» »

Mnenje o Renault Megane Grandtour, 1.5 dci, 63kw

Mnenje o Renault Megane Grandtour, 1.5 dci, 63kw

1
2
»

mirator ::

Zanimajo me izkušnje z Meganom 1,5 dCi, letnik 2016. Predvsem realna poraba goriva. Deklarirana v mestni vožnji je 3,9 l/100km, dejanska pri meni pa je 7,5 l/100km.

z3ro ::

Ne vem kako je z 2016, moj 2012 ima po računalniku nekje 5,7 povprečno porabo. Da bi prišel na 7,5 bi ga mogel konkretno tiščat. Ne vem pa koliko se 2012 motor razlikuje od tanovega, če se kaj...

Blinder ::

mirator je izjavil:

Zanimajo me izkušnje z Meganom 1,5 dCi, letnik 2016. Predvsem realna poraba goriva. Deklarirana v mestni vožnji je 3,9 l/100km, dejanska pri meni pa je 7,5 l/100km.


Ce imas moznost si zamenjaj avto z nekom, pa pol primerjajte porabe obeh avtomobilov.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Arctander ::

mirator je izjavil:

Zanimajo me izkušnje z Meganom 1,5 dCi, letnik 2016. Predvsem realna poraba goriva. Deklarirana v mestni vožnji je 3,9 l/100km, dejanska pri meni pa je 7,5 l/100km.


7,5l/100km imam porabo v Kangooju 1.5dci (105KM), če ga zelo tiščim po avtocesti. S tem, da ima Kangoo aerodinamiko opeke. Zato mi je takšna poraba v Meganu zelo zelo čudna. Ali imaš 80+% mestne vožnje od semaforja do semaforja, ali pa imaš zelo težko nogo.

mirator ::

Nogo imam mogoče res nekoliko težko. Vožnje pa niso pretežno mestne. Ker sem do sedaj vozil izključno bencinarje, je mogoče kriva tudi stara navada?

Ganon ::

Definitivno nekaj počneš hudo narobe.

Stari maček ::

mirator je izjavil:

Nogo imam mogoče res nekoliko težko. Vožnje pa niso pretežno mestne. Ker sem do sedaj vozil izključno bencinarje, je mogoče kriva tudi stara navada?

Pa ti veš, pri kakšnih obratih se šalta v višjo prestavo pri dizlu? Ni to 5000 obratov, ampak malo nad 2000! Meni je ta avto trošil v povprečju 4,2 l.

Zgodovina sprememb…

mirator ::

Prestavljam pri približno 3000 obratih.

bambam20 ::

Verjetno ima dizl tud lambdo sondo al je nima?

Pelji ga na tester.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

gddr85 ::

3k je preveč za mirno šaltanje

ah9559 ::

Jaz imam trenutno porabo 5,5l ... : https://www.spritmonitor.de/en/detail/7...

MeGreat ::

sandmat je izjavil:

themix je izjavil:

Pozdravljeni!

Bi vas lahko prosil za mnenje glede sledečega Megana:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Kaj predlagate pred nakupom rabljenega vozila? Si predstavljam, da je enostavno preveriti zgodovino servisiranja na uradnem servisu. Opravljajo mogoče tudi kakšen namenski servisni pregled pred nakupom?

V naprej hvala za menenje in nasvet!


po sliki ne vidim čisto, ampak mislim, da ima tale osnovni model ročne klime (možnost pa je tudi dvoconska avtomatska). Jaz bi iskal nekaj s slednjo.

mogoče samo mene čudi, ampak zakaj imajo dizli, ki se prodajajo, tako malo kilometrov? nekdo ga je kupil in naredil 10k km letno, nato pa ga prodal? Povprečen 1.2 bencinar za po mestu naredi več km letno


Veliko ljudi kupi dizla četudi dela le 15000km letno.. recimo poznam kar nekaj oseb kjer imajo 5 let stari dizli nekje 40000km.
Osebno imam tudi dizla, čeprav delam le nekje 15k km letno. Primarno sem kupil dizla zaradi navora. Agregat ima 75 konjev (1.5 dci) pa mi ga je zaradi navora "lepše" voziti kot 100 konjskega atmosferskega bencinarja. Na avtocesti pri 3000 vrtljajih je nekje 160 km/h in pri tej hitrosti je še relativno tih. Da ne omenjam da v nobenem klancu na Slo AC ni potrebno menjati v nižjo prestavo, pri prehitevanju samo pohodim gas in gre.. Na servisu smo tudi preverili preko testerja stanje filtra trdnih delcev (ker delam skoraj pol kilometrov po mestu) in je v perfektnem stanju..

mirator ::

Kakšno imaš pa porabo?

MeGreat ::

Hmm, največ na avtocesti sem imel 6L / 100km. Ponavadi imam na AC okoli 5L / 100km, to je vožnja 130 km/h + prehitevanja z 140-150, relacija je ponavadi 100km. V mestu pa 6-7 L/100 km (nikoli nimam 100% mestne vožnje).

Z mojim načinom vožnje imam več ali manj vse tanke povprečno porabo 5L /100 km. Avto je pa Clio 4. Kakorkoli če se dizla kupuje ga je skoraj treba vsak mesec vsaj 1x po AC voziti malo daljšo relacijo, da se filtri "sčistijo".

Janac ::

Dizla moraš pri enakomerni hitrosti vozit med 1.4k in 2k rpm, pri avtocesti pa te švoh mlinčki itak grejo čez 3k, poraba pa tut v višave.

MeGreat ::

To je res za stare dizle brez filtra trdih delcev. Moj 1.5dci ima pri 3k obratih čez 160km/h v peti prestavi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Megane 2004 1.5dc 82KM, servis da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
697096 (4181) Romancek1
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8519077 (15545) nekoman
»

Renault DCI motorji

Oddelek: Na cesti
2628521 (27240) jericho
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719617 (17491) RejZoR
»

Diesel ali bencinar (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603125065 (109078) parus

Več podobnih tem