» »

Original glasbeni CD ne dela

Original glasbeni CD ne dela

vine ::

Zdravo!

Rad kupujem originalne audio CDje in zato sem se odločil da enkrat to probam prek ebaya (preko kolega). Prejšnji teden sem si kupil live album.
Album je sestavljen z 2h CDjev.
CD1 - 9 komadov in 3 video posnetki s turneje
CD2 - ostalih 9 komadov

Ko sem dobil ta dolgo pričakovan album (zapakiran v folijo in z nalepko 'original') sem iz navdušenja najprej v računalnik porinil CD2. Muska je takoj pognala kvalitetno :)
Ko pa sem ustavil CD1 se pa ni zgodilo nič. Pogledal sem kaj je sploh na CDju. Gor so se nahajali samo 3 live posnetki (100MB) in nič drugega. Nato sem pogledal lastnosti CDja in pisalo je da je zaseden 600MB. Tistih 500MB glasbe ni 'nikjer'. Vklopil sem tudi možnost mape prikaži skrite datoteke vendar ni učinka.
Glasbo (na obeh cdjih) zaznajo usi audio predvajalniki (avtoradio, 'kuhinjski'radio...), težava pa nastane pri računalnikih.

Mi zna kdo razložit/pomagat kako naj CD predvajam na računalniku? :)

Hvala, lp

Han ::

Prvi CD je posnet v Mixed Mode CD ali CD-Extra načinu, kar lahko "zmede" nekatere PC predvajalnike. CD je lahko povrhu še zaščiten proti kopiranju, kar lahko tudi vpliva na predvajanje...

Poskusi z drugim predvajalnikom, npr. VLC ali Winamp. Če lahko s plošče skopiraš glasbo z Exact Audio Copy programom, si zapeči nov glasbeni CD...

zee ::

Gres na travnik in se izognes zezanjem s kopiranjem (CD pac ze imas).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bili_39a ::

Vstavi CD in med zapiranjem drži tipko Shift. Sto let stara zaščita.

Brias ::

@vine

a imas morda IDE opticno enoto na PC-u .... ( in brez audio kabla iz njega na zvocno? )

sata nima vec moznosti direktno . in bi moralo delati ... pri ide pa ponavadi ko je bil direkt play audio CDja ( brez konverzije ) in ce ni bilo kabeljcka ... ni playalo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

vine ::

Han je izjavil:

Prvi CD je posnet v Mixed Mode CD ali CD-Extra načinu, kar lahko "zmede" nekatere PC predvajalnike. CD je lahko povrhu še zaščiten proti kopiranju, kar lahko tudi vpliva na predvajanje...

Poskusi z drugim predvajalnikom, npr. VLC ali Winamp. Če lahko s plošče skopiraš glasbo z Exact Audio Copy programom, si zapeči nov glasbeni CD...


Ne gre se zato da bom ripal komade ker si namreč nisem zato kupil CDja :)

bili_39a je izjavil:

Vstavi CD in med zapiranjem drži tipko Shift. Sto let stara zaščita.


Ne radi.

Brias je izjavil:

@vine

a imas morda IDE opticno enoto na PC-u .... ( in brez audio kabla iz njega na zvocno? )

sata nima vec moznosti direktno . in bi moralo delati ... pri ide pa ponavadi ko je bil direkt play audio CDja ( brez konverzije ) in ce ni bilo kabeljcka ... ni playalo ...



Obstaja kaj lažjega da ne bom lih usak računalnik ko ga bom uporabljal 'razdiral'? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vine ()

Han ::

Ripan komad (WAV, FLAC, APE format) je enak originalu. Poleg tega ti potem ne bo potrebno vsakič vstavljati CD. Tudi če WAV posnameš nazaj na Audio CD, se kvaliteta ohrani...

vine ::

Ma joj, ne zamerit ampak bom še enkrat povedal. NISEM SI ZATO KUPIL CDja DA BOM MUSKO ZRIPAL!
Izgleda da ne razumeš kaj pomeni imeti ljubezen do originala... :)

mihec87 ::

Probaj ta cd v kakšnem stolpu,radiu itd...

Glede ripanja ne ripanja ter ljubezni...Original lahko imaš lepo pospravljen -rip oz kopijo pa imaš za na okoli oz uporabo saj če se poškoduje,spraska se ne sekiraš prav dosti..

vine ::

mihec87 je izjavil:

Probaj ta cd v kakšnem stolpu,radiu itd...


Kot sem že v začetku napisal...
Glasbo (na obeh cdjih) zaznajo usi audio predvajalniki (avtoradio, 'kuhinjski' radio...), težava pa nastane pri računalnikih.

Han ::

Včasih predvajalnik na računalniku predvaja tak CD povsem normalno, a moraš najprej ročno "skočit" na recimo drug komad (drugi track).

Če si tako zaljubljen v original, pač išči player, ki ga bo znal predvajat, ali pa nabavi kakšen drug računalniški CD/DVD/Blu-ray predvajalnik... Lahko poskusiš tudi z AnyDVD...

boogie_xlr ::

Windows media player bi ga moral znati predvajati. Ali pa banshee/rythmbox/winamp/vlc/mpc-hc

opeter ::

Mogoče moraš zamenjat računalnik in ali OS. :) Poskusi s kakšnim Live Linuxom na USB ključku, če ti tam dela predvajanje. Če dela, pomeni, da imaš programsko napako (Windows oz. predvajalnik v njem).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vine ::

Sem probou na najmanj 5 računalnikih in nikjer ne zazna glasbe...

Hexx ::

Si probal v Linuxu ali Macu?

vine ::

Nope. To je pa najvrjetneje zadnja možnost da bi delalo :)

opeter ::

Jaz še nisem videl avdio CD-ja, kateri ne bi delal na računalniku. Sem pa videl super-duper glasbene stolpe, katere določene zgoščenke, ki so imele multimedijske vsebina ali pa CD-text gor niso hotele prepoznati, pa čeprav si se na glavo postavil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vine ::

Sej veš kako pravijo, vse je enkrat prvič :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24bit FLAC

Oddelek: Pomoč in nasveti
194128 (3355) popster
»

Kopiranje CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
213179 (2817) joze28
»

kvaliteta pri Audio CDjih

Oddelek: Zvok in slika
142112 (1558) betko007
»

Kopija CDja slabša od originala (AUDIO cd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
595642 (4448) Trancedeejay
»

S kakšno hitrostjo pečti audio CDje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526661 (5575) City

Več podobnih tem