» »

Hackintosh ali Mac

Hackintosh ali Mac

mihec161 ::

Zanima me kakšna je razlika med hackintoshom in macom..
Tudi kaj se mi bol splača za kakšnih 600-700 eur kupiti.

Uporablaj pa bi za izdelovanje aplikacij, urejanje spletnis strani,..
in seveda bi tudi uporabljal povezavo z iPhonom 5.

Hvala

radmannsdorf ::

mac je apple računalnik z mac OS
hackintosh pa je mac OS prirejen za delovanje na PC

techfreak :) ::

Hackintosh je OS X na navadnem racunalniku/prenosniku in imas podporo s strani skupnosti, pri uporabi Maca pa imas podporo s strani proizvajalca (Apple) in zadeva tece boljse in z manj komplikacijami.

Za 600-700 EUR tako kaj vec kot namiznega hackintosha ne mores kupiti, je pa zanimivo da si lahko privoscis telefon za 600 EUR, ne mores pa racunalnika za 2x taksne cene (recimo kaksen Macbook Air ali osnovni Pro model).

Sicer zaenkrat lahko za izdelavo (domnevam da mobilnih) aplikacij poizkusis virtualizacijo, recimo na travniku se najde OS X predelan za delovanje v VMWare na Windowsu in je zadeva dokaj uporabna.

Pentium ::

Če si pameten, kupi rabljenega MacBook Pro-ja ali iMac-a. Že po 1 letom jim pade cena skoraj za četrtino. Dobiš jih od 600-800 EUR odvisno od starosti ter od opreme. Več kot 3 leta starega sicer ni pametno kupovati, ker ti bo prestar.

mihec161 ::

Mislil sem kakšna je razlika ko ga uporabljas, ce delujejo vse funkceije,... itd.

libreus ::

Kupi Mac-a. Imam ga že peto leto in ni zadeve, ki mi ne bi delovala. Z vsako posodobitvijo OS je delovanje hitrejše. Seveda je to moja izkušnja. Nekdo drugi ima pač drugačno. iMac 27, later 2009

djabi ::

Mac mini (leta 2012, torej aktualni model) se dobi rabljeno za cca. 500-1000 evrov. Seveda pa je vse odvisno od notranjosti, ker se cena temu primerno prilagaja.

Npr.:
http://www.ebay.de/sch/Desktops-AllinOn...

Starejše Mac minije pa dobiš še cenejše. Recimo model iz leta 2011 sploh ni tako napačen, manjka mu edino USB 3.0 priključek.

Seveda pa moraš vprašat prodajalce, če pošljejo v SLO. Pri nekaterih opcijo pošiljanja v SLO piše, pri večini ne. Večina teh, ki nimajo napisano poštnino v SLO, seveda ne pošiljajo. Se pa zna zgodit, da v kolikor jih vljudno vprašaš se bo kdo morda premislil.

Premisli tudi o tem, da boš moral RAM verjetno nadgraditi, pa tudi kakšen SSD ne škodi.
Ni pa Mac mini neka huda hitrost ... je pač prenosnik v majhnem ohišju "namiznega računalnika". Vsi aktualni Mac miniji imajo v sebi intelove Ivy Bridge procesorje, torej vsaj eno generacijo nazaj v primerjavi z aktualnim Haswellom.

V Mac minijih tako najdeš:
- dvojedrni Core i5-3210M, 2,5 GHz
- štirijedni Core i7-3615QM 2,3 GHz in
- štirijedni Core i7-3720QM 2,6 GHz (najhitrejši)

Torej, če primerjaš z aktualnimi prenosniki drugih proizvajalcev, ki uporabljajo novejše variante Haswell ali celo Haswell-e procesorjev, so ti kar zadaj. A to ne pomeni, da bi bile komponente v trenutnih Mac minijih neuporabne.

Ne moreš pa to primerjat s kakšnim namiznim PC-jem, ki ga lahko sestaviš za 600-700 evrov. Ker ga bo takšen PC po surovi moči popapcal za malico.

Zdaj, če lahko počakaš z nakupom, bi priporočal, da počakaš do jeseni, kajti se zna zgodit, da bo Apple oktobra (novembra?) osvežil Mac minije. Ni pa nič ziher. Je čisto možno, da bodo celo serijo ukinili. Pri njih nikoli ne veš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

c3p0 ::

Na Hackintoshu deluje vse in zelo stabilno, če le ob nakupu paziš da vzameš prave komponente. Iz prve roke.

driver_x ::

Za hackintosha moraš kupiti podprt hardver ali pa tvegati, da ti kaj ne bo delovalo (meni na enem ne deluje zvok). Odvisno od hardvera boš imel potem tudi različne komplikacije pri nameščanju OSX-a. Tudi sama stabilnost je odvisna od hardvera in je lahko enaka ali tudi boljša od pravih Macov. Zaplete se ti edino pri posodobitvah sistema.

Yohan del Sud ::

Naj še izpostavim še eno morebitno težavico. OS X je načeloma vezan na napravo s katero je prodan. Izjema so nadgradnje in virtualne mašine, če si že lastiš eno pravo (in s tem OS X). Je razlog zakaj se teh mašin ne prodaja in ne oglašuje. Po drugi strani je pa res, da tudi sam Apple načrtno ne preganja tega po črki zakona svojega EULA niti v ZDA, saj toliko pa spet ni blesav.
www.strancar.com

mihec161 ::

sam razmisljam bol da si bi kupo mac mini, saj hackintosh ni tako "easy" za naret in so lahko razni problemi.
koliko vem pa apple tak al tak nima nekega hi-end hardwera ampak ma dooosti bolsi software tako da bi delovalo za mojo uporabo cisto ok ce bi si vzel mac mini z i5
seveda eni majo drugo mnenje ampak, jaz nimam srece in vedno naletim na "neznan" error.

trnvpeti ::

na koncu te pride isto
ali kupis in dela in das malo vec
ali pa investiras v cas, in si na koncu na istem

driver_x ::

Jaz sem na koncu pristal na pravem Macu in tudi naslednji bo tak.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

techfreak :) je izjavil:


Za 600-700 EUR tako kaj vec kot namiznega hackintosha ne mores kupiti, je pa zanimivo da si lahko privoscis telefon za 600 EUR, ne mores pa racunalnika za 2x taksne cene (recimo kaksen Macbook Air ali osnovni Pro model).


Ne drži, Mac miniji so zelo poceni:
- http://www.amazon.com/Apple-MD387LL-Des...
- http://www.amazon.com/Apple-MD388LL-Des...

Raje si kupi original maca, ker s hackintoshom se boš samo brez potrebe zayebaval :)

zee ::

Imam Mac Mini-ja za HTPC. Dela ko sus. Skupaj s Plexom in Applovim daljincem se tolko bolj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

driver_x ::

Za HTPC verjetno prideš ceneje skozi s kakšnim NUCom.

zee ::

Pred tremi leti NUC-ev se ni bilo na sporedu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

techfreak :) ::

mihec161 je izjavil:

koliko vem pa apple tak al tak nima nekega hi-end hardwera ampak ma dooosti bolsi software tako da bi delovalo za mojo uporabo cisto ok ce bi si vzel mac mini z i5

Primerljiv software ima, tako da ne pricakuj da ti bo zadeva delovala kaj hitreje kot na Windows/Linux (razlike so naceloma minimalne, so pa enkrat v prid OS X, drugic v prid Windowsa, itd.)

zee je izjavil:

Imam Mac Mini-ja za HTPC. Dela ko sus. Skupaj s Plexom in Applovim daljincem se tolko bolj.

Dela enako dobro kot na kaksem drugem primerljivem racunalniku z Linuxom/Windowsom.;)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037999 (33506) m0LN4r
»

Mac mini 2012 vs Mac mini 2014

Oddelek: Strojna oprema
16887 (766) draciel
»

predlog za HTPC?

Oddelek: Zvok in slika
263826 (3190) driver_x
»

Izšel Mac OS X 10.7 Lion

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4511486 (8928) gslo
»

4G rama v mac mini

Oddelek: Pomoč in nasveti
201443 (1200) StratOS

Več podobnih tem