» »

Megane 2004 1.5dc 82KM, servis da ali ne?

Megane 2004 1.5dc 82KM, servis da ali ne?

«
1
2

nekoman ::

Zdravo.
Omenjen avto Renault megane 2004 1.5.dci 60kw/82KM
Do sedaj redno srvisiran. imam ga 6 let... veliki servis narejen konec 2011 pri 119000
Sedaj ima 235000km, se pravi od velikega servisa 116000km/6let, ojnični še nikoli menjani

Če grem delat veliki servis komplet z ojničnimi, ziher pride 600€ z delom, al pa še več
Razmišljam da bi ga vozu dokler ne zaropota use skupaj.../ prevelik strošek servisa glede na dejansko vrednost avta

Kaj bi naredil kdo od vas...
Res je, da se ne rabim sekirat če rigne saj imam na razpolago doma drugo vozilo...

Hvala za komentarje

Utk ::

Ga misliš imet še en čas? Kaj je 600 evrov proti 5-8 jurjev, ki jih boš dal za drug podoben rabljen avto, ki v bistvu ne bo nič boljši, in pri katerem boš itak tudi verjetno moral naredit servis za 600 evrov. Ne poslušaj avtomehanikov in "mehanikov" pri ekonomskih vprašanjih. Tudi če bi bil ta avto vreden 500 evrov, kaj te to briga, tvoj strošek bo 5-10-20 jurjev oz. kolk že misliš dat za drug avto, ne pa 500 evrov, ker verjetno ne boš pol kupil isto sranje kot že imaš.

MxxW5 ::

Jaz sem imel star avto, še starejšega od tvojega, pa tudi nekaj več prevoženega je imel. Zadnjega pol leta sem nanj zmetal jurja in več (tudi veliki servis je bil vmes), prodal pa potem za 1400. Če bi ga prodal pol leta prej, bi prišparal jurja in živce. Uči se na moji napaki.

Heavy ::

Če nimaš težav oz. ti ne rjavi ga pelji na servis. Pred tem povprašaj koliko bi te stalo. Tudi na pooblaščenih, kateri imajo mogoče program poceni velikih servisov za vozila 10let+ (meni je veliki servis prišel pri privatniku isto kot če bi na pooblaščenca peljal).

Če ti zariba ga boš prodal za drobiž, za par tisočakov boš pa dobil avto, kateri bo v roku leta izgubil minimalno 600€ na ceni.
#TeamFelix

zobnik ::

Prodal takega za normalno ceno boš težko, ker je tik pred velikim servisom. Za primerno ceno gre vse.

dxx ::

Od kdaj se pa na velikem servisu menjajo ojnični ležaji?

nekoman ::

ni treba da se menjajo pri velikem... sam če še niso bli jih bo treba ne

zobnik ::

A je kej motor glasen? Če je bo reba čimprej menjat.

jericho ::

Prvo vprašanje: na koliko km si delal redne servise (filtri, olje)?
Če si na cca. 15kkm pol ti bo sigurno še en cajt delal. Če si pa po knjigi na 30kkm, bi pa na tvojem mestu naredil velik servis.
Ne vem od kje teb cena 600€. Ležaji so 25€, tesnilo karterja 12€, filter 6€, pol rabiš pa še olje in roke, več kot 200€ to ne sme koštat.
ZS če rabiš material.

z3ro ::

jericho je izjavil:


Ne vem od kje teb cena 600€.

Vrjetno je mislil veliki servis + menjava ojničnih ležajev.

zobnik ::

Najcenejše avtodele v Sloveniji ima spletna trgovina avtomarkovič v Škofji Loki.

IL_DIAVOLO ::

Zvozi ga/prodaj in ne vlagaj v to sajtrgo od renaulta. Slej ko prej bodo prišle na vrsti ostale težave. Ravno pred kratkim sem dal v popravilo takega megana 1.5 dci, ki mu je crknil neki relejček za ventilacijo. Nov pride 150 evrov(rabljen 50) + delo 20 evrov. In že prej enega cliota in to 2x, ker je najprej dal not rabljenega, ki je seveda hitro crknil.

zobnik ::

mam tud renoja l.2002 pa še en najboljših motorjev 1.4 8v, ki je nuničljiv, sam to lahko rečem da ni renault zastonj najcenejši avto, sekret od avta. Prejšnji teden mi je dvakrat odpadu izpušni, prvič švasal, drugič padu zadnji lonc, pa sma z mehanikom gledala. Menjal senzorje, elektroniko, roke, končniki, zdej še pušča pečka v kabini, pa včas za hitrost števc crkne, menjal že ležaje kolesne,....k sreči avto vsaj ni zakompliciran in večino sam menjam.
Zdej pač ne morem, ker nimam garaže, ponavad delam ko je zunaj toplo. Menjal tud hladilnik....še dobr da nima opreme k bi še tam vse pocrkal.
Avto je na plin, ampak renoja nikol več razen če bo na plin. Plin pa dela PRFEKTNO. Kilometrov mam realnih 190.000, kar ni veliko.
Prednost je ta da avto ni rjast nič, pa motor ni masten. Spomlad bom vrjetno mogu spet menjat polosovino, 1 uro dela mam, ...

nsa_ag3nt ::

dxx je izjavil:

Od kdaj se pa na velikem servisu menjajo ojnični ležaji?

Na 100 k km prevoženih naj bi ga menjal, ker je menjava cenejša kot kasneje obnova totalke motorja.

d4vid ::

Jap, pri renojih so ojnicni standard. Sam tako slabi pa niso tud ne... Cena na 100k prevozenih tistih 100€ za ojnicne ni pretirana. Dokler se avto vzdrzuje bo tud peljal brez vecjih tezav.

Meni se renojcki kar dopadejo, bencinarji so naceloma tankaj-vozi. So pa proti ostalom cenejsi, sej to je jasno ko se vsedes v avto, da sparajo na materialih...
Sam konc koncev tud VAG in ostali po kvaliteti niso tok ful boljsi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

nsa_ag3nt ::

Moje sporočili se nanaša na točno določen tip motorja (dci 1.5), da ne bo kdo sklepal, da je pri vseh Renojih potrebno menjati ojnične ležaje.

bosstjann ::

Moj Megane 2004 1.5dc 82KM je dobil nove ojničene in vse(zobati jermen, vodna črpalka, filtri, olje) decembra ima pa 350k km. Ojični so bili menjani že 3 krat na tem motorju. Cena servisa z original lažaji(80 EUR) od renoja je bila 330 EUR.

Dobil je tudi nove zimske gume za 240EUR.

Nisem pa nalimal še vinjete, čakam, če je slučajno ne bo treba.

Zgodovina sprememb…

ttommy ::

Ali so pri bencinarjih tudi potrebne menjave ojničnih ležajev? Scenic 1.6 16V 2007, 201.000 prevoženih. Veliki servis je bil pri 120.000 prevoženih.
Gamer

zobnik ::

Ne.

Siddh ::

Je pa čas za velik servis, jermen se menjuje na 5 let.


zobnik ::

na enem avtu ga nisem delal 12 let, pa je jermen zdržal 180.000km. Delal ga nisem ker je motor žru olje

nekoman ::

servsi so delani redno na 15000km
ja za 600€ sem mislil veliki servis + ojnični...
motor ni glasen, ga ne teram, je bi reku da zamorjen, poraba zdej pozim 4L, polet 3,7L...
sem pa opazu da zdej ko je mal bol hladno mašina mal žvižga ko menjaš/pritisneš sklopko...vrjetno bo tudi to vzel čas zoba...

smacker ::

Maš pa visoko porabo, si ziher da je vse ok z motorjem? :))

krneki0001 ::

Ojnični ležaji so 80 evrov. Material za veliki servis je nekje med 250 in 300€. Potem pa enega popoldanca, da ti to zamenja še za ene 100€ in imaš avto, ki bo še nekaj časa delal.

nekoman ::

no sej pol se, bil bliz k sm reku 600€, pa še kuplenga je bol mijav mijav, kolk pa še to pride pol zravn....?

krneki0001 ::

A že imaš dvomasni vztrajnik?

krneki0001 ::

Komplet sklopka za ta avto je od 75 do 180€.
99€ valeo
https://www.rezervniavtodeli24.si/11085...

Komplet ležajev za glavno gred je od 15 pa do 90€
25€ mahle
https://www.rezervniavtodeli24.si/85767...

nekoman ::

z vsem tem bo pol okrog 700€, avto ma pa trenutno vrednost okol 1000€...

krneki0001 ::

Predlagam, da pogledaš, kaj vse bi moral menjat, potem pa na www.rezervniavtodeli24.si naročiš vse dele, ko pa pridejo pa poiščeš enega popoldanca in ti bo vse pošraufal, pa imaš mir za nekaj časa.

Ampak če pogledamo malo bolj na hitro:
25€ ležaji glavne gredi - https://www.rezervniavtodeli24.si/85767...
99€ sklopka kit komplet - https://www.rezervniavtodeli24.si/11085...
35€ olje 5 litrov - navaden 10W40 (lahko tudi v leclerku kupiš
10€ filter kabine - https://www.rezervniavtodeli24.si/80013...
10€ oljni filter - https://www.rezervniavtodeli24.si/81788...
8€ zračni filter - https://www.rezervniavtodeli24.si/80006...
30€ filter goriva - https://www.rezervniavtodeli24.si/85767...

To je skupaj za material malo čez 200€, še en popoldanc, ki ti to za 100€ zamenja, pa si na 350€ za komplet vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

nekoman je izjavil:

Če grem delat veliki servis komplet z ojničnimi, ziher pride 600€ z delom, al pa še več
Razmišljam da bi ga vozu dokler ne zaropota use skupaj.../ prevelik strošek servisa glede na dejansko vrednost avta

Jaz tega razmišljanja nikoli nisem razumel... Prevelik strošek glede na dejansko vrednost avta... Mi lahko kdo razloži?

Če je avto sicer brez napak in dobro deluje, potem je zate vreden dovolj, da ga boš popravil. Kajti, edina pametna računica bi bila, da se ga ne splača popravljat, če bi ta znesek predstavljal znatno vrednost drugega, mlajšega avta. Npr. kakih 25 ali 30%. Šele v tem primeru premisliš, če se ti splača vlagat denar v stari avto, ali pa raje kupiš nove(jše)ga. Pri nakupu novejšega itak moraš računat še na možnost, da boš ponesreči kupil takega, s katerim boš v prvem letu imel še dodatnih 500-1000€ stroškov. Kar pa je dražje kot če tega, ki ga imaš in dobro poznaš ter poznaš njegove pomanjkljivosti, orenk popraviš.

Praviš, da bi ga vozil, dokler nekaj ne zaropota: dlje časa, kot ga boš primerno vzdrževal, kasneje bo zaropotalo.
- Hoc est qui sumus -

kingsix ::

@nekoman ..od kod si?
MB oz okolica poznam res dobrega mojstra za Renault.

Invictus ::

Če je star avto v redu, ne rjavi, se na njemu pozna samo redna obraba in nimaš fetiša na menjave, potem se splača popravljati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekoman ::

dolenjska...
bom počakal do intervala 15000km, to bo jeseni pa takrat zamenjam use... imam ga 6 let in je bilo veliko menjano da deluje bp
amontizerji, zglobi, roke ,puše, ležaj kolesa 2x, senzor vžiga,motor pranja stekel, mikro jemen umes enkat k je cvilil.......in še še
skratka use da je dobro vozen...

zobnik ::

nekoman je izjavil:

servsi so delani redno na 15000km
ja za 600€ sem mislil veliki servis + ojnični...
motor ni glasen, ga ne teram, je bi reku da zamorjen, poraba zdej pozim 4L, polet 3,7L...
sem pa opazu da zdej ko je mal bol hladno mašina mal žvižga ko menjaš/pritisneš sklopko...vrjetno bo tudi to vzel čas zoba...


men bi žrlo plina 7l pri istem načinu kot tebi 4l dizla....sam da men se ni treba sekirat za drage šobe, pumpo in ojnične ležaje, ker mam neuničljiv motor.

nekoman ::

a se lahko naredi da ti med vožnjo strga jermen pa zabije bate vn čez haubo??
zmanka sam moči al motor zablokira pa je filing kakor takrat k prletiš z avtom v škarpo???

krneki0001 ::

:)) :|

Če se strga jermen, prvo poči, ko se zaletijo ventili in bati, potem pa zmanjka moči in avto ne gre nikamor več. Ni pa to na hitro in nikakor ne, kot da bi se zaletel v steno.

zobnik ::

potisni ležaj ti bo tud šel in to prav kmalu, če stisneš sklopko ali spuščaš ne sme nič ropotat, škrtat al švižgat

nekoman ::

sam to žvižga že dve leti, dokler se motor ne ogreje, pol je pa OK...

drugače pa... glede porabe... ta megan 2004 ma trenutno zdaj 4,1L/100km
Imawa pa z ženo novega 2017 66kw/90KM pa pije 4,5L...smo prićakovali da bo manjša poraba pri novem kot je
res pa da je avto star 6mesecev in ima 13000km...

hojnikb ::

isti stil voznje, iste gume, isti nacin racunanja porabe (na roke pr tankanju) ?
#brezpodpisa

nekoman ::

stari 195/65/15
novi 205/55/16
računano prek potovalnega

hojnikb ::

razlicne gume, razlicna potovalna racunalnika. Evo ti razliko. Zracunaj enkrat na roke... Ceprav razlika bo v prid starejsemu zaradi manjsih gum.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

nekoman ::

borazer je pa nabaviu seat leon 2014 FR full equpment vajlarji 205/55/16 bencin 1.4 turbo 130KM poraba 5,2L

hojnikb ::

taka poraba je samo pri jajcanju na avtocesti
#brezpodpisa

DamijanD ::

Potovalni računalnik laže - pri meni za 0,23 l

sandmat ::

nekoman je izjavil:

sam to žvižga že dve leti, dokler se motor ne ogreje, pol je pa OK...

drugače pa... glede porabe... ta megan 2004 ma trenutno zdaj 4,1L/100km
Imawa pa z ženo novega 2017 66kw/90KM pa pije 4,5L...smo prićakovali da bo manjša poraba pri novem kot je
res pa da je avto star 6mesecev in ima 13000km...


če gledam težo obeh vozil (približno sem izbral motorje okoli danih kilovatov) ->
Megane 1: 1140 kg
Megane 2: 1215 kg
Megane 3: 1320 kg

nekje bo razlika, da vlečeš 200kg več s sabo

nekoman ::

megane 2 ima 1200kg
megane 4 pa 1250kg

zobnik ::

men je seat ibiza 1.4 16v 75KM l.2003 žrla po potovalnem 5l.

krneki0001 ::

Na relacije, v povprečju po mestu pa sigurno ne.

zobnik ::

za po mestu bom raj tih:D

krneki0001 ::

Jaz imam z 2.5 bencinarjem po mestu (ampak samo po mestu, brez dolgih relacij - najdaljša je 7km v eno smer) celih 11.4 litra na 100km poleti, pozimi pa čez 12. Je pa še avtomatik, tako da mu je oproščeno.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternator ne polni?

Oddelek: Na cesti
204362 (3646) dxx
»

Nakupovanje avtodelov

Oddelek: Na cesti
295441 (4446) TheBlueOne
»

Rezervni deli - rezervniavtodeli24 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7322560 (15298) undertacker
»

Velik servis kje dobiti dele

Oddelek: Na cesti
386156 (1321) shintaro
»

problemčki megane l.2000

Oddelek: Na cesti
91680 (1179) sift

Več podobnih tem