» »

Drzava pobere del premozenja pokojnika?

Drzava pobere del premozenja pokojnika?

krucymucy ::

Ali je to res, da drzava ob smrti osebe pobere del premozenja, ki ga je ta oseba imela na banki. Pac nek dolocen procent.
Vem da se sredstva zadrzijo do zapuscinske razprave. Sklepam da gre del premozenja za placilo stroskov zapuscinske.

Pac ne verjamem da drzava kar pobere del prihrankov.

Aston_11 ::

Kje si pa to slišal? Država dediče opali za davke, če so drugi+ dedni red. Dediči plačajo sodno takso in to je to. Kako pa ti lahko vzameš osebi, ki je mrtva, ne obstaja več, ni stranka v postopku, ni ne pravdno, ne poslovno sposobna, pa razmišljaj dalje.

krucymucy ::

Ne stekas. Na TRR je neka vsota denarja. Trdijo, da drzava pobere nek procent. Jaz jim ne verjamem.
Zato sem vprasal tukaj.

Mavrik ::

Država se prijavi kot dedič če je pokojni pobiral socialno pomoč.
The truth is rarely pure and never simple.

Aston_11 ::

Kdo trdi? In zakaj ne štekem, če sem napisal, kaj gre državi. Taksa in davek. (Torej vse ostalo ne. To sem dal v oklepaj,ker je isto razumeti že iz samo take in samo davka.)

Invictus ::

krucymucy je izjavil:

Ne stekas. Na TRR je neka vsota denarja. Trdijo, da drzava pobere nek procent. Jaz jim ne verjamem.
Zato sem vprasal tukaj.

Tisti procent je davek kot ti je Ason11 napisal.

Sicer pa poguglaj za davek na dediščino in ne verjemi vsega kar nekdo trdi na piru.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krucymucy ::

Saj ne verjamem. Ce bi verjel bi prikimal in simfal vkup.

Tilen ::

Kakšen davek bi naj pobrala država od vsote na računu?

Po zakonu o davku na dediščine in darila, je davka oproščena dediščina, ki jo podeduje dedič prvega dednega reda (to so potomci in zakonec) oziroma dedič, ki je izenačen z dedičem prvega dednega reda (to so zet, snaha, pastorek in dedič ali obdarjenec, ki je živel z zapustnikom ali darovalcem v registrirani istospolni partnerski skupnosti).

Vsi ostali dediči (fizične osebe) plačajo davek glede na dedni red, po progresivni lestvici, navedeni v 8. členu zakona na dediščine in darila.


Davek plača tisti, ki deduje, če ni dedič prvega reda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

krucymucy ::

Zgleda da ni slo za prvi red dedicev.

Tilen ::

Od začetne vsote afaik ne gre noben davek. Davek se plača s strani dediča, ko je že razdeljeno in nič prej, saj bi na tak način lahko bili dediči prvega reda oškodovani.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jalovec09 ::

Mavrik je izjavil:

Država se prijavi kot dedič če je pokojni pobiral socialno pomoč.



....najbolj logično, kar so že pisal.

Aston_11 ::

Država se prijavi kot upnik, ne kot dedič. Teoretično pobere samo tisto, kar je dala/posodila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dedovanje Vprašanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527421 (4591) Beli_Zajcek
»

Kdo plača pogreb? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13938388 (33141) Mehmed
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331317 (29477) Okapi
»

Kako pospešiti začetek zapuščinske razprave ?

Oddelek: Loža
1112043 (11590) Brane2
»

dedovanje - nujni delež

Oddelek: Loža
4210409 (9363) MadMicka

Več podobnih tem