» »

Najugodnejša predplačniška MasterCard

Najugodnejša predplačniška MasterCard

nikjozo ::

Queen je izjavil:

Eno vprašanje: če ima kdo izkušnje s Skrill ali SmartPay predplačniško mastercard - ali je možno nakazilo iz paypal računa?


Opcije nakazil in stroski so odvisni od drzave.

Meni v slo ne ponudi paypal, imas pa na voljo nakazilo s paysafecard iz trafike za 7% provizije,neteller za 1,9% provizije, bancno nakazilo ter credit card sta zastonj razen lokalnih stroskov.

Aja pisem za Skrill kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nikjozo ()

Queen ::

Uf, 7% je že kar lepo lupljenje.

Jerry000 ::

Kaj ste vi izbrali pri Revolut: I want a virtual card ali i want a physical card? Kolikor razumem pri virtualni dobiš vseeno še fizično karto zraven, torej virtualno + fizično. Me pa zanima kaj je ta virtualna...nikjer na njihovi strani ne najdem kakšne razlage

CyberPunk ::

Kot se spomnem, se ti virtualna skreira takoj (imaš številko in vse, kar spada zraven) in po polnjenju lahko takoj uporabljaš (za online nakupe). Fizično (za nakupe v fizičnih trgovinah in bankomate) ti pa pošljejo v roku enega tedna. Se pa ne spomnim več, če je bilo slednje avtomatsko ali sem moral potrditi, da jo hočem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

Jerry000 ::

Torej je najboljše da to opcijo vzamem...virtualno

CyberPunk ::

Vzemi oboje, saj te nič ne stane.

nikjozo ::

virtualno revolut dobiš takoj ob registraciji in jo lahko takoj polniš z drugo plačilno kartico.

fizično si lahko naročiš na dom, prva fizičja kartica je zaenkrat zastonj. pride v slovenijo v roku 10 dni.

Jerry000 ::

Super, sem že naročil fizično (in virtual)

modelno1 ::

Tudi če na začetku izbereš virtualno, lahko kadarkoli naročiš še fizično.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

BlaY0 ::

nikjozo je izjavil:


Ampak glede na to, da obstajajo pri nas pravila pri zapisu reference, ki so očitno malo drugače kot od Revolut, zna biti da ni težava samo pri NLB, ampak tudi pri ostalih slo bankah.
Problem je v SI strukturi ali poljubni strukturi za referenco, ki jih imaš na voljo. Revolut referenca je popolnoma drugačnega tipa in je sploh nisem mogel vnesti v polje reference. Mi vsakič javilo napako v NLB kliku.

Naj še nekdo potrdi če je imel težave, ki si je nakazoval na Revolut pri kakšni drugi slo banki, kot NLB

Kdo te sili da uporabljaš strukturirano referenco? To polje je pač na UPN-ju in je neobvezno. Večina (tujih) bank tega polja sploh ne pozna ampak pozna samo t.i. polje namena kjer lahko vpišeš do 140 alfanumeričnih znakov in velja kot nestrukturirana referenca (NRC). Tisto referenčno številko, ki jo dobiš od Revoluta enostavno vpiši pod namen in je zadeva rešena.

Če pa že vztrajaš pri vpisu strukturirane reference, potem pa namesto SI uporabi RF. Naslednja dva (numerična) znaka ki sledita kodi RF predstavljata kontrolno številko reference, ki jo vpišeš v polje desno. Kontrolno številko izračunaš recimo s tem kalkulatorjem... se pravi če imaš referenco 365455467, potem boš tja vpisal "RF41 365455467".

Nekaj malega o referencah ima celo NLB v svojih navodilih za izpolnjevanje obrazca UPN.

krneki0001 ::

referenco poznajo vse evropske banke. Je namreč del SEPA standarda.

BlaY0 ::

Daj še enkrat preberi kar sem napisal... govorim o poljih, kje jo vpisati, ne o tem ali jo poznajo.

cortez ::

referenca UPN / SEPA

Za prenose sredstev med transakcijskimi računi v Sloveniji lahko uporabljate reference z obliko SI ali reference z obliko RF. Ob čezmejnih prenosih sredstev med transakcijskimi računi v okviru SEPA območja, lahko uporabljate obliko reference RF, oziroma obliko reference NR, če vam prejemnik sredstev ni podal ustrezne reference.

Za referenco oblike SI veljajo enaka pravila, kot so veljala za oblikovanje sklica oz. reference na plačilnem nalogu BN02 oz. posebni položnici. Referenca oblike RF deluje po ločenih pravilih, obe obliki reference pa poznata kontrolno številko, ki mora ustrezati vneseni vrednosti reference.

Če z domačim prejemnikom sredstev niste dogovorjeni za natančno referenco, lahko izberete obliko reference SI in model reference 99, tretje polje reference pa pustite prazno. Če s tujim prejemnikom sredstev niste dogovorjeni za natančno referenco, za čezmejna nakazila v SEPA območje izberite obliko reference NR, preostali dve polji pa pustite prazni. V obeh primerih pa predlagamo, da v polje namen vnesete vrednost, iz katere bo prejemnik sredstev znal razbrati plačnika in namen nakazila.

nikjozo ::

BlaY0 je izjavil:

nikjozo je izjavil:


Ampak glede na to, da obstajajo pri nas pravila pri zapisu reference, ki so očitno malo drugače kot od Revolut, zna biti da ni težava samo pri NLB, ampak tudi pri ostalih slo bankah.
Problem je v SI strukturi ali poljubni strukturi za referenco, ki jih imaš na voljo. Revolut referenca je popolnoma drugačnega tipa in je sploh nisem mogel vnesti v polje reference. Mi vsakič javilo napako v NLB kliku.

Naj še nekdo potrdi če je imel težave, ki si je nakazoval na Revolut pri kakšni drugi slo banki, kot NLB

Kdo te sili da uporabljaš strukturirano referenco? To polje je pač na UPN-ju in je neobvezno. Večina (tujih) bank tega polja sploh ne pozna ampak pozna samo t.i. polje namena kjer lahko vpišeš do 140 alfanumeričnih znakov in velja kot nestrukturirana referenca (NRC). Tisto referenčno številko, ki jo dobiš od Revoluta enostavno vpiši pod namen in je zadeva rešena.

Če pa že vztrajaš pri vpisu strukturirane reference, potem pa namesto SI uporabi RF. Naslednja dva (numerična) znaka ki sledita kodi RF predstavljata kontrolno številko reference, ki jo vpišeš v polje desno. Kontrolno številko izračunaš recimo s tem kalkulatorjem... se pravi če imaš referenco 365455467, potem boš tja vpisal "RF41 365455467".

Nekaj malega o referencah ima celo NLB v svojih navodilih za izpolnjevanje obrazca UPN.


To ni moja pogruntavščina glede čudnih referenc ampak Revolut ima težave z referencami iz Slovenskih nakazil in se tega zavedajo. Evo svež copypaste njihove podpore izpred par minut:

"I am sorry, we are still having issues with Slovenian banks because they are adding two zeros in fron of the reference number. We are working on it. You transfer is now assigned. If there will be similar issue in the future please contact us so we can help you"

Super zate če ti gre avtomatsko, meni gre tudi na vse možne načine,na šalterju banke z računa,pošte,prek položnice...

...ampak prek KLIKA pa mi ne gre avtomatsko in je treba ročno knjžiti. Težava pa je da se ali forsirajo ničle v web appu ali je pa prekratko polje za referenco v taistem web appu. Ne gre vnesti nikakor tako kot se zahteva.

CyberPunk ::

Prvič slišim to glede dodanih nul. Sem šel pogledat nakazilo z mojega slovenskega na nemški račun, pa se Verwendungszweck in Kundenreferenz začneta z NRC, nato pa mu brez presledka sledi natanko tisto, kar sem napisal v UPNju.

Najbrž kakšne britanske fore... >:D

So bili pa problemi v obratni smeri - iz tujega računa na NKBM predplačniško Viso, ki zahteva sklic, ni šlo direktno, čeprav sem sklic točno napisal. Poslali so mi zgolj obvestilo o prejetem nakazilu. ;(( Izgleda, da imajo eno rahitično avtomatiko: Ne zmorejo narediti, da bi avtomatsko forwardiralo vse pritoke na TR na predplačniško Viso, po drugi strani pa ne zmorejo ročno preknjižiti, če je v sklicu malo drugače napisano (ampak vsebuje vse zahtevane cifre).

dev ::

Je že kdo mogoče povezal Revolut kartico s paypalom? Dela ali so kakšni problemi? Predvsem bi jo uporabljal za spletne nakupe (s paypalom), za druge stvari jo (zaenkrat) ne rabim.

Sem pa razmišljal, kako se Revolutu splača, da ponujanje te kartice, če nimajo nobenih stroškov izdaje ali vodenja kartice (oz. kakšne druge provizije pri dvigovanju / plačevanju s kartico)? Najcenejšo varianto pri nas sem do zdaj našel pri NKBM virtualna Visa, kjer pa je vseeno strošek 5EUR na vsake 4 leta?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

nikjozo ::

Revolout je še nepoznan in je primarni cilj se razširiti.jasno je da v nedogled tole brezplačništvo ni finančno vzdržno, ali bodo začeli kaj kmalu zaračunavati, ali bodo pa propadli.

CyberPunk ::

Saj nimajo popolnoma vsega brezplačnega. Verjetno tudi rudarijo po podatkih/transakcijah, kar ni zanemarljive vrednosti, poleg tega pa bodo sčasoma dodali še kakšne plačljive storitve.

Jaz sem jo povezal na Paypal in deluje. Problem pa je bil na začetku, ker je ob plačilu naredilo dvojno pretvorbo (račun EUR - pretvorili v GBP - pretvorili v EUR), saj je Paypalu avtomatsko nastavilo GBP kot valuto, ker je "britanska kartica". V končni fazi so mi nekaj ročno nastavili in en dobropis dali (Paypal mislim).

Miptrip ::

Hi,

A kdo ve zakaj mi noče sprejeti NKBM predplačniško viso v paypalu ko jo poskušam dodati. Kartico sem dobil pred 5 dnevi pin pa danes.

OvCa77 ::

Kaj je kaj denarja gor?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Miptrip ::

Trenutno je še kartica prazna. Misliš, da je problem ker poskuša dol vzeti 1€ za aktivacijo?

gazibo ::

Errrm, da ?

BlaY0 ::

Predplačniška VISA od Wirecard Bank AG... mywirecard predplačniški MasterCard pa ukinjajo.

jest10 ::

Btw, kako se pa skensla wirecard?

BlaY0 ::

Misliš mywirecard? 15.2.2017 bo zadeva ukinjena.

jest10 ::

Mislim komplet račun pri njih.

scipascapa ::

blayo: pa so zanesljivi?

kako naložiš denar gor? preko upnja? še eno vprašanje: ti lahko nekdo nakaže gor denar kot tr varianta?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

scipascapa je izjavil:

ti lahko nekdo nakaže gor denar kot tr varianta?

3 leta nazaj, ko sem to še uporabljal, si lahko nakazal samo s svojega računa. Kako je sedaj nimam pojma.

free2dark ::

Ali je za predplačniško Viso pri NKBM edini strošek 10€ ob izdaji za 4leta? Ni nobenih mesečnih/letnih stroškov za vodenje računa?
Moraš imeti pri njih že TRR račun?

OvCa77 ::

free2dark je izjavil:

Ali je za predplačniško Viso pri NKBM edini strošek 10€ ob izdaji za 4leta? Ni nobenih mesečnih/letnih stroškov za vodenje računa?
Moraš imeti pri njih že TRR račun?

Ne rabiš računa pri njih, strošek je samo 10€ na 4 leta.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

matobeli ::

In pa če želiš imet sms potrditev nakupa stane še nek drobiž na mesec.

CyberPunk ::

free2dark je izjavil:

Ali je za predplačniško Viso pri NKBM edini strošek 10€ ob izdaji za 4leta? Ni nobenih mesečnih/letnih stroškov za vodenje računa?
Moraš imeti pri njih že TRR račun?

Dobiš račun in vpogledno spletno banko, česar ne zaračunajo dodatno. Plačaš vsake 4 leta bodisi 5 EUR za virtualno Viso, bodisi 10 EUR za plastično, bodisi 16 EUR za tako z lastnim motivom.
Fajn je, da imaš web oz. mobilni vpogled v stanje, kar sem pri predplačniški pri Banki Koper pogrešal. Transakcije se prikažejo takoj, le za kakšne rezervacije oz. za tiste začasne transakcije, ko dodaš kartico na PayPal ipd., lahko rabijo tudi dva tedna, da jih "popucajo".

jusv ::

CyberPunk je izjavil:

free2dark je izjavil:

Ali je za predplačniško Viso pri NKBM edini strošek 10€ ob izdaji za 4leta? Ni nobenih mesečnih/letnih stroškov za vodenje računa?
Moraš imeti pri njih že TRR račun?

Dobiš račun in vpogledno spletno banko, česar ne zaračunajo dodatno. Plačaš vsake 4 leta bodisi 5 EUR za virtualno Viso, bodisi 10 EUR za plastično, bodisi 16 EUR za tako z lastnim motivom.
Fajn je, da imaš web oz. mobilni vpogled v stanje, kar sem pri predplačniški pri Banki Koper pogrešal. Transakcije se prikažejo takoj, le za kakšne rezervacije oz. za tiste začasne transakcije, ko dodaš kartico na PayPal ipd., lahko rabijo tudi dva tedna, da jih "popucajo".


Addiko ima podobno. 9,80€ za izdajo (nevem koliko za virtualno, če jo imajo) in imaš vpogled preko sms ali preko spleta.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

matobeli ::

NKBM sedaj namesto Maestro kartic izdaja kar debetne Visa kartice, nisem še poizkušal, ampak zgledajo kot da bi se jih dalo na Paypal vezat. Zanimiva varjanta, da ni potrebno imet dveh različnih kartic. (Pustimo to koliko varno je primarni račun vezat na Paypal, Aliexpress...:P)
Zgolj informacija, če bo komu zanimiva.

krneki0001 ::

V bistvu je s tem začel SKB pred petimi leti, ki je dal vsem komitentom kartico visa in ukinil maestro in nehal dajat mastercard kartice. Tako da imaš eno kartico za plačevanje v domovini, ki se obnaša kot maestro in isto kartico za v tujini, ki se obnaša kot visa.
Sedaj pa še ostale banke počno enako. NKBM je sedaj v tej fazi. Naslednja bo pa banka koper.

Wolfie ::

Pri NKBM je še to dobro, da so se združil s PBS in lahko sedaj brezplačno polniš še na vsaki pošti. Priročno predvsem tam, kje NKBM ni močno prisotna s poslovalnicami.

OvCa77 ::

krneki0001 je izjavil:

V bistvu je s tem začel SKB pred petimi leti, ki je dal vsem komitentom kartico visa in ukinil maestro in nehal dajat mastercard kartice. Tako da imaš eno kartico za plačevanje v domovini, ki se obnaša kot maestro in isto kartico za v tujini, ki se obnaša kot visa.
Sedaj pa še ostale banke počno enako. NKBM je sedaj v tej fazi. Naslednja bo pa banka koper.

Banka koper ima tudi Viso za primarno kartico
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Cowboy6 ::

Lahko imate tudi virtualno kartico. Jaz sem si namestil LuePay Wallet.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

CyberPunk ::

jusv je izjavil:

Addiko ima podobno. 9,80€ za izdajo (nevem koliko za virtualno, če jo imajo) in imaš vpogled preko sms ali preko spleta.

Sem šel gledat, ker me je firbec matral, saj imam Addiko (rebrandan Hypo Alpe Adria) v nedavnem spominu kot precej oderuško ponudbo...
Pa sem se obrnil pri vrstici:
Nadomestilo za polnjenje: v višini 1,35% zneska polnjenja (min. 1,50 EUR, max. 22,00 EUR)
Kar naj ga majo. 8-O

BlaY0 ::

jest10 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

ti lahko nekdo nakaže gor denar kot tr varianta?

3 leta nazaj, ko sem to še uporabljal, si lahko nakazal samo s svojega računa. Kako je sedaj nimam pojma.

Ja pa a si se identificiral pri njih? Če se ne identificiraš (potni list ali osebna) imaš določene omejitve zaradi preprečevanja pranja denarja. Ko se enkrat identificiraš, ni panike nakazovat gor tudi od drugje. V končni fazi dobiš svoj "full fledged" bančni račun (BIC+IBAN) in ni tako kot recimo pri Revolutu, kjer vsi uporabniki v bistvu nakazujejo na nek njihov račun potem pa oni virtualno ta denar "prikazujejo" tem uporabnikom. Wirecard je prava banka že od začetka, N26 tudi že nekaj cajta, Revolut pa recimo ne.

jest10 je izjavil:

Mislim komplet račun pri njih.

Hmm, bi moral kompletne pogoje prebrat. Jaz že nekaj cajta nisem imel nič gor in so mi sporočili da mi bodo vse skupaj ukinili... se pravi bančni račun in MasterCard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

scipascapa ::

addiko je drag.

pranje denarja naj si vtaknejo nekam, bankirji sami goljufajo milione/desetine milionov potem se pa na navadno rajo spravijo.

včeraj na Pošti Slovenije videl obvestilo nekaj v stilu "1000 dvig na dan maksimalno"?

jusv ::

Mislim, da so tisti bankirji, ki so prali denar že na zatožni klopi. Cene pa je logično, da se razlikujejo med bankami. Ena ima eno storitev cenejšo, druga drugo, spet tretja pa da več poudarka na čisto tretjo stvar.

Sedaj pa nazaj na temo...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

BlaY0 ::

scipascapa je izjavil:

...pranje denarja naj si vtaknejo nekam, bankirji sami goljufajo milione/desetine milionov potem se pa na navadno rajo spravijo.

Temu se reče kapitalizem...

free2dark ::

koliko časa pa kaj traja, da dobiš predplačniško Viso pri NKBM?

OvCa77 ::

free2dark je izjavil:

koliko časa pa kaj traja, da dobiš predplačniško Viso pri NKBM?

2 tedna
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Kaj ::

krneki0001 je izjavil:

V bistvu je s tem začel SKB pred petimi leti, ki je dal vsem komitentom kartico visa in ukinil maestro in nehal dajat mastercard kartice. Tako da imaš eno kartico za plačevanje v domovini, ki se obnaša kot maestro in isto kartico za v tujini, ki se obnaša kot visa.
Sedaj pa še ostale banke počno enako. NKBM je sedaj v tej fazi. Naslednja bo pa banka koper.



Kaj pa je finta tega prehoda z mastercarda na viso?

Namreč februarja mi poteče visa od abanke, ki je bila res ugodna in sedaj malo razmišljam o prehodu na mastercard. SPloh smiselno? VSeeno imam občutek, da je mastercard bolje podprta in se da več z njo.. ali pač?

krneki0001 ::

Ne vem kaj je na tem ampak vsi šaltajo na viso in bolj malo bank ostaja na mastercardu. očitno je visa cenejša.

OvCa77 ::

Kaj je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V bistvu je s tem začel SKB pred petimi leti, ki je dal vsem komitentom kartico visa in ukinil maestro in nehal dajat mastercard kartice. Tako da imaš eno kartico za plačevanje v domovini, ki se obnaša kot maestro in isto kartico za v tujini, ki se obnaša kot visa.
Sedaj pa še ostale banke počno enako. NKBM je sedaj v tej fazi. Naslednja bo pa banka koper.



Kaj pa je finta tega prehoda z mastercarda na viso?

Namreč februarja mi poteče visa od abanke, ki je bila res ugodna in sedaj malo razmišljam o prehodu na mastercard. SPloh smiselno? VSeeno imam občutek, da je mastercard bolje podprta in se da več z njo.. ali pač?

Neke prednosti med enim in drugim ni, najbolje je imeti obe.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

free2dark ::

OvCa77 je izjavil:

free2dark je izjavil:

Ali je za predplačniško Viso pri NKBM edini strošek 10€ ob izdaji za 4leta? Ni nobenih mesečnih/letnih stroškov za vodenje računa?
Moraš imeti pri njih že TRR račun?

Ne rabiš računa pri njih, strošek je samo 10€ na 4 leta.

Rekli so, da moram imeti odprt TRR račun pri njih. Mogoče je sprememba?

mambli ::

Kaj pa https://n26.com/ ? Je kdo preizkusil?

Sam sem videl aplikacijo in je super. Stični Mastercard dobiš zastonj, nakažeš denar in že akcija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139031 (2282) TrumpDonald
»

Katera predplacniska kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821146 (10238) kuall
»

plačilo z maestro kartico- cvc? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6326771 (25301) Halfdead987

Več podobnih tem