» »

HDD Regenerator

HDD Regenerator

luxxx7 ::

Pozdravljeni, trdi disk se mi je sesul in ga mislim popraviti s pomočjo programa HDD Regenerator. Čudno mi je, da disk pregleduje/popravlja že 2 uri in je pregledal 26 sektorjev od 976768065 sektorjev? Zdi se mi, da bo to celo večnost pregledoval... Ali je to res tako dolgotrajen proces? :8)

Je pa priklopljen preko SATA-USB adapterja v USB režo, če ima to kaj pomena na tako hudo počasnost...

  • spremenil: luxxx7 ()

AC_DC ::

Priklopi preko sata.

pegasus ::

In ja, to zna trajat tedne. In zgolj izjemoma tudi dosežeš željeno.

luxxx7 ::

Velja, torej gre ta disk v prešo! Hvala za pomoč vseeno!

Spajky ::

Pa to je še čisto dober disk (ima bad sektorje samo na začetku zgleda) >:D ... Napravit eno malo particijo na začetku, pa jo skrit* ... ostalo zna bit Ok.

Ps.: zakaj v prešo. Je elektronika dobra in lahko pride komu prav, ki mu je crknila na enakem disku ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

He-Man ::

Bom malo ukradel temo - tudi sam sem poizkusil HDD regenerator, za hec, na enem starem 80 GB disku, ampak zadeva je obtičala na 30% in tam je bil par ur, tako, da sem potem izklopil vse skupaj in prekinil postopek.

Ali je bilo tako počasi mogoče tudi zato, ker je računalnik na katerem sem delal postopek zelo švoh (Pentium D, 2 GB RAM). Delal sem iz boot ključka, ne iz Windowsev. Disk je bil povezan preko SATA/USB adapterja (USB 2.0). Zakaj nisem priklopil preko SATA? Zato, ker je računalnik prenosnik, disk pa 3,5 palčni in je fizično nemogoče.

Kaj je torej razlog za počasnost? Povezava preko USB 2.0, švoh računalnik ali postopek oz. HDD Regenerator sam?

hojnikb ::

hdd regenerator

Spajky je izjavil:

Pa to je še čisto dober disk (ima bad sektorje samo na začetku zgleda) >:D ... Napravit eno malo particijo na začetku, pa jo skrit* ... ostalo zna bit Ok.

Ps.: zakaj v prešo. Je elektronika dobra in lahko pride komu prav, ki mu je crknila na enakem disku ...

ce bi bil disk dober, bi tiste sektorje sam premapiral.
ko se enkrat zacnejo slabi sektorji, je zrlo za kos. razn ce ti je vseeno za podatke
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AC_DC ::

He-Man
Zakaj povsod rineš notri ta usb-sata pretvornik ?

pegasus ::

He-Man je izjavil:

Ali je bilo tako počasi mogoče tudi zato, ker je računalnik na katerem sem delal postopek zelo švoh
Hitrost procesorja tu ne igra nobene vloge, ker vse kar ima cpu tu za počet, je da govori disku "daj mi sektor N", "daj mi sektor N+1", "daj mi sektor N+2" ... in čaka, da disk dostavi ali pa da ne. Take stvari poganjaš na najbolj odvečni kišti, ki se ti valja okrog ... Sem pa nekoč pustil en slavni deathstar disk, ki je bil uradno za odpis (click of death) na badblocks -w zanki za dober teden ... in dela še danes :D

misek ::

HDD Regenerator je super program. Že nekajkrat usposobil disk, da sem iz njega skopiral vse podatke. Morda pa moji še niso bili tako poškodovani.

luxxx7 ::

Se splača kupiti trdi disk (Toshiba) z 200 slabimi sektorji? Ali je to že preveč?

hojnikb ::

ne.
#brezpodpisa

Invictus ::

luxxx7 je izjavil:

Se splača kupiti trdi disk (Toshiba) z 200 slabimi sektorji? Ali je to že preveč?

Tudi en pokvarjen sektor je preveč ...

Saj so diski zdaj nemarno poceni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

HDD regenerator sem tudi jaz že uporabljal. Super program, ampak ja, par dni ali celo 1 teden čakanja ni nič takega.
Diska z slabimi sektorji pa se seveda ne splača vrtet za karkoli drugega kot nepomembne stvari (filme, musko)

BCSman ::

Kako možno, da kar naenkrat HD Tune ne najde nobene napake na disku. Prej sta več mesecev bila 2 unstable sectorja in pod error checking en rdeč kvadratek. Sedaj je vse zeleno. Nobenih regeneratorjev nisem poganjal ne nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunnanji HDD počasen (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
684179 (3201) IcyFox
»

prenosnik zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
444433 (3871) hojnikb
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396149 (5452) fr4nc
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404216 (3198) amigo_no1
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353708 (2607) k4vz0024

Več podobnih tem