» »

Davek pri prodaji avtomobila

Davek pri prodaji avtomobila

AndrejO ::

Nekje se mi po spominu valja, da se mora plačati davek, če fizična oseba svoj avtomobil proda preden poteče neko obdobje od nakupa. Pri temu ne mislim na 6000km+6mesecev, ko se šteje vozilo za novo, temveč prodaja vozila, ki sem ga že kupil kot rabljenega. Če ta davek res obstaja, bi me zanimalo tudi v katerem zakonu je predpisan.

jalovec09 ::

Ni panike sam v pogodbi naj bodo zneski skoraj enaki, če kupš/prodaš.

MadMicka ::

Poglej Zakon o davku na motorna vozila.

http://www.pisrs.si/Pis.web/

AndrejO ::

Hja. Zakon sem že prej nekajkrat prebral in, kot večina davčnih zakonov, mi žal ne pove nič od tistega, kar bi me zanimalo. Veliko o uvoznikih, prodajalcih, trgovcih in nekaj o DDV, nič pa o meni kot posamezniku.

Ko si računam stroške pa bi rad vnaprej vedel za vse stroške, da me bom potem kje neprijetno presenečen zaradi napačnega "seštevka".

MadMicka ::

Ja, maš prav. Sm na hitrco pogledal in po Zakonu o davku na motorna vozila nič ne plačaš, plačaš pa kot fizična oseba dohodnino, če pač prodaš za več, kot si kupil. Če prodaš za isto ceno ali manj, kar je logično, če gre za rabljen avto, potem dejansko ni davka, ostanejo samo stroški prepisa.

AndrejO ::

Bom še malo počakal, če se oglasi še kdo, ki lahko to potrdi ali ovrže.

Sicer pa ni panike. Dejansko pričakujem minus, saj bom še dodatno rabljen avto zelo verjetno prodal ceneje, kot pa kupil. Nekako moram realno oceniti kakšne stroške bom imel še poleg samega znižanja vrednosti, če mi avto ne bo ustrezal in ga bom potem pač poskušal čim prej prodati.

Zato me skrbi kakšen davek tipa "če pre-prodaš vozilo hitreje kot v X dnevih/tednih/mesecih".

Chev ::

Prvič slišim za tak davek. Edini strošek lastnika avtomobila, ki ga je prodal je odjava vozila.
Prodaš lahko kadarkoli in za kolikorkoli. Mislim, da je edino limit na cca 10 prodanih avtov na leto kot fizična oseba.

LJ4L ::

Chev je izjavil:

Prvič slišim za tak davek. Edini strošek lastnika avtomobila, ki ga je prodal je odjava vozila.
Prodaš lahko kadarkoli in za kolikorkoli. Mislim, da je edino limit na cca 10 prodanih avtov na leto kot fizična oseba.

Potrdim prva 2 stavka. Za zadnjega pa nisem 100 %
LP from LJ

mn ::

Chev je izjavil:

Prvič slišim za tak davek. Edini strošek lastnika avtomobila, ki ga je prodal je odjava vozila.
Prodaš lahko kadarkoli in za kolikorkoli. Mislim, da je edino limit na cca 10 prodanih avtov na leto kot fizična oseba.


Jaz tudi prvič slišim za ta davek, in če bi obstajal sem prepričan da bi že slišal zanj. Sploh če ni dobička.

Invictus ::

Očitno v Sloveniji razsaja davkofobija. Ljudje vidijo davke tudi tam kjer jih ni.

Seveda pa si država vedno pobere davek na dobiček. Karkoli pač predprodajaš in se o tem vodijo uradne evidence, kot npr. avto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejO ::

Sem napisal, da imam nek bežen spomin, da bi to lahko obstajalo. Ne trdim, da je obstajalo ali da še obstaja. Ampak OK, če ni nihče zajavkal, da obstaja, potem pač ne in ga v svoji računici ne rabim. V osnovi ste mi skupaj našli in potrdili podatek, ki sem ga sam iskal.

Davek na dobiček mi je pri takšnih "reguliranih" predmetih razumljiv, ampak nimam kakšnih hudih strahov, da bi me zadel. Tudi priznam davkofobijo, še posebej pred "specialnimi" davki, ki se potencilano tičejo tega ali onega tipično reguliranega predmeta.

Če se bom odločil prodati, bom verjetno zelo srečen, če bo prodan za isto ceno, kaj šele višjo. +1 lastnik in prodaja po nekaj mesecih od nakupa pač niso neka dobra popotnica na avto.net. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinjeta

Oddelek: Na cesti
385149 (1997) Furbo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5624932 (8947) johanblond
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507148584 (112730) Aquafriend
»

Prijava TRR v tujini?

Oddelek: Loža
255844 (4764) BlaY0
»

Bolha in tržni inšpektor (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26470809 (29658) mat xxl

Več podobnih tem