» »

Težava - vijak v pnevmatiki.

Težava - vijak v pnevmatiki.

Bojan xxxx ::

Trenutno se nahajam v Španiji, kjer imam rentan avto. Danes sem opazil, da imam v pnevmatiki, na tekalni površini vijak. Najverjetneje sem ga povozil že pred časom in s takšno pnevmatiko naredil cca 500+ km. Jutri motam narediti še cca 200 km in vrniti avto.
Kakšne so vaše izkusnje, bo pnevmatika zdrzala še kaksne 200 km upokojenske voznje pod 100 km/h. Naj vijak pustim v pnevmatiki, naj ga odvijem ven?
Rezervna pnevmatika upam da je nekje v avtu...

black ice ::

Upam, da se šališ. Čimprej zmontiraj rezervo.

Furbo ::

Greš do vulkanizerja, to dandanes zlahka popravijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Bojan xxxx ::

Nope, ne hecam se. Trenutno ne morem dostopane morem uploadat fotke, lahko pa jo posljem po mailu, če jo lahko kdo drug uploada.
V bistvu se mi zdi, da bi morala tekalna površina zdrzat.

Bojan xxxx ::

Za vulkanizerja nimam časa. Sem v Sevilji in jutri popoldan moram biti v Malagi. Tukaj se stvari odvijajo malenkost počasneje in 9h zjutraj velja za nočno uro :)

carota ::

Jaz bi pustil vijak pri miru in napumpal rezervno, za vsak slučaj. Morda na pumpi dobiš še spray za flikanje pnevmatik. Samo preberi kako se ga uporablja preden ga uporabiš.

xxxul ::

če imaš možnost čimprej porihtaj, 200km je precej dolga, ne reskirat (jst sm naredu cca 60 km pa je bla glava šraufa orenk znucana, se je komi še vidl a je križni al ravni)

nikakor ga pa ne odvijaj, če ga vzameš ven lohk tud kr kolo zamenjaš k bo guma spustila

edit: sprej je pa škoda cajta in dnarja, po mojih izkušnjah ne dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxxul ()

mat xxl ::

Pusti, tako, kot je, samo preveri če je rezerva Ok. Mogoče ima pa RFT gume ?

kixs ::

Je glava vijaka toliko zunaj, da se dejansko ob voznji dotika asfalta ali je notri v kaksnem kanalu/zarezi gume? Ce prvo, potem bo asfalt pocasi zbrusil glavo in vprasanje kaj bo potem. Ce drugo, potem ni take panike.

Sicer pa gres kaksnem vulkanizerju, dela je za pol ure in pred leti je pri nas kostalo cca 20€ - potegne vijak ven in na tem mestu naredi "injekcijo" - zaflika gumo. Mi je rekel naj cim prej zamenjam gumo, pa sem jo vozil se nekaj let brez problema.

GupeM ::

Jaz sem s taksno pnevmatiko prevozil se vec kot 3k km. Je pa res da je bil vijak v zadnji pnevmatiki ne v sprednj. Nato je tako ali tako prisel cas, da zamenjam pnevmatike z zimskimi.

Bojan xxxx ::

Thanx, zdaj mi je jasno, da sem moral šrauf povozit pred kratkim. Grem pogledat če ima avto rezervno gumo ok. Če kdo ve kje iskat rezervno gumo pri Nissanu micra, most wellcome.

kixs ::

Ce jo sploh ima (povej letnik), je ali v prtljazniku ali pa pod avtom tam kjer je prtljaznik.

gddr85 ::

Ej pa to ti vulkanizer nardi v 10min. Vsaj jst imam take izkušnje z žeblji in vijaki. Vzame ven in zafila s gumo, počakaš par minut in fertig.

Bojan xxxx ::

Evo, našel neko garažo, ki menda zna flikat gume. Poskusim srečo jutri zjutraj. Thanks vsem skupaj. Pripopam kakšno fotko ko pridem v Slovenijo.

shadeX ::

Vulkanizer uštima to v 10minutah. Vem da pri nas sem jaz dal za flikanje gume 10€.

Aston_11 ::

kixs je izjavil:

Sicer pa gres kaksnem vulkanizerju, dela je za pol ure in pred leti je pri nas kostalo cca 20€
5 EUR v Postojni.

radmannsdorf ::

Injekcija, 15EUR(z računom ja) na gorenjskem. 10min vse skupaj z demontažo/montažo kolesa.

Zgodovina sprememb…

mitja73 ::

Bojan xxxx je izjavil:

Za vulkanizerja nimam časa. Sem v Sevilji in jutri popoldan moram biti v Malagi. Tukaj se stvari odvijajo malenkost počasneje in 9h zjutraj velja za nočno uro :)


Če imaš čas za net imaš čas tudi za vulkanizerja, tako popravilo traja 20 minut z demontažo in montažo, tudi oni imajo "AMZS" ki dela 24/7.

hotlips ::

Če ti ni spustila, pa ti štauf ne tolče po cesti pomoje ni panike. Jaz sem en žebelj povozil in z njim neved vozil skoraj eno leto. 2x umes mi je sicer guma spustila ampak sem to naprtil žleht navihancem. Ko sem šel pa gume menat in uprašal če je možno da ventilček pušča mi je pa žebu v pnevmatiki pokazal.

Če najdeš vulkanizerja in ti zrihta v 20 min pejt zrihtat, drugač pa prever če map pumpo in vozi dalje. Kadar ti guma fejst spušča to slišiš in vidiš (tud doživel).

lp.hl

RejZoR ::

Sej dokler je v gumi je ok, problem je če odleti ven, pol pa začne na veliko puščat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kixs ::

Dobro oslinis vijak in ce se delajo mehurcki, potem pusca ;)

francek1 ::

Brez problema boš vozil z vijakom v gumi. Jaz sem s tako gumo naredil 5000 km.Na koncu je bila glava vijaka popolnoma zbrušena.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Bojan xxxx ::

Srečen konec in obljubljene fotke.

Ob cca 1h zjutraj lociral vulkanizerja na drugem koncu mesta. Zjutraj sem šel v akcijo. Ker nisem hotel izgubiti parkir-placa (parkiranje v Sevillji je mission impossible) sem preprosto odvil celo kolo in z njim na avtobus :)
Fant v delavnici je zadevo zrihtal v 15 minutah. Cena 13.5€. Čez par ur smo že drveli do Malage in ujeli letalo do Trevisa.
Hvala vsem za pomoč.






shadeX ::

Odlično. Je pa moralo bit zanimivo ko si na bus vlačil pnevmatiko.

Zakon :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnjenje gum do 4 bara?

Oddelek: Na cesti
274012 (2307) krneki0001
»

Smiselnost rezervne gume (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111719 (10170) Baja
»

Nove gume: kaj izbrati, oziroma je še kje ceneje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13541667 (27002) beta1
»

menjava dveh gum

Oddelek: Na cesti
296236 (5178) ;-)
»

menjava zimskih gum (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516515 (12318) ...:TOMI:...

Več podobnih tem