot je Stock Android, da ne govorimo o "vendor" Androidih, ki so navadno sranje.

Pa zato ne rabi tako močnega hardvera.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Do zdaj je bil Amazonov Android bistveno bolj zanič še od TouchWiza. Bomo videli če so se kaj popravili.
The truth is rarely pure and never simple.

#000000 ::

Teli ameri so res totalno usekani, ravno včeraj je kolega v USA kupil nek gateway laptop, i3, 4gb rama, 500 hdd, windows 8 in bla bla, za celih 279 usd. Ko ga je hotel začet uporabljat, je skor popenu, prvo je mogu poklicat At&t da so mu je bil z novim laptopom na netu, pol je pogruntal da rabi klicat še iyogi, ker je v ceni skrita kvavzula, prvo leto free dve leti po 150 usd

Ko sem se jest kasneje priklopil na remote, sem se zgrozil, tok teh win8 bližnjic na namizju da ponoriš (vse to preinstalled) potem pogledam in seveda, norton je že zasedel prestol, o fak, verjetno bo s temi telefoni enako, cena zasoljena, a bo tudi opcija z subvencionirano ceno, nakar boš imel tak šmorn kot sem ga opisal.

simnov ::

A je kamera boljša kot na Nokia 808.

alexa-lol ::

13MP v 41MP .. veliko boljša

simnov ::

:D

dr.Akula ::

mrTwelveTrees je izjavil:

kdo ga bo izdeloval za njih ? Foxconn ?

cena je res prevelika

Foxconn ne sme. Podjetja ki so že v postelji z Googlovim Androidom, ne smejo delati za tista podjetja ki so Android OSP razvila za svoje potrebe (Fire OS v Amazonovem primeru).

#000000 je izjavil:

Teli ameri so res totalno usekani, ravno včeraj je kolega v USA kupil nek gateway laptop, i3, 4gb rama, 500 hdd, windows 8 in bla bla, za celih 279 usd. Ko ga je hotel začet uporabljat, je skor popenu, prvo je mogu poklicat At&t da so mu je bil z novim laptopom na netu, pol je pogruntal da rabi klicat še iyogi, ker je v ceni skrita kvavzula, prvo leto free dve leti po 150 usd

Ko sem se jest kasneje priklopil na remote, sem se zgrozil, tok teh win8 bližnjic na namizju da ponoriš (vse to preinstalled) potem pogledam in seveda, norton je že zasedel prestol, o fak, verjetno bo s temi telefoni enako, cena zasoljena, a bo tudi opcija z subvencionirano ceno, nakar boš imel tak šmorn kot sem ga opisal.

Takih laptopov jaz niti ne prižigam do OS boot-a; samo v BIOS in namestitev clean OS-a.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

hojnikb ::

alexa-lol je izjavil:

13MP v 41MP .. veliko boljša

ker so megapixli vse ;((
#brezpodpisa

klinker ::

hojnikb je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

13MP v 41MP .. veliko boljša

ker so megapixli vse ;((


Nop. Je pa senzor v PureView Lumiah najvecji. Kamera na teh Lumiah je hudo dobra, cetudi 1520 z "samo" 20mpx. To si lasti moja draga.

simnov ::

Pa jaz hočem povedat , da imam staro 808 pa še vedno ni boljše kamere pa ne mi o Z2.

klinker ::

In koga bk za 808. Kamero ima dobro in tu se konca.
Z2 noben ni omenjal, btw.
Drugace pa Lumia 1020 poslje tvojo 808 lepo jokcat v kot ;)
Ta Fire v novici pa nic posebnega. Redna cena je bullshit, hw je star, os pa bloatware.
Naj si ga ameri kar imajo.

simnov ::

Vem zato bom pa tud imel 1020.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon predstavlja Fire TV Stick

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
97666 (6736) PrimozR
»

Amazon je osvežil svoje Kindle

Oddelek: Novice / Android
228616 (6973) kuglvinkl
»

Amazon pripravlja pametni telefon s 3D sliko

Oddelek: Novice / Android
74388 (2756) bluefish
»

Amazon predstavil nove kindle

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4813224 (10453) Bor H
»

Amazon pripravlja svoj pametni telefon?

Oddelek: Novice / Android
65193 (4772) morbo

Več podobnih tem