» »

DTS audio iz pcja - ni zvoka/samo šum/le 2 kanala

DTS audio iz pcja - ni zvoka/samo šum/le 2 kanala

grex ::

Pozdrav,

imam en fajni wav komad od Jean Michelle Jarra, ki je narejen v 5.1 DTS zvoku, vendar ne znam pripraviti nobenega programa, da bi ga prav predvajal. Nekako bi moral nedotaknjen DTS signal spraviti skozi SPDIF, brez da bi zvočna kaj zraven sama odkodirat poskušala.

Poizkusil sem z vsemi playerji in dobil ali samo šum... ali zvoka sploh ni bilo... ali pa ga je v najbolšem primeru reciever prepoznal kot DD 2 chnl.... (čeprav to ni, kakor piše v file descr.).

AC3 filter je nastavljen na SPDIF (torej je disabled),... passthrough je pa za vse kodeke vkloplen.

BSplayer je predvajal šum,... WMplayer je crknil takoj,... pri VLC mi je enkrat ratalo, da je ven prišel DD 2 chnl zvok sicer pa je predvajal, vendar se ni nič slišalo. Winamp je predvajal šum, ko sem pa inštaliral DTS plugin pa je predvajal, vendar brez zvoka.


Te teme so sicer že bile odprte vendar ni bilo nekih dobrih odgovorov - me zanima, če je že kateremu ratalo.

any1?????

grex ::

še kar nobene ideje? :)

mogoče še malo odkritij. Preizkušam sem tudi z .vob datotekami z DTS zvokom. Skoraj vsi playerji so zvok poslali kot DolbyDigital 2 channel, le Mplayer ga je pravilno poslal kot DTS (making it even more my favourite), kakor ga je prepoznal tudi reciever - kar mi da misliti, da je problem nekje v nastavitvah in/ali driverjih.

Baje .vob-i niso tako problematični, ker je sample rate 48kHz, pri DTS wav-ih pa bi moralo biti 41.5kHz, vendar naj bi ga zvočna kartica (v mojem primeru integrirana) upsamplala na 48 - ali kdo ve kaj o tem?

Onboard Audio driverji so najnovejši in nastavljeni na SPDIF, glede AC3 filtra sem pa ugotovil, da obstajajo 2 varjanti najnovejše verzije, ena od teh ima probleme z SPDIF, tako da nič potem ne dela (treba je torej pazit) - za DTS pa potrebuješ najnovejšo verzijo, ker 0.70b tega ne podpira še (deluje pa izredno dobro, t.j. brez problemov, z DolbyDigital). Tako, da je AC3 filter driver sedaj primeren (vsaj mislim), problemi so potem le lahko še v nastavitvah --- a ima kdo kakšne izkušnje s tem??

b987 ::

Pozdravljen!

Do rešitve si se že skoraj dokopal. Težava je v prevzorčenju.

Skladba, ki jo omenjaš, izhaja z glasbene DTS CD plošče. Glasbeni zapis na DTS CD ploščah se razlikuje od glasbenega zapisa na DTS DVD ploščah, zato se dogaja, da ga video predvajalniki ne predvajajo. DTS CD plošče so zasnovane tako, da je kompresirana večkanalna glasbena vsebina zapisana v obliki 16b/44,1 kHz PCM signala. Zvočna kartica, gonilniki in WinXP tega ne vedo. Obravnavajo jo kot glasbeno vsebino z običajnega glasbenega CD-ja. Ker tvoja zvočna kartica deluje v skladu z AC'97 standardom, se dogaja, da se tovrstni DTS zapis prevzorči v obliko 16b/48 kHz PCM. Dokler se to počne z običajno glasbeno vsebino, ni težav. Spreminjanje posameznih glasbenih bitov (LSB) na samo predvajanje glasbe (vsaj načeloma) ne vpliva. Ob uporabi slabih algoritmov (in sistema visoke resolucije) je slišno tudi tovrstno prevzorčenje. V nobenem primeru pa ne pride do izpada glasbene vsebine. Drugače je pri zapisu DTS v obliki 16b/44,1 kHz PCM signala. Tu je kritičen vsak bit (vsebino je potrebno odkodirati). Ker se računalnik ne zaveda, da gre za DTS (in ne običajen glasbeni) zapis, ga prevzorči... in pokvari.

Rešitev:

1. Draga in trajna. Menjava zvočne kartice. Potrebuješ kartico, ki je sposobna na digitalni izhod poslati neokrnjen 16b/44,1 kHz PCM zapis. Popolni, bit-perfect pass-through. AC3 pass-through ne zadostuje. Kartica mora imeti gonilnike, ki so se sposobni izogniti pretiranemu vmešavanju operacijskega sistema...

2. Poceni in začasna. Glasbeno datoteko zapeči na CD-R (kot to počneš z navadnimi glasbenimi CD-ji). CD-R vstavi v običajen CD/DVD predvajalnik s koaksialnim ali optičnim S/PDIF izhodom in ga poveži z A/V receiver-jem. DTS dekoder bi zapis moral preopoznati.

Lp, b987

Dusan_HD ::

Hi!
Tri variante imaš. Vse je odvisno če imaš DTS na mediju ali v obliki WAV fajla ali ...

Prva. Meni je uspelo z programom foobar2000 (kot winamp) in njihovim pluginom in_dts.
1. V nastavitvah za OUTPUT moraš izbrati "Kernel streaming", ter mogoče potem izbrati še pravilno zvočno kartico.
2. V nastavitvah PLAYBACK (glavni meni), pri OUTPUT data format izberi 16bit fixed point.
3. V nastavitvah grafične moraš imeti izbrano SPDIF out.
4. Probaj igrati. Meni igra, 5 kanalov. Ampak na komponenti mi ne piše DTS, ampak le 5.1

Druga. IntervideoDVD, ampak takega z DTS podporo. Nisem našel verzije 7 z DTS podporo. Ta brez podpore ti napiše da je DTS signal, ampak ga ne bo predvajal ker nisi plačal za plugin :). Je pa zanimivo in pravilno, da se mi na receiverju pokaže napis DTS.

Tretja: (mi ni uspelo).
GUIDE TO PLAY DTS-RIPPED CD WITH WINAMP
Software Needed :
- Winamp Latest Version Full Package
- Ac3 Filter
- Dts Source Filter
- DTS Parser

Installation :
1) Install Winamp with Full Options
2) Install AC3 Filter
3) Unpack Dts Source Filter, and then from DOS Prompt :
regsvr32 dtsac3source.ax

4) Unpack DTS Parser

Usage :
1) Start Winamp
2) Go to :
Options -> Preferences -> Plug-Ins -> Input -> Nullsoft DirectShow Decoder
3) Click to configure the plugin
4) Add to the extension list the word "dts" (without quotes) and then OK.
5) Start DTS Parser
6) Enable the "Rebuild Stream" Option
7) Choose the Dts ripped ".wav" file with the button "DTS File..."
8) The program will produce a ".fixed.dts" file
9) Drag the .fixed.dts file to Winamp Playlist
10) Click Play

raY_
raY_

grex ::

1. Draga in trajna. Menjava zvočne kartice. Potrebuješ kartico, ki je sposobna na digitalni izhod poslati neokrnjen 16b/44,1 kHz PCM zapis. Popolni, bit-perfect pass-through. AC3 pass-through ne zadostuje. Kartica mora imeti gonilnike, ki so se sposobni izogniti pretiranemu vmešavanju operacijskega sistema...


Ok,.. se mi pa zdi skoraj malo heretično in blasfemično, da bi kupoval drage naprave sam za to, da bodo neokrnjen signal pošiljale - za božjo voljo - just don't touch the fucking signal!!

2. Poceni in začasna. Glasbeno datoteko zapeči na CD-R (kot to počneš z navadnimi glasbenimi CD-ji). CD-R vstavi v običajen CD/DVD predvajalnik s koaksialnim ali optičnim S/PDIF izhodom in ga poveži z A/V receiver-jem. DTS dekoder bi zapis moral preopoznati.


No ta mi je ratala, sam to je skor mal... no lamersko :)) Sicer pa hvala za odgovor,.. sedaj sem vsaj lahko poslušal, kaj je pesnik hotel povedati :)

Prva. Meni je uspelo z programom foobar2000 (kot winamp) in njihovim pluginom in_dts.


Kernel streaming ima samo Foobar2000 (za winamp plugina nisem našel???), tisti 16bit fixed point pa nisem našel ne v enem ne v drugem. Katere verzije pa uporabljaš, in ali je lite ali full verzija (pri obeh programih)

Druga. IntervideoDVD, ampak takega z DTS podporo. Nisem našel verzije 7 z DTS podporo. Ta brez podpore ti napiše da je DTS signal, ampak ga ne bo predvajal ker nisi plačal za plugin :). Je pa zanimivo in pravilno, da se mi na receiverju pokaže napis DTS.


hmmmmm,.. kako se pa plugin imenuje??? :D



Torej uspelo mi na programerski način še ni,.. je pa res, da sem se predhodno nekaj igral z winxp lite in možno, da sem zbrisal kaj po načinu "if you don't know what it is you don't need it".

Sedaj se bom spravil reinštalirat sistem - še najlažje, pa bom še enkrat poizkusil.
Hvala vam res za te odgovore, sem bil res čist obupan že - no pustil sem vse skupaj - sedaj pa spet.

Še to bi vprašal:

potrebujem torej program (foobar recimo - mi je bolj všeč kot winamp), potem Kernel streaming plugin in najverjetneje še foo_dts (ta ni bil nikjer omenjen, vendar ga google najde - ga je sploh treba imeti). Vse ostalo so potem le še nastavitve. Ali je to vse? (AC3 filtra za DTS niti ni treba, a ne).

Dusan_HD ::

Hi!

Foobar2000 moraš inštalirati special special verzijo se mi zdi. Foobar2000 ima foo_dts plugin že v sebi. (pardon če sem govoril o in_dts)

-> foobar2000 -> preferences -> potem pa imaš tam drevesno strukturo (component liblaries, components,... v PLAYBACK imaš tisti Output data format (izbereš z jezičkom 16bit fixed point).
raY_

grex ::

Foobar2000 moraš inštalirati special special verzijo se mi zdi. Foobar2000 ima foo_dts plugin že v sebi. (pardon če sem govoril o in_dts)


Na čisto inštalacijo winxp (razen mplayerja in nekaj njegovih kodekov ni gor od driverjev nič, razen tistih za sound, ki so nastavljeni na spdif only).

Na to inštalacijo mi je mplayer bral DTS-vobe, ne pa wave. DD ni delal, ker AC3 filter še ni bil gor.

Inštaliram foobar2000 special, nastavim kernel streaming in 16bit fixed point in ne dela (sliši se le šum digitalnega neodkodiranega signala), vseeno inštaliram še AC3 filter, nastavim na spdif in na passthrough DTS itd... še kar ne dela.

Sedaj, pod Kernel Streaming imam samo možnost nastavit AC97 audio - imaš ti tam kaj drugega (drug sound chip, ki bi morebiti to podpiral, pri meni pa morda ne). Output method je prav tako Kernel Streaming. Playback pa je že po defaultu 16bit fixed point stream. Pod DTS pa ni nobenih nastavitev, ki bi karkoli vplivale.

A je še kakšna, ki sem jo spregledal - morem rečt, da ma special verzija veliko preveč nastavitev za moje znanje. Kaj imaš recimo pod "active DSPs" pod playbackom v DSP manager?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

grex ::

Sedaj probujem še to, ima kdo izkušnje ??? Tukaj

Dusan_HD ::

hmm.. no e moj zadnji post to leto.

Mislim, da si narihtal vse kot jaz. Čudno.

Hej, ta hydrogenaudio forum .... S tega foruma sem ti jaz dal rešitev če se dobro spomnim!
Mogoče pa je nujen file dtsac3source.ax in registracija le tega.

Saj najdeš ga na tej odprtokodni strani.

Sedaj pa res ... če ne deluje, pač nimaš ok zvočne kartice :)
raY_

grex ::

Sedaj pa res,... ne dela :)

Katero zvočno pa imaš ti? Moja je AUSU A8N SLI deluxe onboard sound (karkol že pač je).

Dela z DTS parserjem, ampak dobim ven le stereo, to pa tud če ne.

Joj ko bi vse te zadeve vedu, ko sem osnovno ploščo kupoval, prav pazit moreš, da se ne za*ebeš - aha friends don't let friends buy ASUS (sem bral, da je poleg vseh ostalih problemov tud neki sound - SPDIF predvsem - postal del vsakdanjih muk uporabnikov te plošče, tako da sumim, da bi znal dejansko to biti problem).

no, LP

cojss ::

Tudi jaz sem imel ASUS A8N sli in realtekovo zvočno, pa mi je v navezi z receiverjem čisto normalno predvajala tako DD kot DTS od stereo pa do 5.1 in 6.1 preko koax SPDIF-a.

grex ::

Tudi jaz sem imel ASUS A8N sli in realtekovo zvočno, pa mi je v navezi z receiverjem čisto normalno predvajala tako DD kot DTS od stereo pa do 5.1 in 6.1 preko koax SPDIF-a.


Tukaj govorimo o DTS wav-ih, ki so posneti iz DTS audio CDjev. Samo tle je z upsamplanjem problem - ostale DTS, DD itak da predvaja normalno.

cojss ::

Tudi imel. Recimo Jean Michelle Jarre - Aero [DTS 5.1], cel zripan cd, pa je predvajalo čisto normalno. Sicer ne vem več točno kateri dekoder sem imel, vem pa da ni bil AC3Filter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

grex ::

Tudi imel. Recimo Jean Michelle Jarre - Aero [DTS 5.1], cel zripan cd, pa je predvajalo čisto normalno. Sicer ne vem več točno kateri dekoder sem imel, vem pa da ni bil AC3Filter.


Ce si imel prav CD, potem tudi ni problem, če ima le CD player digitalni izhod. Če ti je igralo pa prav .wav, me pa zanima, kaj razumeš pod normalno. Jaz pod normalno razumem, da dvojno kliknem na .wav, se prižge foobar (ali karkoli že), se na recieverju pojavi napis DTS (pomembno! - to s stereo mi je že zdaj ratal z enimi kodeki ampak to ni to) in da se dejansko neodvisno uporablja vseh 6 zvočnikov.

Če ti je vse to uspelo z onboard audio, potem vejretno res nekaj pozabljam ali delam narobe. Malo mi je čudno, da ti je kaj takega uspelo z levo roko (glede na to, da si pozabil kako) - no razen če si kak čudežni otrok :)

cojss ::

grex: A ti je že uspelo?

Jaz sem pogledal zdaj moje datoteke in so vse .wav z 48 kHz. Ker nimam spdifa na računalniku, sem jih poslušal na cd-playerju kjer seveda špilajo kot je treba:

Vse skupaj pa ni trajalo dolgo, ker je na žalost podlegel en prednji zvočnik.

mamamia ::

Pozdrav,

Imam isti problem. Soundstorm ter z680.. Probal DTS audio cdje predvajat povsod, tudi windvd 7... Ven dobim šum ali pa kaj podobnega.. Skratka nikakor mi ni uspelo DTS audio cdja iz neta predvajat na PCju. Komponente pa nimam, da bi tako poslušal zadevo..

Probal bom tisto foobar varijanto, upam da rata.. Če ima kdo še kako rešitev bi bil vesel:)

lp

cojss ::

Probaj posnet vse skupaj kot avdio cd in ga predvajat v enem od predvajalnikov kot avdio cd.

mamamia ::

Posnel dts audio cd na cd, pa spila v windvdju lepo. PIše na zvocnikih "dolby digital", kar ni kul. Posledicno mi spila samo center, L, R, pa sub.. V Windvd pise lepo DTS audio CD..
Če dam pa recimo mal fast forward, da prevrtim komad naprej, pa preklopi na "DTS digital" in takrat pači zvok.. Tko da tle še vedno ne štima neki s frekvenco, oz dobi dekoder napačno oz broken frekvenco (vsaj tako sem bral, da ga zato jebe)..

Tko da js mislm da kle ne bom kej dost rešu.. Tud foobar ne bo pomagal, če v windvd ne dela tko k treba..

lp

mamamia ::

Copy/paste iz windvdja.. (zdej špila normalno in na zvočnikih piše dolby digital) Pa dela samo na center, R, L, sub..

Audio:
Hardware:
Audio Device: directsound
S/PDIF: Present
Number of speakers: 6
Stream:
Type: DTS
Bitrate: 1411 Kbps
Number of main channels: 5
LFE Channel: None
Sampling Frequency: 44.1khz
Bits Per Sample: 16
Output:
Sample Rate: 44 KHz
Bits per Sample: 16

Tle ga pomoje ta frekvenca jebe.. Pa tud nevem zakaj ne spila vseh 5 zvocnikov zdajle.. Nevem več, pomoje pač pride do zvočnikov broken frekvenca, zarad moje zvocne ki bi mogla pustit pri miru vse skupaj.. Znanstvena fantastika skrata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455180 (3495) jRk0

DTS Audio

Oddelek: Zvok in slika
296234 (3755) gregyk
»

S/PDIF out samo 2.0 zvok namesto 2.1 (subw. ne dela)

Oddelek: Zvok in slika
142321 (1858) Zako
»

Razlika v kvaliteti zvoka med zvočnimi na digitalnem izhodu

Oddelek: Zvok in slika
191940 (1761) XS!D3
»

Creative Labs bo začel prodajati svoje procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
364111 (3008) Jst

Več podobnih tem