» »

Zunnanji HDD počasen

Zunnanji HDD počasen

«
1
2

IcyFox ::

Lep pozdrav, torej imam zunanji HDD TOshiba Store E Alu 3.5 1TB. danes sem nanj prenašal 93 GB podatkov, in prvih 86 je preneslo normalno v pol ure. Ostale 7 GB pa nalage že 2 uri, piše da jih bo nalagalo še eno uro, piše, da je hitrost 8 MB/s, a prenaša s hitrostjo 1bita/s... Kaj lahko naredim, da bo tudi proti koncu delal hitreje?

hojnikb ::

zgleda da ti neki disk nagaja..
#brezpodpisa

IcyFox ::

Ja, proti koncu je strašno počasen...

shadeX ::

Hmm, slabi sektorji kamor zapisuje zadnje podatke?

IcyFox ::

Se da to popraviti?

gddr85 ::

Tko sem imel tud jst, najbrž slabi sektorji. A si pogledal hdd s crystaldiskinfo? Pri men je včasih kopiral vse, včasih skor vse, na konc pa je trajal v nedogled, včasih pa z več kot 1-2MB/s sploh ni kopiral oz. sploh ni dokončal.

IcyFox ::

Ne, nisem pregledal, kako si potem to popravil?

gddr85 ::

Tko da sem disk zamenjal...ga bom pa enkrat za štos parkrat prepisal, bom vidu če se kej izboljša, samo če je fizična okvara bol mal možnosti.

MIHAc27 ::

Pomembno je seveda tudi kaj kopiraš. Ker en film 4GB ali pa 1000 slik ki so tudi 4Gb bo kopiral različno dolgo. Več kot je datotek dlje bo trajalo.

Vseeno preveri z kakim programom, če je disk res ok.

Invictus ::

IcyFox je izjavil:

Ja, proti koncu je strašno počasen...

To je zato ker začne zapisovati z realno hitrostjo. Prej vse vrže v cache ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IcyFox ::

Ok, torej pregledal sem disk z CrystalDiskInfo, in rezultati so tako:
 Slika 1

Slika 1



 Slika 2

Slika 2

Sami ::

Bad sectorje imaš, na tvojem mestu bi še iz diska shranil kar se da in seveda nakup novega.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

IcyFox ::

Torej se ne da tega rešiti?

gddr85 ::

skopiraš pomembne podatke oz. vse na drug disk.....potem pa če hočeš lahko mogoče probaš z večkratnim prepisom pa potem pogledaš še enkrat stanje

Sami ::

V večini primerov ti ga ne bo uspelo "popraviti", na tvojem mestu bi kupil novega, svojih podatkov nebi zaupal "slabo" delujočemu nosilcu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

axee ::

Najprej naredi full format, preden disk vržeš stran. Nekaj slabih sektorjev še ne pomeni nezanesljiv disk, samo prisilit moraš disk, da jih realocira ali pa odstrani iz uporabe. Če imaš backup se nimaš kaj bati, tak disk lahko deluje BP še nekaj let, samo naredi full (ne quick) format.

IcyFox ::

Dobro, zdaj sem dal full format. Kako dolgo pa to traja?

gddr85 ::

za 1tb cca 3-4 ure

s6c-gEL ::

Nekaj slabih sektorjev še ne pomeni nezanesljiv disk, samo prisilit moraš disk, da jih realocira ali pa odstrani iz uporabe.

1364 jih je trenutno, kar presega obseg besede "nekaj".

IcyFox ::

Zdaj formatira že 4 ure, in je prišla črta samo do 1/10

gddr85 ::

kakšna črta? a delaš v windowsih? če ne gre lahko še enkrat nardiš prek dosa(cmd): diskpart-list disk-select disk (?)-clean all. Pustiš cmd okno odprto in ko bo fertig bo
napisal.

pa pazi tm namest ? napišeš št. diska, da ne boš napačnega formatiral

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

IcyFox ::

Ni pomagalo, še vedno pokaže crystal isto...

IcyFox ::

Lahko sploh še naredim kaj z njim? je zelo počasen, 3MB/s je hitrost. Drugače bom pa naročil Samsung D3 Station 2TB

hojnikb ::

vrži ga v smeti.
#brezpodpisa

IcyFox ::

Kaj pa če poskusim uveljaviti garancijo, mislite da ga bodo popravili?

hojnikb ::

če je v garanciji, ti ga bojo itk menjal. sam vprašanje če je, ker na te zadeve je ponavad samo eno leto.
#brezpodpisa

IcyFox ::

ne, sem ravno pogledal, ni več. Bo zgoraj navedeni disk vredu?

Sami ::

Zgoraj navedeni disk ni slab, okoli novega leta sem kupil 3TB Seagata USB 3.0 za okoli 100EUR v bigbangu, tudi ni slaba izbira, verjetno se je že pocenil.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

IcyFox ::

Podatki so že rešeni, hvala za pomoč. Zakaj pa pride do teh bad sektorjev oz. kako jih preprečiti?

Sami ::

Vsak fizični disk ima svojo življensko dobo, z vsakim branjem in pisanjem se ta življenska doba krajša, bad sectorji se pojavijo med napakami pri pisanju na disk.

Bad Sector: Bad sector @ Wikipedia
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

IcyFox ::

Je možno da so krive tudi fizične okvare? Drugače pa, star je leto in 3 mesece...

Sami ::

Fizične? Seveda lahko....udarci, tresljaji...

Čisto odvisno je od posameznega diska in uporabe, nekateri novi že imajo bad sectorje, nekateri bodo delovali 10let, nekateri 1 mesec=)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

IcyFox ::

Ja, padel je na tla. Bi to lahko bilo krivo?

hojnikb ::

jap..
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

probaj še s HDD regenerator.
http://www.dposoft.net/hdd.html

Lonsarg ::

Samo slabi sektorji sami po sebi načeloma še ne upočasnijo diska. Tak da pri temu disku se je primarno pokvarilo kaj drugega, kot recimo pisalna glava, slabi sektorji pa so le posledica.

Ampak ja, tudi sami slabi sektorji, brez upočasnejevanja diska bi pri takem številu bili zadosti za to, da se disk vrže v smeti.

IcyFox ::

Torej danes sem mu dal še eno možnost, pa me zanima kako se vem te hitrosti zdijo. Iz njega je kopiral 25MB/s, nanj pa z hitrostjo sprva 20 MB/s nato pa nevem zakaj začne padati vse do 6,40 MB/s, večje kot je datoteka, bolj začne hitrost padati. Disk teče pa na USB 2.0

hojnikb ::

vrži stran !!!
#brezpodpisa

šajtrga ::

OFFTOPPIC:

kaj pa notranji disk? Se mi zaganja kar lep čas ko ga prižgem tako da ga sedaj dam v spanje

hojnikb ::

umira ti tut ...
#brezpodpisa

šajtrga ::

Koliko časa približno še delovna doba?

hojnikb ::

sam mal da potegnem ven kristalno kroglo :)):))




Nihče ti nebo znal povedat tega; lahko ti crkne danes, al ti pa še dela 10 let
#brezpodpisa

šajtrga ::

hehe ok good call

Kaj bi pa bilo kriva dan zunanji usb 3.0 trdi disk ne kopira s polno hitrostjo? kopira maximalno 27 mb
priklopljen je na usb 3.0 vhod in nima slabih sektorjev sem ga že 2x pregledal

hojnikb ::

jah za usb3 hitrosti more bit tako port na kompu usb3 kot tudi na samem disku. Pa podaljšek more bit tut usb3.0 :)
#brezpodpisa

šajtrga ::

hojnikb je izjavil:

jah za usb3 hitrosti more bit tako port na kompu usb3 kot tudi na samem disku. Pa podaljšek more bit tut usb3.0 :)


imam vse sledeče tako narejeno

hojnikb ::

potem je pa zadeva fragmetirana al pa enostavno dela počasi zaradi slabih sektorjev...
#brezpodpisa

šajtrga ::

saj je USB vhod na matični moder? ali je rdeč?

hojnikb ::

moder je ponavad usb3.0, ja..
#brezpodpisa

šajtrga ::

-_- odklopil disk priklopil še enkrat (bil je na usb 3.0) sedaj mi ga pa ''ne najde''

hojnikb ::

šajtrga je izjavil:

Koliko časa približno še delovna doba?

evo imaš odgovor :))
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572925 (30325) hariscorale
»

HDD Regenerator

Oddelek: Pomoč in nasveti
142167 (1623) BCSman
»

Zunanji trdi disk odpovedal - pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
111067 (869) šajtrga
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423314 (2103) hojnikb

Več podobnih tem