» »

Facebook kar potrojil dobiček

Facebook kar potrojil dobiček

Facebook - Ko je Facebook pred slabima dvema letoma izvedel javno ponudbo delnic (IPO) in začel kotirati na borzi, so bili mnogi do podjetja do skeptični. Že res, da je imelo veliko uporabnikov, a takšno uporabniško bazo je treba znati tudi monetizirati, sicer vse skupaj nič ne koristi. Facebooku je to dobro uspelo, saj so v zadnjem četrtletju dobiček kar potrojili, so sporočili včeraj.

V prvih treh letošnjih mesecih so ustvarili 642 milijonov dolarjev dobička, kar je trikrat toliko kot v enakem obdobju lani. Prihodki so se povzpeli na 2,5 milijarde dolarjev. To pomeni, da je dobiček na delnico znašal 0,25 dolarjev, kar postavlja letni kazalnik P/E na visoko vrednost 65. To pomeni, da so delničarji Facebooka pripravljeni plačati 65 dolarjev za en dolar letnega dobička (ob predpostavki, da bodo vsa četrtletja tako uspešna), kar je zelo veliko. Navadno pravimo, da so delnice precenjene, če je P/E nad 20, čeprav so mogoča tudi odstopanja (recimo, kadar ima podjetje visoke enkratne stroške ali kadar intenzivno raste). Facebook je zrasel do 802 milijonov dnevnih uporabnikov (+21 odstotkov), mesečno pa ga uporablja 1,28 milijarde ljudi. Prihodnost je tudi širitev, zato so letos kupili WhatsApp. S tem želijo nadaljevati trend rasti dobička, ki traja zadnja četrtletja. Delnica Facebooka kotira pri 65 dolarjih, kar je 60 odstotkov več kot ob IPO pred dvema letoma (38 dolarjev).

Facebook stavi na mobilno prisotnost, kjer je tekma težka, ker je na manjših zaslonih teže prikazovati oglase. Kljub temu na mobilnih napravah ustvarijo (telefoni in tablice) 59 odstotkov prihodkov od skupno 2,5 milijarde, lani pa so jih zgolj 30 odstotkov. Veliko večino prihodkov namreč Facebook ustvari z oglasi; trenutno približno 91 odstotkov.

5 komentarjev

kow ::

@Slo-tech

baloncek, a? :D

Truga ::

Toj itak zarad oculusa.

wungad ::

True, true
.

alexa-lol ::

Ok mogoče sem se mal prenagnil ko sem FB označil za balonček.. priznam, ampak podatki so moje mnenje potrjevali.

Večji problem je da FB ni izdal podatkov o uporabi med najstniki.. to so opazili vsi analitiki... bomo videli.

Če stran enkrat ni ql gre zu grund hitro.. MySpace, BeBo

BeBo: Bebo @ Wikipedia

Fora: Tip prodal omrežje za miljardo $ in ga lani za nek drobiž kupil nazaj :D

MIHAc27 ::

Za njega fin biznis, se takega tudi jaz ne bi branil :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook investitorje pozitivno presenetil

Oddelek: Novice / Rezultati
167796 (6611) kow
»

Facebook rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
97928 (7082) njyngs
»

Facebook z rekodnim dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
4019144 (14739) alexz
»

Facebook presenetil z velikim dobičkom, delnica v nebo

Oddelek: Novice / Rezultati
2810143 (7698) Lion29
»

Facebookov IPO povzročil vihar tožb in preiskav

Oddelek: Novice / Ostale najave
97176 (5819) wooted

Več podobnih tem