» »

Mnenje o Renault Megane Grandtour, 1.5 dci, 63kw

Mnenje o Renault Megane Grandtour, 1.5 dci, 63kw

«
1
2

webmojsterrr ::

Kupujem avto in nekako je v ožjem izboru tudi zgoraj omenjeni. Avto je 1.5 dci, 63kw ter letnik 2010. Na papirju je poraba super, verjetno tudi v realnosti. Kako je pa kaj z vzdrževanjem in zanesljivostjo teh avtomobilov (konkretni motor)? So kaj boljši ali je vse skupaj bolj žalost?

D3m ::

Avto za umirjene voznike. Pa zakaj delaš različne teme?
|HP EliteBook|R5 6650U|

s6c-gEL ::

http://www.renault-klub.si/forum/viewto...
TL:DR
1.5 dCi moraš vzeti s Siemens sistemom, ne Delphi.


Druga hiba so ojnični ležaji, ki so poddimenzionirani:
http://www.renault-klub.si/forum/viewto...

webmojsterrr ::

Sem bil zdajle na ogledu. Ga bom verjetno kar vzel. Zadnja cena je 6600EUR s tem, da mi je dal 1 letno polno garancijo (kot na novo vozilo). Kaj pravte? Če bi vzel golfa 5 je tu takoj riziko pr tem sm pa lahko vsaj 1 let mirn tut, če bo kaj narobe.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Link?

webmojsterrr ::

Sem se že zmenil, dvignem dnar in ga kupim... možnost 1 letne dodatne garancije je pač preveč mikavna, da bi se zajebaval s starimi golfi za 6000EUR.

Tegale grem kupiti. Kakšna hitra mnenja? Zdle si še lahk premislim.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=833...

So pa verjetno realni km, vsaj v servisni knjižici je vse ok. Uvožen je iz Francije. Baje ni zaleten samo sem prepričan, da je ampak me to ne moti. Je pa avto zuni in znotri kot nov, ne pa (žal) kot 90% golfov 5, ki so takšni, da se lahko samo obrneš, ko ga vidiš.

Zgodovina sprememb…

blindb ::

webmojsterrr je izjavil:

Sem bil zdajle na ogledu. Ga bom verjetno kar vzel. Zadnja cena je 6600EUR s tem, da mi je dal 1 letno polno garancijo (kot na novo vozilo). Kaj pravte? Če bi vzel golfa 5 je tu takoj riziko pr tem sm pa lahko vsaj 1 let mirn tut, če bo kaj narobe.



Zadnja cena 6.600€, na avto.net je pa napisana 6.400€ :)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

webmojsterrr ::

blindb je izjavil:

webmojsterrr je izjavil:

Sem bil zdajle na ogledu. Ga bom verjetno kar vzel. Zadnja cena je 6600EUR s tem, da mi je dal 1 letno polno garancijo (kot na novo vozilo). Kaj pravte? Če bi vzel golfa 5 je tu takoj riziko pr tem sm pa lahko vsaj 1 let mirn tut, če bo kaj narobe.



Zadnja cena 6.600EUR, na avto.net je pa napisana 6.400EUR :)


Polna 1 letna garancija je za doplačati 350EUR tko da je skupaj spustil za 150EUR. Ni velik ampak itak je tale najcenejši na avto.net...

Zgodovina sprememb…

blindb ::

To je kr ql pol. Fotr ga ma ze par let pa je zadovoln z njim.
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

RejZoR ::

Pa ti to da res polno garancijo kot je tovarniška al ima kakšne omejitve?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

a ni nekam mal teh 86KM za tako velik avto ?
#brezpodpisa

webmojsterrr ::

Maš kao tri možnosti "1 star", "3 star" ter "5 star" in sleddnja, ki jo bom vzel, naj bi bila garancija kot na novo vozilo. Zapisanih je itak malo morje kaj vse krije... Ma malo bolj mirno bom spal vsaj 1 let :P

hojnikb je izjavil:

a ni nekam mal teh 86KM za tako velik avto ?


Itak je ampak sm zlo na tesno z dnarom tko da mi je bolj pomembno, da je registracija cenej.

Zgodovina sprememb…

blindb ::

hojnikb je izjavil:

a ni nekam mal teh 86KM za tako velik avto ?

Sploh ko ti zena nafila poun avto prtljage za na morje pa se mamo in ata na zadnje zice :D
Salo na stran, pomoje je res mal premal KM tole :) ...ampak tud s tem se da prezvet.
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blindb ()

RejZoR ::

Pa dobr, še vedno je dizel kjer ga navor mal rešuje čeprav nima neki konjev...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

Registracija te pride isto kot do 108km(80kW) :D (zavarovanje). cestna taksa pa je ista kot od 1350 do 1800 ccm. Se pa strinjam, da vsaj nekam se bo premaknil, ker ga rešuje navor.
Škoda, da nima ESP-ja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

verjetno ga neboš menjal po enem letu, torej kak dodatnj konj nebo nč škodu..
#brezpodpisa

gddr85 ::

za eno osebo bo 85km čist v redu, samo otrok ne smeš imet pa žene zraven pa bo brez problema tud v klanc šlo :))

hojnikb ::

Pa zredit se tut nesmeš v tem času :))

Ok šalo na stran, kak megan res ne zgleda slab za tako ceno in starost..
#brezpodpisa

hunter01 ::

Jaz v TPV avto Novo mesto ne bi kupil avtomobila - nikoli!

Njihova garancija je običajno "majava", za vsako stvar ti rečejo, da to je posledica redne uporabe in ni okvara (npr. motorček za dvig stekel - zame je to vedno okvara, za njih ni), poleg tega taki firmi "naredit" potrjeno knjižico je mačji kašelj, tudi če avto sploh fizično ni imel knjižice. V vsakem primeru, če imaš garancijo in bo nekaj narobe - vztrajaj pri svojem pa če se je treba dret na njih. :) Upam, da si tak karakter, ker v takem primeru se še da kaj zmenit, če si bolj mirne sorte, te bojo vsekakor poizkušali okrog prinest (če se jim boš pustil).

Poleg tega se mi zdi za tak avto 86KM malo, tudi pri umirjeni vožnji je potrebno kdaj kaj prehitet. Če boste 3-4 noter čez Gorjance prehitet avto bo že rizik. Sam imam 107KM mašino in je tudi za moj okus na meji, ko nas je več v avtu, pa drugače vozim zelo umirjeno. Jaz imam sicer 2008 letnik (starejši model), lahko pa rečem, da je poraba resnično nizka - 5 litrov/100 po avtocesti pri 110-140 kmh. Moja povprečna kombinirana (Lj mesto, avtocesta) je 5,5.

Težave z avtom so kot je že nekdo omenil: ojnični ležaji - nujna preventivna menjava, še posebej, če boš veliko vozil pozimi (mrzel avto) ali če imaš takoj ko kreneš kak hribček (četudi je zelo majhen). Preventivna menjava te pride cca 300-400€ (ležaji so poceni, dela je veliko) - če ti zaradi ležajev zagrabi os je strošek 1k+, tako da na to se splača bit pozoren.

shadeX ::

Jaz v TPV avto Novo mesto ne bi kupil avtomobila - nikoli!

Njihova garancija je običajno "majava", za vsako stvar ti rečejo, da to je posledica redne uporabe in ni okvara


Maja. Če smo pošteni je pri večini avtohišah tako. webmojsterr, svetujem ti da prebereš kaj vse tista garancija pokriva.

fosil ::

Pa če morda nisi opazil, ta avto je uvožen.
Tako je!

dzinks63 ::

V dokumentaciji avtomobila se marsikaj skriva, že kakšna črka veliko pove, pod drobnogledom: temeljit pregled dokumentacije

s6c-gEL ::

Tpv ima slab status pri prodaji rabljenih vozil, večinoma uvoz iz IT.
Bolj resni so npr ASP Lesce.
Kaj se je zgodilo s mantro da mora imeti avto vsaj 120 kW ?


glej raje od fiizčne osebe
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=852......
Pelji na amzs na pregled http://www.amzs.si/pregled_rabljenega_v... .

+ na enem uradnem Reno servisu naj ti dajo izpisek zgodovine vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

SkIDiver ::

In koliko vas je imelo težave z ojničnimi ležaji na 1.5 dci? Eden, dva, deset? A niso imeli tovrstne težave začetni 1.9 in 2.0 dci, ker so bili poddimenzionirani zaradi osnovne zasnove motorja, ki so jo francozi vzeli za izdelavo dci-ja?

1.5 je kolikor je meni znano trpel samo zaradi delphi črpalk in injektorjev. Da bi imel kdo težave z ojničnimi ležaji pa še nisem slišal.

@OP, če bi bil rad bolj prepričan v nakup se zmeni za pregled v Renault Krašna, Škocjan (izvoz Dobruška vas v smeri KK). V TPV pa dobiš preizkušnje za urco ali dve brez težave, da lahko odpelješ avto na pregled nekam drugam. Samo pazi, da ne boš šel po AC, če nimaš vinjete:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

hunter01 ::

@SkIDiver

jaz sem menjal ojnične ležaje pri cca 140.000 na 1.5 dci (107 KM). Not so 4 "ležaji" prvi je bil kot nov, drugi malenkost obrabljen, tretji čist zdrgnjen in četrti tak, da se je mehanik sam čudil in me prosil, če ga lahko obdrži, da bo kazal strankam kaj se lahko zgodi. Koliko drugih ima težave z ojničnimi ležaji na 1.5 osbno ne vem, ampak po izkušnjah tega mehanika (pooblaščeni serviser renault in moj osebni prijatelj) je to tudi na 1.5 mašinah problem. Problem govorim, če ležajev ne zamenjaš :)

Kot zanimivost glede obrabe teh ležajev je omenil, da so tudi preventivno šli menjat ležaje pri gospodu, ki ima v avto vgrajeno gretje (webasto). Ležaji so bili pri skoraj enaki kilometraži kot sem imel sam - kot novi.

SkIDiver ::

@hunter01 priznam, da nisem vedel in slišal za tovrstne težave na 1.5 motorjih. Kater letnik je motor?

hunter01 ::

@SkIDiver avto je bil registriran prvič konec decembra 2007. Torej je tudi motor verjetno isti letnik. To je Megan II - tista druga verzija od 2006-2008. Lahko, da novi Megane III (1.5) več nimajo težav z ojničnimi ležaji?

Dejan_007 ::

Mah teli renaultovi 1.5 dizli so taka jajca.

webmojsterrr ::

Sem ga kupil in zaenkrat sem nad njim totalno navdušen. Res nisem pričakoval, da bom dobil toliko za tak denar. Avto je kot nov, znotraj in zunaj, ko vidim na računalniku porabo manj kot 4.0 se mi kar smeje, prav tako se mi nad ceno registracije :) Potegne pa tudi presenetljivo dobro, sem mislil, da bo tako kot recimo 1.4, 66kw opel meriva (bencinar) - torej nikakvo ampak avto res potegne občutno bolje, smo bli notri trije in sem brez težav prehiteval, seveda na ravnini, v klanec dvomim da bi šlo ampak sem res presenečen, da gre tako lepo. Dodatna oprema je pa tudi super - tempomat (z nastavljivo hitrostjo), omejevalnik hitrosti (z nastavljivo hitrostjo), prostoročno telefoniranje, usb (mp3), lep digitalni display... ma kr ne morm verjet, da dobiš lahko skor nov avto (star ni niti 4 leta) za 6 tisoč evrov in pol... uau, vsi, ki so ga vidli in se z njim peljajli so ga samo hvalili in jim tudi ni jasno, kako lahko tak avto stane tako malo. Pa to vam govori nekdo, ki do zdaj ni vozil starih jajcev ampak polno opremljene BMWje novejših letnikov 2006+ (bmw 1, 3, x5 - 2011...), BMW 4, ki ga večina od vas niti še videla ni (povsem nov model 2014) sicer jasno, da je precej boljši ampak tale reno, res... ne morem verjeti, da za tak denar dobiš toliko :) Zdj pa samo še držim pesti, da ne bo preveč stvari začelo crkovati. Sicer imam garancijo 1 leto ampak vseeno :) upam, da ne bo začetnem navdušenju sledil kak hladen tuš :)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

heh, pri golfu za tak denar bi pa dobu srednjo žalost :)
#brezpodpisa

SkIDiver ::

Čestitke za nakup in naj čim bolje služi;) Me veseli, da si navdušen nad avtom. Da potegne pa mu pomaga polžek. Ta se vedno pozna;)

shadeX ::

Čestitam za avto in sem kar vesel da ti je nakup uspel. 8-)8-)

GrimReaper ::

No z mojo Astro 1.6 105HP te bom še vedno prehiteval, čeprav je razlike pri 0-100 samo 12,3 proti 12,7, ampak ne verjamem da dizla vozite na 100% kot jest bencinarja.
Ampak pri navoru in porabi se pa ne moreta primerjat, moj ima 8-10l, navora je pa glih tolk da moraš vsak trenutek imeti v pravi prestavi. Ravno danes sem opazil da sem moral prestavit 3x v 5 sekundah.
1.4 66kW se pa sploh ne more primerjat, to ima skoraj pol manj navora pri še enkrat več obratih.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

hunter01 ::

Ravno zaradi udobja in vse dodatne opreme sem tudi jaz kupil Megana. V tem cenovnem rangu enostavno ni izbire avtov s toliko opreme.

Glede porabe je pa dizl, bencinar kot noč in dan. Jaz sem pri sebi izračunal, da pri 20.000km koliko ponavadi letno delam porabim za 1000€ manj na gorivu. Pa sem upošteval enako ceno dizla in bencina, se pravi je razlika še večja, ker je dizel običajno cenejši.

harmony ::

No ja 6jurjev tud ni ravno malo denarja.

RejZoR ::

Sam sicer nisem pristaš francozov, ampak če bi moral izbirat med Citroenom, Peugeotom in Renaultom, bi skor sigurno raje izbral Renaulta.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

hunter01 je izjavil:

V tem cenovnem rangu enostavno ni izbire avtov s toliko opreme.

Jaz sem pri sebi izračunal, da pri 20.000km koliko ponavadi letno delam porabim za 1000€ manj na gorivu. Pa sem upošteval enako ceno dizla in bencina,


Rabljeni renaulti nimajo visoke cene. Korejce bi verjetno dobil za enak denar!?

ti si naračunal, da ti bencinski porabi 660 litrov goriva na 20.000km več kot diesel. 3.3L/100km. To dobiš sam če primerjaš volvo xc90 2.5turbo proti 2.5 diesel z polovico konji

Imaš avte v razredu megana kjer ti diesel porabi samo 1.0 litra/100km manj kot bencinski.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

harmony ::

Jaz renaulta ne bi pa ce bi mi ga kdo podaril. Pac ne maram francozev.

Buggy ::

harmony je izjavil:

Jaz renaulta ne bi pa ce bi mi ga kdo podaril. Pac ne maram francozev.


blagor tebi ker imas stvari tako argumentirano dodelane v glavi...ti kar kupuj VAG, bo zate se najbolje in najenostavneje :))

@OP: cestitke za modro odlocitev in veliko prijetnih trenutkov v voznji. Sem imel in vozil kar nekaj Renaultov in osebno sem bil tudi zelo zadovoljen s tem kar se dobi za to ceno.

hunter01 ::

Blinder je izjavil:

hunter01 je izjavil:

V tem cenovnem rangu enostavno ni izbire avtov s toliko opreme.

Jaz sem pri sebi izračunal, da pri 20.000km koliko ponavadi letno delam porabim za 1000EUR manj na gorivu. Pa sem upošteval enako ceno dizla in bencina,


Rabljeni renaulti nimajo visoke cene. Korejce bi verjetno dobil za enak denar!?

ti si naračunal, da ti bencinski porabi 660 litrov goriva na 20.000km več kot diesel. 3.3L/100km. To dobiš sam če primerjaš volvo xc90 2.5turbo proti 2.5 diesel z polovico konji

Imaš avte v razredu megana kjer ti diesel porabi samo 1.0 litra/100km manj kot bencinski.



Pred tem sem imel mazdo Xedos 1.6, ki je imel porabo 9 litrov na 100km. (pozimi skor 10).
Z Meganom 1.5 dci imam porabo 5-5,5 litrov na 100km.

EDIT: Mogoče sem malo dvoumno napisal. Nisem primerjal megana bencinarja proti dieslu ampak nov avto, ki je diesel proti staremu, ki je bil bencinar.
EDIT2: Kie ceed karavn za tak denar, ko sem jaz kupoval ni bilo, tudi opreme je bilo bistveno manj. In osebno se v meganu veliko lepše in udobnejše peljem, kot bi se v Ceedu (ga ima kolega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

Blinder ::

Dober posel si naredil s tem, ko si uzel diesla.

en meganček 1.4 2002-2009 ima na netu http://www.spritmonitor.de/en/overview/... 7.63
1.6 7.64 glih za tiste ko rpavijo da je 1.6 požeruh v primjerjavi z 1.4

diesel 1.5 5.56 http://www.spritmonitor.de/en/overview/...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

webmojsterrr ::

Hvala vsem za lepe želje. Če se avto ne bo (preveč) kvaril, sem prepričan da bom z njim zelo zadovoljen. :)

Blinder je izjavil:



diesel 1.5 5.56 http://www.spritmonitor.de/en/overview/...


Poraba je super :) Sicer sem pa jaz kupil nov model (2010). Ti modeli naj ne bi več imeli težav z ojčnimi ležaji (po mnenju prodajalca, naj bi imeli z ležaji probleme megani do letnika 2008, 2009). Lahko kdo to potrdi?

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

To ti bo potrdil samo kakšen doktor za renaulte. Ali pa če prideš do Dialogys-a (katalog rezervnih delov za renaulta) in pogledaš kolikokrat je uležajena ročična gred. Čeprav je še vedno faktor kvaliteta, dimenzija in zasnova ležajev ojnic in ročične gredi.

Če bi rad dobro naredil se izogibaj long life servisov oz intervalov na 30k km! Olje in oljni filter menjaj na vsakih 15k km, ne šparaj na olju in uporabljaj priporočene gradacije in specifikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Pixy222 ::

Kako pa pogledaš ali ima avto delphi ali siemens črpalko, oziroma kako se prepričaš da je avto in motor že faceliftan?

black ice ::

Am... VIN številka?

francek1 ::

Moja draga ima tudi Megana 1.5 Dci. Povprečna poraba je 4,2 litra tako da imaš občutek, da si bil na črpalki lani, ker od enega do drugega tankanja pozabiš, da si bil na pumpi. Ga bo pa v kratkem prodala za 3400 €. Če je kdo interesent, naj pošlje zs.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

themix ::

Pozdravljeni!

Bi vas lahko prosil za mnenje glede sledečega Megana:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Kaj predlagate pred nakupom rabljenega vozila? Si predstavljam, da je enostavno preveriti zgodovino servisiranja na uradnem servisu. Opravljajo mogoče tudi kakšen namenski servisni pregled pred nakupom?

V naprej hvala za menenje in nasvet!

sandmat ::

themix je izjavil:

Pozdravljeni!

Bi vas lahko prosil za mnenje glede sledečega Megana:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Kaj predlagate pred nakupom rabljenega vozila? Si predstavljam, da je enostavno preveriti zgodovino servisiranja na uradnem servisu. Opravljajo mogoče tudi kakšen namenski servisni pregled pred nakupom?

V naprej hvala za menenje in nasvet!


po sliki ne vidim čisto, ampak mislim, da ima tale osnovni model ročne klime (možnost pa je tudi dvoconska avtomatska). Jaz bi iskal nekaj s slednjo.

mogoče samo mene čudi, ampak zakaj imajo dizli, ki se prodajajo, tako malo kilometrov? nekdo ga je kupil in naredil 10k km letno, nato pa ga prodal? Povprečen 1.2 bencinar za po mestu naredi več km letno

msjr ::

Ne verjamem, da ima 45.000 km, prej 145.000. Poglej podobne ponudbe na autoscout24.de. Ma ni šans. Če boš povečal ceno v filtrih, boš videl da je model in letnik z okoli 45.000 km vsaj 11.000EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

R1710 ::

Kar se tiče kilometrov, avto je že imel tehničnega, lahko preko spleta preveriš, koliko kilometriv je imel na tehničnem. Ponuja garancijo na kilometre, zapelji se na najbljižji renault servis in naj preverijo kdaj je bil servisiran.

https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/...

Potrjene knjige ni označil, zakaj? Verjeten razlog post višje.

Vsak uraden serviser za svojo znamko ponuja pregled vozila. Denar, ki se ga splača reskirat pred nakupom.

Aja, pa VIN številko preveri, avto je francoski, verjetno z lizinga, zamortiziran, prodan za majhno vsoto z kar nekaj kilometri. Potem se pa čudežno pojavi v banana republiki, kot nov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: R1710 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Megane 2004 1.5dc 82KM, servis da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
697096 (4181) Romancek1
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8519080 (15548) nekoman
»

Renault DCI motorji

Oddelek: Na cesti
2628522 (27241) jericho
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719618 (17492) RejZoR
»

Diesel ali bencinar (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603125079 (109092) parus

Več podobnih tem