» »

Mac mini 2012 vs Mac mini 2014

Mac mini 2012 vs Mac mini 2014

draciel ::

Apple je nadgradil 2 leti starega mac minija. Gledam pa primerjam mal specifikacije ampak meni se ne zdi da bi bil to nekakšen upgrade. Recimo če primerjamo 2012 in 2014 model:

2012:

Procesor: 1 x Intel Core i5 (3. Gen.) 2.5 GHz (3.1 GHz) (Dual-Core)
RAM: 4 GB (inštaliran) / 16 GB (Max) - DDR3 SDRAM - 1600 MHz - PC3-12800
Grafika: Intel HD Graphics 4000 Dynamic Video Memory Technology 5.0

2014:

Procesor: 1.4GHz dual-core Intel Core i5 (Turbo Boost up to 2.7GHz) with 3MB on-chip shared L3 cache
RAM: 4GB of 1600MHz LPDDR3 memory Configurable to 8GB or 16GB.
Grafika: Intel HD Graphics 5000


MAC Mini uvrščamo v naslednje kategorije (najcenejša, srednja, dražja). Zgoraj so specifikacije za 2012 in 2014 model najcenejše verzije. Edini upgrade kar vidim jaz je pri grafiki. Kaj pa je s procesorjem?

EDIT:

Sprašujem pa zato ker se nekako bojim da sem se zafkrnil ker sem naročil 2012 model, 2014 pa pride naslednji teden. Naročilo sicer lahko še storniram ampak glede na specifikacije dvomim da bi z 2014 modelom kaj več profitiral.
  • spremenil: draciel ()

jype ::

Novejša generacija je. Tisti zgoraj je še Ivy Bridge, novi je pa verjetno Broadwell (čeprav HD 5000 pripada Haswell chipsetu, ampak s ciframi itak nihče ne pazi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

draciel ::

Aha. In kaj to pomeni za končnega uporabnika? Je to sploh kaj hitrejši procesor glede na to da je frekvenca slabša oz. manjša?

Ubistvu sem prečekiral in to je Haswell procesor pri novem miniju:

While the machine did gain several upgrades like Haswell processors

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

modelno1 ::

Letnik 2014 ima slabši multi-core geekbench score. Link. Poleg tega je ram nalotan, se ga ne da upgradeat, in pa samo 1 sata priključek imajo.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

draciel ::

Ok zakon. Potem sem se že pravilno odločil..

Invictus ::

Najbolj je kupiti poceni 2012 model.

Nadgradiš ga potem lahko sam z RAMom in SSDjem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

draciel ::

Tako bom tudi naredil :) Hvala vam za informacije.

jype ::

Če je Haswell, potem se upgrade ne splača (ker samo manj porabi, vse ostalo je pa verjetno približno isto).

hojnikb ::

Če te ni strah, lahko za tak denar sestaviš tudi precej soliden hackintosh. Sicer je pa 2012 model boljši, razn grafike in porabe.
#brezpodpisa

gazibo ::

In drazji tudi (bil)

draciel ::

O hackintoshu sem razmišljal ampak na koncu sem ugotovil da se je brez veze zajebavat s tem (hackintosh se lahko pri updejtu podere pa še vrsto drugih zafrkancij). Zadeve ki jih bom delal na miniju niso zahtevne ( programiranje za IOS naprave ), to pa mislim da bo zmogel brez problema. Pač dobim minija, priključim in začnem delat :D

hojnikb ::

Če rabiš za nezahtevne stvari lahko v resnici tudi virtualiziraš OSX in stvar poganjaš samo takrat, ko dejansko rabiš okolje, sicer pa kak drug sistem (recimo linux ali win).
#brezpodpisa

draciel ::

Tudi na to sem pomislil. Dejansko bi bila to zame še najboljša opcija. Ampak moj trenutni PC (Q6600 2.4GHz, 4GB RAM, p35 neo MSI plato ) se sesuva kadar poskušam na njega naložiti katerikoli OSX (na virtualko). Sprobal sem kar nekaj verzij, med njimi tudi niresh ampak ne dela.

Recimo na en slabši PC (dual core) mi ga je uspelo spravit ampak potem sem imel kar nekaj zajebancij. Miš ni delala, zvoka ni bilo ... itd. Verjamem da če bi še kaj sprobal bi mogoče ga uštimal ampak res se mi ni dalo. Pač dam tistih 500€ za minija in mam mir.

hojnikb ::

Če imaš spodobn program za virtualizacijo in en že vnaprej pripravljen OSX image, neboš meu nobenih problemov. Vsaj jst jih nisn meu, torej jih ti tudi neboš meu (ker v virtualki bo hardware isti, neglede na host sistem).

Bi bil skoraj na boljšem, če trenutni sistem prodaš in kupiš kako xeon 1231v3 + 8GB rama + ssd+ cheap platka.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

draciel ::

Kater program za virtualizacijo imaš? Je res da jaz se sprobal sam na virtualbox.

Bi bil skoraj na boljšem, če trenutni sistem prodaš in kupiš kako xeon 1231v3 + 8GB rama + ssd+ cheap platka.


Tud to pride v kratkem :). Ampak zaenkrat mi služi še kar vredu.

hojnikb ::

vmware. Slika pa sposojena iz "travnika" (ker se mi ne da ukvarjat z vsemi nastavivami, da bo to delal). Dela vse tipitopi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

draciel ::

Bom probal še z vmware. Sicer itak mini je naročen, lahko mi pa pride prav na prenosniku.

Tnx :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010233 (7866) Meizu
»

Mini PC?

Oddelek: Kaj kupiti
426156 (4099) matobeli
»

Napaka pri nakupu monitorja za Mac Mini

Oddelek: Pomoč in nasveti
183723 (3057) chiiiii
»

Hackintosh ali Mac

Oddelek: Pomoč in nasveti
182412 (1732) techfreak :)
»

4G rama v mac mini

Oddelek: Pomoč in nasveti
201458 (1215) StratOS

Več podobnih tem