» »

Megane 2004 1.5dc 82KM, servis da ali ne?

Megane 2004 1.5dc 82KM, servis da ali ne?

1
2
»

šernk ::

počasi se bomo začel hvalit kdo ima višjo porabo :D

ne vidim razloga zakaj menjat ojnične na 100k km, več motorjev že ribnilo? so vsi pravočasno in s kvalitetnim oljem delali servise? ker ponavadi je glavni razlog ribata ravno v olju.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

norc ::

@Šernk Renault 1.5 dci do letnika ~2006 so precej občutljivi oz. je bil material nekoliko poddimenzioniran, servisni interval je bil potisnjen na 30kkm,etc... Če so bili servisi delani na 15kkm in motor ni bil hladen preganjen ter je kdaj naredil daljšo relacijo komot zdržijo 300+kkm brez menjave...

AMPAK preventivno se na 150kkm zamenja ojnične ležaje in mirno spiš... Strošek je majhen za dobro osebno počutje... :)

@OP osebno bi naredil servis. Če ti avto ustreza in nima drugih pomankljivosti...
Avto sicer res nima visoke prodajne vrednosti, ampak karkoli rabljenega pod 8k€ ne dobiš veliko boljše glede opreme/vožnje/prostornosti... Ob nakupu rabljenega vsak pameten človek itak naredi veliki servis... In na koncu ti nov avto še vedno lahko povzroči večje težave(izrabljeni končniki, vzmetenje...) Sploh glede (realne) porabe pa se novejši avtomobili težko približajo.

Sam vozim isti letnik, le bencinarja in kljub 30kkm+ letno težko opravičim nakup česa drugega saj je TCO izredno nizek (kljub višji porabi).

Kot omenjeno pa je 700€ precej visoka ocena, in ti, sploh na dolenjskem, kak mojster to uredi za polovico ali 3/4 cene... Če se odločiš za prodajo pa le podeli oglas na SloTechu :)

krneki0001 ::

šernk je izjavil:

počasi se bomo začel hvalit kdo ima višjo porabo :D

ne vidim razloga zakaj menjat ojnične na 100k km, več motorjev že ribnilo? so vsi pravočasno in s kvalitetnim oljem delali servise? ker ponavadi je glavni razlog ribata ravno v olju.


Ja, na starejših dci Renaultovih motorjih je ribnlo, če nisi menjal na 10k olje in med 80 in 100k ojničnih ležajev.

DamijanD ::

Jaz sem jih menjal pri ~ 150kkm in glede na stanje ležajev ni bilo nič prezgodaj...

nekoman ::

dober večer, figice fagice...
megane 2 ma 1250kg, tale tazadn 4ka ma pa 1390 kg razlika150kg, zato je pa malo bolj žejen

nekoman ::

če je še kdo aktiven
avto se prodaja:) je bil pa volanjski mehanizem še zamenjan
kupujem drug avto
ogledan hyunday i40 kaj pravite

Blinder ::

napise se hyundai.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Romancek1 ::

Za Megana 2 letnik 2008 (5 vrat) me zanima, zakaj se mi voznikovo okno ne odpira avtomatsko, ostala okna se. Če stikalo držim na kratko, se okno normalno odpira in zapira. Ali je problem v stikalu na vratih (da ga zamenjam), ali pa gre za kakšen modul?

DamijanD ::

Drži stikalo 10s do konca gor (ali dol) - načeloma se s tem vključiš ali izključiš avtomatski način.

Romancek1 ::

To sem že storil, pa žal ni nič pomagalo. To pride v poštev, če se izklopi akumulator...

Siddh ::

Poskusi tipke očistit z kontakt šprejem ali pa iti na odpad kar po druge. Se sploh kaj zgodi ko stisneš tipko do druge stopnje?


profii ::

Poslkusi iti večkrat od zgornje do doljne pozicije brez ustavljanja. Dol - gor - dol - gor - dol - gor.

Romancek1 ::

Siddh je izjavil:

Poskusi tipke očistit z kontakt šprejem ali pa iti na odpad kar po druge. Se sploh kaj zgodi ko stisneš tipko do druge stopnje?


Ne nič se ne zgodi. Kot kaže bo res treba na odpad po druga stikalka. Spraševal sem le zato, ker sem mislil, da nedelovanje ni stvar od tipk, temveč, da je nekje kak modul, ki to upravlja. Predvidevam, da iz stikala ni impulza, da bi to delovalo.

d4vid ::

Sploh ni rečeno, da so stikala kriva, sem jih ze sam menjal pa ni razlike. Modul za upravljanje seveda je, reče se mu UCH in se nahaja pri varovalkah pod volanom. Maš pa še nekaj elektronike menda v vratih, lahko pa heca tudi kaka napeljava... Imam tudi jaz podoben problem, sovoznikovo okno se iz voznikove strani da samo odpreti, stikalo na sovoznikovi strani pa dela brez problema... Sumim pa na UCH, ker mi tudi nastavljanje in zapiranje ogledal ne deluje kot bi moralo.

Moram pogledat pa popravit, da bo avto zrihtan kot mora bit.

Sem ravno vceraj popravljal tezave na elektroniki, ker mi je zalilo fusebox pri akumulatorju, obratomer ni delal, tempomat/omejevalec hitrosti pravtako ne, asr/esp je pravtako vrglo ven, pa še zelo je cukal avto... Sem ocistil s kontakt sprejem, spihal s kompresorjem in sedaj izgleda da dela...

Pač, pri elektriki francozi niso najboljši, z bencinskimi motorji pa še nisem mel težav, tudi trenutni megane pelje brez težav z motorjem. Če bi hotel zanesljiv in kvaliteten avto, bi vzel kaj drugega... ker sem pa hotel nekaj za malo bolj športno vožnjo, sem vzel pa megana s 225 konji :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Romancek1 ::

Mogoče veš, pa je ta modul UHC eden za vsa okna, ali ima za vsako okno posebej. Ker ostala stekla delujejo normalno na avto on pulzni dvig in spust, tako na šoferjevih vratih (skupno stikalo), kot na posameznih vratih (posamezna stikala).

DamijanD ::

Elektronika, ki nadzira motorček je v vsakih vratih posebej, še več: dejansko elektronika iz sprednjih levih vrat ne paše na sprednja desna vrata. Tako, da je bilo potrebno menjati celoten mehanizem...;(( Trenutno je cena celotnega mehanizma okrog 150€ (brez ddv pomoje - včasih je bila čez 300), sama stikala so pa okrog 40€

d4vid ::

No, tega pa nisem vedel, bom razdrl tudi pri sebi in pogledal, kaj je narobe...

Kaka ideja, zakaj mi zapiranje in nastavljanje ogledal ne deluje, to pa ne more bit drugega kot UCH, ali pač? Stikalo menjano, tudi pri izklopljenem stikalu voznikovo ogledalo "rine" gor ves čas...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Romancek1 ::

Mogoče pa ta modul pred motorčkom za stekla to krmili (kdaj je auto, kdaj pa da moraš držati tipko, da gre steklo gor oz. dol, kot želiš). Zadnjič sem razdrl stikalo na vratih (za 4 stekla), pa vse SKOZI INŠTRUMENT funkcionira OK. So pa v stikalu mikro stikala, nekoliko večja kot v računalniški miški.

d4vid ::

Sem zamenjal še ta modulček na motorju, pa je isto... Moram ugotovit, če je še kaj vmes in če je kriv mogoče uch...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Romancek1 ::

Menim, da je kriv konektor, kot je to prikazano na povezavi za Scenic
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternator ne polni?

Oddelek: Na cesti
204453 (3737) dxx
»

Nakupovanje avtodelov

Oddelek: Na cesti
295506 (4511) TheBlueOne
»

Rezervni deli - rezervniavtodeli24 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7322798 (15536) undertacker
»

Velik servis kje dobiti dele

Oddelek: Na cesti
386190 (1355) shintaro
»

problemčki megane l.2000

Oddelek: Na cesti
91690 (1189) sift

Več podobnih tem