» »

bolečina v predelu trebuha

bolečina v predelu trebuha

PugPlug ::

Pozdravljeni,
čeprav se zavedam, da ta forum morda ni najbolj primeren za vprašanja te tematike, ste mi že velikokrat uspešno pomagali z rešitvijo mojih težav, tako, da bom svoje vprašanje v upanju na kakšen odgovor postavil kar tukaj :) .

Da preidem k bistvu, sedaj imam že kakšnih 14 dni precejšne bolečine na področju pod rebri (območje od konca reber do pasu - ne vem kako bi ga strokovno poimenoval). Bolečina je vedno bolj intenzivna, zato nameravam jutri obiskati svojega osebnega zdravnika (sem se nekako navadil, da jih ne obiskujem za vsako malenkost), ampak kljub temu ne škodi o težavi povprašati na forumih (če ne drugega bom jutri lahko zdravniku lažje postavil kakšno vprašanje :) )
Je pa takole, da ko sedim, stojim bolečine ni - oziroma je nemoteča - zelo rahlo se čuti samo v primeru, da se popolnoma osredotočim na to področje. Je pa bolečina neznosna že ob rahlem dotiku (na primer majice, že rahel dotik s prstom - bolečina je pekoča), vendar ne na celotnem področju temveč zgolj na nekaterih območjih (velikih okoli 3-5cm). Najhuje je ob dotiku na levi strani popka, pa tudi nad in pod popkom (nekako sem izključil slepič, ker me desni del ne boji). Področje ni oteklo, niti nisem zasledil kakšnih bul - ki bi opozarjale na kilo (pruh). Sem pa drugače star 21 let in se aktivno ukvarjam s športom.
Informacije sem že iskal na internetu, pa nisem zasledil nič podobnega.

Zelo vesel bom vsakega odgovora, nasveta ali pomoči.

Lep pozdrav
Tadej

T-h-o-r ::

vneta mišica morda

also, just fart already
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

WarpedGone ::

Boli samo na dotik ... vstajanje, hoja, tek, počepi ... pa ne?
Zbogom in hvala za vse ribe

PugPlug ::

Bolečino čutim, ampak nekako stisnem zobe (sem tudi drugače vajen bolečin, ker že nekaj let igram rugby).
Tek je onemogočen, počepi samo če stisnem zobe, prav tako prepogibanje. Je pa tako, da je ob dotiku tako intenzivna, da od sile včasih zavpijem (pa gre za zelo rahel dotik).

WarpedGone ::

Natrgana mišica.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mesar ::

Sploh veš če te boli mišica ali kaj druga?
Your turn to burn!

Janac ::

To je abdomen. Najverjetneje samo obolena mišica ali pa povečane bezgavke morda(ingvinalno). Te peče ko ščiješ?

PugPlug ::

Kaj pa vem ta območja so tudi po okoli 10 cm narazen (3 so najbolj izrazita - bolečina ni ravno površinska).
Kako dolgo pa bi približno trajala rehabilitacija v primeru, da gre za natrgano mišico?

Sem malo gledal po internetu pa sem zasledil simptome za natrgano trebušno mišico: lastne označil z x
Izgorevanje - Trebuh
Bruhanje
Oteženo Dihanje
Šibkost
Oteženo Dihanje
Oteklina - Trebuh
Bolečina (Resen) - Trebuh x
Bolečina (Oster) - Trebuh x
Boleč Kašelj
Omejeno Gibanje delni x (samo prepogibanje ostalo je ok)
Nelagodje x


Z odvajanjem ni težav - ne peče :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PugPlug ()

Yacked2 ::

Verjetno bi bilo bolje, če bi napisal na med.over tam so zdravniki na forumu. Bi jaz tudi dal piko za mišico
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

norcuron ::

Se stanje kaj spremeni po obroku hrane recimo - manj boli, bolj boli ...
Great are mysteries of the mind ... or not?

oemdzi ::

Mislim, da ni lupus.



(če se že gremo dr.Housa)
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

korenje3 ::

moj kolega je imel tumor pri 30 letih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

flyko ::

Jaz sem imel podobne simptome, divertikulitis je pa bila končna diagnoza... neke vrste vnetje debelega črevesja...

PugPlug ::

norcuron je izjavil:

Se stanje kaj spremeni po obroku hrane recimo - manj boli, bolj boli ...


Ne, samo na dotik oziroma ob naprezanju.

harmony ::

PugPlug je izjavil:

norcuron je izjavil:

Se stanje kaj spremeni po obroku hrane recimo - manj boli, bolj boli ...


Ne, samo na dotik oziroma ob naprezanju.

Pojdi zdravniku in ne sprašuj o boleznih na forumih, ker lahko da imaš raka, tumur, vnetje črevesa, natrgano mišico, skratka lahko imaš mogoče tudi celo možgansko kap....

Mipe ::

Če boli trebuh, pojdi k zdravniku. To je simptim za preveč resnih težav, da bi ga kratko malo prezrl, češ da je samo mišica.

PugPlug ::

Danes ob 11 sem naročen, medtem pa še malo zbiram informacije po internetu - škoditi ne more ;).

WarpedGone ::

Lahko škodi ... živcem :)
Ko tle bereš o tumorjih, diverkulitisih itd. Najverjetneje je nekaj čist brezveznega, ki bo samo izzvenelo čez nekaj časa in počitka.
Zbogom in hvala za vse ribe

Yacked2 ::

Če si preko neta postavlaš diagnozi itak nakonc skos prideš do tega da umiraš =D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Janac ::

So se simptomi, kaj spremenili?

PugPlug ::

Ja recimo, danes me na dotik sploh ne boli kaj dosti, včeraj pa se tistega predela nisem mogel niti dotakniti ;).
Bom pa javil ko izvem diagnozo.
V koliko bo zdravnica sumila na natrgano mišico me verjetno čaka tudi ultrazvok?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PugPlug ()

Janac ::

Če je mišica vneta, jo tak telo pozdravi sam. Ne potrbuje zdravil.

GrimReaper ::

Kaj ste pussy-ji, mene boli trebuh oz. želodec že dve leti, sej se sčasoma navadiš.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

francek1 ::

GrimReaper je izjavil:

Kaj ste pussy-ji, mene boli trebuh oz. želodec že dve leti, sej se sčasoma navadiš.

...dokler ne umreš.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Nagi Bator ::

Tak kot si opisal, res lahko kaze na divertikulitis. Se mi je ze zgodilo. Boli ko prasica.
V tem primeru je najbolje it kar na urgenco, ker prevec boli, da bi se zajebaval z neko napotnico,
kjer te na koncu narocijo cez par tednov, ko je vse mimo samo od sebe, kar se pri lazjih oblikah itak zgodi.

Leprechaun ::

GrimReaper je izjavil:

Kaj ste pussy-ji, mene boli trebuh oz. želodec že dve leti, sej se sčasoma navadiš.


Brez zamere, ampak meni se zdi to neumno. Zakaj pa plačujemo obvezno in dodatno zdravstveno zavarovanje?

Če bi te želodec zares bolel (najbrž te ne) bi bil v prvi vrsti pri zdravniku ;).

GrimReaper ::

Nimam dodatnega zavarovanja.
Želodec in oči so moja šibka točka, pa koža (ampak za to pomaga Oronazol).
To je itak povezano s fibromialgijo (poleg prej omenjenega še oba členka na sredincih), ni nekaj kar lahko zdravniki pozdravijo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

k4vz0024 ::

Težave z vranico? Kakorkoli že brez krvnih preiskav in event. UZ abdominalne votline ne bo šlo. Obisk zdravnika in čimprej se pozdravi. Pa poročaj kakšna je bila diagnoza.

korenje3 ::

seagal je še vedno na pregledih? :p
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Leprechaun ::

GrimReaper je izjavil:

Nimam dodatnega zavarovanja.
Želodec in oči so moja šibka točka, pa koža (ampak za to pomaga Oronazol).
To je itak povezano s fibromialgijo (poleg prej omenjenega še oba členka na sredincih), ni nekaj kar lahko zdravniki pozdravijo.


Ah to pa niti ni preprosto obolenje, živčnega sistema? Saj ni drugega ampak si najverjetneje tudi sam hodil k zdravniku in tam dobil diagnozo za stanje, pa verjetno jemlješ tudi zdravila (ali pa se motim, ampak ne poznam dobro postopkov zdravljenja in te bolezni na splošno).
Pa ne napačno razumeti, da zagovarjam tiste, ki za vsak "prehlad" šibajo k zdravniku, ampak bolečino v trebušni votlini, sploh če trajaja že nekaj dni (kot pri OP) ni dobro prezreti.

OP, kaj sta ugotovili danes?

PugPlug ::

Ravno danes sem bil na ultrazvoku. Vse ostalo je ok, edino "na sprednji strani žolčnika se diferencira solitarna polipoidna sprememba velikosti 0,6 cm". Sicer še ne vem kaj to pomeni (kolikor sem razbral, naj ne bi bilo nenevarno), na bolečino pa najverjetneje ne vpliva (kar me nekako pripelje do zaključka, da je mišičnega izvora?)?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PugPlug ()

Nagi Bator ::

Pomeni, da imas polip v zolcniku. Samo po sebi ni nevarno, to ima dosti ljudi, nekateri jih majo celo vec.
Je pa posledica tega to, da zolcnik vec ne deluje pravilno in kaksen bolj skalpel happy kirurg hitro predlaga odstranitev zolcnika.
Hkrati imas nekoliko zvisano moznost, da dobis zolcne kamne, tako da ultrazvok na vsakih par let ni ravno odsvetovan.
Je pa malo verjetno, da je bolecina bila zaradi tega. UZ je slaba dijagnostika za creva - bolj malo se vidi.

Janac ::

Zdravo,

zadnje par dni mi raste, predivdevam bezgavka, ingvinalno.

Nekaj takega:



Je kej resnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

T-h-o-r ::

naaaah

just walk it out ;((
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Yacked2 ::

Janac je izjavil:

Zdravo,

zadnje par dni mi raste, predivdevam bezgavka, ingvinalno.

Nekaj takega:



Je kej resnega?


vsaj na med.over napiši,kjer ti bo doktor odgovarjal
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

jazbec ::

vrjetno le vneta lojnica (tko je pr meni zgledala)

connel ::

To kar ti je GoodGuy povedal, brezveze sprašuješ tukaj, spravi se k zdravniku za božjo voljo.

Janac ::

Absolutno grem, pač vprašam za mnenje, kristus.

gddr85 ::

Če boš enako vprašal na med.over ti bo sigurno kdo znal povedat kaj je, kako resno je itd., še preden prideš do zdravnika. Seveda v lepši obliki, kot je to povedal goodguy.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Križ - bolečina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327993 (1746) stajerska
»

Poškodba kolena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610625 (6136) oo7
»

Bolečine v hrbtu

Oddelek: Loža
405857 (4297) sodnicaN
»

Hude bolečine v trebuhu [Was: Potrebujem Pomoč !]

Oddelek: Loža
3010924 (9639) mihec87
»

Pogoste bolečine v trebuhu...

Oddelek: Loža
4745383 (23967) ThinMan

Več podobnih tem