» »

Obdavčitev zaslužka od oglasov (Admob)

Obdavčitev zaslužka od oglasov (Admob)

c0dehunter ::

Zanima me, kako je z zaslužkom od oglasov, ki mi jih Google izplačuje na TRR; je potrebno te dohodke prijaviti na DURS in če ja, koliko so obdavčeni? Gre za okoli 100€ mesečno.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Yohan del Sud ::

To pa tudi mene zanima. Načeloma bi rekel ja, ampak moj gugl-fu po 100 pregledanih naslovih ne najde ničesar relevantnega.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Boone ::

Prijaviti seveda moraš, je pa vsaj pri meni to bila misija nemogoče.

Na nekem forumu sem izvohal obrazec za prijavo (trenutno ne najdem, bom linkal, če mi uspe). Na videz je obrazec bil OK, neka prijava dohodka izven pogodbenega razmerja oz. nekaj podobnega (če se prav spomnim). Več ljudi je trdilo, da uporabljajo tisti obrazec in da ni problemov.

Zadevo nesem na lokalno izpostavo DURSa, tam pa gospe za šalterjem začnejo komplicirati. Kje je pogodba, kako ni pogodbe? Je to SP ali DOO? Nič od tega, kako nič od tega, itd... Razložim, da gre za prvo izplačilo in da tega še nisem prijavljal. Naj mi razloži postopek in bom rade volje popravil stvari, zamenjal obrazec oz. whatever bodo hoteli od mene. Celi četici DURSovcev tam ni bilo pol k* jasno, kako se to prijavi in če se sploh da. Dvigajo telefone, kličejo vse po spisku, oglasi se jim itak nobeden (so vsi kofetkali?). Po slabe pol ure obupajo in ena reče: "Gospod, bomo mi tole kar v Ljubljano poslali, pa vas bodo že oni poklicali, če kaj ne bo prav". Po treh mesecih še vedno ne duha ne sluha od njih, čeprav bi mi po 15 dneh morali poslati položnico za plačilo dohodnine.

Sploh me ne čudi, da je država finančno tam, kjer je. Še ko jim na pladnju vse prineseš, ne vedo kaj naj.

Če hočeš imeto vse po reglcih, pojdi na DURS in vprašaj. Pa upam da nisi iz kakšnega manjšega kraja, kot jaz. Ker verjetno tudi ne bodo imeli pojma.

[SkA] ::

Boone je izjavil:

Prijaviti seveda moraš, je pa vsaj pri meni to bila misija nemogoče.
Po treh mesecih še vedno ne duha ne sluha od njih, čeprav bi mi po 15 dneh morali poslati položnico za plačilo dohodnine.

Plačal dohodnino po 15 dneh? To je nemogoče - dohodnino plačuješ enkrat letno za vse prihodke v preteklem letu. Ne moreš drugače izračunati.

Morda si mislil akontacijo dohodnine? Potem bi moralo biti nekje specificirano, kot npr. pri avtorski, po kakšni stopnji to plačuješ. Kolikor vem in kot sam ugotavljaš, tega ni - verjetno potem kar kakih 25% usekajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Mavrik ::

Mladi podjetnik pravi tole:

Odgovor strokovnjaka: obdavčitev prihodkov iz spletnega oglaševanja

V kolikor je to res, je postopek za to enak kot če delaš preko avtorske pogodbe s tujino zunaj EU:

1.) V roku 15 dni od prejema (nakazila) na svoj DURS urad pošlješ izpolnjen tale obrazec:
NAPOVED ZA ODMERO AKONTACIJE DOHODNINE OD DOHODKA IZ PRENOSA PREMOŽENJSKE PRAVICE

(V kolikor si dobil nakazilo z ZDA ali kje podobno in niso plačali nobenega davka pustiš večino obrazca praznega, pomembni so samo podatki o tujem podjetju in znesek.)

2.) Prvič priložiš tudi pogodbo oz. dokaz o razmerju - v tvojem primeru bo to kaka AdMob pogodbna oz. ToS.

3.) Po nekako 1-4 mesecih boš od DURSa dobil odmerjeno akontacijo dohodnine. Najverjetneje bo 25% od (Dohodek - 10%). To plačaš s položnico sam.

4.) Po nekako enem letu dobiš akontacijo vrnjeno če nisi presegel dohodninske osnove :)

To je to. Jaz sem kot dokaz priložil angleško verzijo avtorske pogodbe in so jo sprejeli brez težav, za AdMob boš pa verjetno moral priložiti kakšno podobno dokazilo.


========

Disclaimer: Nisem računovodja / odvetnik, tako da potrdite tole pri svojem uradu.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Boone ::

[SkA] je izjavil:

Boone je izjavil:

Prijaviti seveda moraš, je pa vsaj pri meni to bila misija nemogoče.
Po treh mesecih še vedno ne duha ne sluha od njih, čeprav bi mi po 15 dneh morali poslati položnico za plačilo dohodnine.

Plačal dohodnino po 15 dneh? To je nemogoče - dohodnino plačuješ enkrat letno za vse prihodke v preteklem letu. Ne moreš drugače izračunati.

Morda si mislil akontacijo dohodnine? Potem bi moralo biti nekje specificirano, kot npr. pri avtorski, po kakšni stopnji to plačuješ. Kolikor vem in kot sam ugotavljaš, tega ni - verjetno potem kar kakih 25% usekajo.


Mislil sem akontacijo dohodnine ja. Čudno sem se izrazil. Sicer pa jaz sem svoje opravil, sedaj so oni na potezi.
Mi je pa celotna izkušnja pustila rahko grenak priokus, tbh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145655 (9439) fikus_
»

Študentsko delo vs. avtorska pogodba vs. s.p.

Oddelek: Loža
196449 (5814) Jerry000
»

CSD in njegov najnovejši neoliberalistični prispevek družbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8720953 (18960) Invictus
»

FE praksa-davki

Oddelek: Šola
121260 (1058) by00
»

Kako tržiti programe brez polnoletnosti ??

Oddelek: Programiranje
411890 (1258) Nejc Pintar

Več podobnih tem