» »

kvaliteta pri Audio CDjih

kvaliteta pri Audio CDjih

pivmik ::

Imam nekaj vprašanj v zvezi z audio CDji:

Če je CD poružen po sponji strani, se zaradi tega kvaliteta zvoka poslabša pri PRESNEMAVANJU oz pri ripanju na trdi disk(v WAV)?

Ima kaj veze s kakšno hitrostjo ripaš AudioCD?
LP, Gregor GRE^
  • spremenil: pivmik ()

Lazo ::

Ce je praska samo povrsinska potem ne vpliva na kvaliteto, v bistvu sploh ne vpliva na podatke. Ce pa je praska globja in so podatki poskodovani potem bo tam verjetno napaka, se pravi CDja ne bo možno brati na tem delu.
Kolicina spraskanosti pa verjetn vpliva na CD-ROM enoto, mojemu CD-ROM bralcu se zacne kolcati ko berem prevec spraskane cdje.
LP

pivmik ::

torej če je CD samo spraskan(se ga samo težje prebere) kvaliteta ostane ista.

Kaj potem v ripanem WAV fajlu se pojavijo napake, če se enega dela CDja(pesmi) ne da prebrat, ali samo napiše na iz CDja ni mogoče brati?
(uporabljam EAC)
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

ender ::

če je glasbeni CD spraskan (tudi če je le površinsko), se lahko pojavijo napake (prasketanje, poki), ker audio CDji nimajo nobene zaščite (za razliko od podatkovnih CDjev, ki imajo zato manj uporabnega prostora). če imaš spraskane CDje, jih zripaj z ExactAudioCopy (obvezno v Drive Options nastavi Secure mode). zaradi popravljanja napak bo ripanje trajalo dlje kot z drugimi programi, vendar si lahko prepričan, da se ne bodo pojavile napake (razen če ti bo sam program rekel, da je bil CD preveč poškodovan).
EAC ti sporoči, kje na CDju so napake, vendar če pravi Copy OK, je CD verjetno pravilno skopiran (če se hočeš res prepričat, uporabi Test & Copy in primerjaj CRCje)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

pivmik ::

ender, hvala za info.
Imam pa še eno čudno vprašanje:
Jaz sem image od CDja najprej posnel na trdi disk z CloneCDjem. Sedaj imam naloženega v navdeznem CDromu(DeamonTools). Kaj je sedaj že možno, da so napake, če zripam iz navideznega CDja v WAV?

Ko imam Navidezni CDrom(daemon tools) mi opcija "Use C2 error information for error correction" ne dela. Druge dve klukici delata, ta prva pa je onemogočena. To bo kaj vplivalo na popavljanje napač?
LP, Gregor GRE^

ender ::

Uporaba navideznega CDja z EAC-om je največja neumnost, ki jo lahko narediš. V tem primeru boš dobil identične rezultate z Secure in Burst mode, ravno tako pa s katerim koli drugim ripperjem.
Če hočeš kvalitetno zripat CD, uporabi le in samo EAC, v Secure načinu iz originalnega CDja!
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

betko007 ::

Ponovno odpiram staro temo, ker se mi zdi brezveze odpirati novo.

Namreč, zanima me ravno obratno kot prehodnika. Torej, če je važna kvaliteta mp3 s tem, ko zapečem na CD.
Želim si zapeči audio CD iz mp3 formata, ki ga imam na računalniku, pečem z Nero express.
Kako se pozna slaba kvaliteta mp3 na audio CD-ju? Je opazna razlika, če pečem iz 320kbps in 128kbps?

LP :)

bezerk ::

seveda se pozna, mp3 je kompresija z izgubo podatkov.
Večja je kvaliteta mp3 boljši bo CD, seveda ima tudi človeško uho svoje omejitve.
Definitivno je pa velika razlika med 128kbps in 320kbps.

flood ::

nekako se mi zdi nemogoče da dobiš nazaj izgubljene podatke iz mp3-ja
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

betko007 ::

recimo da hočem en normalen CD, ki ni preveč zahteven. Potreboval ga bom namreč za v avto...
256kbps bi zadostovalo?

bluefish ::

Ja.

Okapi ::

Dovolj je tudi 128, če si s to kakovostjo zadovoljen, sicer pa pač čim več, tem bolje. Prišparati ne moreš nič, ker bo audio CD v vsakem primeru enako poln. Na audio CD gre enako komadov, ne glede na to, kako zakompresirane mp3-je vzameš za vir.

O.

RejZoR ::

ender je izjavil:

Uporaba navideznega CDja z EAC-om je največja neumnost, ki jo lahko narediš. V tem primeru boš dobil identične rezultate z Secure in Burst mode, ravno tako pa s katerim koli drugim ripperjem.
Če hočeš kvalitetno zripat CD, uporabi le in samo EAC, v Secure načinu iz originalnega CDja!


Alcohol 52% oz 120% in uporabiš retry reading on error in omogočen weak sector amplify.. S to metodo sem obnovil kar ene par opraskanih CD-jev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ender ::

Poglej, katerega leta je bilo napisano originalno sporočilo :)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

betko007 ::

RejZoR :: 24. jun 2011, 23:05:49

ender je 13. apr 2002 ob 16:54:26 izjavil:

Uporaba navideznega CDja z EAC-om je največja neumnost, ki jo lahko narediš. V tem primeru boš dobil identične rezultate z Secure in Burst mode, ravno tako pa s katerim koli drugim ripperjem.
Če hočeš kvalitetno zripat CD, uporabi le in samo EAC, v Secure načinu iz originalnega CDja!



Alcohol 52% oz 120% in uporabiš retry reading on error in omogočen weak sector amplify.. S to metodo sem obnovil kar ene par opraskanih CD-jev.


EPIC :D
če ne pa hvala vsem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopiranje zaščitenih CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
469127 (7333) charly5650
»

EAC-optimalne nastavitve???

Oddelek: Zvok in slika
452421 (1903) Quikee
»

Kopija CDja slabša od originala (AUDIO cd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
595666 (4472) Trancedeejay
»

peka cd-jev

Oddelek: Programska oprema
162044 (1700) azeed
»

Audio ripper

Oddelek: Pomoč in nasveti
201818 (1617) kockish

Več podobnih tem