» »

kaj zanimivega pocet z vpsom

kaj zanimivega pocet z vpsom

medus ::

zaenkrat mam gor tor exit note, par spletnih strani/forumov (sem mel tud eno testo .onion), trgovino, dons zrihtam se mail, razmišljam še o vpn, ssh tunele

kaj bi še blo zanimivega? mel bi tud btc ful node samo je blockchain prevelk

mat xxl ::

Daj še prevod naredi .....

medus ::

prevod česa

aerie ::

To maš za hec? Ker imeti nekaj forumov brez maila je bv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: aerie ()

medus ::

don's zrihtam se mail pomeni tisto da maš dejansko svoj smtp/imap/webmail

ne da lahok spletne strani posljejo kak mail.. to itak rabis za prakticno vse

dunda ::

"mat xxl" je s prevodom mislil, da napišeš v slovenščini. Ker je sicer težko berljivo in težko razumljivo.
Nekaj spoštovanja pa imejte do slovenščine.

Kar pa zadeva strežnik - ali imaš gostovanje brezplačno ali cenovno zelo ugodno? Mogoče lahko gostuješ kakšno spletno stran, čeprav boš s tem težko služil.
Sicer pa poštni strežnik, tor ... kot si sicer že omenil.
https://www.kacnje.eu

medus ::

Evo da bo bolj po slovensko.

Za en projekt imam najet vps 2gb rama, 40gb ssd disk, 2x3.4 xeon, 1500GB prenosa, 1 ip, vsak naslednji 1.5 eur. ipv6 so zastonj kolikor jih rabiš. Cena je kao 18 eur + 1.5 eur za ekstra ip, samo mam nek popust za nižjo cemo.

Zaemkrat mam gor tor node na enem ipju, na drugem pa par spletnih strani/forumovć/trgovino

SSh tunele ze uporabljam, bi pa zrihtal še vpn,ker pač lahko

Po eni strani bi zrihtal mail (ne samo sendmail oziroma ekvivalent ampak tud webmail/imap po drugi pa gmail sigurno dela bolje

Ločit moram procese uporabnikov pri poganjanju phpja (ubistvu bi tko dal, da ima vsak uporabnik nski prostora na disku, web strražnik qvoto za disk), jih zaklenit v lastne direktorije in omejit kolk sistemskih sredstev lohk porabijo potem sem pa razmišljal da bi oddaju prostor kakim malim firmam z zlo mal prometata za drpobiz, postavitvotev stramo, trgovine registracijo domene, ssl crtifikat, .onion strat če majo željo ipd

Gostovanje je za manjše firme komot 2-5 eur s tem 3 mi potem že pokrijejo strošek + poleg tega tud lastni projekt nosi denar. Lahko bi tudi kakim dobrodelnim društvom za muce ponudil brezplačno...

Razmisljal sem tudi o i2p nodu. In btc noda samo glede na velikost blockchaina to ne bo laufal.

Še kaka pametna ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medus ()

dunda ::

Uf, sedaj je berljivo 8-)

Gostovanje ti bo torej prineslo kakšno pivo in pico na mesec, če jih nekaj nabereš.
Mogoče lahko objaviš kakšne SEO članke s povezavami, če je to kdo pripravljen plačat.
https://www.kacnje.eu

d4vid ::

Pri katerem ponudniku pa imate VPS-e? Obstaja kakšen poceni, vendar stabilen ponudnik?

Pa če mi nekdo razloži kaj sploh je VPS? Jaz si to predstavljam kot neko virtualko (Virtualbox, VMware), do katere imam poln dostop (razen fizičnega, seveda). Se motim?

Na voljo imam strežnik, na njem je debian. Lahko iz njega naredim VPS? Obstajajo kakšna orodja oz. programi za to, ki so brezplačni?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Axbcd ::

d4vid je izjavil:

Pa če mi nekdo razloži kaj sploh je VPS?

http://bfy.tw/2RhW

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

sas084 ::

d4vid je izjavil:

Pri katerem ponudniku pa imate VPS-e? Obstaja kakšen poceni, vendar stabilen ponudnik?

Pa če mi nekdo razloži kaj sploh je VPS? Jaz si to predstavljam kot neko virtualko (Virtualbox, VMware), do katere imam poln dostop (razen fizičnega, seveda). Se motim?

Na voljo imam strežnik, na njem je debian. Lahko iz njega naredim VPS? Obstajajo kakšna orodja oz. programi za to, ki so brezplačni?

VPS je Virtual private server, tko kot si že sam reku ponudnik ti da dostop do virtualke in potem z njo upravljaš. Sam ne uporabljam VPS-jev tko da s ponudniki nimam izkušenj, uporabljam pa KVM za virtualizacijo na linuxu. Maš pa kar neki izbire za virtualizacijo na linuxu poleg Virtualbox, VMWare in KVM: Ovirt, Xen, Proxmox, OpenVZ, pa verjetno še kakšen.

medus ::

d4vid je izjavil:

Pri katerem ponudniku pa imate VPS-e? Obstaja kakšen poceni, vendar stabilen ponudnik?

Pa če mi nekdo razloži kaj sploh je VPS? Jaz si to predstavljam kot neko virtualko (Virtualbox, VMware), do katere imam poln dostop (razen fizičnega, seveda). Se motim?

Na voljo imam strežnik, na njem je debian. Lahko iz njega naredim VPS? Obstajajo kakšna orodja oz. programi za to, ki so brezplačni?


Jaz imam na vpsbg.eu, najcenejsi paket je 9 eur (1gb rama, 20gb ssd, 3.4 xeon cpu, 1tb prenosa, prvi ipv4 je brezplacn, naprej so po 1.5 eur, ipv6 je zastonj in jih dobis kolkor hoces, pustijo poganjat prakticno vse, meni se ni nikol dol padu, prijazn customer support k ti pomaga resit kake tezave, ne komlicirajo z osebnimi podatki (vpises kr eno ime in mail), placilo v btc (je se neka koda za popust, ce te zanima bom poiskal)

Pravilno si predstavljas, so neke vrste virtualk. S tem da so nekatere bol light weight in omogocajo da na en streznik das vec ljudi.

Na googlu mas sigurno vodice kako in kaj

konspirator ::

Za vps z 128/256 mb rama, kateri os priporočate (gor bi dal samo openvpn) ?

CentOS
Centos-6-x86-minimal
centos-6-x86_64-minimal
centos-7-x86_64-minimal

Debian
debian-6.0-x86-minimal
debian-7.0-x86-minimal
debian-7.0-x86_64-minimal
debian-8.0-x86_64-minimal

SUSE
suse-13.1-x86-minimal
suse-13.1-x86_64-minimal
suse-13.1-x86_64-minimal

UBUNTU
ubuntu-14.04-x86_64-minimal
ubuntu-14.04-x86-minimal
ubuntu-15.04-x86_64-minimal

Najbolj poznam debian.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

To kar najbolj poznaš, torej Debian. Na grobem ni po porabi RAM-a med distroti nobenih opaznih razlik, če na njih tečejo podobne stvari v ozadju.

Če pa načrtuješ da bo zadeva *dolgo* časa tekla in bi rad enkrat nastavil ter potem leta in leta skrbel le za nadgradnje in nadzor, pa CentOS 7. Podporo ima do julija 2024.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Port scan" stanje na IPv4 omrežju (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
557917 (6837) AštiriL
»

Fix skripte: nginx log + group by user-agent + count + sort desc

Oddelek: Programiranje
5607 (530) Invictus
»

[LINUX] centOS

Oddelek: Operacijski sistemi
5739 (593) c3p0
»

KVM in swap

Oddelek: Operacijski sistemi
6634 (528) SasoS
»

Domenca ali Domovanje

Oddelek: Omrežja in internet
255649 (4878) neoserv

Več podobnih tem