» »

Kopiranje CD-jev

Kopiranje CD-jev

SmeskoSnezak ::

Potrebujem vaso pomoc, ker ne vem vec kaj naj storim.

Kopiram CD zaradi varnosti, da se ne izgubi material. CD je vecji od 700MB in posledicno, ga ne gre zapeci na 700MB prazen CD. Sem poskusil.

Kupil sem Verbatim 800MB, a tudi tukaj se izkaze da nekaj noce stimat. Nero mi izpise "Illegal disc" in error 0x05 v logu. Daemon tools Pro tudi zataji.

Resda imam le dva CD-ja, ki ju moram prekopirati in sta rahlo starejsa in popraskana, ampak narediti sliko/image , to gre. Potrebujem pa tudi kopiran CD.

Zaenkrat sem ze unicil 4 800MB cd-je...

Kaksen nasvet?
@ Pusti soncu v srce... @

BorutK-73 ::

Prvo naredi IMAGE original CD-ja. Potem se pa špilaš z snemanjem na CD.
Na DVD ne gre?

SmeskoSnezak ::

Ce govorim, da image/sliko ni problem narediti. Tezava je v snemanju.

Ceprav se mi zdi, da ravno v prvem delu nastane problem.

Nekak ne morm oz. ne smem na DVD posnet, ce se gre za avdio CD, ki mora spilati v vsakem CD predvajalniku, ko bo original fuc.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

overburn si probal ?
#brezpodpisa

SmeskoSnezak ::

hojnikb je izjavil:

overburn si probal ?

Prevelik CD. Razen ce ves za metodo za 750MB in vec stisnit na 700MB CD?
@ Pusti soncu v srce... @

hojnikb ::

Zakaj se sploh matraš s tem. Spravi vse na en dvd in ko se rabi, pač spečeš nazaj na cd ali pa uporablaš original.

Predvidevam, da gre za original avdio cdje ?
#brezpodpisa

SmeskoSnezak ::

hojnikb je izjavil:

Zakaj se sploh matraš s tem. Spravi vse na en dvd in ko se rabi, pač spečeš nazaj na cd ali pa uporablaš original.

Predvidevam, da gre za original avdio cdje ?

Matram se, ker se bo to rablo slej ko prej.

Da, original. Gre se za avtorsko delo, ki mora ostati se naprej uporabno.
@ Pusti soncu v srce... @

gddr85 ::

Zakaj pa zaradi varnosti ne kopiraš na kakšen disk al pa dvd. A mora bit nujno .cda format.

hojnikb ::

Zripaj v MP3; dandanes vsako jajce grabi mp3... originale pa shraneš.
#brezpodpisa

gddr85 ::

Al pa v aac, flac itd. za kvazi audiofile. >:D

blackbfm ::

čez par let bodo cdji lih tok aktualni kot danes kasete:) zripaj v flac, daj nekam v cloud za backup in stream oz na ključek za okoli nosit in to je to

SmeskoSnezak ::

Nekako je nujno, da se ohrani originalnost čimdlje. Gre se za arhivske zadeve...

Zdaj, tale dva cd'ja sta audio z .cda. Imam pa vcasih tud aplikacije, video/dvd variante, ip.
@ Pusti soncu v srce... @

Han ::

Vsebino skopiraj v WAV z Exact Audio Copy in potem zapeči običajen glasbeni CD.

gddr85 ::

Originalnost boš z navadnimi cdji in dvdji težko ohranil, ker se vsi slej kot prej znucajo, razen če kupiš cdje za arhiviranje. Tisti pa potem niso več po 0.50 centa.

SmeskoSnezak ::

gddr85 je izjavil:

Originalnost boš z navadnimi cdji in dvdji težko ohranil, ker se vsi slej kot prej znucajo, razen če kupiš cdje za arhiviranje. Tisti pa potem niso več po 0.50 centa.

Malce več podrobnosti, prosim.

Han je izjavil:

Vsebino skopiraj v WAV z Exact Audio Copy in potem zapeči običajen glasbeni CD.

To bo obdrzalo informacije o traku in podobno?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Han ::

Kakšne informacije o traku? Za arhiv lahko poimenuješ WAV po želji, dodaš TXT s podrobnim opisom in shraniš zadevo na DVD, disk, flash...

gddr85 ::

Archival Grade Gold cd
The highly reflective silver layer allows the Ultra-Life™ CD-R to look like a standard silver disc to CD drives and burners, providing a low initial error rate and the same drive read/write compatibility as standard silver-only discs. The gold reflective layer, naturally resistant to corrosion, prevents oxygen from corroding the silver reflective layer, a common factor in limiting the life of CD media.

Si dober za 100 let. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

SmeskoSnezak ::

Han je izjavil:

Kakšne informacije o traku? Za arhiv lahko poimenuješ WAV po želji, dodaš TXT s podrobnim opisom in shraniš zadevo na DVD, disk, flash...

mp3 tag ali kak se rece zadevi... pac, napis ko predvajas cd, track, itd.
@ Pusti soncu v srce... @

Han ::

Ko boš snemal Audio CD, označi CD-Text in vnesi podatke o komadih...

Spajky ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kupil sem Verbatim 800MB, a tudi tukaj se izkaze da nekaj noce stimat. ...Zaenkrat sem ze unicil 4 800MB cd-je...Kaksen nasvet?
Zamenjaj program za pečenje, ker ti ne spozna prav CD-ja. Lahko je tudi problem s firmware pekača ... DVD Pekači, vsaj novejši, bi morali prav prepoznati CD! Torej bo problem verjetno program....Imel podoben/enak problem, ki ga nisem uspel/rabil rešiti ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SmeskoSnezak ::

Bom poskusil ImgBurn in porocal.
@ Pusti soncu v srce... @

joze28 ::

Če imaš glasbeni cd, zripaj komade z original cd-ja in potem "zapeči" nov cd, kot audio cd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba mp3 v cd kvaliteto

Oddelek: Zvok in slika
459331 (3538) kuall
»

Original glasbeni CD ne dela

Oddelek: Programska oprema
171865 (1480) vine
»

kvaliteta pri Audio CDjih

Oddelek: Zvok in slika
142111 (1557) betko007
»

Kopiranje zaščitenih CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
469113 (7319) charly5650
»

DTS audio iz pcja - ni zvoka/samo šum/le 2 kanala

Oddelek: Zvok in slika
182172 (1845) mamamia

Več podobnih tem