» »

3+2 strojni tehnik

3+2 strojni tehnik

heero ::

ali je ze gdo delal po izpitih strojni tehnik ali je boljse iti naprej redno
po moznosti v kopru
koliko pride cena letnika?
koliko casa traja en letnik?

hvala

Isotropic ::

pejt redno
vsi ki so pri nas delali po izpitih (k so padli predzadnji letnik) so rabili par let, da so naredili (2 letnika).

heero ::

hvala
zdej sem tudi izvedel da pride okoli 1200€ na letnik torej 2400€ oba letnika + ce kaksen predmet ponavljam je ze cena previsoka

dobrodosli so se kaksni predlogi

hvala

Isotropic ::

pejt raje na 4-letno

heero ::

sem koncal 3 letno avtomehanik mi samo preostane + 2

Blinder ::

avtomehanik si, to maš ziher dela za 60 ur na teden po 40€/h. Veš tisto, ko komunisti pravijo, da je treba bit avtomehanik/polagalec parketa/zidar/vodoinštalater, pa bojo gore danrja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: balocom ()

heero ::

ni to tako lahko za taksno placo je treba delat na crno (nimam moznosti za delavnico ker zivim v mestu) ali pa na servisu ki je placa max 900€ zato bi rad naredil +2 in grem v luko kjer je placa do 1700€ (1500€ brez dodatkov)

LP.

Blinder ::

anyone kak komentar na te cifre?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

heero ::

res res ne govorim neumnosti ce si pod luko imas taksno placo ce delas za privatnike pa je precej manjsa (okoli 700€) tam so ponavadi ljudje iz tujine brez slo drzavljanstva je tudi avtomehanicna delavnica kjer popravljajo vilicarje placa okoli 1100€

Blinder ::

ja pool pa luka nasuva delavce z denarjem ker je državna firma. če bi kapitalistična privat bi dobili vsi minimalno + neplačane nadure.
Sam šanse da dobiš tak job v luki so minimalne. Na tem forumu folk hodi na fakse pa si sanja, da bo nekoč imel 1000€ neto(na začetku pa se itak dela zastonj). Če bi tako enostavno dobit 1500€ s to srednjo šolo nebi noben hodil več na fakse. še punce bi se izobraževale za avtomehanika :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

heero ::

ja res so sanse v luki minimalne samo ce poznas nekoga ki tam dela je lazje
samo me zanima kot je vsebina teme je pri +2 1 letnik jih je 25 ucencev drugi pa 10 in se to jih konca samo 4 nevem ali iti naprej ali iskat sluzbo ker bom tako izgubil par let in nevem ali bom lahko koncal ali ne ze tako imam v 3. letniku vse ocene 3 nekaj jih je 4 tako da se ne morem odlociti

Hvala

Isotropic ::

Blinder je izjavil:

anyone kak komentar na te cifre?

pri uradnih servisih mas place 700-800. imas pa relativno na izi delo, izobrazevanja itd.
pri privatnikih lahko vec, sam bos pa delal cele dneve + sobote.

poj pa pejt na +2 ja.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

heero je izjavil:

sem koncal 3 letno avtomehanik mi samo preostane + 2


odpri sp pa začni šravfat. boš mel boljšo plačo kot kdorkoli ki dela za drugega.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

dottor ::

Sam sem šel redno. 3 letno (inštalater) končal z odličnim, +2 s prav dobrim, zdej pa sem v Postojni na Višji.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

heero ::

korenje3 : zivim v mestu nimam delavnice in ne prostora

mikojan ::

sem govoril z mladeničem, ki je 10 let nazaj končal šolo za avtomehanika pa pravi, ni šans dobit delo kot avtomehanik. Če nimaš izkušenj te nikjer ne bodo uzeli. Tist fant je potem delal (tudi) kot smetar in pobiral smeti potleh. Tako da enmu na 100 se posreči bit mehanik, ostlaih 99 je lahko srečnih, če bodo dobili delo za pobirat smeti

RejZoR ::

Sej to imajo povsod neke nore zahteve za izkušnje. Še noben se ni rodil z izkušnjami, se pa marsikdo preklemano hitro uči. Včasih je bolje imet nekoga, ki požira znanje in si stvari hitro zapomni, kot pa nekoga s kvazi izkušnjami, ki se nakoncu itaq izkažejo za zastarele in neuporabne, novosti pa si težko zapomni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

eric_cartman ::

Tako da enmu na 100 se posreči bit mehanik, ostlaih 99 je lahko srečnih, če bodo dobili delo za pobirat smeti


Kot da je kaj drugače pri drugih poklicih. V prenesenem pomenu, nam stresajo po tleh smeti nadrejeni, ki jih moramo pobirat.. In ko so v drugih državah (no vsaj moj poklic) plačani 20 EUR/h+ je tukaj urna postavka celo za s.p.-je max. 7EUR bruto! Čistilka v naši hiši ima le malo manjšo plačo od nas, ampak ni neke posebne razlike. Žalostno pač.

Zgodovina sprememb…

mikojan ::

sej ne pravim da je boljše pri drugih poklicih :D sam če tam dobijo mehaniki 1.5k€ neto v državni firmi, tam privatnik 40€/h in vilo, tamn drug privatnik 35€/h in bazen pred hišo, še ne pomeni, da rata vsem obogatet s takim delom.

Mavrik ::

mikojan je izjavil:

sem govoril z mladeničem, ki je 10 let nazaj končal šolo za avtomehanika pa pravi, ni šans dobit delo kot avtomehanik. Če nimaš izkušenj te nikjer ne bodo uzeli. Tist fant je potem delal (tudi) kot smetar in pobiral smeti potleh. Tako da enmu na 100 se posreči bit mehanik, ostlaih 99 je lahko srečnih, če bodo dobili delo za pobirat smeti


U, kje si pa našel to statistiko? Da samo 1% mehanikov to postane? Maš link? Ali si lepo z riti potegnil?

RejZoR je izjavil:

Sej to imajo povsod neke nore zahteve za izkušnje. Še noben se ni rodil z izkušnjami, se pa marsikdo preklemano hitro uči. Včasih je bolje imet nekoga, ki požira znanje in si stvari hitro zapomni, kot pa nekoga s kvazi izkušnjami, ki se nakoncu itaq izkažejo za zastarele in neuporabne, novosti pa si težko zapomni.


Včasih je pa še boljše vzeti unega mulca, ki je že od 12tih doma šraufal mopede in avte in ima do konc šole že hudo veliko izkušenj ter interes v delo. Tadrugo predvsem.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

mikojan ::

statistiko iz riti potegnil, da.
včasih boljše mulca, v 99%(spet, z riti), pa bodo uzeli izkušenega.

korenje3 ::

mikojan je izjavil:

sem govoril z mladeničem, ki je 10 let nazaj končal šolo za avtomehanika pa pravi, ni šans dobit delo kot avtomehanik. Če nimaš izkušenj te nikjer ne bodo uzeli. Tist fant je potem delal (tudi) kot smetar in pobiral smeti potleh. Tako da enmu na 100 se posreči bit mehanik, ostlaih 99 je lahko srečnih, če bodo dobili delo za pobirat smeti


hja mehaniki so na zlo slabem glasu, ker ne znajo nič.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

eric_cartman ::

Jaz vseeno mislim, da je tale s plačo 1500 EUR brez dodatkov malo iz trte zvita. Saj je lepo sanjat OP, vendar je takšna plača odvisna od tisoč in enega parametra.

Kot ti praviš, lahko tam službo najlažje dobiš le preko vez. Ampak problem je kam v službo te točno tele veze postavijo (na kakšno delovno pozicijo). Čisto možno, da so tam tudi taki, ki imajo po 1500EUR+ in celo 2000EUR+ plače, vendar so tam že veliko časa, vprašanje kolikokrat so že napredovali in kakšno izobrazbo imajo, ter kakšen je njihov položaj v podjetju. Skratka začetniku, ki je ravno prišel v službo po vsej verjetnosti ne bodo dali 1500 EUR..Če stopimo bolj na realna tla, je več možnosti, da ti za začetno plačo ponudijo tam nekje do 900 EUR neto, pa še to je zelo zelo optimistična plača. Če smo glede na današnje čase še bolj realni lahko bolj pričakuješ tam 700 - 800 EUR neto. 8-O Welcome to Slovenistan.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Sam sem se že sprijaznil da kaj več kot 800EUR ne bom nikol dobil, še do 800EUR brez vštetega prevoza kar nekaj manjka, po treh letih sem iz 670EUR na 740EUR.
Drugače VI./I stopnja in orodjarstvo, oz. bolj konkretno žična erozija, programiranje/manjše konstrukcije ali popravki obstoječih konstrukcij/izdelava delavniških risb, pač zadnje dvoje ker deluje firma bolj na šalabajz sistem in eden mora kvalitetno delat, pa čeprav zadnji v vrsti.
Ter ko ni operaterja, še to, oz. če se tolk zabaše, da je treba v dve izmeni.
Če res obvladaš programirat 5 osno rezkarijo, pa komot pričakuješ okol 1000EUR, za 1200-1500EUR se morš pa že zlo fejst pogajat. Ampak operater, ki zna samo nekaj majhnega programirat pa tudi ne bo prilezel čez 800EUR.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

6. stopnja pa 740€? a ti ni bolje prodajat hamburgerje v mcdonaldsu?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

GrimReaper ::

Ne vem če je glih tko, ti imajo pomoje okol 500-600€, pa kot da v tem trenutku lahko dobiš službo, pa če je še tako bedna. Sam sem imel drugače izredno srečo, da sem pristal kjer sem, folka s VI. stopnjo je zdej vsako leto po par 100. Izobrazba nima veze, ampak izkušnje, 3 leta sem rabil da vsaj približno obvladam to kar delam. Seveda je pa dobro imet neko osnovo, sploh v strojništvu. Vem, ker sem sam naredil ekonomsko gimnazijo in ni bilo lahko, med izobraževanjem nisem vedel za kaj se sploh gre (itak samo 2 leti), šele potem med prakso.
Lahko je bit pameten, ampak enako plačo imajo sodelavci s 30 let delovne dobe, res pa da s IV. ali V. stopnjo.
Ampak izobrazba v naši firmi ne vpliva na plačo (pri meni vem da točno nič), bolj samo znanje, ker imamo tut enega z osnovno šolo takoj pod direktorjem.
Konstrukterji s VI./2 ali VII. stopnjo tut začnejo pri 700€, in so po 5 letih na nekje 800€, ne vem kdo bo začetnike plačeval s 1000€. Eden z 20 let izkušnjami vem da je imel 5 let nazaj točno 1000€, zdej mogoče da je že pri 1200-1500€, ker je postal vodja konstrukcije.
Tukaj so vam zdaj realne številke.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Mavrik ::

V kaki bedni firmi pa ti to delaš?
The truth is rarely pure and never simple.

korenje3 ::

tehnolog v litostroju ima 1100EUR, sicer 30 let delovne dobe. Konstrukter začetnik pa 1400EUR. Konstrukterske plače so od 1100EUR÷1500EUR, plače tehnologa od 850÷1200EUR, skladiščnik 600÷900EUR. To so realne številke, zdej se pa zamisli. Pa preveri še s kakšnim avtom se šefi vozijo in kakšen je poslovni izid podjetja.

Aja pa še to, če si v osnovi delavec na stroju, potem je tvoja plača primerna. Plače so pogojene tistemu kar delaš in ne izobrazbi. Če konstruiraš je to verjetno na tvojo dobro voljo. Preveri kaj ti piše v pogodbi. Če konstruiranje in programiranje na stroju ni v pogodbi, potem lahko delo z lahkoto odkloniš. Sicer ne vem če boš potem še tam delal.. sam jaz se za tako plačo niti sekiral nebi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

eric_cartman ::

Če konstruiranje in programiranje na stroju ni v pogodbi, potem lahko delo z lahkoto odkloniš. Sicer ne vem če boš potem še tam delal.. sam jaz se za tako plačo niti sekiral nebi.


Ravno tu se skriva problem.. Sigurno mu bo takoj, ko bo odklonil šef rekel, da lahko ostane kar doma in mu ni treba več v službo. Naslednji dan pa bo šef našel drugega telebana, ki je pripravljen delat še za manj kot on, ker je delavcev trikrat preveč.

Moj nasvet..Išči boljše plačano službo, tu pa si naberi čimveč izkušenj in potem šefu reči adijo, če ti ne zviša plače. Ko imaš možnost izbire, lahko malo izsiljuješ.:)

GrimReaper ::

Konstruiranje je seveda na mojo dobro voljo, v to me noben ne sili, ampak veliko bolje spim, če vem da sem naredil vse kar je v moji zmožnosti.
V pogodbi imam napisano orodjar, to je blo rečeno zato, da me nebi hoteli še iz konstrukcije ponucat na vsake toliko časa, kar mi je seveda ustrezalo.
Zdej kaj točno delaš pa res ni ravno tvoja izbira, operaterjev imamo že dovolj, tako da sem se pač moral naučit programirat, še prej pa delat na stroju.
Verjetno bi mi zdej morali popravit na orodjar programer in zvišat za ene 50€, ampak kako se tega lotit je pa drugo vprašanje. Pred pol leta sem se že zapel s šefom glede tega, pa nisva nič rešila, ker pač direktor ne da denarja.

Plače so seveda slabe, ampak glede na to da vedno več ljudi hodi k nam, sej se niti parkirat več ne da normalno, potem drugje verjetno ni dosti bolje.
Pri privatniku v bližini sem že dobil ponudbo, ampak to bi moral bit pa malo več kot 40 ur na teden tam, verjetno prej 60.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

korenje3 ::

torej pričakuj orodjarsko plačo... te pa veš kakšne so.

pri privatniku pričakuj 900÷1000€+plačane nadure. res je pa da moraš pri privatnikih 3x več delat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oderuški predračuni za servis vozila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12124225 (13701) KTM_
»

Cena mehanika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5113375 (11296) korenje3
»

servis avtomobila - upravičenje porabe časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10811075 (8531) Mato989
»

Zaposlitev ekonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5212956 (11453) mailer
»

Najbolj perspektiven/plačan poklic za izredno šolanje

Oddelek: Loža
214913 (3892) LitralSM

Več podobnih tem