» »

Potrebujem psihiatra, ki... uporablja email.

Potrebujem psihiatra, ki... uporablja email.

Jst ::

Jaz se dosti bolje sporazumevam z pisanjem, kot če uporabljam sredstvo komunikacije pogovor. Med tem, ko pišem recimo 1 (print) stran, lahko dosti bolje oblikujem svoje misli.

Imam en specifičen problem, ki ga noben psihiater ne razume. Zamenjal sem jih 6, pa vedno je bilo tako, da ko sem prebral, naj je napisal po najinem pogovoru in malo razmislil o pogovoru imam like million follup-up questions ali pa je z enim vprašanjem čisto falil in je šel pogovor v čisto drugo smer - škoda denarja in časa.

Pozna kdo ali mogoče je kdo tukaj, ki odpisuje na emaile svojih pacientov. Meni ni problem plačilo - plačam *isto* kot da se naročim. Samo rad bi, da the root of the problem, razume(š) in mi svetuje(š). Največkrat bi bilo dovolj zelo dolgo SMS sporočilo ali 5min skype/hangout, takoj po dogodku, my character flaw, ki bi se ga rad znebil.

Anyone?

Ker se na psihiatra čaka od 0min (če sredi mesta s sekiro kričiš, da vidiš jezusa, recimo; LOL to je bil en primer, en vikend večer nedolgo nazaj:) do normalne dobe 2 do 5 mesecev. Vendar ko jih toliko obiščeš zaporedoma, te dajo na "junk" (yunkie?) listo, ker oni hodijo od zdravnikov do psihiatrov in jih fehtajo za tablete.

Zato hočem izključno private sektor. Da se ve, "jaz tebe plačujem zato, ker pričakujem..."

Ko sem brskal po netu, sem našel veliko psihiatrov in njihove podatke, ampak noben mi ni na mail odpisal. Očitno mailov noben ne uporablja (od 20+), kar mi je čudno. Klicati v vsako pisarno posebej za takšno stvar (da bi se pozanimal) mi je pa malo hecno, vendar v sili tudi hudič muhe je.

Anyone?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

eric_cartman ::

Zdaj iz izkušenj bližnjih ti lahko povem, da so prav psihiatri namenjeni pisanju receptov za tablete. Žalostna stvar psihiatrov je pravzaprav ta, da ti nihče ne zna pomagat oz. odvisno od tega kako velik problem nastaja v glavi pacienta oz. lečečega.

Sicer pa se obrni s tem vprašanjem na Psihiatrično kliniko v Ljubljani in ti bodo po vsej verjetnosti oni dali naslove, kam se lahko obrneš.

Vendar po tvojem pričevanju se mi zdi, da ti bolj iščeš nekoga za pogovor oz. psihoterapevta, kar je nekaj čisto drugega kot psihiater. Vendar tudi te so po izkušnjah bližnjih bolj slabi v dajanju dobrih nasvetov. Več ali manj te hoče vsak usmerit, da si lahko pomagaš sam.

Ker je v privatnem svetu denar zelo pomemben, ti predlagam, da se sprva pozanimaš kdo je dober psihoterapevt in najprej osebno stopiš do njega, če je sploh pripravljen na tak način komunikacije. Vendar v večini take načine komunikacije dobri psihoterapevti odklanjajo, ker so zelo neosebni in tako njihov uspeh ni zagotovljen, kar pa pomeni, da si s tem kvarijo ugled. Vse pa le ni v denarju.

In v večini ravno pisanje ni zaželjeno, ker to pripelje do razmišljanja in psihoterapevt ne vidi dejanskega stanja. Zdi se mi, da če se nekdo skriva za maili je lahko v resnici čisto drugačna oseba oz. ležijo problemi čisto drugje.

Arctander ::

Rabiš nujno psihiatra (ki ti bo tudi predpisal zdravila), ali bi šlo tudi s psihoterapevtom?

@eric cartman: Poznam psihoterapevtko, ki svoje paciente spodbuja, da svoje občutke in misli zapišejo, potem pa zapisano skupaj predebatirajo. Njen argument je, da veliko ljudi svoja najgloblja čustva, občutke in travme lažje izrazi skozi pisanje kot skozi pogovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

eric_cartman ::

potem pa zapisano skupaj predebatirajo.


Z napisanim se že strinjam vendar, še vedno temelji to na osebnem odnosu oz. obiskih. To, da zapišeš probleme in jih skupaj predebatiraš je super in nekako že stalna praksa pri zdravljenju depresij in drugih psiholoških motenj. Vendar pa če kontakt poteka le preko mejlov, pa se stvar čisto spremeni.

fantasycamp ::

dejstvo je da ljudje nočejo kartoteke in seveda poznanstva, pri nas je vsak človek par ljudi od vsake poznanstva...

rečeš psihiatru pa on pozna nekoga ki pozna tebe...

Koliko krat se men zgodil da na zabavah srečam ljudi ki so frendi ali pa poznajo nekoga ki pozna nekoga ki je bil moj sošolec ali znanec,sodelavec...majhni smo...

Tody ::

Tale zna email uporabljat. Ali te bo zdravil preko emaila pa boš moral njega vprašat http://www.sandikofol.si/

eric_cartman ::

rečeš psihiatru pa on pozna nekoga ki pozna tebe...


Ravno to je narobe, ker je ljudi sram priznat, da imajo probleme.

Jaz sem mislil, da ni veliko takih, ki imajo psihične probleme. Sploh pri ženskah, ki se spopadajo z depresijo nisem verjel, da se skoraj vsaka druga ženska enkrat v življenju sreča z neko obliko depresije. Potem pa pač začneš malo brat o tem in vidiš, da ima praktično 30+ % Slovencev težave z neko obliko psihičnih motenj in ta številka sploh v zadnjih časih strmo raste.

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

eric_cartman je izjavil:

rečeš psihiatru pa on pozna nekoga ki pozna tebe...


Ravno to je narobe, ker je ljudi sram priznat, da imajo probleme.

Jaz sem mislil, da ni veliko takih, ki imajo psihične probleme. Sploh pri ženskah, ki se spopadajo z depresijo nisem verjel, da se skoraj vsaka druga ženska enkrat v življenju sreča z neko obliko depresije. Potem pa pač začneš malo brat o tem in vidiš, da ima praktično 30+ % Slovencev težave z neko obliko psihičnih motenj in ta številka sploh v zadnjih časih strmo raste.


problem je ker je v slo to stigma!

Zve nekdo v službi pa gre lahko vse samo še dol, sploh če zvedo o čem si se pogovarjal..

V Ameriki to sploh ni stigma tam ima veliko ljudi svoje personal shrink-a.

kunigunda ::

Ce je psihiater dober, je veliko boljsi osebni odnos. Prvic, ker te on tudi opazuje ko te sprasuje in bo tako lazje spraseval dalje.
Ne bo psihiater v nobenem primeru vprasal par vprasanj in ti rekel kaj ti je. Cilj pogovora (osebnega) je, da ti on pomaga sam dognati
z vprasanji, kje pravzaprav tici problem, se pravi v bistvu sam brskas po sebi.
No tko mam jest prepricanje da je :)

Mail je pa kar nekaj, bolj pametne odgovore bos dobil na fejsbuku ce bos vprasal ;)

negotiator ::

@op

Če bi nam zaupal ta svoj problem, bi ti mogoče lahko mi kako svetovali?
All easy problems have already been solved.

BigWhale ::

Ce imas tezavo s komunikacijo po telefonu se bos moral odpravit v ordinacijo. Precej zdravstvene stroke se z maili ne ukvarja, ker je stvari tezko diagnosticirati kar prek emaila. Za kaksne dodatne informacije pa se najdejo taki, ki tudi na mail odgovorijo.

Mogoce bi bilo bolje, da se odpravis do psiho terapevta.

negotiator je izjavil:

@op

Če bi nam zaupal ta svoj problem, bi ti mogoče lahko mi kako svetovali?


Ahahahhaha, ne.

Taksna pomoc ponavadi naredi vec skode kot koristi. V 21. stoletju so psihicne bolezni se vedno tako stigmatizirane, da je grozno. O njih se nekaj suslja in se na taksne ljudi kaze s prsti. Forumski nasveti okrog depresije so pa v stilu:

"Ja, nehi bit skoz tolk depresiven, mal se nasmej, pa bod dobre volje!"

Pa je depresija samo ena od stevilnih bolezni, s katerimi ljudje zivijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

vostok_1 ::

Jaz mislim, da S-T lahko reši manjše psihološke probleme bolje kot običajen psihiater. Tko da...mi smo zastonj ;)

negotiator ::

BigWhale je izjavil:

Ce imas tezavo s komunikacijo po telefonu se bos moral odpravit v ordinacijo. Precej zdravstvene stroke se z maili ne ukvarja, ker je stvari tezko diagnosticirati kar prek emaila. Za kaksne dodatne informacije pa se najdejo taki, ki tudi na mail odgovorijo.

Mogoce bi bilo bolje, da se odpravis do psiho terapevta.

negotiator je izjavil:

@op

Če bi nam zaupal ta svoj problem, bi ti mogoče lahko mi kako svetovali?


Ahahahhaha, ne.

Taksna pomoc ponavadi naredi vec skode kot koristi. V 21. stoletju so psihicne bolezni se vedno tako stigmatizirane, da je grozno. O njih se nekaj suslja in se na taksne ljudi kaze s prsti. Forumski nasveti okrog depresije so pa v stilu:

"Ja, nehi bit skoz tolk depresiven, mal se nasmej, pa bod dobre volje!"

Pa je depresija samo ena od stevilnih bolezni, s katerimi ljudje zivijo.


Odvisno, kdo mu odgovarja. Če je to nekdo, ki je že imel podobne izkušnje, mu bi znal po možnosti še bolje od psihiatra svetovati.
All easy problems have already been solved.

Yohan del Sud ::

@ Jst. Ta človek je bil moj sošolec, njegov dizertacija pa je bila uporaba spletnih portalov v namen psihoterapije: (linkedin profil) Lahko pa tudi guglaš. Zelo prijeten človek za pogovarjanje ob pivu.
www.strancar.com

jype ::

Jst> Anyone?

S tem bo težka. Psihoterapevta boš lažje dobil. Če gre za ponavljajočo se blažjo obliko depresije, potem itak praktično nič ne pomaga trajno - pogovor, ko si v stiski, bo vedno ostal precej nujen (tudi če je v pisni obliki).

Najbolje je sicer imeti prijatelja, ki si vzame čas zate, ampak pričakovati od kogarkoli, da se bo obvezal s tako rečjo, je precej težko.

Jaz se na IRCu pogovarjam z nekaterimi, ki imajo ponavljajoče se zgoraj opisane težave, pa tudi kaj drugega - ampak to je _poleg_ psihiatra (običajnega, takega, ki na mail ne odgovarja).

Super Sonic ::

Poleg tega, da se v celoti strinjam s odgovorom Jypeja, bi dodal, da boš težko našel psihiatra samo preko emaila.

Prvi obisk in spoznavanje pri psihiatru sta pomoje obvezna, ker tudi psihiater potrebuje neke smernice v govorici telesa, kretenj, govora, ipd., poleg tega, da razume, da imaš resen problem, ne da se zajebavaš (kar bi recimo preko emaila lahko kdorkoli tudi se, kljub temu, da si pripravljen plačat).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Venomus ::

Problem je denar, tako kot povsod...

Iz enakega razloga večina veterinarjev in podobnih ne odgovarja na vprašanja, ker je to zastonj nasvet preko emaila. V živo v vsaj lahko zaračunajo.

jype ::

Venomus> Iz enakega razloga večina veterinarjev in podobnih ne odgovarja na vprašanja, ker je to zastonj nasvet preko emaila. V živo v vsaj lahko zaračunajo.

Glavni razlog je seveda ta, da bi ob napačnem nasvetu lahko bili odgovorni za škodo, čeprav živali sploh videli niso.

Tody ::

Če te človek vidi v živo, dosti hitro ugotovi ali blefiraš ali ne. Ker po lastnih izkušnjah kot te izzove z vprašanjem, ki niti malo ni prijetno instiktivno ravnaš tako da se zaščitiš. Da ti pa že nisi ravnal tako, da pa ti že veš bolje narest kot pa to... V resnici pa po tretjem vprašanju, ugotoviš da lažeš sam sebi in da... Ampak pomoje se takega bluzenja ne da z gotovostjo trditi preko emaila. Mogoče preko chata ali video kofnerence ampak to je že spet terapija v živo. Kjer ubistvu prihraniš samo potne stroške, pa zmanjšaš učinkovitost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uhajanje misli, zmedenost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579207 (7051) Avenger
»

Slabost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11028918 (21551) [D]emon
»

Menjava službe, problemi, psiholog? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510597 (8676) Šmorn
»

Čakalne vrste pri psihologu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8425900 (23958) Tero

Več podobnih tem