» »

Microsoftov poslovni OneDrive spreminja uporabnikove datoteke

1
2
»

Invictus ::

Daedalus je izjavil:


Bo držalo. Obenem pa je vsaj za kritično dokumentacijo in infrastrukturo nujno imeti nek backup plan. V primeru, da se cloud provider odloči, da se ne gre več. Pa splača se ostati bolj... generičen. Vendor lock-in zna biti hud problem, ko se pojavi boljša ponudba...

Pač najameš še en Cloud provider. Samo za backup. In še lokalne kopije 1x na mesec na nek zunanji disk ali dva.

Če so podatki na 3 koncih, bo pa že nekaj bolj varno. Še vedno daleč ceneje kot pa namenski strežniki.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0g1t3ch ::

Fascinira me kako ljudi skrbi, da bo nek cloud ponudnik crknil in bodo s tem izgubili podatke ali pa da jim bo kradel poslovne skrivnosti, v njihovi trenutni IT postavitvi pa:
- nimajo backupa
- če že imajo backup, nihče ne preverja če je dejansko uporaben, pogosto se dogaja da kak backup faila ali pa ni konsistenten, ...
- če že imajo backup, ki je dejansko uporaben pa nimajo nobenega plana kaj narediti z njim ko bo šlo kaj narobe. Torej kako restorati podatke, kam jih restorati,...
- strežniki imajo raid kartice z crknjenimi BBU-ji in nastavlejn write back, zmanjka štroma in adijo podatki v cachu raid kartice
- UPS-i z crknjenimi baterijami ali pa nepravilno skonfigurirani, da ne ugasne sistema in isto crkne samo par minut kasneje
- neupdatani sistemi, slab zaščiteno omrežje in posledično jih lahko poheka vsak script kiddie in objavi njihove podatke na netu
- ...

Ena večjih cvetk je bila pa da je podjetje delalo backup na nek NAS za domače uporabnike, ki je bil na javnem IP-ju in je imel še vedno dafault geslo :)
Samopostrežna vseh njihovih dokumentov.

noraguta ::

techfreak :) je izjavil:

Še vedno jo lahko, ampak sej vemo, samo ne aktivirat Windows update, takrat PC pošlje vse podatke keylogerja in ostale relevantne podatke...
Pri taksnih zadevah se lahko preveri koliko podatkov posilja navzven. Ce ti vse podatke das ponudniku ne ves kaj se bo z njimi zgodilo.

Pač zamenjaš ponudnika. Dokler pa je stvar cenejša kot pa lokalna postavitev, hm pač bo dvigoval dokler stvar ne bo rentabilna za enega ali drugega...
Se strinjam, ce sta najem in morebitna migracija cenejsa, je smotrno razmisliti o oblaku.

Pojdi nazaj na papir, ta 100% obstane, tudi ko bodo storitev tipa elektrika ukinili. Ni čudno da je v sloveniji toliko Filozofov, pač nekdo pa mora delati na tem, da se nič ne spremenmni...
Ce imas resitev pri sebi (predvsem v primeru odprte kode) jo lahko vzdrzujes dokler se splaca, pri oblaku pa taksne garancije nimas.

edini ama edini tehtni ne populistični argument za uporabo O365 ali katerekoli Oblačne storitve, ki ni locirana v Sloveniji, je in ostaja internetna linija. Ker v praksi je večina ama 99,9999% lanskoletnih izpadov vezana na izpad WAN omrežja, ponavadi kak Frankfurt.
Seveda, ce zamizis na eno oko lahko odmislis zgoraj omenjene argumente.

Doma vzdrževani sistemi so res biser zanesljivosti. Sploh, če je stack nametan vkup kot naprimer ownCloud. Ali pa konfuzen kot Alfresco. Vmes ti pa še domači vzdrževalec pobegne med hare krišne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

johnnyyy ::

Invictus je izjavil:

In še lokalne kopije 1x na mesec na nek zunanji disk ali dva.
Če so podatki na 3 koncih, bo pa že nekaj bolj varno. Še vedno daleč ceneje kot pa namenski strežniki.

Dobra lastnost cloud storitev je predvsem v tem, da ti ponujajo aplikacije, ki ti sinhronizacijo avtomatsko opravljajo. Če backupi niso avtomatski (scheduler) oz. vsaj polavtomatski (enostaven klik), ga večina ljudi ne bo uporabljala.

Je pa včasih vse skupaj malce ironično, ko pomisliš, da podjetju ni problema kupiti novega notebooka, zunanjega diska, printerja in milijon USB ključkov. Vendar je pa investicija v nek mali backup strežnik predraga.

PaX_MaN ::

l0g1t3ch je izjavil:

Fascinira me kako ljudi skrbi, da bo nek cloud ponudnik crknil in bodo s tem izgubili podatke ali pa da jim bo kradel poslovne skrivnosti, v njihovi trenutni IT postavitvi pa:
- nimajo backupa
- če že imajo backup, nihče ne preverja če je dejansko uporaben, pogosto se dogaja da kak backup faila ali pa ni konsistenten, ...
- če že imajo backup, ki je dejansko uporaben pa nimajo nobenega plana kaj narediti z njim ko bo šlo kaj narobe. Torej kako restorati podatke, kam jih restorati,...
- strežniki imajo raid kartice z crknjenimi BBU-ji in nastavlejn write back, zmanjka štroma in adijo podatki v cachu raid kartice
- UPS-i z crknjenimi baterijami ali pa nepravilno skonfigurirani, da ne ugasne sistema in isto crkne samo par minut kasneje
- neupdatani sistemi, slab zaščiteno omrežje in posledično jih lahko poheka vsak script kiddie in objavi njihove podatke na netu
- ...

Ena večjih cvetk je bila pa da je podjetje delalo backup na nek NAS za domače uporabnike, ki je bil na javnem IP-ju in je imel še vedno dafault geslo :)
Samopostrežna vseh njihovih dokumentov.

To, da narediš zanič backup pod mizo, nima veze s tem da se hkrati usajaš nad neprimernostjo oblaka.

Daedalus ::

Fascinira me kako ljudi skrbi, da bo nek cloud ponudnik crknil in bodo s tem izgubili podatke ali pa da jim bo kradel poslovne skrivnosti, v njihovi trenutni IT postavitvi pa:


Mene pa fascinira kako ljudje mislijo, da allmighty Oblak rešuje vse IT dileme by default. Izkušnje z npr. AWS kažejo, da moraš zelo dobro premisliti, kako boš zastavil serversko infrastrukturo, da bo preživela razne oblačne "shit happens" trenutke. Ne tako dolgo nazaj je bil naprimer izvoz podatkov iz GAE nek čuden hek, ker se to ni ponujalo kot del storitve. Heroku ti veselo poveča račun za 4x, če res ne spremljaš, kaj se dogaja (Rapgenius afera ~ 1 leto nazaj). Iz začetkov oblačnih zgodb pred leti se spomnim Xen hosting providerja, ki je pognal init ukaz na SAN-u, pa so šli bolj ali manj vsi podatki (kmal potem pa še firma), ipd...

Je pa res, da si rešen skrbi za nabavo in vzdrževanje škatel, da spremljajoče opreme in infrastrukture sploh ne omenjam. Pridobljeni čas in denar pa se pol uporabi predvsem za cloudproofing storitve/storitev :D

Dobra lastnost cloud storitev je predvsem v tem, da ti ponujajo aplikacije, ki ti sinhronizacijo avtomatsko opravljajo. Če backupi niso avtomatski (scheduler) oz. vsaj polavtomatski (enostaven klik), ga večina ljudi ne bo uporabljala.


Sinhronizacija != backup. Večina to spozna šele, ko uspešno posyncajo pokvarjeno datoteko... pol pa v jok, pa na drevo če ni vsaj verzioniranja poleg.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Truga ::

rdiff-backup best backup.

Invictus ::

Daedalus je izjavil:


Mene pa fascinira kako ljudje mislijo, da allmighty Oblak rešuje vse IT dileme by default.

Za ne-IT firme je oblak povsem v redu. Glede na velikost slovenskih podjetij je oblak tudi najbolj cenovno ugodna rešitev. Če ti je pač varnost tak fetiš, pa narediš nekaj TruCrypt particij, ki se sinhronizirajo.

Bolje kot da jih nateguje nek lokalni "all-in-one" majstr, ki zna edino formatirati računalnik ko gre kaj narobe ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0g1t3ch ::

PaX_MaN je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Fascinira me kako ljudi skrbi, da bo nek cloud ponudnik crknil in bodo s tem izgubili podatke ali pa da jim bo kradel poslovne skrivnosti, v njihovi trenutni IT postavitvi pa:
- ...

To, da narediš zanič backup pod mizo, nima veze s tem da se hkrati usajaš nad neprimernostjo oblaka.


Narobe si me razumel.
Jaz pravim, da dokler ljudje delajo vse zgoraj naveden in še marsikatere druge neumnosti potem jih nima kaj skrbeti za zanesljivost oblaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

l0g1t3ch ::

Daedalus je izjavil:

Fascinira me kako ljudi skrbi, da bo nek cloud ponudnik crknil in bodo s tem izgubili podatke ali pa da jim bo kradel poslovne skrivnosti, v njihovi trenutni IT postavitvi pa:


Mene pa fascinira kako ljudje mislijo, da allmighty Oblak rešuje vse IT dileme by default. Izkušnje z npr. AWS kažejo, da moraš zelo dobro premisliti, kako boš zastavil serversko infrastrukturo, da bo preživela razne oblačne "shit happens" trenutke. Ne tako dolgo nazaj je bil naprimer izvoz podatkov iz GAE nek čuden hek, ker se to ni ponujalo kot del storitve. Heroku ti veselo poveča račun za 4x, če res ne spremljaš, kaj se dogaja (Rapgenius afera ~ 1 leto nazaj). Iz začetkov oblačnih zgodb pred leti se spomnim Xen hosting providerja, ki je pognal init ukaz na SAN-u, pa so šli bolj ali manj vsi podatki (kmal potem pa še firma), ipd...


Napačno sodiš o meni. Jaz nikakor ne mislim da je oblak rešitev za vsa IT vprašanja in za vsa podjetja.
Je pa zelo dobra rešitev za velik del manjših podjetij, ki delajo zgoraj naštete in še kopico drugih neumnosti, ker jim IT upravlja nekdo ki je "IT strokovnjak", ker zna namestit Windowse.

Vsaka industrija ima začetne težave in menim da se bo skozi čas število incidentov zmanjšalo in iz kupa ponudnikov storitev se bodo izkristalizirali tisti, ki so vredni zaupanja.

johnnyyy ::

Daedalus je izjavil:

Sinhronizacija != backup. Večina to spozna šele, ko uspešno posyncajo pokvarjeno datoteko... pol pa v jok, pa na drevo če ni vsaj verzioniranja poleg.

Vem, da ni isto, vendar je pri sinhronizaciji samoumevno, da se izvaja avtomatsko, za backup se pa po navadi uporablja vse ostalo, razen avtomatizacije. Hotel sem povedati to, da je potrebno takšne stvari imeti avtomatizirane in sistemsko rešene. In po navadi ti cloud ponudnik omogoča to avtomatizacijo, medtem, ko ti v večini primerov domači ITjevci postavijo strežnik, potem pa sam nalagaj nanj ali pa še bolje, da dobiš zunanji disk za backup :).

tablet ::

"Vmes ti pa še domači vzdrževalec pobegne med hare krišne."

Zadetek v polno. Na voljo je kup strojnih kriptirnikov, poceni, brskajte in berite.

poweroff ::

Kar nekaj strojnih kriptirnikov je na ravni snake-oil rešitev. Sem osebno že videl zadeve, za katere že na osnovni predstavitvi ni bilo povsem jasno ali imajo kakšne resne pomanjkljivosti ali ne.
sudo poweroff

aerie ::

Zadeva gre na 1TB. Mamljivo.

http://www.wpcentral.com/microsoft-unle...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ownCloud vs Dropbox (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11419305 (16017) Lonsarg
»

Microsoftov oblak OneDrive prinaša več prostora

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4910088 (6119) Mr.B
»

Selitev emailov in dokumentov v cloud: malce bolj komplicirana situacija

Oddelek: Omrežja in internet
51192 (943) Mr.B
»

Google Apps za šole z neomejeno kapaciteto

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
186309 (4406) Gandalfar
»

Microsoftov poslovni OneDrive spreminja uporabnikove datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6319076 (14442) aerie

Več podobnih tem